Talentovaný pan Ripley

Talentovaný pán Ripley

The Talented Mr. Ripley

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1999, 139 min

Výborný thriller, který si ale asi znovu nepustím. Já měl Matta Damona tak rád ! Tak dobrej herec, aby zahrál takovýho hajzla ale asi není - musí to být v něm ! Jdu si honem pustit Willa Huntinga :-))(2.3.2003)

Fajnšmekersky precízna mozaika psychológie a tak decentnej formálne filmárčiny, až si berie šance na plnohodnotné docenenie u širšieho publika. Majstrovské umelecké dielo, ktoré sa musí vidieť "tretím okom".(9.7.2004)

Neřekli byste do něj, že dokáže být i něčím jiným než mladým vzdělaným blonďáčkem s chlapeckým obličejem, vždycky je tak usměvavý, sympatický a se vším souhlasí. Je přesně takový, jak si přejete, aniž byste si všimli, že je to až podezřelé. Talentovaný chlapík Tom Ripley má totiž výjimečnou schopnost splynout s prostředím natolik, že za chvíli zapomenete, že se zjevil odnikud a vy jste jej nikdy předtím neviděli... a pokud se jej pokusíte vyhodit, mohou nastat potíže. Výměnou za neuvěřitelné herecké nadání a pohotové improvizační reflexy totiž přišel o svědomí... Perfekcionistický režisér Anthony Minghella se po úspěchu s Anglickým pacientem vrhnul na první ze série populárních románů Patricie Highsmithové a narozdíl od starší francouzské adaptace s Alainem Delonem v hlavní roli se spíš než na kriminálně-dobrodružný podtext příběhu zaměřil na pomalý a děsivý vývoj hlavní postavy od nadaného mladíčka po chladnokrevného vraha, na jeho schopnosti, které nejdříve slouží k pobavení přátel, když perfektně hlasově i pohybově imituje společné známé, ale postupně nachází uplatnění i v jiných oblastech. Minghella se spíš než na akční příběh a efektní scény zaměřil na skvěle gradovaný scénář, perfektně napsané postavy a především na herecké výkony, které svěřil do rukou Matta Damona, Juda Law, Gwyneth Paltrow, Cate Blanchett nebo Philipa S. Hoffmana, kde se sice někteří objeví jen v několika málo scénách, ale vydají ze sebe maximum. Výsledkem je sice fascinující a podmanivý film, který ale vyžaduje vaši plnou pozornost, ochotu nechat se jím pohltit a podřídit se jeho tempu. Anthony Minghella natočil film v dlouhých a pečlivě prokomponovaných záběrech, plných všemožných kulturních odkazů, které jej udělají pro fajnšmekry ještě zajímavějším a bohatším, a třebaže v závěru další a další konce trošičku kazí celkový dojem, závěrečná pointa je natolik mrazivou tečkou, že to Minghellovi ze srdce rádi odpustíte...(5.9.2010)

Oscar 5 nominací: Herec VR - Jude Law, Výprava, Kostýmy, Hudba, Scénář - A . . . . . . . .Zlatý Medvěd - výběr(4.3.2004)

První moje reakce po zhlédnutí Talentovaného Pana Ripleyho, kterého jsem si nahrál jenom díky Tylerovi (takže díky, kámo:)), byla: sakra, ten byl ale fakt talentovanej. Matt Damon je jako chameleón Tom Ripley skutečně výborný, a přes jeho nesporné sklony k psychopatii mu musíte fandit. Aby taky ne, když Jude Law hraje (a vzhledem ke svým hereckým kvalitám velice přesvědčivě) takovou špínu jako je Dickie a Philip Seymour Hoffman taky není týpek, kterého bych vzal do baru na panáka..pokud bych ho potom nechtěl v temné uličce zbavit nějakého toho kusu tkáně. Nevím jak, ale Anthony Minghella (podle svého zvyku v nadprůměrné stopáži) zkušeně převyprávěl samu o sobě velice poutavou story, a ještě k tomu dokázal, že se mi nelíbila Gwyneth Paltrow. Hudba? Opět Minghellův osvědčený amigo Gabriel Yared. 80%(8.9.2005)

Zajímavé drama bez hrdiny...(7.2.2003)

Moderní námět, současní herci a tempo nějakého šedesá let starého filmu. Asi úmysl. 65% Zajímavé komentáře: nunka, Triple H, TotalFilm(10.7.2005)

Naprosto geniální psychologický retro thriller. Matt Damon zde doslova exceluje, jeho Tom Ripley vyvolává mrazení každým svým pohledem, každým svým gestem. Scénář sice občas příliš spoléhá na náhodu (vždyť Itálie a Řím nejsou tak malé plochy, aby se tam hlavní postavy neustále potkávaly), ale elegance, s jakou se Ripley vylže z všemožných kritických situací však musí na každého, kdo někdy zažil řetězovou reakci lží (samozřejmě ne nutně tak závažnou jako v tomto filmu), obdivně zapůsobit - v tom je scénář vynikající. Dostatečným důkazem výjimečnosti tohoto filmu budiž fakt, že ačkoli v něm není komu fandit, vydržel jsem jej 140 minut sledovat bez mrknutí oka.(29.7.2010)

Velmi zajímavý počin Anthonygho Minghelly. Oscarového režiséra Anglického pacienta, který předvádí své umění obrazu a chameleonského Matta Damona, který jednoznačně exceluje. Jude Law jako excentrický a namyšlený syn boháče a Gwyneth Paltrow jako jeho přítelkyně. Mattovo dokonalé podání chlapce, který se dokáže změníit v kohokoliv by mělo být min. jako nominace na Oscara. Škoda, že film je zbytečně rozvleklí a uspává v některých lehce nepotřebných pasážích.(15.9.2005)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $81,298,265Tržby Celosvetovo $128,798,265/55%/(30.6.2005)

O tom , ze je Matt Damon vyborny herec jsme se mohli presvedcit ve vybornem Good Will Hunting, ale v tomto snimku je opravdu dabelsky dobry – az ma clovek strach.(27.7.2002)

Myslel jsem že to bude mnohem lepší. Ta část kde byl Jude Law se dala protože on byl jediná výraznější postava jinak celkem nuda.(27.2.2005)

Amorální variace na americký sen. Šplh po společenském žebříčku není disciplína vyhrazená pouze zdatným sokolům s orlí silou. Někdy se pár příček cestou nahoru poláme, jindy je nutné několika všiváckým datlům před vámi dopomoci dolů. Tom Ripley v mistrovské psychologické stínohře Anthonyho Minghelly působí jako okouzlující inteligentní mladík...Jeho dokonalým trikem je umění manipulace, sám Machiavelli by u něj mohl brát hodiny. Tom v podání nekňubovitého Matta Damona je jablkem sytě červeného odstínu...a s bídným červem uvnitř, který se prokousává na povrch. Je lhostejné, jestli do něj kousne Eva nebo Sněhurka Gwyneth Paltrow, otráví se jím každý, zatímco zlatý americký chlapec Jude brzy jeho zásahem zmodrá. Nosná idea příběhu se pohybuje v prostoru, který definují tři souřadnice- na jedné ose moc, na druhé morálka a na třetí ctižádost. Ripleyho charakter je amorfní a udivuje schopností patologicky lhát a ztvárnit kohokoli. Dejte mi nádobu- a já ji vyplním. Žije v duchu motta : Svět je jeviště, všichni lidé herci a já z nich ten nejlepší. Záporný hrdina s homosexuálním podhoubím v centru dění není na plátně častým zjevem, ale Minghella kreslí motivace jistě-obrysy jsou pevné a barvy přesné, doplňuje je bystrým podvratným rukopisem, takže mu z ošidného semene na filmovém záhoně vyrostl thriller s hitchcockovskym espritem. Mrazí z něj v zádech a mozkové závity se přehřívají. Příjemně.(3.5.2007)

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $128,798,265(10.12.2006)

Má talent na napodobování téměř kohokoliv, na lhaní a na falšování podpisů..... .Předně zdůrazňuji, že M.Damon je výbornej! Celé je to výborná filmařina! Prostě to jen není typ thrilleru, který bych opěvoval. Nesedí mi tempo, všechno trvá dlouho, aby se napovrch dostala ,,psychárna". A ta zde opravdu funguje. Brrr(30.1.2007)

Fakt nepríjemný a desivý psychotriler, jeden z najmrazivejších 90-tych rokov. V drvivej väčšine (vo všetkých?) stalkerovských trilerov magor svojho "miláčika" sleduje z relatívne bezpečnej vzdialenosti. Tu sa však maskuje ako jeho najlepší priateľ. O to je to desivejšie. Ďalším úžasným porušením zavedených klišé je, že v iných stalkerovských trileroch dej sledujeme z pohľadu obete. Tu je to presne naopak, čo je ešte desivejšie. Matt Damon je skvelý, úžasne temný a brutálny. Rovnako parádny je však i jeho presný opak - oslňujúci, živelný, život milujúci a bezstarostný Jude Law. Z podporných rolí ma najviac zaujal pošahaný Phillip Seymour Hoffman. Aj keď to s tou hlavou asi bolelo. A nedá mi nespomenúť scénu na člne a potom ešte tú so zrkadlom. Zrátané a odčítané, vynikajúca psychologická záležitosť. Triler ako vyšitý. Plus skvelá európska retro výprava.(26.12.2004)

Slušný thriller, ale myslím, že kdyby se tvůrci víc drželi ducha předlohy, mohla z toho být krásně cynická černá komedie.(20.4.2003)

Velmi nadprumerny thriller s vynikajicimi hereckymi vykony.(29.1.2005)

Solidní psychodrama, příběh odstrašující vychcanosti. Obojetný, nechutně vypadající obrýlený Damon pijavičí a zaplétá se do lží, až se z outsiderské nuly stane (na úkor milionářského synka s ksichtem Jude Lawa) podvodně zaopatřeným bastardem. Ten jeho úsměv už mi ke konci pěkně lezl na nervy... "I always thought it would be better, to be a fake somebody... than a real nobody."(27.9.2010)

Hodně zajímavý thriller s vcelku originálním námětem. Trochu nechápu proč do hlavní role obsadili Matta Damona, který nemá na to aby zahrál roli takového psychopata. Jude Law podal naprosto excelentní výkon a nominaci na Oscara si zasloužil. Paltrow, Hoffman a Blanchett zdařile sekundují. Anthony Minghella byl skvělý režisér, který nenatočil špatný film a velká škoda, že se nás opustil předčasně. Atmosféru opět dokresluje překrásná hudba Gabriela Yareda. I když mám Damona rád, tak do téhle role mi absolutně nezapadl a kvůli němu nedávám pět hvězdiček.......(24.3.2008)

Matt Damon hraje sociálního chameleóna a finančního parazita, kterému se tak zalíbila zahálka bohaté mládeže ve slunné Itálii natolik, že je schopen si kvůli penězům vybírat bohatého kamaráda, partnera či partnerku, předstírat společné zájmy, podvádět, krást i zabíjet. Několikrát jsem bohužel to měl chuť vypnout kvůli pomalému tempu. Do kvalit Dobrého Willa Huntinga to má daleko, ty nominace na ceny za režii a scénář tentokrát nechápu. Trailer: http://www.csfd.cz/film/14144-talentovany-pan-ripley-talented-mr-ripley-the/videa/(3.7.2009)

Konečně někdo přišel na to, že to, co skutečně nahání strach, jsou myšlenky a pohnutky zločinné mysli ukryté pod neškodnou fasádou.(24.7.2007)

Velice elegantní psychologicko-kriminální drama outsidera, s jehož pocity se dokážeme překvapivě lehce ztotožnit. Obsazení je opravdu neskutečné, zvlášť pánové Damon s Lawem předvádějí své snad nejlepší výkony. Trošku mi vadí ke konci určité natahování příběhu, které mělo pootevřít vrátka pro další díl. Ten ale nejspíš díky nepříliš vysokým tržbám nepříjde, takže je dvojnásob zbytečné.(29.12.2002)

Film z jiné dvojsmyslné dimenze. A myslím, že Anthony Minghella už lepší film nenatočí, protože nastavil tak vysokou látku promyšlené mozaiky, že překonává sám sebe. Matt Damon podává životní roli.(10.5.2015)

Na povrchu nudně "normální" a přitom uvnitř tak zvláštní - toto tvrzení platí nejen o postavě Toma Ripleyho, ale i o filmu samotném. Film nemá žádné dechberoucí momenty, zpočátku jen ukazuje, jak plyne bujarý život po italsku, ovšem krátce na to si začneme uvědomovat, že právě onen submisivní a až moc hodný introvert v centru všeho dění, do něj vůbec nezapadá. Jeho asimilace s prostředím je falešná, na povrch začnou vystupovat sociopatické rysy, a tak i když se Ripley dokáže dokonale podbízet, jednou trpělivost přeteče... Zcela chladně však dokáže pokračovat ve svém zivotu, přesto nelze říct, že by nic necítil... Talentovaný pan Ripley je jednoduše zvláštní film, neřekl bych přímo oslnivý a snad ani ne tolik atmosferický (na thriller), avšak jeho psychologický rozměr stojí za zamyšlení a řemeslné provedení, v čele s hereckými výkony, za velkou pochvalu! 7/10(7.6.2011)

Ještě dlouho mi tento snímek zůstane ležet v hlavě... Škoda, že režisér takového formátu, jakým Minghella bezesporu byl, musel předčasně zemřít - protože by jistě širokou obec diváckou ještě mnohokrát potěšil čistým filmovým jazykem, vynikajícím hudebním podbarvením, skvělým scénářem či bezchybným castingem. Protože tohle všechno dovádí "Talentovaný pan Ripley" k dokonalosti. Na začátku bezstarostné léto s šancí na život, po kterém Ripley vždycky jen marně toužil, se pozvolna mění v tu nejhorší noční můru. "No matter what you do, no matter how awful, no-one ever thinks that they're a bad person. Don't you just take the past and put it in a room in a basement and lock the door and never go in there? That's what I do." Lze vůbec to, po čem celý život toužíte, nezávidět, pokud to máte celý den před očima? Nezabili byste, nekradli byste, jen abyste zachovali pro sebe alespoň odlesk toho snu? Matt Damon byl v tomto případě sázka na jistotu, povedlo se i ostatní obsazení: Dickie Jude Lawa je přesně ten typ hejska, kterému odpustíte takřka cokoliv, jen aby vám věnoval 5 minut svého pohledu, Marge v podání Gwyneth Paltrow se mění z bezstarostné dívky ve zlomenou ženu, potěší i obsazení vedlejších rolí: Cate Blanchett, Philip Seymour Hoffman či Jack Davenport. Jednou z postav je ve filmu také hudba: My Funny Valentine, Tu vuo' fa l'americano... to jsou naprosto nezapomenutelné střípky po všech stránkách vynikajícího sountracku. Pokračování nikdy neměla vzniknout! Zaplať bánbůh s nimi nikdo ze zúčastněných nemá nic společného.(25.12.2008)

MFF KV 70%(10.7.2010)

Homoerotické napětí by se tu dalo krájet. Šel jsem do toho nepřipraven, ale teď zpětně zjišťuju, že Ripley je zřejmě součást hollywoodského queer kánonu. Aneb co všechno se stane, když neprovedete coming out. Krize identity trochu jinak.(4.12.2011)

Talent pána Damona je nespochybniteľný, Minghella sa vyžíva v pomalom plynutí deja a s precíznosťou nás kolíše v skvelom príbehu. V prvej polovici sú prvotriedne budované charaktery postáv, v druhej hodinke príbeh k sebe naberie thrillerovú stránku príbehu, dramatickosť stupňuje každou minútou, a rastie aj počet zvratov. To však neznamená hneď nástup vysokého tempa. Všetko plynie pokojne, chladne a miestami až patetická surovosť dodáva snímku nečakané zauzlenia a následné rozuzlenia so skvelým záverom. 80%.(28.6.2009)

Hodně zvláštní, neobvyklý, ale rozhodně výborný film. Režisér Minghella před nás postavil hlavního hrdinu, který začíná jako zakřiknutý klaďas a končí jako...no, v každém případě, po celou dobu mu divák fandí. Damona nemám nijak v lásce, ale tímhle výkonem mě alespoň z části přesvědčil, že hrát umí (btw, výborně vykreslený charakter Tomovy postavy). Law i Paltrow byli dobří, jen mě zklamala Blanchett, která se ve filmu pohybovala jako éterická bytost, která tam ani nepatří (vůbec celá její postava byla napsaná nějak divně :-)). Filmu můžu vytknout snad jen delší stopáž, ale vzhledem k tomu, že jsem u něj neusnul ani cca v 1 hodinu ráno, tak vlastně proč ne. Možná lehce nadhodnocuju, ale tenhle film má ode mě 5*. Zajímavý komentář: Nathalie(28.6.2009)

Skvělý film.(19.4.2004)

Originální drama, které nijak neurazí, ale také nijak nenadchne.(2.11.2008)

Není pravidlem, že kdo je nadaný a talentovaný (až geniální)... tak je za každou cenu šťastný.(28.6.2009)

Netradiční holywoodský thriller. Obrazově a obsahově tradičně skvělá podívaná, jen je to na mne až přliš odosobněné a studené. Od Minghelly mám rád ryzí emoce. Umí je velmi dobře - v jiných filmech.(5.7.2004)

Psychologický rozbor duševního přerodu z přicmrndávače v tak trochu vyšinutého zabijáka hnaného zprvu věcí celkem pochopitelnou a později už strachem z prozrazení, to všechno s dokonalým Damonem, který je vám nejdřív šumák a potom se vám zhnusí. Jude Law v roli prachatého fracka a záletníka se mu však v mnohém vyrovná a hlavně díky němu (a P. S. Hoffmanovi) je první polovina filmu tak dobrá. Od chvíle, kdy Ripley začne svůj dvojí život, je film syrovější, Ripley nebezpečnější a příběh trochu zmatenější. V některých scénách se ale napětím až tají dech a vy žasnete, jak tomu Ripleymu všechno vychází, takže mu odpustíte, že vás pořád tak vodí za nos. Konec byl hodně dobrý, celkově mistrně zvládnutý snímek s perfektními hereckými výkony.(8.11.2008)

Patrně nejlepší adaptace slavného románu Patricie Highsmith. Skvělá atmosféra poválečné Itálie, výborné obsazení (Damon, Paltrow, Law a v neposlední řadě v maličké roličce Blanchett) a nevšední téma. Není co vytknout.(15.2.2020)

Majstrovsky vymyslené, majstrovsky sfilmované. S citom a vysokou kvalitou je zachytená nielen psychológia postáv, ale aj atmosféra doby a obraz rôznych vrstiev spoločnosti. Síce človeku napadne, že v 50. rokoch už dávno ľudstvo poznalo tajomstvo odtlačkov prstov, ale inak je ilúzia dokonalá. Výborné herecké výkony ešte podčiarkujú skvele zrealizovanú víziu režiséra, ktorému môžem ďakovať aj za Anglického pacienta.(17.9.2005)

Jako první jsem viděla V plném slunci, ale i tato verze měla své klady.(10.4.2019)

Kdo by nechtěl být někým jiným. Ideálně pohledným, prachatým, suverénním. Falešný někdo než skutečný nikdo. Společnost je nějak nastavená, kdo nejde s ní, má mnohdy smůlu. Dostatečně zajímavý motiv si vybral pro svůj thriller bohužel předčasně zesnulý Anthony Minghella. Jeho hrdina je smířený s tím, že všechno něco stojí. A nebojí se proto i zabíjet. Jen aby se přiblížil životnímu stylu někoho, pro koho se nadchl. Jenže oddanost začne jeho okolí spíš nudit a obtěžovat. Minghella a jeho klenot v podobě Matta Damona napevno čapli do svých rukou solidní schopnost improvizace, adaptovaný scénář vytáhl to filmově zajímavé, uznávaný kameraman John Seale to zase zaplnil velmi přitažlivými obrázky. O zbytek se postarali herci: Damon přepíná mezi plachostí a světáckostí, Jude Law je zase chlapík vábící svou kultivovaností a sex-appealem, ale zároveň svou sebestředností a sobectvím. Na jeho tokání slyší Gwyneth Paltrow, která tehdy zažívala nejzajímavější období své kariéry. Ostatně v tomhle inteligentním thrilleru jsou po herecké stránce velmi dobří všichni.(27.5.2016)

Veľmi dobré spracovanie románu americkej spisovateľky Patricie Highsmithovej. Kniha bola vydaná v roku 1956. Páči sa mi ako autor tejto filmovej verzie, režisér Anthony Minghella, prispôsobil príbeh dnešnému divákovi a pritom zachoval podstatu literárnej predlohy. Som vrcholne spokojný aj s hereckým odsadením. Titulnú úlohu Toma Ripleyho výborne stvárnil Matt Damon. ****(10.4.2008)

Vskutku neobyčejná herecká pětka v čele s Mattem Damonem a Gwyneth Paltrow se sešla v napínavém dramatu dnes již bohužel zesnulého tvůrce Anglického pacienta (taktéž tento týden), aby divákovi společně přichystala nejednu infarktovou scénu. A přitom to všechno začíná jako malá, zdánlivě nevinná lež, kdy se jeden fešný mladík rozhodne, vydávat se protřele za svého zámožného přítele... Atmosférické krimi je jako dělané pro filmový odpočinek uprostřed pracovního týdne. Mozek však nevypínejte!(8.1.2014)

Nechapu, co kdo na tomto filmu vidi. Celou dobu nuda k ukousani a krome tri mrtvol a homosexualniho jiskreni se za celou dobu nic nestalo. A o nejakem napeti zde nemuze byt ani rec, jedna se jen o obcasna vytrzeni z letargie.. Jedine pozitivni je vyborny vykon Matta Damona, ktery je pro me jednim z nejlepsich hercu novodobe hollywoodske generace. Jinak ale pro me zklamani, vzhledem k ohlasum.(14.11.2004)

Film je zasazený na skvělé místo a do skvělé doby. Filmovým postavám lze jedině závidět dobu, kdy se měli dobře, nestarali se o nic a pařili na jazz. Tato romantická atmosféra je nejsilnější stránkou filmu. Matt Damon zde dokázal, že je mnohem lepší herec než Afleck, ale přesto to nestačí na charismatický výkon Lawa.(29.11.2004)

Neskutočne vydarený film s vynikajúcim hereckým osadenstvom. Dej nedominuje dramatickosťou, ale zvláštnou permanentne znepokojujúcou atmosférou, ktorá vyburcuje vaše nervy na maximum!!! Chvíľami neviete, či máte tomu abnormálnemu hajzlíkovi držať palce alebo byť proti jeho nechutným počinom. Psychológia postáv ako vyšitá, herecké výkony vysoko chválihodné. Pár pasáži, ktoré trochu neuľahodili mojím chúťkam, ako napríklad jazzová hudba, no vo filme to má čo vykompenzovať. Film ako celok sa mi nesmierne páčil "so všetkým všudy", vzhliadnuc na prostredie, kde sa dej odohráva, na spomínané výborné herecké výkony, na ľahko zimomriavkovú atmosféru. Dokonca sa mu podarilo vzbudiť smerom k hlavnému hrdinovi značnú dávku mojej empatie...(2.8.2006)

Je možné, že jsem to ještě nehodnotil? Nevadí, stejně je to pecka, tehdy i teď. Pokračování s Malkovichem se mi sice líbilo víc, ale jako základ je to úplně parádní.(25.8.2010)

• Phobia

Co mi po letech utkvělo v paměti z tohoto filmu? Slušné herecké výkony, teoreticky zajímavá zápletka, příšerná NUDA a zklamání. Možná by kratší stopáž přispěla k vyššímu hodnocení... a možná by to nebyl můj šálek kávy za žádných okolností. 40%(9.2.2009)

• LiVentura

Americké remaky nemají žel ni pachuť původních filmových přepisů.!(2.11.2008)

Matt Damon zahrál tuto náročnou roli na jedničku, je tak odporný a slizký, vzbuzuje v divácích takovou nenávist, přitom se nikdy nesníží k nějakému přehrávání a karikatuře, on prostě jen předstírá, že je někdo jiný, obyčejný člověk, stejně jako jeho hrdina! Damon zde jasně dokazuje, proč je v současnosti na vrcholu, zatímco jeho „dvojče“ Ben Affleck se divákům už omrzel (přiznejme si, dokážete si ho představit v podobné roli?) a teď hledí Damonovi na záda z veliké dálky. Scénář filmu, který se pohybuje na rozmezí dramatu a thrilleru obsahuje skvělá místa, především v první polovině, naopak když se pan Ripley projeví naplno, plynulost a atraktivnost filmu se občas vytratí. Jenže opět musím zmínit skvěleho Matta Damona, který i hluchá místa dokáže svým (doposud jednoznačně životním) hereckým výkonem povýšit na nevšední zážitek….jaká škoda, že nás režisér Minghella opustil!(12.2.2006)

Skvělý thriller, skvělí herci za kamerou a skvěle odvyprávěný příběh. Každý záběr je několikavrstvý a propracovaný do nejmenšího detailu. Výborná ukázka, jak pracovat s filmovou řečí...(1.11.2008)

Dobre nakrútené, dobre zahrané, len na tak chválený film som čakal viac. Nedostalo ma to, bolo to, neviem či použijem správne slovo, trochu čudné. Ale ... no neviem sa vyjadriť, mám z toho proste čudné pocity. Koniec koncov, nebolo to nudné a bolo to celkom zaujímavé, tak je to takých dobrých 60%.(29.10.2005)

výborný thriller s výbornými hereckými výkonmi.len neviem prečo sa mi na prvýkrát nepáčil.niektoré filmy proste treba vidieť viackrát(15.6.2003)

Formálně i obsahově neskutečně vytříbená podívaná. Minghella vytěžil ze skvělého námětu snad maximum, skvěle rozpracovává charakter labilního hrdiny a svým přístupem vkládá Damonovi do rukou takovou moc, že ten je schopen jediným pohledem a jediným činem tvrdě zarazit diváka do sedadla a donutit ho, aby to jeho doslova svinské počínání sledoval až do konce bez jediného mrknutí. Výborná retro atmosféra a kulisy prosluněné Itálie ozdobují už tak precizní výpravu, jejíž pozvolná plynulost a více než mrazivá gradace je dle mého ukázkou geniálně zvládnuté filmařiny. Všemu nasazují korunu herci, kteří jsou i ve vedlejších rolích naprosto nepřehlédnutelní a jedineční. Matt Damon excelentní v každém pohybu i gestu, byť v první polovině ho možná ještě překonává fenomenální Jude Law. Závěr je sice moc protahovaný a dlouho nastavovaný, ale konečná pointa udeří s takovou silou a elegancí, že nelze nic namítat. S denním odstupem přidávám pátou hvězdičku, která vyspělost filmu v rámci CSFD jediná dostatečně vystihne.(4.3.2013)

Osobně preferuji Alaina Delona a speciálně pak původní zakončení z Plného slunce. Minghellova verze je taky nadprůměrná a má skvělé atmosférické momenty, ale je docela natažená a místy malinko nudí. 75%(26.10.2014)

No... Co k tomu říct? Matt Damon je podle mě perfektní herec a zahraje kohokoli. Jako klaďáka ho zbožňujete, jako záporáka ho nenávidíte, ale ani na jednu verzi nezapomenete. Tom Ripley je v káždém případě jedna z jeho životních rolí. Nejzvláštnější je, že vše začíná tak nevině - půjčením obyčejného školního saka. Od saka se Tom (Damon) dostává ke lžím, od lží k podvodům a od podvodů k něčemu ještě mnohem horšímu... A přitom mohlo být u piána tak dobře. Nejvíc mě ale fascinuje jeho ledový klid. Ať udělá co udělá, ať se děje co se děje, je pořád nad věcí. Kromě Damona jsou i ostatní herci perfektní. Cate Blancett je úžasně vtíravá, Gwyneth je krásně nervozní, Philip Seymour je více než slizký, Jack Davenport je krásný:-D a Jude Law je na odstřel.(8.11.2008)

Velmi zajímavý film s nesympatickým hlavním hrdinou, skvěle zahraný Mattem Damonem. A ostatní mu dobře sekundují. i napodruhé se ale nemůžu zbavit dojmu, že tento příběh je poněkud "divný".(28.12.2004)

Skvely reziser, a ano musim to rict, mlady Hollywood ma i skvele mlade herce.(6.7.2010)

• IQ Tiqe

Slibný námět, nadějný úvod. Pak se děj chvíli bincá v Itálii, ale cca první hodina mě bavila. Pak ale začala nuda. Děj se tahnul a navíc mi přišel nepravděpodobný. On příliš riskuje, takhle by se rozumný člověk nechoval. A hlavně nechápu, proč to dělá. SPOILER: možná, že za nudou stála i homosexualita, kvůli které jsem pochopil, že už asi nic nebude. Fakt mě to mrzí, protože začátek byl hodně slibný.(11.2.2014)

Mám rád filmy s originálními náměty a tento mezi ně rozhodně patří. Mínusem podle mého byl "vlažný" výkon Damona. Po celou dobu filmu působil velmi nevýrazně. Možná to tak, ale mělo být a jiný typ herce by na jeho místo působil nevěrohodně. 4*, 9.8.2014, tv(10.8.2014)

Nejvíc gay film ve kterém nikdo není gay. Aspoň ne otevřeně, latentní jsou tu úplně všichni. A ten hlavní z toho má taková traumíčka, až svou identitu touží zapřít úplně ve všem. Nebo je u něj jeho latentní homosexualita taky jen přetvářkou, stejně jako všechno ostatní, opojení oportunismem, exhibice manipulativnosti. Za chlapeckou tváří skrytá zrůdně zlomená duše. Film po jejím povrchu klouže celou svou první třetinu, která tak nemá čím zaujmout, brutální ponor pod hladinu ho pak kompletně promění a zvedne na úplně jiný level. 8/10(17.4.2020)

Videl som aj pôvodnú francúzsku verziu Highsmithovej predlohy s Alainom Delonom a rád uznávam, že Anthony Minghella mal právo nakrútiť remake. V pomerne komplikovanom príbehu majstrovsky odhalil temné stránky ľudskej mysle. Film je plný skvelých hercov, o Minghellovej skvelej réžii nemožno mať najmenšie pochybnosti a tak možno ako jedno z mála negatív uviesť iba občasnú stratu tempa. Absolutórium samozrejme patrí Mattovi Damonovi, ktorý vo filme stvárnil pána Ripleyho, ale inak je to Pán Herec.(31.10.2013)

Tenhle film mi připadá jako jakási "předloha" k filmu Catch me if you can! Ten náboj, skvělé herecké výkony..prostě výtečná podívaná!(14.9.2005)

• WANDRWALL

Každý člověk má v sobě na něco talent. Záleží jen jak s ním naloží. Talent je předpoklad. A pan Ripley vedel svého zaměstnání je i pianistou. Dostane ale lepší nabídku...***Film je podle obehraného schématu - tichá voda břehy mele...***(8.10.2010)(8.10.2010)

Výborné herecké obsadenie a chytľavý inteligentný scenár, ktorý tento film posunul v mojich očiach do nadpriemeru.(27.11.2006)

Dost zajímavý výkon Matta Damona. Hraje tady člověka, který je vlastně nijaký a jen se přizpůsobuje okolí. V Itálii se přisaje na jednoho bohatého synka v podání Juda Law a jeho snoubenku Gwyneth Paltrow. Postupně se spřátelí a vybudují si silné pouto. Pak ale nastane zvrat a film se začne ubírat trochu jiným směrem. Tom se začne zamotávat ve svých lžích a vše se komplikuje. I tak se mu ale stále daří v tom nějak chodit. Podaří se mu prolhat až do konce? "Kdo je Tom Ripley?"(24.9.2020)

Tom Ripley ako charizmatický mladý muž, zvláštny...Matt Damon zahral túto úlohu veľmi dobre ako aj ďalšie v iných filmoch, super.(1.11.2008)

Když si Matt Damon přečeše pěšinku na druhou stranu, neznamená to ještě, že bude vypadat jako Jude Law.(2.11.2008)

45th KVIFF 2010 - SPECIAL EVENTS - Zvláštní uvedení (The Talented Mr. Ripley / THE TALENTED MR. RIPLEY / Talentovaný pan Ripley) - Hooooooooodně nudný thriller s pro mne nepochopitelným (né nepochopeným :-) ) závěrem. Skvělé herecké výkony všech hlavních představitelů, v menší roli září Philip Seymour Hoffman. - Viděno 1x + 2009 - 50%(15.7.2011)

Tak tu ma pán Damon prvý krát presvedčil o svojom talente. Ale Jude Law ho aj tak prešťal... Je to dlhý a pomalý film! A dobrý...(10.11.2005)

Fúha, ja som mala z tohto filmu rozčarovaný pocit. Nemám rada tento film :-) asi preto, že usmievavý Damon tú je za zlého.(4.11.2013)

4,5*/5...Nečakal som nič extra, výsledok ma viac než pozitívne prekvapil! Matt Damon nie je ani náhodou môj obľúbenec, ale rola psychopata mu sadne ako uliata...Po formálnej aj obsahovej stránke vynikajúco zvládnutý psychologický thriler.(2.8.2006)

Rozvleklý ale atmosferický thriller s výborným sólem mladého Damona, který si se svou neobvyklou rolí poradil na výbornou.(8.1.2010)

• Jinny

Dlouhé.................................(25.10.2005)

• borsalino

Pro mě osobně velké zklamání, propracovaný americký remake rozhodně v žádném směru nepřekonal francouzskou verzi z šedesátých let s Alainem Delonem. Snímek je jistě propracovanější, výprava byla bezpochyby náročnější a dražší, ale to není všechno. Nový kabátek z filmu udělal celkem tuctový thriller, jen s určitým specifickým zabarvením daného příběhu. Tom je líčen téměř jako programový vrah, úplně se vytratila poetika příběhu. Možná, že kdybych viděl tuhle americkou verzi dřív, hodnotil bych jinak, ale takhle jsem se jen ztěží přemluvil ke dvěma hvězdičkám.(2.11.2008)

For Me 86%(15.11.2009)

Moje dosavadní setkání s Anthony Minghellou bylo veleúspěšné. Anglický pacient a především pak Návrat do Cold Mountain jsou obrovské a silné příběhy, navíc bravurně natočené. Nehledě na mnohem důležitější hodnoty, chybí Anthony Minghella na tomto světě jako režisér. Proto jsem se na Talentovaného pana Ripleyho dost těšil a schválně jsem si o jeho obsahu předem skoro nic nezjišťoval. O to víc jsem byl zaskočen a překvapen psycho atmosférou, kterou Ripley oplývá. Jednoznačně mě několikrát napadly Polanskiho thrillery se svojí typickou stísněnou atmosférou. Skvělé obsazení, skvělá režie, díky za další zážitek pane Minghello. 9/10(26.3.2013)

Brilantní, netradiční, pod kůži deroucí se thriller s psychologií jak vyšitou od Dostojevského. Ještě teď mi je trochu špatně. Trochu mi unikla vyhrocená pointa závěru, kdy asi vystupňovaný způsob řešení problému se zdá být tak přijatelný, stereotypní, tudíž nevyhnutelný. Film zaručuje podmanivé napětí po celé délce. Nuda stranou.(1.8.2014)

Z počátku se příběh zajímavě rozvíjí, nic netušící divák má možnost sledovat vývoj podivného vztahu mladého Ripleyho (Damon) ke svému bohatému „příteli“ (Law). Mat Damon dokázal s neuvěřitelnou citlivostí vystihnout přerod všemožně nadaného, sympatického Ripleyho v bezcitné, sobecké monstrum schopné pohrávat si s životem jiných. Jenže ve chvíli, kdy k tomu dojde, kdy na palubu loďky ozářené příjemnými slunečními paprsky dopadnou první kapky krve, jakoby se tento tajuplný svět zhroutil. Z napínavé hry obklopené tajemstvím se stává celkem nudná thrillerová podívaná, která už po strádá vnitřní napětí první půle. A je to škoda. Přitom mladý Ripley je postava vskutku nosná. On se vlastně snaží uplatnit tím, co umí. Při pohledu na úspěšnějšího přítele, který se prostě jen narodil ve správné rodině, se Ripley pokusí na jeho životě aspoň přiživit, stane se parazitem, symbiontem, který ve chvíli osamostatnění začne žít vlastní život. Ten se samozřejmě začne hroutit, pečlivě budovaná maska se rozteče. Rovnováhu najde až v dalším upnutí se na někoho jiného. Mingella je režisér příjemného tempa, které zavání hodně starými filmy. Nikam se nežene, pomalu buduje atmosféru. To se mu však stává osudným (třeba i v Anglickém pacientovi), jako by nedokázal odhadnout okamžik, kdy přitlačit na pilu, jako by nedokázal udržet ono pečlivě budované tempo(15.10.2005)

Filmy už nebohého Anthonyho Minghellu sa vyznačujú nie príliš zbesilým dejom, skôr veľmi pomaly plynúcim, výborne napísanými a zahranými postavami a hlavne majú vždy nejakú myšlienku a niečo z nich vyplynie. Pre to tempo má s ním masové publikum, ale aj to oscarové, trochu problém, lenže Pán Ripley mu to môže vynahradiť veľmi sugestívnou atmosférou a kulisami. Z jeho filmov asi najmenej odťažitou. Preto je aj môj od neho najobľúbenejší.(8.10.2012)

ctyrprocentni nuda. navic ma hlavni geroj ponekud "sporne" povahove vlastnosti, coz by jeden mozna neskous. a kupodivu mu to vsechno prochazi, i kdyz se porad nepochopitelne mota kolem mista cinu. film je mozna lehce preceneny, kazdopadne vyborna hudba a herci. tak mozna proto...mu to proslo.(3.1.2005)

Film nemá co říct kromě zamyšlení nad přáními a pocity jedné společenské třídy, penězi a sexem.(14.10.2018)

A to prý s poctivostí nejdál dojdeš...(27.6.2009)

U toho filmu jsem měla obrovský problém ze začátku. Člověk než do něho najede a dostane se do bodu dění, je to doslova mor. Když ale začne Jude Lawa člověk pohřbívat nastanou lepší obraty a člověk nemůže odtrhnout oči. škoda ten začátek. Jinak výborné kostýmy:)(6.7.2010)

Nevidel som zatiaľ TRULY, MADLY, DEEPLY, ale odhliadnuc od toho ostáva pán Ripley najrafinovanejším videným kúskom vo filmografii A.Minghellu. Toma Ripleyho mi bolo ľúto, štval ma, obdivoval som ho, nenávidel - a táto zvláštna ambivalentnosť je tak príťažlivá a filmársky zaujímavá, že každým jedným pozretím objavím vo filme niečo nové - a to mi príde ako obrovský kompliment smerom práve k režisérovi. Mimochodom, dokazom, že menej vie byť viacej, je herecký priestor a prejav G.Paltrow vs.C.Blanchett. Katka je jednoducho dokonalá. Na všetky zmysly zaberajúca vecička.(3.9.2009)

• ARI50

V pohodě a možna nejlíp provedene.(1.1.2019)

Pri pohľade na obsadenie začnete dúfať, že si predsa všetci nemohli naraz vybrať ten istý zlý scenár. A výsledok prekonáva očakávania. Po všetkých stránkach výborný film. Narazil som naňho náhodou a o to viac ma prekvapil. Keď človek nič nehľadá, o to viac nájde.(20.9.2009)

Moc zajímavý film.Kdyby mě tak strašně neštval ten Jude Law a trochu rozvláčné tempo,šel bych možná i na pět.Na tyhle dvě věci jsem si ale v Minghellových filmech už zvyknul.Gwyneth Paltrow i Cate Blanchett jsou překrásné.Skvělý je Jack Davenport i Philip Seymour Hoffman.Prostě kvalitní film,podruhé se na něj ale asi nepodívám.80 %(23.11.2009)

Podle románu spisovatelky Patricie Higsmithové vznikl v režii Anthonyho Minghelly napínavý thriller s Mattem Damonem v hlavní roli. Ocenění: Oscar 1999 - nominace: vedlejší herec (J. Law), výprava, kostýmy, hudba, adaptovaný scénář Zlaté glóby - nominace: režie, film (drama), hudba, herec v dramatu (M. Damon), vedlejší herec (J. Law) BAFTA - vedlejší herec (J. Law); nominace: cena Anthonyho Asquitha za hudbu, kamera, film vedlejší herečka (C. Blanchett), adaptovaný scénář, cena Davida Leana za režii MFF Berlín - nominace na Zlatého medvěda Blockbuster Entertainment Awards - vedlejší herec (J. Law) Broadcast Film Critics Association Awards - hudba National Board of Review - režie, vedlejší herec (P. S. Hoffman také za film Magnolia) Santa Fe Film Critics Circle Awards - adaptovaný scénář, vedlejší herec (J. Law)(26.4.2011)

Začiatok ,,Talentovaného pána Ripleyho" som videl niekoľko krát, no muselo prejsť viacero repríz, aby som si ho pozrel v jeho celej kráse, pričom dovtedajšie projekcie mi boli zakaždým znemožnené nejakým rušivým vplyvom, brániacim mi sledovať film ďalej napriek tomu, akým pútavým samotný príbeh je. Ripley je pravdepodobne Damonova životná rola a pre neznalosť pôvodného filmu si nedokážem predstaviť, ako by mohol túto úlohu stvárniť charakterovo úplne odlišný Alain Delon. Výborné obsadenie, skvelá dramatická Yaredova hudba a emocionálne zdrvujúci Petrov záverečný monológ. Akademikom absolútne nepovšimnutá ostala skvelá farbistá kamera prehlbujúca atmosféru filmu a istá pochvala patrí aj maskérom, kde sa vďaka reklame na ,,Max Factor" dostal film do môjho povedomia už pred mnohými rokmi. (96xx hodnotenie, 309. komentár k filmu)(30.11.2013)

"Ať uděláš cokoliv, cokoliv hrozného, cokoliv bolestného, tobě to dává smysl.. Ve své hlavě nepotkáš nikoho, kdo by si myslel, že jsi zlý.."(29.6.2015)

Učiteľ a žiak, t.j - režiséri : Sydney Pollack a Anthony Minghella, veď už predchádzajúci 9. oscarový - Anglický pacient, mnohé ukázal zo Spomienok na Afriku, o tri roky neskôr, Tony opäť triumfuje, ale nie, čo sa týka - Oscarov, ale, najmä, čo sa týka - samotného spracovania, s vtedy špičkovými hercami, pričom Jude Law, sa stane jeho dvorným hercom, ten, kto dominuje celému, takmer 2. a pol hodinovému, majstrovsky spracovanému, nasnímanému, ozvučenému : F-I-L-M-U, je bez debát, Matt Damon, ani nie 30. ročný herec, zvláda viacero hereckých polôh, až z neho, ide strach a hrôza, z toho, aký je prirodzený - manipulátor, imitátor, či a najmä, chronicko - notorický KLAMÁR, ktorý ani pravdou nedýchne, skrátka sú takí ľudia, ktorí celý svoj, zakomplexovaný život, klamú, podvádzajú, až to berú úplne normálne, že sa z toho stáva každodenná rutina, hovorím o mladíkovi Tomovi Ripleyovi, ktorý je až do úmoru, MOC - extrémne talentovaný, prichádza z New Yorku do Talianska, aby priviedol domov - márnotratného syna - Dickieho Greenleafa. Odkedy ho zbadá i s jeho šarmantnou priateľkou, spisovateľkou Marge, odvtedy ho začne - študovať, napodobňovať, aby sa stal - ním, od hlavy po päty, pritom je šokujúce, že mu prechádzajú činy a skutky, ktoré spáchal, hnus ! Nie je to pozitívny film, síce áno, ako v tom, vie hlavná postava - chodiť, vyseká sa z hoc - akého prúseru, že všetko hádže, smerom do autu. Veľmi nebezpečný film ! Majstrovskí herci a réžia, kamera.(16.4.2016)

Mrazivě skvělý Damon, vynikající scénář, vyvážená režie a naprosto fenomenální kamera. Závěr filmu je velice zvláštní a působivý...(25.10.2008)

Dokonalé ztvárnění posedlosti jiným člověkem. A také povrchnosti "zlaté" mládeže. Všichni herci hrají skvěle, zejména se mi líbí nejohavnější z ohavných, přezíravý a arogantní Philip Seymour coby Freddie Miles. Jude Law si s ním moc nezadá. Konec naštěstí nic nepokazil.(26.6.2011)

Pro mě jeden z těch nudnějších Damonových filmů. Matt se do této záporné role vyloženě nehodil (herecký um mu upřít rozhodně nejde, ale v tomhle snímku pomyslně vítězí Jude Law) a nesmyslně natahovaná stopáž tomu také moc nepomohla. Nakonec žádná vélká pointa a já mohu říct, že tohle si určitě podruhé nepustím.(4.2.2013)

Vskutku nápaditý thriller, ale nějak na mě nefungovalo jeho velmi pomalé tempo a Matt Damon v roli psychopatického zabijáka mi také moc neseděl. Každopádně mě příběh zas tak nenudil, do poslední chvíle jsem byla zvědavá, jak to s "Mattíkem" teda nakonec dopadne. Kdyby stopáž filmu byla o půl hodiny kratší, věřím, že s hodnocením půjdu výše než na 66%.(24.9.2016)

Matt Damon nikdy nepatřil a nepatří mezi mé oblíbené herce. V tomto snímku se mi jednoznačně zprotivil díky své záporné roli, brrr. Každopádně ve Willovi Huntingovi byl lepší (8.4.2003)

SKvelo natočený film od oscarového režiséra. Matt Damon je vynikajúci. Na začiatku milý, dobrý a pomaličky sledujeme jeho premenu v totálneho hajzla. Aj napriek si však stále zachováva svoje čaro. Jude Law by si zaslúžil za svoj výkon Oscara a nie len nomináciu. Moja najobľúbenejšia Cate Blanchet je milá postava na doplnenie a je mi ľúto, že nehrá viac. Výborná hudba, ktorá skvelo podfarbuje napínavý thriller. Skvelá práca s kamerou a režisérsky kvalitný film. Toto jednoducho musíte vidieť.(7.1.2005)

Famozna studia o jednom seriovom vrahovi, ktory zabija tak nejak zhodou nestastnych okolnosti. Ani neviem co skôr vynachvalit. Ten film nema skoro ziadnu chybu. Az ma to prekvapuje vzhladom na to, ze ziadny dalsi Minghellov film ma nebavil. Film ma uchvatnu retro atmosferu, ktoru podtrhuje skvela hudba. A aj ked jazz bezne nemusim, tak pri cisle v ktorom Law spieva sa mam chut k nemu pridat. Damon tu podava najlepsi vykon svojej kariery. Na jednej strane sa z neho postupne stava seriovy vrah, ale kedze vrazdi rozmaznanych zbohatlikov, tak mu tak nejak drzite palce. Este lepsi je ale Law ako rozmaznany playboy. Film dokonale sprostredkoval to, ze ked Lawovu postavu zaujmete, tak sa citite jak v nebi ale akonahle ho prestanete bavit, tak vam strasne ublizi. Takze jeho osud si o to viac vychutnate. Gore sceny su prvotriedne. Zaroven neskutocne stavnate a zaroven pôsobia az umelecky. Z dalsich postav zaujmu protivny Philip Seymour Hoffman alebo trpitelka Gwyneth Paltrow. Snad jedinu vytku by som mal k urcitej prekombinovanosti v druhej polovici filmu behom ktorej Ripleymu tie vrazdy prechadzaju vdaka rôznym stastnym nahodam a totalnej neschopnosti policie. Ale nad tym sa daju prizmurit oci. Vzdy som si prial vidiet dalsie osudy Ripleovej postavy v Damonovom podani. Snad sa niekedy dockam. 9/10.(26.11.2017)

• MIG29

Všetko by bolo v pohode pokiaľ by hlavný hrdina nebol homosexuálny, závistlivý a psychopatický šmejd.....(5.11.2012)

Film je jistou zásadní událostí (nebudu spoilerovat, ale až na ni ve filmu dojde, tak určitě pochopíte, kterou jsem myslel) rozdělen skoro přesně na dvě poloviny. A ta první výrazně převyšuje tu druhou. Zpočátku film vypadá velmi nadějně - je výborně vygradovaný a tajuplný stejně jako (Mattem Damonem skvěle ztvárněný) Tom Ripley. V příběhu jsou pořád takové divné podtóny, něco tam tak zvláštně nesedí a divák napjatě čeká... Pak ale přijde onen zlom a film ztrácí kouzlo - stává se trochu natahovaným konvenčním thrillerem. Přijde jeden konec, pak druhý, pak další a pak už mě to vlastně ani nezajímá. I kvůli plánovaným, leč nezrealizovaným dalším dílům nakonec slibný snímek vyšumí do prázdna.(5.6.2013)

Pan Ripley mě opravdu dostal. Takový brýlatý sympaťák, kterému ale občas krutě rupnou nervy. Zatím bezkonkurenčně nejlepší role mého oblíbence Matta Damona. Kam se hrabe Will Hunting nebo Bourne, tady Matt prostě všem ukázal, že umí. Bohém Dickie v podání Jude Lawa působí taky hodně přesvědčivě. Celkově jde o výborný film, na který se s radostí podívám znovu. Každý má nějakou tu svou třináctou komnatu, ale tak plnou jako pan Ripley ji má asi málokdo.(28.6.2009)

Tomu sympatickému blonďákovi by člověk věřil i nos mezi očima a ještě ho za to pochválí. Matt Damon ve své ďábelsky andělské roli září, ovšem neméně oslnivě žhnou i představitelé (a představitelky) ve vedlejších rolích. Trošku víc prostříhat by to chtělo, jinak super film!(14.4.2012)

Docela zajímavý děj, který navíc nepostrádá nápady a logické zvraty, kazí herci. Ne že by hráli špatně, ale nějak se prostě nepovedl casting. Ani Matt Damon, ani Gwyneth Paltrow a asi ani Jude Law se do svých rolí vůbec nehodili. Je to škoda, protože film tak hodně ztrácí na atmosféře a s přibývající délkou také zvyšuje nároky na divákovu pozornost. [září 2005](16.9.2005)

• IllIlIlIIl

Na začátku možná dobrá myšlenka, to ano....ale dále jen zdlouhavý příběh, který se opravdu táhne a tempo spíše skomírá. Konec filmu pro mě naprosto nedostačující.....(2.11.2008)

Zahanbeně přiznávám, že jsem tenhle film poprvé viděl až teď, 15 let od jeho uvedení. Celou dobu jsem zarputile ignoroval vysoká hodnocení a příznivé recenze. Blbý pan Freemind. Teď si sypu popel na hlavu - Minghella natočil opravdu téměř bezchybný žánrový kousek, umně okořeněný retrem a italskou atmosférou. Paráda.(9.9.2014)

Predstava niekoho ako je Tom.. desive. Nielen on vyvolaval ten dojem.. Ale co ta hudba do toho, zabery a pod! Vizualne zaujimavo a relativne pekne spracovany film. Herci vsetko na vysokej urovni. Napadlo ma, ze skoda, ze Piratov Karribiku nakrutili az o 4 roky neskor. Kvoli Jackovi Davenportovi. Boze to je ale chlap:D. Uz som dufala, ze si vyrozpravaju tazive tajomstva 13. komnaty.... a nie. Trosku ma sklamali otvorenym koncom... Vdaka za velmi zajimavy film..(2.11.2008)

Hodně originální námět. Prvních šedesát minut jsem se sice trochu nudil a chování některých postav mi přišlo nelogické. Avšak poté děj nabere tempo a donutí vás až do závěrečných titulků nespustit oči z obrazovky. Matt Damon tu předvádí patrně nejpozoruhodnější výkon své kariéry. (Pozor, spoiler!) Ta proměna z brýlatého ňoumy na vypočítavou vraždící bestii je přímo dokonalá. A přestože to možná zní zvráceně, i tak jsem mu musel fandit. Ripley by si zasloužil pokračování.(28.5.2012)

Z Matta Damonta mi bylo až zle. Skvělý film!(18.5.2014)

Skvelé herecké výkony posúvajú u mňa tento film na 3*. Ináč som celý čas nevedel prísť na chuť pomalému a rozvláčnemu tempu. Avšak prvotný nápad je celkom zaujímavý. Ak by sa to skrátilo tak o 20 min., bolo by to pre mňa pozerateľnejšie.(28.6.2009)

Brilantní!!Jeden z těch filmů, ve kterých je vám líto padoucha.Mattt Damon je naprosto neskutečný herec!!!95%(24.3.2011)

• Baronne

Néééééééééééééééééééééééééééééééééééé, tohle nemá pět Oscarů . Nemá tyvole nemá . Proč slizkej herec hraje slizkej charakter, ale skoro VŠUDE ! Proč je ten film úplně o ničem takovym způsobem, že je to snad jedinej film kterej sem v poslední třetině celej přetočil ? A proč tady hraje jak Gwyneth tak Galadriel, tak kvalitní herečky ? Kriste pane, Alláhu, Buddho, všichni svatý, Bože, Evo, Adame, Mohamede, matko Terezo, panno Marie, Františku, Václave, Václave, Václave, Karle... Asi si rozbiju hubu o zeď a pak se nechám utopit, tak mě opatrujte.(2.1.2015)

Mrazivý snímek s velmi přesvědčivým Mattem Damonem. Z některých scén a celkového vyznění filmu mně vůbec nebylo dobře po těle... I přes nesporné kvality snímku se obávám, že žádné druhé shlédnutí nebude...(1.11.2008)

Ničím výnimočným ma táto priemerná dráma nezaujala. Ani hereckými výkonmi, ani technickou stránkou filmárčiny. Nie zlé, ale nie nadpriemerné.(2.1.2011)

Jak daleko je člověk ochoten zajít, aby byl někým? Zhlédnuto víceméně díky knize Grega Sestera The Disaster Artist, navíc můj první film na blu-ray. (1 175.)(18.3.2017)

Snímek na první pohled poutá pozornost velmi silným hereckým obsazením, nejvíc se mi asi líbil výkon Philipa Seymoura Hoffmana, který z minima vytěžil maximum, po něm by následoval Jude Law, pak Gwyneth Paltrow. Cate Blanchett tentokrát tolik prostoru jako obvykle nedostala. Matta Damona jsem záměrně vynechal, protože se podle mě do role nehodil. Nevím, je to každopádně skvělý herec a neříkám, že tady zahrál špatně, ale prostě mi to nějak nesedělo. Tempo bylo hodně pomalé, hlavně první hodina se hrozně táhla, stopáž je delší než měla být. Druhá půlka o trochu lepší, ale na čtyři hvězdy mě to stejně nepřesvědčilo. Není to špatný thriller, ale nijak výjimečný mi taky nepřipadal.(24.8.2012)

Hvězdně obsazený film mými vrstevníky, kterým se tenkrát slibně rozjížděla kariéra. Kdysi jsem tento thriller viděl a bylo napínavě milé si jej připomenout.(22.10.2016)

Děsivě dokonalý Damon ve filmu, z kterého vám bude mráz běhat po zádech...(30.3.2004)

Málokterý remake se mi líbí. Tento se vyvedl. Úchylný, zamindrákovaný křivák, jakého ztvárnil Matt Damon patří mezi ty nejvíce slizké role vůbec. Obsazení, režie, výprava, lokace a vynikající scénář, to vše mě na filmu baví. Volba Judea Law do role bohatého synáčka, zvyklého na luxus byla perfektním tahem.(26.1.2019)

• dyfur

.....originál s Alanom Delonom bol lepší...ale nebolo to až tak zlé dá sa pozrieť....(29.7.2013)

Precízne dielo, krásne zabalené do obalu prostredím, hudbou a predovšetkým hercami. No cez všetok ten obal ma film nepustil, alebo resp. ja som sa nedostala k jadru. Dialógy mi príliš nepomáhali sa zorientovať, skôr všetko iba vrstvili na seba. A keď už som myslela, že sa dostávam k pointe, k vyriešeniu, so 4* hviezdičkami, náhly koniec to znížil na 3*. Možno by si film žiadal druhé pozretie, po ktorom však vôbec netúžim.(29.10.2014)

Od úvodu filmu mi na nervy liezla tá hnusná hudba a moc nechýbalo, aby som to kvôli nej vypol. Našťastie dej bol pútavý a zaujímalo ma ako to bude pokračovať. Matt Damon je celkom záruka kvalitného filmu. Dve tretiny, ktoré som videl s ním som ohodnotil kladne, čo znamená 3* a viac.(29.7.2018)

U filmografie Anthonyho Minghelly postupuji v obráceném pořadí a zatímco z "Cold Mountain" jsem byla nadšená, tak z "Ripleyho" a jeho na thriller až příliš pomalého tempa mám rozporuplné pocity. Bojím se, bojím, že "Anglického pacienta" zkousnu jenom těžko...(25.8.2020)

Matt Damon je důvod, proč je tento film tak výtečný. V tom klukovi to prostě je. Minghella má režisérské otěže pevně v rukou a dokáže vytvořit velice hutnou atmosféru. Ještě hutnější by se ale dosáhla, kdy film prošel ještě jednou střižnou a byl zkrácen. Za hereckým představení Damona trochu zaostávají ostatní herci (v porovnání s jinými film ale jde o nadprůměry).(8.1.2008)

• ilemas

Nádherné italské scenérie,výborný Matt Damon i Jude Law, ale celkem nuda. Film sice není špatný,ale dvakrát ho vidět nemusím. Takové divné.(2.11.2008)

Tohle je divnej film s jednou z nejhnusnějších postav, co jsem ve filmu viděl - před Mattem klobouk dolů, ale timhle asi moc fanoušků nezískal :-). P.S. Po shlédnutí původní adaptace musim říct, že verze s Delonem je rozhodně lepší! A jsem rád, že i hvězdičkově mi to vychází, což ukazuje na jistou kontinuitu ve vlastním hodnocení v průběhu let :-P.(3.11.2008)

Matt Damon a jeho Tom mě vážně děsil. V podstatě jsem se celý film nemohl rozhodnout jestli mu fandím, nebo si už přeji ať na něj proboha přijdou... Ke konci jsem čekal v každé scéně, že někoho zabije, Marge, detektiva, Meredith....(28.6.2009)

Po letech jsem Ripleyho viděla znovu na velkém plátně a znovu jsem si připomněla, jaké ošklivé věci se v něm dějí. Co se filmařské stránky věci týče je ale pořád skoro dokonalý.(6.7.2010)

Nenávidím jazz,ale zato milujem JUDEa LAWa a bojím sa,že MATTa DAMONa budem po tomto zážitku znova nenávidieť ešte veľmi dlho.Chvála všetkej premyslenosti,návodu a stratégii ako perfektne ukradnúť ľudskú identitu.Lepší a výstižnejší názov tomuto dielu hádam ani nemohli dať ,,TALENTOVANÝ"!! (5+)(27.10.2014)

Velmi netradiční thriler (akce skoro žádná a některé pasáže poměrně zdlouhavé), ale již od počátku máte z tohoto filmu pocit, že se na plátně děje něco špatného. Z herecké stránky výborné, z Matta Damona jde strach a Jude Law zahrál bohatého synáčka taky výborně a Paltrow taky není špatná (i když v porovnání s pánským obsazení je trochu nevýrazná), výborná režie i hudba (scéna jak Dickie s Tomem v baru zpívají byla skvělá). Přesto se tento film nestane mým oblíbeným filmem od Anthonygho Minghelly (škoda, že už nenatočí další zajímavé filmy) a pokud bych si měla vybrat sáhnu spíše po jeho romantických počinech. 70%(20.4.2010)

Člověk by se až divil, jak se může někdo až chobně chtít stát něčím (někým) jiným? Z Damona dýchá neodvratitelnost toho co plánuje, prostě skvělý výkon.(20.1.2008)

Vpravdě netradiční thriller o vpravdě netradičním mladíkovi. Pan Ripley je pro mě rozhodně nejlepší výkon Matta Damona, co jsem zatím mohl vidět. Jeho chameleónská postava, nejdřív tak precizní a sebejistá nad hrou, kterou sehrál se všemi okolo a na konci tak rozpolcená a zoufalá je určitě jedna z nejzajímavějších filmových postav 90. let. I výkony ostatních jsou parádní (včetně Gwyneth Paltrow, kterou jsem vždycky měl hlavně za dobrou herečku než pěknou ženskou). Filmu taky prospívá, že nemá jasně určenou kladnou postavu a člověk si jí musí (pokud jí chce a umí) najít sám. Jestli musím něco vypíchnout, tak je to vražedná scéna na lodi, která je naprosto brilantně natočená. Málokdy si divák připadá, jakoby tam opravdu s nimi byl...Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo, že některé otázky, které byly nakousnuté (hlavně sonda do Ripleyho psychiky a pronásledování svědomí) nebyly úplně dotažené. Otevřený konec, který film má (za který jsem mimochodem rád, fádní dopadení by zkazilo zvláštní nádech filmu), by tak měl ještě větší dopad na diváka.(1.11.2008)

• nithiel

Nedovolím si hodnotit, neboť hlavní postava mi byla tak neuvěřitelně nesympatická (což značí, že zahraná je velmi dobře), že jsem musel někdy po polovině vypnout a doufat, že neušel trestu.(3.1.2016)

Úžasná atmosféra, jen ten Jude Law nám ve společných scénách suveréně přehrává Matta Damona. A k tomu ještě ten natahovaný závěr...(14.7.2003)

• danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (5) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Matt Damon, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jude Law, Nejlepší režie - Anthony Minghella, Nejlepší hudba - Gabriel Yared(9.12.2008)

Velmi znepokojivý snímek... : ) A Gwyneth je tu opravdu úžasná, krásně se mi na ni dívalo ;-)(12.7.2010)

I pres hvezdne obsazeni mi osudy postav byly lhostejne, neumel jsem se do deje lepe ponorit… U me jen dobry prumer.(13.10.2018)

Zajímavá sonda do mysli jednoho talentovaného lháře, jehož schopnost dostat se z nařetězených lží je obdivuhodná. Film je plný antihrdinů a skoro 2,5 hodiny dlouhý, přesto se na to dobře dívá. Zásluhu na tom kromě scénáře mají herci a režisér.(8.3.2020)

• Streeper

Čekala jsem to daleko lepší, moderní herci, doba ze 60.let, moje oblíbené téma, ale nijak moc mě to nechytlo. Nebavilo m to a dost jsem se nudila. Jediné zpestření pro mě tam byl Jude Law, jehož scény mě celkem bavily.(18.6.2013)

K shlédnutí Talentovaného pana Ripleyho mě dohnalo velmi kladné hodnocení od lidí, kterých si zde vážím a neodradilo mě ani to, že Nine i Anglického pacienta od Anthonyho Minghelly jsem více méně protrpěl. A vybral jsem si velmi dobře. Hodně kvalitní thriller z evropského prostředí, jen ve mě trošku hlodal červíček pochybnosti ohledně her pana Ripleyho, kterého ztvárnil za mlada velmi kvalitně obsazovaný Matt Damon. Nějak jsem netušil, jak mu všechno tohle mohlo vyjít. Jako celek, ale nápaditý scénář, zajímavý herci a i přes dlouhou stopáž celkem zábava. Kvalitní film.(8.8.2013)

• fugazi

Kecy, kecy, kecy . . . zabití Juda Law . . . kecy, kecy . . . zabití Philipa S. Hoffmana . . . kecy, kecy, kecy . . . teplej výraz Matta Damona . . . kecy, kecy, kecy . . . konec. Takhle vypadá celej film.(25.3.2009)

Tomu, kdo jednou nasedne na takovýhle kolotoč, musí být jasné, že nemůže vystoupit, aniž by mu na konci nebylo špatně...(11.4.2010)

Takový milý, nesmělý, úslužný - a neškodný ... Talentovaný byl - o tom není pochyb. A vy můžete z relativního bezpečí druhé strany obrazovky sledovat, kam až ho zavedlo jeho nadání stát se v podstatě kýmkoli, pohotově improvizovat a vylhat se z jakékoli situace - a musíte si přiznat, že to nebyla jenom jeho vina. Mezi námi žije bezpočet osamělých, zakřiknutých, zakomplexovaných jedinců, kteří hledají pochopení, lásku a přátelství, touží po seberealizaci, po úspěchu a po bezstarostném životě na výsluní ... Své problémy nezřídka řeší za pomoci nejrůznějších úhybných manévrů, které se staly jejich jedinou účinnou zbraní ve světě, který jim není nakloněn. Není podstatné, jestli mají vyjasněnou svou sexuální orientaci. Převážná většina z nich si prožije svůj nenápadný život a ničím mimořádným na sebe neupozorní - bez ohledu na to, zda alespoň zčásti najdou, co hledají ... Drama, které dokáže velice realisticky vystihnout charaktery a motivaci jednotlivých postav, prostřednictvím nahodilých situací si zlomyslně pohrává s jejich osudy a přitom vám s notnou dávkou škodolibosti našeptává, že alespoň malý kousek Toma Ripleyho může mít v sobě každý z nás.(14.10.2010)

Reziser Anthony Minghella natocil vyborny film. Scenar je perfektny, najprv sa zacina s postupnym budovanim charakteru postav, ku ktorym miestami patri az ich psychologicky profil. Aby sa v druhej polke filmu pritvrdilo, aby prisla frylerova atmosfera a pomaly budovane napatie a vsetko tak postupne vygraduje doslova v bravurnom zavere. Chvalim kvalitnu reziu, dialogy a pribeh, ktory rozhodne nenudi. K tomu vyborny herci ako Matt Damon a sexica Gwyneth Paltrow. Nadhera, presne taketo filmy mam rad. 90 %(1.5.2013)

Říkám takhle jednou známému, že jsem krom Dobrého Will Huntinga neviděl s mega nejslizem Damonem supr film. Nepočítám Vojína Ryana, Legendu o slavném návratu ani Dannyho parťáky, pač to jsou čistě Mattovi vedlejšáky. Opravdu něco, kde vyniká coby hlavní hrdina. Doporučil mi Pana Ripleyho. Ano, scénář i režije vskutku na výbornou. Obsazení nemluvě. Báječný Law především. Ach milý Damone, ty jsi mě opět nezklamal. Zmrd, bukvice a vrah, navíc opravdu talentovaný... Jo jo, prostě v žebříčku mého totálního propadliště jsi nadobro nejhlouběji TY! Ale filmek koukatelný. 75%(20.6.2015)

Odporný Matt Damon, jako mistr intrik a lží v dvou a půl hodinovém filmu, který se skládá v podstatě jen z dialogů. To už je samo o sobě dostatečné varování, že Ripley není šálek kávy pro každého. A ani té Itálie si moc neužijete..(30.6.2015)

Aneb co všechno může způsobit návštěva jednoho magora...(11.4.2010)

Jedinečná režie a nesnesitelný Ripley. Skvělá hudba, Řím a herecké výkony. Minghella neminul cíl, málokdo umí točit tyto filmové opery jako on.(8.2.2011)

Takto nejako si predstavujem filmový turizmus. Taliansko bolo zobrazené neskutočne krásne so svojimi mačacími hlavami, skútrami v úzkych uličkách, obchodíkmi s ovocím, s veľkými terasami a modrou oblohou. Stavím sa že určite niekto prišiel pozrieť Taliansko lebo ho tento film inšpiroval. A hoci skutočne niekedy to bolo dlhé, veľmi dobre sa to pozeralo, divák bol v napätí čo sa stane a napokon aj trochu súcitil s Ripleym. Je to ten druh filmu, ktorý si zapamätáte a ktorý si pozriete s kamošom keď k vám príde spať. 84%(20.12.2013)

Jsem velkým fanouškem předlohy knižní i filmové, takže budu srovnávat a hodně. Zatímco Clément diváka rovnou hodí do hloubky, Minghella vysvětluje, co to voda je, proč je mokrá a teprve potom vám dovolí pomaličku sestupovat dál od břehu. Až úplně ke konci si v ději trochu zaplavete. :) Nejasná sexuální rovina kupodivu přežívá i v této moderní verzi, Dickie si ovšem dokazuje svou heterosexualitu vehementněji, Tom je evidentním asexuálem, který by rád byl homo. Zjev hlavních postav s jejich předlohami srovnávat nelze. V plném slunci bylo vše dokonale a děsivě krásné, tady je krása pozlátková a navíc popraskaná a plná kazů. Dickie je k nerozeznání podobný (k)análovému hejskovi, kterého Jude Law ztvárnil v Oscaru Wildeovi, Mattu Damonovi role psychopatického chameleona také sluší jak zajíci uši. Vizuální orgie při sledování těch dvou ovšem nezažijete. Hlavní myšlenka naštěstí zůstala. Kam až jsme schopni zajít ve jménu závisti?(13.4.2017)

• C0r0ner

Dá se to shrnout do věty - vůbec mě to nebavilo. A proč? Protože to sice mělo slušný námět, ale díky příšerné délce celého filmu se to moc nedalo vydržet dokoukat. Mít to tak o hodinu méně, byl by z toho výborný thriller, ale takhle jsem se strašně nudil a ke konci už mě to moc nezajímalo. 40%(10.7.2018)

• otík

Jistě kvalitně natočený film, který se mi ale vůbec nelíbil.(1.2.2005)

Skvělý film podle neméně skvělé předlohy. Všichni hrají výborně, především Matt Damon, a obzvlášť v druhé polovině příběh nabírá obrátky a ten, kdo dříve nečetl knihu, je jistě překvapen mnohými náhlými zvraty. Už je to přes dva roky, co jsem ji četla, tak si nepamatuji všechny detaily, ale nějak už si nevzpomínám, jestli bylo finále stejné nebo jiné. Mám dojem, že to skončilo trochu jinak. I proto jsem jednu věc nečekala - ach jo, nejsympatičtější postavy vždycky končívají smutně... P.S.: Lullaby for Cain je krásná písnička - a jako stvořená na úvod takového filmu. I po celé hudební stránce byl ostatně vynikající.(12.9.2008)

Ako spomenul POMO, Talentovaný pán Ripley je film, ktorý treba pozerať tretím okom a dokonca ho mám v osobnej TOP 3 takýchto "treťoočných" filmov:1.Sweeney Todd, 2.Talentovaný pán Ripley, 3.Narušenie. Skvelé herecké výkony, réžia, výprava, geniálna atmosféra a hudba. Mne toto k excelentnému filmovému zážitku stačí...Film by si zaslúžil tieto OSCARové nominácie:najlepší adaptovaný scenár, najlepší herec v hlavnej role-Matt Damon, najlepší herec vo vedľajšej role-Jude Law, najlepšia herečka vo vedľajšej role:Gwyneth Paltrow, najlepšie kostýmy, najlepšia výprava a najlepšia hudba.(10.4.2009)

Je vlastně s podivem kolik filmů existuje, kde se podvodníček vydává za někoho kým není. Mistrem je samozřejmě Matt Damon a Talentovaný pan Ripley je královskou podívanou v subžánru "deception movies". Bohužel je snímek snad až příliš znepokojivý (těžko fandit vrahovi...) a i když je tak trochu zvráceně zábavné sledovat úlisného Damona jak se prokousává jednou lží za druhou, akademická režie Anthonyho Minghelly mi nikdy moc neseděla. Přetažená stopáž nepomáhá. 60 %(13.5.2013)

Tom Ripley (Matt Damon) je velice chytrý mladý muž. Má skvělou paměť a schopnost kohokoliv napodobit. Od bohatého pana Greenleafa, dostává úkol přivést z Italie zpět jeho syna, Dickieho (Jude Law) (ovšem za pěknou odměnu). Tom se s Dickiem a jeho přítelkyní Maggie (Gwyneth Palthrow) spřátelí, a vlastně se stane členem jejich rodiny. Od starého pana Greenleafa dostávájí pěkné penízky, takže se jim nežije nejhůř. Než se Dickie rozhodne s Tomem rozloučit. A to si Tom nemůže nechat líbit. Začínají umírat první lidé, a všechny stopy ukazují na Dickieho.... Mrazivý thriler Anthonyho Minghelly, v hlavní roli se skvělým Mattem Damonem (Talentovaný pan Damon), kterému skvěle sekundují další známí herci - Jude Law, Gwyneth, Palthrow, Cate Blanchet nebo Philip Seymour Hoffman. Škoda, že v druhé části film trošicku zpomalil...(13.11.2004)

Starý známý problém zvaný filmová adaptace literárního díla. Kniha opět lepší než film, režisér běžně hollywoodsky změnil ošklivou, ukňouranou a tlustou Marge v milou Gwyneth Paltrow, z Toma Ripleyho jakožto chladného vypočítavého vraha udělal chudáčka zmateného homosexuála.....Výsledný celek zachraňují jen vynikající Jude Law v roli bohatého synka Dickieho Greenleafa a P. S. Hoffman alias Freddie Miles.(13.11.2005)

Výborný psycho-thriller. Postavy sú tak dobre vykreslené, že mnohé scény sú naozaj napínavé, hoci sa v nich nedeje nič akčné. Matt Damon ma prekvapil a svoju úlohu zvládol úplne s prehľadom. Až z neho behal mráz po chrbte. Jude Law ako svetácky Dickie a zvyšok ansámblu svoje úlohy tiež zvládol na výbornú. Jednoznačne by som chcel vyzdvihnúť kameru Johna Seala a potom samozrejme aj réžiu Anthonyho Minghellu. Síce je film opäť mierne natiahnutý (to je asi už Minghellovým zvykom), ale inak je rozprávaný mimoriadne presne a navodzuje pôsobivú atmosféru. Anglický Pacient mi vôbec nesadol - taká trojhodinová strašne romantická limonáda. Toto sa mu však naozaj podarilo. Škoda tej mierne dlhšej stopáže (aj keď film mi trhali reklamy - uvidím keď si ho pozriem ešte raz a bez nich).(2.8.2006)

Slušný thriller, velmi dobře obsazen.(28.6.2009)

Tak jsem se rozhodla po dlouhé době připomenout tento film a dokonce se mi zdá ještě větší hodnoty, než tehdy, když jsem ho viděla poprvé.. Tenkrát jsem objevila Juda Lawa a na nějaký čas si zhnusila Matta Damona (smozřejmě díky své maximální přesvědčivosti).. Skvělé obsazení, zdrcující příběh a dokonalá muzika..(21.6.2013)

S Delonem snad vo fous lepčí...(21.5.2014)

Matt tady vystupuje jako nenápadný, sladký mladík, ale ve skutečnosti to je vychytralý, prolhaný hajzl ze kterého šel místy strach. Škoda, že tam Jude Law nebyl déle. Dávám 65%(16.7.2017)

Po Anglickém pacientovi- zklamání. Minghella natočil zvláštní, neotřelý film, Damon je ve své roli opravdu dobrý, ale vše to až příliš zavání nepravděpodobností.(18.6.2003)

Remake francouzského filmu V plném slunci. Vcelku povedený, až na to, že Matt Damon pro mě prostě postrádá jakékoli charisma a po celý ten zdlouhavý film jsem si jen přála, ať už ta jeho podrazárna konečně praskne.(18.6.2011)

M. Damon v roli nenápadného, ovšem talentovaného hajzla!! Skvělý thriller s výborným obsazením, zasazený do italského prostředí. Možná jsem ale doufal v lepší konec. Rozhodně první půlka filmu (které vévodil J. Law) byla ta lepší, pak mi to přišlo děsně zdlouhavé....(29.5.2012)

Aj ked to zo začiatku tak nevyzeralo, vykľula sa z toho celkom dobrá krimi-dráma. Niektoré pasáže ale boli zbytočne pretahované, vlastne aj tá stopáž je priveľká, vyplnená niekoľkými piesňami, ktoré hrozne nudili. Z hercov dobre zahral iba Law, ostatní boli viacmenej priemer, vrátane mladého Damona. Hodnotenie: 65%(31.10.2013)

Tak tohle je správný psychopatický film. Čekala jsem to sice celou dobu a od začátku mi bylo jasný, co se tam stane, ale musím říct, že první rozhodná scéna mě fakt dostala a mám to pořád živě před očima. Když si vzpomenu na hodnýho Bournea, tak nedokážu pochopit tuhle Damonovu roli. Jak sakra někoho takovýho zahrál? Asi je fakt dobrý. Není to herec, kterýho normálně vyhledávám, ale zatím mě vždy přesvědčil, že své místo mezi hereckými top si fakt zaslouží. Musím říct, že si to někdy za pár let zas ráda pustím, ale pro teď mi to stačilo. Od této chvíli se totiž Damona bojim. Skvělý thriller.(3.3.2014)

Atraktivní film, kterých se točí velká menšina. Takový film, který uvízne hluboko ve vás, protože je výjimečný, prostě jiný než ostatní. Nebudu mluvit o skvělém hereckém obsazení. Nemusím vychvalovat, tam je to jasné. Co ale bylo atraktivní, tak prostředí italského přímořského městečka padesátých let. To bylo naprosto úchvatné. Navíc bylo podpořeno bezstarostným životním stylem mladých lidí. A hlavní "hrdina"? Tak ten stojí za malý psychologický rozbor. Jeho příběh mi připomíná některé příběhy Woodyho Allena. Tedy vražda pro lepší zajištění si lepší budoucnosti, která ale zákonitě přináší vraždy další. Postava prezentovaná Mattem Damonem byla nesebevědomým mladíkem, který nebyl moc zběhlý v navazování sociálních kontaktů. Když už ale s někým přátelský vztah vybudoval, zhlédl se ve svém protějšku a protože byl onen "vzor" velice přátelský, oblíbený a milovaný, chtěl jím být také. Prostě si tak moc vsugeroval možnost, že je někým jiným, až musel být originál odstraněn. A na tom je založený příběh talentovaného pana Ripleyho.(5.9.2016)

Po filmové stránce (zpracování, herci atd.) nemám co vytknout, ale obsahově tohle pro mě není, takový zvrat jsem opravdu nečekal, až se mi z toho dělalo trochu špatně.(10.1.2014)

Sakra ten Jude Law je prostě dobrej a ať už hraje vojáka či hudebníka zahraje vždy geniálně. Perfektní jazz, silné herecké výkony, dokonalý scénář, ale hlavně neskutečný rytmus. To jsou hlavní atributy tohoto velice povedeného filmu.(25.2.2005)

Hodne netradicni film,podobny jsem nevidel(ale taky co je podobne?.)skvele herecke vykony-hlavne opravdu Damon se prekonal..Vubec jsem nevedel oc jde-ani po pulce filmu.)ale od scenky na lodi to ma skvely naboj(7.11.2006)

Ze začátku film nabízí spíš drama o zoufalé snaze udržet si výhody z nečekaných příležitostí, v dalším vývoji pak přesouvá své těžiště do čisté oblasti mrazivého thrilleru o touze nespadnout z těžce dobytých pozic, kdy roztočenou spirálu vražd už nelze zastavit (Tom Ripley chce být přeci šťastný za každou cenu)... Silná herecká sestava dle očekávání neselhává, daří se i kameře a režii, takže si divák snímek vychutná i po stránce řemeslné. 80%(22.1.2009)

Skvělá italská atmoška, perfektní nápad,o režii snad nic psát nemusím. Jen jedna výtka směřuje k Damonovi. On at hraje cokoliv, hraje to vždycky stejně. Nikdy nepochopím jeho 2 nominace na Oscara. Hodně, ale opravdu hodně přeceněný herec. Jinak Jude výborný ,stejně tak Gwyneth a Hoffman. Kdyby byl v hlavní roli jiný herec,tak bych dal jasných 5*,takhle jsou to spíše jen 4*. Ale i tak nevšední filmový zážitek.(10.9.2010)

Film je ve svém konceptu bezesporu vynikající. Po technické stránce si dala režie jak vidno také dost záležet. Když budu ovšem srovnávat s filmem Reného Clémenta z roku 1960, tak potom tento film na mne začíná působit zbytečným dojmem. Tedy nic by se nestalo, kdyby nevzniknul-dokonalost se zkrátka dokonalostí nahradit nedá. Jude Law se svým výkonem a také především díky svému charizmatu přiblížil asi nejvíce původní literární postavě Philipovi,mimochodem mi velice připomínal právě původního představitele Philipa Maurice Roneta. Matt Damon je bezezporu hercem, který dokáže zahrát výborně, ovšem pro postavu takovéhoto kalibru nemá zkrátka to osobní charisma, tu osobní mystiku a tajemnost, která vás přímo uhrane-nedokáže být tím tahounem, tím krásným zlým zabijákem jako pan Delon. Myslím si , že Alain Delon bude nejlepším Tomem Ripleyem už navždy. Co se týče ztvárnění a podoby Ripleyho od Damona myslím si, že jsou nevěrohodné a hodně přehnané. Scenář jeho postavy zkrátka tlačí na pilu až příliš a to je tím důvodem. Už jen v konceptu samotného Ripleyho postavy vítězí ten Delonův, není totiž na něm znát známka jakékoli umělosti, což je právě případ Matta Damona-já jsem mu to neuvěřil. On totiž celý film je bohužel takový až moc zdlouhavý a umělý. Těžko se to vysvětluje, to se musí cítit, ale zkrátka to vyjádřím tak, že zatímco film V plném slunci na mne působí naprosto přirozeně, tak Talentovaný pan Ripley bohužel dosti strojeně. A největší rozdíl vůbec je v tom, že byť je úloha Ripleyho v románu záporně pasivní vzhledem k aktivnímu Philipovi, tak právě V plném slunci Alain Delon přesto dokázal být v momentech, kdy jsou oba v záběru současně, tím výraznějším. To ovšem případ Matta Damona ve srovnání Judem Lawem rozhodně nebyl.(21.5.2011)

Dobře provedený krvavý geniální příběh o záměně identit a žití dvou životů. Matt Damon na mne nikdy nepůsobil jako výborný herec, ale zde se pro mne opravdu předvedl. Krásně situovaný příběh... jen ten konec byl trochu nesrozumitelný, ale jinak úžasný film.(19.3.2013)

Rozhodně dobrý filmový počin, nicméně ať se Matt snaží jak se snaží, na Delona "V plném slunci" to zkrátka nestačí a celkově pro mě film neměl tak silnou atmosféru a napětí jako zpracování z roku 1960 - "převyšoval" jenom Jude Law, který byl oproti Maurice Ronetovi ve své roli výraznější.(25.8.2014)

Film si pamatuji z roku 99 jako velkofilm, z kterého jsem byla ohromně nadšená :) :) Pořád a pořád dokola vidím Matta Damona v těch kulatých obroučkách a od té doby ho mám zasazeného do této role :) Film je opravdu bravurně obsazen a celou dobu jsem jen čekala, zdali se "Ripley" do svých spletitých lží zaplete ještě více a více až ho nakonec dopadnou...Jude Law zde vypadá přímo překrásně - z práce maskérské je tu pro mě v jeho kariéře zatím nejkrásnější :) Celá atmosféra konce 50tých let v Itálii, všude ty skútry, úžasný životní styl, obrovské domy s vysokýmy stropy a několikrát zmiňováno, že opovrhují penězi...(bodejt by ne, když je mají).... Je to skvělé. Je to precizní, je to napínavé a dechberoucí...Pan Ripley je mistr podvodu, švindlu a Seymour Hoffman v podobě postavy, která mu jeho plány narušila byl skvělý :) Hudba jen umocňuje veškeré "silné" okamžiky a výprava je úchvatná :) Jeden z mých oblíbených filmů, který všem vřele doporučuji a jen mě mrzí, že nedosáhl na Oscara :((9.4.2015)

Ten pocit, když si spletete Willa Huntinga s Tomem Ripleyem, jinými slovy netušila jsem, do čeho jdu, takže prožitek 100% - hodnocení už je nižší neb místy docela skřípala logika, po stránce filmové to ale bylo dokonalé.(21.7.2019)

Film ve kterém jsem se malinko poznal, akorát že já nezabíjím lidi:-) Matt je úžasný a Jude Law jakbysmet. Gwyneth tam hraje spíš druhé (třetí) housle. Jsem zvědavý na "pokračování".(2.9.2003)

Podmanivá retro atmosféra, výteční herci, precizní filmařina, jazzík a mnoho dalších aspektů vytváří bohužel dosti nedoceněný majstrštyk.(14.9.2005)

• sedm.1

Hodně nudný film se skvělími hereckými výkony!(25.9.2005)

Dosť dobrý film, ktorý mi ale prišiel trošku pridlhý. Jeho najväčšou výhodou bola Cate Blanchett, ktorá bola neuveriteľne krásna a preto dávam päť. (Aj keď som chcel dať pôvodne 4)(19.7.2007)

matt damon!(16.10.2007)

tragedia, fellini, truffaut, hitchcock.. to vsetko v jednej omracujucej filmovej basni(16.10.2007)

Talentovaný pan Damon(15.5.2008)

nějaký pofidérní, jak se z toho vykroutil, až moc často jsem nad tím musela mhouřit oči...a z celýho filmu plyne jasný resumé a ponaučení - ženy mají vždycky pravdu;)(3.11.2008)

Tenhle film mi nesedl, ani když je z velké části zasazen do mé oblíbené Itálie. Matt Damon je mi velmi nesympatický. 50% - 3***(8.10.2009)

Pro mě to bylo na 70%, tak nevím co mám dát! Ale ke konci jsem se už opravdu docela nudil, takže spíš níže!(22.3.2010)

FIlm okolo 4 hviezdičiek, ale tá tématika ma zničila. Ťažko sa mi to pozeralo (60 %).(26.5.2014)

Po skoro 20 let od premiéry jsem se i já konečně dostal na kobylku tomuto filmu. Psát o tom moc nemá smysl, protože většina přesně ví o co jde. Nezbývá, než konstatovat, že vybrat mladého Damona byl neskutečný majstrštyk, protože s tím svým tehdejším naivním kukučem zapadá do své role novodobého Jekyla a Hydea na 101 %. Jsou filmy, ze kterých je mi lehce zle a tenhle je mezi nimi..myšleno v dobrém samozřejmě.................moje hodnocení = 8 z 10.(25.11.2017)

• JohnSmith

Bohužel jsem nedokoukal, jelikož mě snímek neskutečně nudil.(18.11.2018)

Nejsem zvyklá vidět dobráckou tvářičku M. Damona v záporácké roli, ale změna to byla překvapivě příjemná, chladnokrevný pan Ripley je jeden z nejvýraznějších antihrdinů, kterým nelze nefandit. Ve výsledku z toho vzešel opravdu inteligentní thriller s kvalitně napsanými postavami, který stojí za to vidět.(24.1.2019)

Má to krásné prostředí, výborné herce, solidní zápletku, ale přesto tomu něco chybí. Je to příliš rozvleklé a od zlomu před polovinou filmu už to zdaleka nemá atmosféru jako na začátku. Lepší 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig. + CZ tit.)(4.8.2019)

Perfektne napisana a zahrana drama.skvely scenar a uzasny Damon.(18.10.2007)

4*, ale len za to Taliansko. A možno by bolo treba dočítať ďalšie tri knihy.(3.11.2008)

Báječnej film. Miluji záporáky, kteří nejsou na první pohled záporáci. Dickie byl kouzelný a pohled do duše Toma Ripleyho opravdu stojí za to.(29.4.2013)

• Autogram

Už začiatok filmu mi nesadol a spomenul som si, prečo som ho nikdy nedokázal súvisle pozerať. Dobré zahrané, ale nepríjemné postavy na čele s pánom Ripleym, ktorý je natoľko vlezlý, že jeho akceptovanie okolím je úplne nepochopiteľné. Podľa toho sa celkom nepochopiteľne vyvíja aj celý film a až v závere to dostáva nejaký čiastočný zmysel, ale zase prijateľný asi len pre podobne zasiahnutých alebo mimoriadne chápavých ľudí. A to celé je často podfarbené nudnou džezovou hudbou.(30.10.2013)

Ako ľahko sa človek dokáže vzdať vlastnej identyti, iba aby si splnil svoje sny a vyšvihol sa na vrchol z toho nechutného spoločenského bahna. Aj o tom je príbeh pána Toma Ripleyho. Ktorý sa vďaka klamstvám prepracoval až na vrchol potravinového reťazca americkej smotánky. Klamal ženám, klamal mužom a všetci ho aj napriek evidentnému zapieraniu milovali. Jediné čo mi vadilo bol nejasný koniec, ale pochopil som to tak, že realizačný team dáva voľný priechod pokračovaniu. Matt Damon sa mi do úlohy elitného psychopata náramne hodil, tí čo si myslia niečo iné skúste si predstaviť že vás ten Adolf v okuliaroch s predkusom jak kôň v noci vytrhne zo spánku. Na prvý pohľad psycháč. Ale v podstate som sa celkom bavil. A je tu ešte jedna vec, ktorú by som rád vyzdvihol a tou je Jude Law a jeho bravúrne vcítenie sa do ľahkovážneho milionárskeho synčeka, ktorý nevie čo od dobroty, jednoducho bravisimo!! 65%(3.12.2014)

Veľmi silné ale predsa len tri hviezdy. Človek by očakával ďalšieho Huntinga, ale ten je samozrejme len jeden. Nebolo to zlé, ale popravde som si to od premiéry za posledných 20 rokov už nepustil ani raz.(7.7.2020)

Hodně chytlavý příběh a plný vynikajicích hereckých výkonů. Dokonale chladnokrevný Matt Damon mi chvílemi naháněl hrůzu.(27.10.2003)

Člověk nemůže mít vše na světě, ale může se o to pokusit, jako to zkusil Tom Ripley. Tak dlouho se chodí se džbánem .... Skvělý thriller, který si asi dvakrát nepustíte, ale poprvé si ho určitě užijete.(27.1.2005)

Další z přikladu filmu, který si sdivákem mistrně pohrává a provokuje ho. Pokud divák bude akceptovat jeho pravidla bude odměněn skvělým filmem. Pokud ne, čeká ho rozstříštěný mix několika žánrů s kvalitním obsazením.(23.11.2007)

Po slabším začátku se film pěkně rozjede a sledovat herectví Damona stojí za to ale konec je hodně nudný.Navíc mě ubíjela neskutečně dlouhá stopáž filmu.(31.7.2009)

Je to divné, Matt Damon prostě musí hrát kladný postavy a ne záporáky. Celkově ale pan Ripley nic moc. V něčem je to výborné, ale v něčem vás to bude štvát, ale nechci vás ovlivňovat.(28.5.2012)

Ten pocit,kdy nevite jestli mate hlavne postave fandit nebo ji mate nenavidet! Tak zajimave vykreslene postavy se jen tak nevidi. Bravurni psychologicka hra, kde zlo tvori dalsi zlo, ale vse zacalo v podstate nevinne.(1.7.2013)

Obluda, která nemá své jméno :-)(19.7.2013)

Nenápadný mladý sympoš s dětskou tvářičkou, který působí, že by mouše neublížil. Ale pozor! Může to být také zakomplexovaný, žarlivý a chladnokrevný vraz bez špetky svědomí. Takový je Tom Ripley v přesvědčivém podání Matta Damona. Záporáke na zabití.(16.6.2020)

Jedním slovem výborný! Skvělý Matt Damon.(21.1.2006)

Výborná záležitost. Psychologický thriller vysoké kvality. Matt Damon zde potvrdil své nadprůměrné herecké schopnosti. Jeho postava je přímo fascinující a to jak věrohodně jí hraje je trošku mrazivé. Pochvalu si ale zaslouží i ostatní herci, zejména Gwyneth a její Marge. Její filmová proměna z milující hodňoučké ženy ve zničenou "paranoidní" trosku je taktéž fascinující. Už se těším na další setkání s tímto filmem....(2.11.2006)

80%... Napínavý psychologický thriller při své stopáži poněkud ztrácí na tempu, jakmile z obrazovky zmizí charismatičtí Jude Law a Philip Seymour Hoffman. Matt Damon je v roli podlézavého sociopata přesvědčivě odporný a celkové výborné obsazení hollywoodskou špičkou by už dnes asi nebylo možné. Téma a chladnokrevný tón filmu jsou ale na můj vkus odpudivější než v kdejakém brutálním hororu, takže nemyslím, že bych ho kdy chtěla vidět znovu.(9.6.2012)

Při druhém zhlédnutí jsem měl trošku problém s tím větším množstvím náhod (jak tady už někdo píše - postavy se pořád náhodně potkávaly jako by byly Řím nebo Benátky malé vesničky, kde se všichni znají), ale bylo to odpustitelné, protože Talentovaný pan Ripley je možná nejepším retro thrillerem, který jsem viděl.(10.6.2012)

Do té doby než dojde k zásadnímu zvratu(což je až v polovině filmu!)je film totální nuda se spoustou zbytečných scén.Říká se tomu "o ničem".Nepotřebuji se hodinu dívat na to,jak se Damon nudně kamarádí s Lawem,načež potém příjde již zmíněný zvrat,který jednak změní žánr filmu a také mi zprotiví hlavní postavu.Uvažuji o změně uživatelského jména(berte s nadhledem).Film:50%.(14.8.2012)

Talentovaný pan Damon ve slušném thrilleru. 80%(3.2.2013)

No film je trochu od začátku postavený na vodě. Pokud otec mermomocí chtěl návrat syna, měl mu zaříznout konto a syn by byl zpět okamžitě. Takhle z toho máme takový lehký galimatiáš. Nicméně Damonovi toho záporáka moc nevěřím, zbytek hrál nadprůměrně. Ve filmu je spousta nelogičností.(12.8.2014)

• ac3r

2x jsem u toho usnul, to jen tak k tomu jakože geniálnímu thrilleru, tedy lépe řečeno spíše taková tragikomedie. Damon nemá na to zahrát podobnou postavu. Jedině Jude Law byl skvěly, jinak nuda a šeď.(2.8.2017)

Hodnotím dobře, ale musím si sem napsat, že už si to nikdy nepustím!!!! Právě proto jak dobře je to zfilmované...(21.2.2018)

• Ledkodlaq

Tak tohle jsem vyloženě přetrpěl. Celé se to táhlo jako nudle u nosu tříletého somálského děcka, ty údajně úžasné herecké výkony mě nudily a ona promyšlená zápletka mě zaujala asi jako statistika průměrných srážek na Mauriciu. Psychologický profil pana Kriplyho mi byl celou dobu někde u kostrče. Opět mě překvapuje průměrný divácký vkus a vysoké hodnocení některých bizarností.(8.5.2020)

"Každý má talent na jednu vec, na čo ty? na falšovanie podpisov, na klamanie, napodobňnovanie takmer kohokoľvek." to vám verím pán Ripley.-) troška nedocenený film o záludnosti, vypočítavosti, podlosti, závisti. v mojich očiach TOP film posledného desaťročia.(27.10.2008)

nelze jinak...(1.11.2008)

Nebylo to úplně špatné, ale bohužel se stále prodlužovaly chvíle, které mě nudily.(11.11.2008)

Velmi dobrý psychologický thriller.(17.11.2008)

Matt Damon podává opravdu bravurní výkon. Takového odporného slizouna si zopakoval snad jen v "Departed". Ostatní herci jsou taktéž na vysoké úrovni, celkově ale film i díky dlouhé stopáži působí moc ospalým dojmem a znovu bych si ho nepustil.(31.8.2012)

Vynikající záležitost. Matt Damon hraje úchvatně. Rozervanost hlavního hrdiny je skvěle zachycená na plátně. Prostě skvělá podívaná.(6.3.2019)

Hodnotenie s číslom 7.200, zároveň aj posledný film ktorý ponúkalo HBO. Neskutočne časté zasekavanie, až sa mi to absolútne nechcelo pozerať. Pritom internet som skontroloval tak to mohlo byť aj prehliadačom. Ale späť ku filmu. Talentovaný pán ripley sa dal pozrieť, aj keď bol pomerne dlhý a na drámu ma to vôbec nenadchlo. Matt Damon je ale dobrý herec, no má oveľa lepšie filmové kúsky. Na ďalšie okrúhle hodnotenia vytiahnem inakšie skvosty. Bude sa určite na čo pozerať. 3*(14.10.2020)

Dobrá myšlenka, herci i zajímavý scénář, ale zpětně musím říct, že jsem se nudila.(12.7.2003)

Veľmi zmiešané pocity mám z Talentovaného pána Ripleyho. Herci sú skvelý. Hlavne Damon a Law excelujú. Na druhú stranu občas som sa trochu nudil. Zo začiatku som myslel, že Ripleymu ide o prachy a zábavu. Neskôr som nadobudol dojem, že je to psychopat (nechápem ako to môže byť niekomu sympatické a ako mu môže niekto fandiť mu). Zdalo sa mi čudné ako lahko mu to všetko prešlo. Čo on v podstate spravil, aby ľudí presvedčil kým je okrem toho, že to povedal a sfalšoval jeden podpis. Celkovo je to pridlhé, ale rozhodne nie zlé. Avšak nič mi to nedalo, nijak ma to moc nestrhlo a zrejme už si to nepustím. 65%(2.11.2008)

Talent a nevinnost. Pro pana Ripleyho mocné zbraně. Představují cestu k dokonalosti, cestu k životům jiných, cestu k smrti. Váš život je jeho životem. On je vy. Vraždí, lže, předstírá. Miluje, a přesto nic necítí. Nemá svědomí, nezná lítost, neví kdy skončit. Ano, dokonalý pan Ripley nezná míru. Stejně jako film samotný… Příliš dlouhý, místy nudný… a… přesto bez jasného konce… Nebýt charismatického Judea Law, nebýt půvabné Gwyneth, nebýt překrásné Itálie, Matt Damon by u mě i navzdory andělské tvářičce a výborně zvládnuté roli pohořel… Ospalé tři hvězdy.(13.11.2008)

V několika chvílích jsem Ripleyho miloval, v několika nenáviděl z hloubi duše. Ale celý film pro mě Tom Ripley byl záhadou. A tom Ripley skutečně není nikým, Tom Ripley je všemi. Atmosféru filmu navodí od první chvíle úžasná píseň Sinéad O'Connor a ta se nese celý filmem stejně jako ona píseň. Chvílemi mě vážně mrazilo v zádech...(7.9.2010)

Není to tak hrozné jak se z těch tří hvězdiček může zdát. Je to zajímavý thriller, ale bohužel chvilkama trochu moc zamotaný a přitom docela nudný. Navíc pana Ripleyho měl hrát někdo jiný. Damona mám rád, ale on nedokáže zahrát opravdovou svini. Možná tak drzého floutka Willa Huntinga, ale tu svini ne(3.1.2011)

Nemám slov, naprosto dokonalý film se skvělým scénářem. Přesně takové filmy jsou můj šálek čaje. V hlavní roli antihrdina s dokonale promyšleným plánem. Jen jsem na konci čekal nějaký větší zvrat, trošku mi nezapadl do celkového obrazu poslední Tomův čin, ale při posledním záběru zamrazilo... Matt Damon mě už po několikáté přesvědčil, že dokáže zahrát opravdu široké spektrum rolí a Tom patří mezi jeho nejlepší. Jude Law byl skvělý zhýralý zbohatlík a Gwyneth Paltrow také nezůstávala za pány s herectvím daleko. Z obsazení ještě zaujal Jack Davenport (Peter). Moc dobrá kamera a hudební podkres, zkrátka u tohoto filmu nemám co vytknout. Žádné pompézní vizuální efekty, ale čistá filmařina s hereckými výkony a nosným dějem. Více takových filmů i v 21. století!(13.8.2012)

Nechápu, proč jsem tenhle film tak dlouho neokomentoval, i když už jsem ho viděl snad pětkrát - možná je to tím, že je to tak vytříbená záležitost, že jsem si prostě myslel, že už jsem to dávno musel udělat. Matt Damon podle mě doteď nedostal lepší roli než právě Ripleyho - tak slizký záporák se jen málokdy vidí a člověk si pořád říká "vždyť mu to přece nemůže jen tak projít? kde bere pořád tu drzost?" Nebudu samozřejmě spoilerovat, jak to dopadne, i když samotný závěr tady není ani tak důležitý - film je koncert od začátku až do konce.(13.2.2014)

Pokud si tento film představím v knížní podobě, (kterou jsem nečetl) tak to musí být perfektní kniha. Vyložene pecka, která film úplně zastíní, a pročítat se pomalu tímto dějem by bylo úžasné. Damon samozřejmě opět téměř Oscarový.(17.12.2014)

Vzhledem k tomu, že jsem viděl dříve mladší Ripleyho hru s Johnem Malkovichem, měl jsem od tohoto filmu velká očekávání. Bohužel však film je pouhé ubíhání děje bez jakýchkoliv překvapení. Mnohdy až zarážející "jakto že na něj nedošli". Matt Damon svoji roli zahrál výborně, ale mně tam prostě nesedl.(8.6.2005)

You little fucker...to som si hovorila pocas celeho filmu,a mozno je to aj dobre.davam minimalne dve hviezdicky navrch za Matta Damona,ktory bol perfektny a presne vedel,kedy ma byt vyrazny a kedy sa ma zasit,aby vynikli silnejsie charaktery.nikto iny by to nezahral ako on,maximalne uveritelne,ale fixacia z dobreho willa huntinga mi ostala.kamera nebola nijako uchvatna,ani rezia nie,zopar nepodstatnych kusov by som vytrhla.mam pocit,ze hudba bola sita presne na mieru,hlavne uvodna piesen,ktora prelinanim s uvodnymi titulkami vytvorila pocit,ze sa film nezacina ale ze ho pozeram uz dlhu dobu.odvtedy som uz len vyvalovala oci,coho vsetkeho su ludia schopni...a preco vlastne?(4.4.2008)

Brilantní snímek!(2.11.2008)

• Mat21

„Talentovaný pan Ripley“ – při hledání správné vlastnosti hlavního představitele tohoto filmu bych opravdu tápal, kterou vlastnost mu nejlépe přisoudit. Působil na mě, že se v průběhu filmu jeho osobnost výraznou měrou měnila. Od prosťáčka pozvolna přechází k ryzímu přátelství svých nových přátel, poté se začne objevovat ambice a závist mít peníze, úspěch, životní volnost, bezstarostnost a krásnou ženu. Po hádce s nepříčetným Dickem a následné „nehodě“, tedy v momentu, kdy se v polovině stopáže film mění ze zcela nudného na docela zajímavý, rozehrává vražednou hru na příliš tenkém ledě. Od mnoha jiných vražedných postav, jejichž uvažování a promyšlenost následných kroků bych označil za brilantní, Tomovo chování je velmi naivní. Jen souhrou náhod, štěstí a liknavé policii uniká pozornosti a obvinění. ║2.11.2008║(2.11.2008)

Tajemný a záhadný to film. Stejně jako Tom Ripley sám. A co teprve jeho 13. komnata, do které se uzavíral se svojí minulostí, a ze které sám nakonec nemohl ven. Byl jako v začarovaném kruhu. Ani už nevěděl za koho se vydává, zda-li za Dickieho nebo Toma. Chvílemi jsem z něj měl divný pocit, ba se ho dokonce i bál. To však nic nemění na tom, že je opravdu velmi nadaný ten... Matt Damon, jak už celému světu několikrát dokázal. 139 minut parádního pokoukání, nabytého skvělými hereckými výkony. Hvězdné obsazení už samo o sobě zaručuje zajímavou podívanou a skvělé výkony Gwyneth Paltrow, Jude Law, Cate Blanchett to jen a jen potvrzují.(2.11.2008)

Skvělý thriller a skvělé herecké výkony a to zejména Matta Damona (novodobého Bourna!). Musím se přiznat, že mě to zpočátku moc nebavilo, ale od zlomové chvíle to nabralo atmosféry, až jsem se divil. Pan Ripley byl opravdu talentovaný až ďábelský, který nakonec ztratil své opravdové Já. Pochvala také patří Lawovi, Paltrow a Hoffmanovi. A abych nezapomněl panu Anthony Minghellovi (odpočívejte v pokoji)...Asi přidám i tu pátou hvězdu.(3.11.2008)

K dokonalosti mi něco málo chybělo.(12.4.2010)

Zhlédl jsem během několika málo dní obě zpracování Ripleyho. Tato o něco překonává (již tak dobrou) "delonovskou " verzi z roku 1960. Je zde více dobře obsazených důležitých postav. Především moje veleoblíbenkyně Cate Blanchett je jako vždy výborná......Doporučuji obě zpracování. Zajímavý příběh!(22.2.2011)

Tenhle film má jednu jedinou chybu, kterou tady popsal golfista - Damon prostě na toho hajzla nesedí. Jinak spokojenost po všech stránkách :)(13.2.2012)

Talent, ktorý preukázal a našiel v sebe pán Ripley bol aspoň pre mňa dosť nečakaný. Hlavne po scéne na člne. Od toho momentu sa rozbehol kolotoč klamstiev a únikov, ktorý napokon vyvrcholil v precízne finále, ktoré však akosi nevystihlo podstatu predchádzajúcich dvoch hodín.(29.11.2013)

Velmi zajímavý psychologický thriller, atraktivní prostředí, výborné herecké výkony.(21.8.2015)

Matt Damon jako Tom Ripley exceluje, celkem mě to překvapilo, zvlášť když sem zvyklá vídat Matta jako hodného hocha. Dickie Juda Lawa byl taky skvělý, stejně jako zbytek herců. Výborná podmanivá atmosféra snímku, která mě hned vtáhla....Jediné co mi trochu vadilo je ten otevřený konec(18.5.2016)

Na talentovaného Ripleyho som sa dívala už druhýraz a opäť som očarená hereckými výkonmi - nie len Matt a Jude, ale Phillip Seymour Hoffman, Gwyneth a Cate! Ach! Úžasné, mrazivé, autentické, geniálne. Vrámci témy ešte o čosi lepšie ako Allenov Matchpoint. (Len na okraj... zdá sa, akoby si Woody pre charakter hlavného hrdinu odtiaľto "požičal" tú lásku k opere...)(26.7.2016)

Opět problém konce. Velmi chytře natočený příběh s výborným M . Damonem, ale ten konec mi k němu prostě nesedl. Proč zabil na konci toho chlapa?! Měl přece peníze, lásku... Já myslím, že režisér prostě Damonově postavě nechtěl tolik toho štěstí dopřát. Bez konce bych dala i 5*, takhle ale pouhé 4!(10.8.2003)

Tento film je opravdová lahůdka a záporák v podání Matta Damona působí naprosto dokonale.(27.8.2003)

Psychologicky dobré dielo. A Damon ako zlodej identity vynikajúci. Treba vidieť a potom budete vedieť, o čom hovorím.(14.8.2006)

Ze začátku jsem si myslel, že půjde o pohodový romantický filmeček o přátelství a nevěře, ale byl jsem překvapen. Mile. V jednu chvíli se film promění na thriller a tím zůstane až do konce. Film si i přes svoji délku udržuje napětí. Režie je celkem obstojná, ve scénáři jsou mezery, které jsou ke konci dost znát. Ale i díky přesvědčivým hereckým výkonům je to zajímavá podívaná.(28.6.2009)

působivé herecké výkony (hlavně Damon a Law), ale druhá polovina je po dějové stránce neúnosně absurdní...(28.6.2009)

To herecké obsazení je excelentní a odráží se to i na hereckých výkonech, které snesou ta nejpřísnější měřítka. Zprvu jsem měl potíže uvěřit Damonovi toho hajzla, ale nakonec jsem nad tím přimhouřil oko. Řekl bych, že je to jen zbytečně dlouhé, některé nudnější pasáže bych vynechal. A po tom úvodním monologu jsem čekal úplně jiný konec :)(14.9.2010)

Má to sice trošku rozvláčný začátek, ale po scéně ve člunu se to zvrhne v excelentní psychologické drama, ve kterém mě slizoun Damon pil krev takovým způsobem, až jsem mu musel v duchu zatleskat. Ono vlastně ve všech podstatných rolích hrají prvotřídní herci, což je velkou devízou tohoto filmu. A pak taky lahůdkový scénář (i když souhlasím s uživatelem J*A*S*M, že těch náhod je tam zbytečně moc), který si svoji pozornost prostě vynutí a dlouhá stopáž najednou není překážkou. Přesto si myslím, že RIPLEYHO HRA s nepřekonatelným Malkovichem je ještě malinko lepší, ale to jen tak na okraj.(20.3.2012)

Nebyl to špatný film, ale očekávala jsem trochu víc...(1.4.2012)

Démonicky Damon, tak ako ho nepoznám, v zápornej úlohe. Výborne obsadený thriller, kde som vždy čakal, ako sa daná scéna skončí, a kde začne nová. Keď už som v posledných okamihoch myslel, že bude pokoj, príde ešte jedna, záverečná scéna, ktorá mi vzala všetky ilúzie. Ako som povedal, skvelý casting, všetci vynikajúcu, a pokiaľ je to všetko zabalené do kvalitného scenára a réžie, lahôdka je na svete. Silné 4****, 78,821 %(30.12.2013)

Pan Ripley je fakt talentovaný (stejně jako Matt Damon a vlastně asi všichni herci, co v tomhe filmu účinkovali) a bavilo mě sledovat jak spřádá svoji pavučinu lží i čekat na to, až se rozpadne. Možná to mohlo být trochu kratší a taky tam došlo nejspíš k příliš mnoha náhodným setkáním, ale jinak si moc nemám, na co stěžovat. "How's the peepin', Tommy?" 8/10(12.6.2020)

Skvěle zahrané a místy skutečně velmi mrazivé.Jedinou výtku bych měl ke scénaři : To,jak to všechno Damonovi procházelo a nakonec i zcela prošlo bylo dosti nereálné a přitažené za vlasy.Ale je to holt adaptace románu,takže to asi tak mělo být.(31.3.2004)

No teda... To mě překvapilo! Tomu říkám dobrý námět chycený za pačesy! Tu novelu od Patricie Highsmithový si musím sehnat. A režie! Anthony Minghella mě potěšil už Návratem do Cold Mountain a i tady vše zvládl na jedničku s hvězdičkou! Příběhově je to klasická kriminálka, ale psychologicky je to thriller jak řemen. Hnusnější postavu, nežli tu, ztvárněnou Mattem Damonem, jsem snad ve filmu nezažil. Bylo to opravdu silné. Dávám 4* a přest všechno fakt nevím, jestli bych si film pustil znovu...(9.3.2006)

Psychologické drama které ve mě nezanechalo takovou stopu jakou jsem čekal od tak dobře herecky obsazeného a hodnoceného filmu. Všichni herci to zahráli dobře, ale něco mi tu chybělo..nebo vadilo(délka filmu, než se to vše rozjelo) Možná jsem čekal i jiné rozuzlení, no nevím.. ale špatný film to nebyl, takže si rozhodně zaslouží 4*(25.9.2010)

Absolutně nesympatický film, s výjimečně nesympatickým antihrdinou Damonem. Kombinace psycho, dramatu, krimi, thilleru v hnusné atmosféře hororu, pryč s tím.(21.8.2011)

Chvili mi trvalo, nez mi to doslo, ale je to skvely film. Doporucuji v kombinaci s filmem Dobry Will Hunting. Vysledkem bude neutralizace, ze ktere Matt Damon nevyleze ani jako pubertalni genius, ani jako citove vyprazdnene monstrum, ale pouze jako fantasticky herec.(20.10.2011)

Nic moc. Damona nemusim.(1.6.2012)

Takmer dokonalý film! (či úplne? :P) Ani neviem, čo by sa mu dalo vytknúť.. neuveriteľne skvelá herecká zostava, medzi ktorou to len tak iskrí, úžasné scenérie Talianska, perfektná hudba (Tu vuo fa l´Ammericano je fantastické!) a o scenári a réžii ani nehovorím. Pre mňa 100%(11.6.2014)

Pro mě opravdu děsivý pan Ripley, pěkný herecký výkon Matta, Gwyneth, Juda i Cate. Ano, Ripley umí dokonale napodobovat všechny a všechno, taky občas někoho zabije, ale celý film se tak nějak vleče, že to na víc jak 3,5* nedotáhne.(25.8.2014)

Damon je nejvíc nudnej a blbej herec co znám za to de hvězda dolů....(23.1.2015)

Naprostá pecka! chvílemi jsem se malinko ztrácel, ale to jsem ochoten odpustit. Damon ukázal, že má nejen tělo, ale i talent.(5.4.2015)

K tomuto dílu, jsem se dostal asi před čtyřmi lety a ani jsem neměl potřebu vidět původní verzi Ripleyho s Alain Delonem, abych mohl srovnávat. Jude Law, Gwyneth Paltrow, Philip Seymour Hoffman, Jack Davenport ( Komodor Norrington z pirátů ) jsou tu skvělý, ale nikdo nedokáže zastínit Matta Damona v hlavní roli, tichého a plachého Toma, Tom je ale ďábel, který hraje dokonalou hru se všemi okolo a díky své genialitě a chladnosti vůči ostatním mu vše prochází. Anthonyho Minghella umí točit vynikajicí dramata i křížit drama s dobrodružnými válečnými filmy ( Návrat do Could Mountain ) škoda, že už nežije.(4.5.2015)

Zajímavé, nápadité, překombinované, nedotažené, dlouhé.(30.6.2015)

Sólo hra Matta, v nie moc populárnej role inteligenčného zmrdečka, ktorý vie presne ako čo robiť. Perfektná dráma plná zvratov a nečakaných udalostí. Scenár snáď bez jedinej diery a plný napätia.(18.10.2015)

• Terezinka198

1* udělím pouze za začátek, potom mě to přestalo bavit a zbytek filmu byl pro mě utrpení. Snad poté konec ve mně trochu budil zaujetí (myslím úplně poslední scénu v pokoji), ale potom jsem nad tím jen převrátila oči. Dala bych Odpad! ale z počátku to vážně vypadalo zajímavě.(11.2.2016)

Ripley mi dlouho unikal, potom jsem ho odkládal, až jsem ho nakonec zkouknul zcela spontánně na Primě. Nikdy by mi nenapadlo, že chladnokrevného a nevypočitatelného vraha dokáže Matt Damon odehrát s takovým přehledem. Příběh mě zaujal v podstatě od začátku a s napětím jsem očekával, kam až je Ripley schopen zajít, aby mu vše vyšlo. O knižní předloze a pokračováních jsem neměl potuchy. Pod nablýskanou kritikou mamonského světa se skrývá řezničina bez ladu a skladu. 5*(15.10.2018)

Talentovaný pán Matt Damon je veľmi zaujímavý z hľadiska obsadenia, pretože Matt prvotne nepôsobí ako záporák a na tom aj celý film stavia. Scenár a film veľmi fajn, bavila som sa. Príbeh mal trošku pomalší spád, to však dávam za vinu veku filmu. 3,4*(18.9.2019)

Takéto filmy sa mi v posledných rokoch už akosi nedostávajú. Hviezdne obsadený mix thrilleru a drámy s fascinujúcim antihrdinom. Damonov slizký homosexuál čo je pre stúpanie po spoločenskom rebríčku schopný všetkého je tak presvedčivý, až sa divím, že ho táto rola nezaškatulkovala. S pribúdajúci minútami sa zapletá čoraz hlbšie do pavučiny lží, ale pravé grády to naberie až s prvými mŕtvolami. Tempo nie je nijak závratné, ale je podriadené budovaniu psychológie postáv a filmársky sa jedná o brilantné remeslo, ktorému nemám čo vytknúť. 8+/10(25.12.2019)

Původní verze s Delonem byla o krapet lepší, jelikož mi Damon vůbec nesedl do role bezcharakterního hajzla. Jednoduše jsem mu to nežral. Navíc chvílemi to ztrácí dech a ten kolotoč neustálých setkání je už dost přitažený za vlasy. Celkově se tedy jedná o hvězdně obsazený thrillerový průměr.(15.9.2020)

Jo, mám rád filmy o úchylácích. A Matt Damon ho zahrál opravdu dobře.(30.6.2006)

Mrazivý film bez jediného "klaďase"; naopak, všechny postavy jsou nesympatické, ale tak důvěryhodně, až bych to Damonovi i Lawovi (i Hoffmanovi...apod) věřila. S kým se má řadový divák ztotožnit? ;) Připouštím, že v Dobrém Willovi byl Matt rozhodně příjemnější...což ovšem nic nemění na faktu, že se rolí obou lehkých "vyšinutců" zhostil skvěle.(2.11.2008)

Není co dodat, Nathalie to napsala za mne. A líp.(28.6.2009)

Krásná hra s diváckým očekáváním,plná zvratů a skvělých herců.Film,který není pro každého,už jen typem hlavního hrdiny/slizkého hajzla,ale mě jeho sledování činilo vyloženou radost.(23.3.2011)

Slušný thriller o chladném převzetí cizí identity. Damon hodně slušný, záporáka zvládnul s jistotou, pro mě přeci jen trochu překvapivě. Sem tam jsem se přistihnul, že se nudím, žádné výrazné emoce to ve mně nezanechalo, takže 70%(29.2.2012)

Veľmi zvláštny film, poznačený najmä dosť na prvý pohľad neprehľadným scenárom, ktorý vyvoláva počas pozerania určitý pocit chaosu a nechápania, čo sa vlastne a prečo deje. Vďaka výbornému hereckému obsadeniu však aj takéto pasáže prebiehajú v celku zaujímavo.(21.6.2012)

krása... spletité a až do konca prekvapivé...do poslednej chvíli čakáte, že ho niečo odhalí a pravda vyjde najavo, ale opak je pravdou. Ešte je Tom odmenený za vraždy tss nečudo, že mu trhá kútiky úst od radosti (v tej scéne sa neskutočne dá čítať z Mattových očí, čo si v skutočnosti myslí) Jediná kto ho prekukne je Marge, ktorá je označená ako hysterka, takže v podstate už nič nezmôže. Takže šupi dup vraždiť ďalej :D "tell me some good things about Tom Ripley.." ja vravím si super slizký hajzlík Matt, tlieskam všetkými desiatimi :P(24.7.2012)

• klar3

Hlavní postava Ripleyho mě iritovala natolik, že i kdyby bylo zpracovaní sebelepší, film s takovým příběhem pro mě prostě bude utrpení...(23.2.2013)

Niečo o talentoch utrúsi aj Ješua v novom talmude. Zvýrazňuj ich, recykluj, klonuj, zarábaj na nich. Ja som svoj premhral, a pritom som nebol ani členom za školou stojacich chlap(c)ov. Hudobný sluch som však vycibril a dôchodcovia, ktorým som zahral pár ľudoviek boli vo vytržení a slzami dojatí. Zárobky sa dnes nehrnú, hoci do milióna chýba polka cesty. Nulová ctižiadosť robí zo mňa neukojeného mladíka, ktorý nedá na reči a mrhanie potenciálom ospravedlňuje výrokmi: "Veď pozri, Ripley to robí za mňa!".(30.10.2013)

Zajímavé drama.(27.11.2014)

Skutečně výborný film se skvělým Daemonem (mně se v této roli moc líbil). Až na pár detailů a nedotaženosti či naivitě příběhu a událostí, což ale může být jen můj osobní pocit, je to opravdu smršť skvělých momentů a zvratů, obratné manipulace a lží. Touha po stoupání společenským žebříčkem a nemocná duše dovedla našeho "hrdinu" až na pokraj myslitelného. Rozhodně doporučuji.(30.6.2015)

Nakonec skončím na čtyřech hvězdách. Přeci jenom se to celý trochu vleče. Ale jinak bomba, pomalej rozjezd kterej má spíš blízko ke komedii postupně houstne a přitvrzuje a ke konci člověk prostě valí oči. A tak to má bejt :)(19.7.2015)

Skvěle zahrané se spoustou hereckých hvězd. Ale ač se to vyvinulo v thriller, já jsem z příběhu úplně unešený nebyl.(21.10.2018)

Zas tolik sotisfikované mi to tedy nepřišlo. Matt Damon je sice fajn, ale veškeré počínání jeho postavy, je založeno na velké náhodě a ještě větší dávce štěstí, vyhrocené situace řeší v afektu, a schopnost se na někoho "přilepit" bych rozhodně nenazýval talentem. Nicméně je to řemeslně dobře natočené, pěkně obsazené, a v neposlední řadě skýtá několik nezapomenutelných scén. Slabší 4.(29.10.2018)

"Well, whatever you do, however terrible, however hurtful, it all makes sense, doesn't it? In your head. You never meet anybody that thinks they're a bad person."(9.3.2019)

Klasika. A ty mladé hvězdy!!!(2.9.2019)

Divný thriller s hlemýždím tempem. Hvězdné obsazení a italské scenérie tady ani zdaleka nestačí k nějakému většímu filmovému zážitku. Nesedí mi tady Damon v roli vraha, Paltrow ani Law. Minghellova režie vás absolutně ničím nezaujme a film ani v jednom okamžiku svý předlouhatánský stopáže nestrhne.(18.6.2020)

• Vikyy98

Začátek je nadějný. Zajímalo mě, co se z toho vyklube. Prosluněnost a bezstarostnost v kontrastu s příběhem, jenž vede podivný pan Ripley, jehož psychologii mělo být věnováno více prostoru. První půlka filmu mi řekla, že protagonista neni hrdina, ale postava, která chce víc a je kvůli tomu schopna jednat špatně v důsledku setrvačníku vlastní povahy a okolností. Kdyby však scénář dosahoval vyšsších kvalit a skrz dialogy se ponořil hlouběji do nitra postav, mohlo by to být zajímavější. Takto se tam postavy baví o různých věcech, ale příliš působivé to neni. Miluji filmy, kde každý dialog mezi postavami má šmrnc. To totiž znamená, že každá scéna baví. Zde tomu tak neni a ta už okoukaná schémata (vlezlá postava se přijebe k postavě přelétavé a temperamentní, která si ho nejdříve oblíbí, ale později zjišťuje, že mu vadí ta vlezlost a snaží se ho zbavit) - Toto v půlce filmu vyeskaluje a Ripley pak další hodinu hloupě riskuje a divák je nucen sledovat jeho nezajímavé a nudné jednání. S tím, jak je téma zpracováno nelze tvrdit, že film funguje. Namísto toho, aby film prozkoumával psychiku protagonisty, je pojímán jako další zbytečné krimi drama.(26.10.2020)

V druhé pulce filmu je to spíše "Napínavý Mr. Ripley", protože pan Ripley rozehrává takovou hru až z toho srdce bije do rytmu, a na konci už není jasné kolikpak on má tváří, nebo jestli se cítí vůbec jako člověk, naprostý psychopat, ze kterého jde hrůza právě tím, že nevíte co se mu honí hlavou. Filmové dílo hodně težké hodnotit, protože jsem z některých pasáží měl černohumorný dojem, ale zároveň to film popíral.(22.7.2008)

Silný film o tom, kam až může dovést život jedno vypůjčené sako a trocha duchapřítomnosti. A také trocha toho talentu, samozřejmě. Výborně obsazené i zahrané drama s velmi dobrou atmosférou, které vám způsobem vyprávění i samotnou stavbou příběhu brání ve vytvoření si "očekávaných" vztahů k jednotlivým postavám. Pro Jude Lawa jakoby to byla postava psaná na tělo, ale Matt Damon je opravdu nečekaně odporný záporák. I když záporák... Velmi dobrý komentář od Nathalie a dobrá poznámka o třetím oku od POMO.(16.8.2008)

Jeden z mála remaků, který se vyrovná svému předchůdci. Je to možná dáno také tím, že nejde o věrnou kopii. Jude Law tu sice věrně kopíruje Maurice Roneta z původního filmu Plein soleil, ale postava Matta Damona je podstatně odlišná od prvopočátku chladnokrevně vypočítavého sviňáka v podání Alana Delona. Líbily se mi oba filmy. Talentovaný pan Ripley je ale o to působivější, že se do pocitů a situace hlavního "hrdiny" dokážete spíše vžít(28.6.2009)

Dobře napsaný psychologický thriller, který vás vyvádí z omylu, že svět je krásný...jen počáteční idylka dvou mladých lidí v romantické Itálii, kde ale potkají pana Ripleyho! A s romantiky se stává krvák, brutalita vražd a ledový klid mě celou dobu mrazili v zádech! A k tomu ta výborná muzika, jazz....atmosféru jen podtrhuje! V tomto filmu jsou scény, které se mi pokaždé vybaví, když si vzpomenu na Ripleyho...napětí, strach...a nakonec se to vyvine absolutně neočekávaně! Dokonale zahrané od Matta Damona, až z podivem jsem koukal, že umí zahrát záporáka a TAKHLE! Další obsazení je výborné, každý z hlavních herců se do své role vžil a zahrál na výbornou! Od Blanchett přes Paltrow k Law! Doporučuji!(19.4.2010)

Že by výukový film pro psychiatry? Film, ve kterém je bezchybně vykreslena psychika Toma Ripleyho, kterého hraje výborně Matt Damon. Damon sice není herec, který by se uchytil do rolí psychopatů, ale spíš nadaných mladých lidí. Po chvilce jsem však zapomněl na Willa Huntinga nebo Hráče a začal mu všechno baštit. Jude Law hraje Dickieho hodně přesvědčivě. Řekl bych, že je to nejlepší jeho výkon. Gwyneth s Cate jsou, jako vždy kočky, a skvěle sekundují hlavnímu představiteli. Nezmínit bezchybnou režii a kameru by byl hřích. Atmosféru podtrhuje krásná hudba. Jen ta stopáž byla v některých částech dost natahovaná. Kdyby se film zkrátil o 20 minut, nejspíš by se hodnocení o hvězdičku zvedlo.(30.4.2010)

Je až děsivé, jak perfektně Damonovi jeho role sedla. Nějak se od té doby vyhýbám filmům, ve kterých hraje :)))) 98%(25.8.2010)

Osobnost pana Ripleyho je mlhavější, než filmu prospívá. Divák si musí spoustu věcí domýšlet a tvůrce ho místy nechává pěkně se plácat. Dějová linka je lehce nesouvislá, počínaje úvodním uvržením diváka do dané situace bez jakéhokoliv úvodu nebo představení, což potom panu Ripleymu škodí v jeho nedotaženosti.(25.9.2010)

Jak mám Matta Damona rád, tak mu tuhle roli nejsem schopen uvěřit. Prostě se na ni podle mě nehodí. Škoda, film sám o sobě zas tak špatný není, ale to obsazení hlavního hrdiny prostě není šťastné.(17.1.2011)

Celkově parádní. Stupňování Damonovy psychopatie dobře vykreslený, Jude Law dobře zahranej, násilí neprvoplánový a o to víc šokující. Dobrejch pět.(23.8.2011)

Film bych přejmenoval na "Talentovaný Matt Damon", protože Damon podává skvělej a maximálně uvěřitelnej výkon. K celýmu snímku mám v podstatě jenom dvě větší výtky. První je zbytečně dlouhej úvod. Pro seznámení s postavama, pochopení jejich motivů a úlohy v celym příběhu by místo hodiny bohatě stačila půl hodina. Ve výsledku tak na mě film působí dost nevyrovnanym dojmem, protože po nudný první polovině přichází vynikající polovina druhá. V tý se, hlavně díky výkonu Damona, daří budovat paranoidní a stísněnou atmosféru, která odpovídá tomu, co se nejspíš honí Ripleymu hlavou. Další výtka je už pouze otázkou vkusu diváka, ale osobně bych radši viděl děj zasazenej do současný doby než jeho retro stylizaci. Hlavně kvůli nudnýmu a dlouhýmu úvodu nemůžu dát plnej počet hvězd, jinak však jde o výbornej snímek.(12.6.2012)

Slabou stránkou filmu je fakt, že obsahuje velké množství zbytečných scén, které nesmyslně prodlužují stopáž. Výsledek je vleklý a chvílemi opravdu velice nudný. Matt Damon jako patologický šílenec působí věrohodně/nevěrohodně/věrohodně - jako na houpačce. 3*(12.11.2012)

* vražda, zahladzovanie stôp * Rím, Benátky * zámena/krádež identity *(30.10.2014)

Nejhorší byl pocit znovu zažitého, deja vu. Děsil mě do té doby, než jsem s úlevou zjistila, že jsem v dětství shlédla předchůdce filmu s Alainem Delonem (V plném slunci, 1960). Ten mě už tehdy pronásledoval ve snech. Vynikající provedení, skvělí herci, jemnocitná produkce, pěla bych jen samou chválu. Z toho nejlepšího zmíním Cate Blanchett v netradiční roli poblouzněné naivky – jakoby jí ani neseděla, ale zhostila se jí nadmíru přitažlivě, a Jacka Davenporta, ztvárňujícího okouzlujícím způsobem zamilovaného homosexuála. Tíživost psychohororu je znásobena pečlivým, pozvolným stoupáním po zhušťujících se vrstevnicích manipulace, iluze a sociopatické lži loutkářského mistra, do jehož osidel nevědomky padá každý pocestný, aby vlastním štěstím i životem vykoupil cizí psychické vyšinutí a jednu prostou, ukřivděnou narcistní bolístku.(8.7.2015)

• Knor

Matt Damon to zahrál absolutně skvěle, jeho postava je naprosto unikátní a mrazivá. Nic jinýho mě ale na filmu nezaujalo a většinu času jsem byl znuděnej.(31.10.2016)

asi_takovej_pocit, jako best reklama na italy holiday ala Smrt v Benatkach s Tommy Mannem!(14.1.2019)

Vynikající scénář, který dělá z jinak ukecaného filmu hodně chytrou motanici. Až do konce jsem přemýšlel o čtyřech, ale nakonec jsou to tři, protože to žádný konec nemá. Dvě a čtvrt hodiny člověk přemýšlí, jak to skončí, a ono to prostě neskončí. Scénárista prostě naznal, že už je to moc dlouhé, a tak přestal psát.(24.9.2020)

Výjimečné dílo(12.9.2008)

Při prvním večerním sledování jsem po 20 minutách upadnul do sladkého spánku, ale hned druhý dne jsem film pustil ze záznamu a tentokrát mě pomalost a stopáž filmu neuspala. Jednoduše je to film pro odpočinuté a je zapotřebí film sledovat bez reklam a jiných ruchů. Nakonec se budete dobře bavit a oceníte i pomalou, ale dobře budovanou atmosféru filmu. Pěkný.(2.11.2008)

Jak se režie chopila zajímavého námětu se mi nelíbilo. Mohlo to být temnější a psychologicky hlubší hlavně co se týče postavy samotného Ripleyho. Kdo četl knihu pochopí. Ale výkon Matta Damona byl (zprvu jsem si myslel strašný) opravu skvělý. Damon tu byl tak hnusnej, že vám bylo z něho prostě špatně. Jinak připadlo to jenom mně nebo se ten film stává nudnějším po smrti Dickieho? :-) 75%(2.11.2008)

Okrem toho ze mozme vidiet promenadu terajsich svetovych filmovych hviezd, je film zaujmavy svojim pribehom ktory ma aj hlbsiu sferu ako sa moze zdat na prvy pohlad..zatial co Tom berie zivotnu sancu plnym plynom a rychlo sa dokaze zorientovat v spolocnosti bohaych ludi, tvorcovia tohto filmu mozu narazat na to ze nie len v oblasti ktora sa prave opisuje vo filme funguju ludia ako Tom. v kazdej skole, v kazdej firme, v kazdom meste a state su ludia ako Mr. Ripley aj ked nie vzdy sa prejavia ako prave Tom v tomto filme..Zaujmavy napad a konecne nepokazeny zaver..velmi solidny vykon Matta Damona a G. Paltrow. Pekny soundtrack. 8/10(12.9.2009)

• megajalec

Asi som divný alebo som mal len veľké očakávania. Keby mi niekto pred filmom povie, že film je o psychopatickom homosexuálovi, ktorý vraždí, nemusel by som 140 minút sedieť v podstate zbytočne pred týmto filmom. Čo stálo ako tak za to, boli casting hercov.(12.5.2010)

Bylo to zdlouhavé a zároveň to bylo precizní a nemohla jsem se odpoutat. Herci se snad sešli pro potěchu mého oka, jinak si tu souhru a příjemnost všech (i nepříjemných) charakterů nedovedu vysvětlit. Jazz je zde osvěžující. Zápletka až děsivě dobrá. Brzy se začnu bát svých vlastních přátel.(22.2.2011)

Tak daleko, že ho obviním z toho, že mi způsobil migrénu, asi nezajdu.(31.7.2011)

Dalsi zo serie filmov z British Council. Atmoska dobra, ale dej ma nezaujal. AAAmerikano! :)(6.8.2011)

Damonův psychopatický blonďák je bezepsporu bezkonkurenční ... takové děsivé mrazení už ve mě dlouho žádný pohled nevyvolal. Jenže ani bezchybné herecké výkony a skvělý námět nezaručí, že 140 minut není už fakt trochu moc.(25.6.2012)

Našťastie som veľmi rýchlo pochopil, že Ripley nie je žiaden "génius", čím pádom sa moja pozornosť mohla plne sústrediť na ostatné stránky tohoto filmového kumštu... A keby bol Ripley trochu vyspelejší (zvrátenejší) tak hviezdami "ocákam" celý profil.(12.8.2013)

Prvá hodina film s vynikajúcim tempom, potom sa to zvrtne na vraždenie, úzkosť a klamstvá a nedoriešený koniec. Určite nekupuj.(19.10.2013)

Poznáte ten pocit, kedy sa za hlavného hrdinu cítite trápne, pretože sa bojíte, že jeho správanie bude odhalené a bude to trapas? Áno? A poznáte ten pocit, kedy sa o hlavného hrdinu bojíte? Okej. A poznáte ten, kedy si hovoríte: To si robíš srandu! A ste napätí z toho, čo bude ďalej, pretože sa vám to zdá tak príliš, až vás to fascinuje? Tak o tom bol Talentovaný Pán Ripley. Od idylky do nočnej mory a nazad. A potom nazad do nočnej mory. PS: ako tu bolo spomenuté, rýchlo Willa Huntinga, lebo sa Damona budem do smrti báť.(27.11.2013)

Zbytečně dlouhé, takže se v tom ztrácí spád, z knižní předlohy to šlo asi lépe. 3,5 *(27.11.2013)

Prvotná adaptácia románu – V žiari slnka, v hlavnej úlohe s Alain Delon, bola oveľa lepšia. Táto verzia je obsiahlejšia, natiahnutá o zbytočnosti a na to, že je to thriller jej chýba trocha napätie_výborné herecké výkony 65%(6.1.2015)

Děsivě dobré. Opravdový slizák, ten Matt Damon ;-)(29.6.2015)

Výborný psychologický thriller, s dosť originálnym námetom. A čo sa týka hereckého obsadenia, tak tam nemám výhrady. Tak nesympatickú, dotieravú, ale presvedčivú postavu zvládol Damon na jednotku. Akurát mi vadila dlhá stopáž a zdĺhavý a trochu nedotiahnutý záver.(24.8.2015)

Je priamo neskutočný, že po 2 rokoch filmu „G.W.H.“ M. Damon dokázal zahrať takú na sto percent odlišnú osobnosť/postavu. Herecké výkony sú veľkým pilierom filmu. Len možno by to malo byť trošku kratší. Osobné hodnotenie: 79% (***) (5.2.2017)

esteticky jemné ale tak hitchcockovské!(25.3.2017)

Omlouváme se všem filmovým přeborníkům a kritikům, kteří pana Ripleyho považují za velmi pozoruhodné psychologické drama a hledají v tom nějaké hlubší smysly.... STOP! My patříme mezi běžné filmové "magory" s trochu zvýšeným citem pro kvalitní filmy, a proto tento film bereme jako velmi dobře natočený znepokojující Thriller, který jsme si docela dost užili. Přesto v tomto filmu chybí jediná sympatická postava, se kterou bychom se mohli ztotožnit, nějaký záchytný bod a více dějových zvratů. Aspoň že to druhá půlka trochu spraví. Nicméně co se týče role našeho oblíbence Matta, souhlasíme s golfistou a J. Law byl nanejvýš otravný (nominace na Oscara!?). Zkrátka Ripley je víceméně velmi dobrý snímek, ovšem takový uzavřený a vůči divákovi pasivní... 65%(5.3.2020)

Matte, jak já tě žeru...(26.9.2002)

Slušně natočený thriller, místy trochu nudný a bez větších dramatických zvratů a výraznějšího napětí(9.3.2003)

thriller jak má být(28.3.2006)

Chudáček Matt Damon, kterého by bylo člověku líto, ale jen prvních pět minut. Zřejmě se díky své práci dobře vyzná v lidech a zjistí, že toho konečně může využít. Jenže nic se nemá přehánět a pro něj hranice neexistuje. Navíc, všechno mu prochází, potrestán je jen díky svým nočním můrám. Je to zřejmě druhý významnější film Matta Damona a nelze přehlédnout jeho skvělý výkon. Takhle přesvědčivě zahrát „vlezle slizkýho parchanta“ umí v jeho věku málokdo, ale faktem je, že na to má úžasnou vizáž. Dobrý výkon ale podali i další, hlavně Jude Law, coby „zhýčkanej synek bohatýho papínka“. Dobrý film a ještě lepší Matt Damon!!!(19.10.2008)

Ze začátku jsem mu fakt věřil, že je to ten hodnej. Pak jsem začal pochybovat......Kdo by řekl, že Matt Damon je schopen zahrát takovýho parchanta... :-DDD(24.11.2008)

Mít talent je úžasné a Ripley jej má . Máto jen jeden háček - ten kdo se o něm dozví musí s kola ven . Nebudu lhát , když jsem to shlédl poprvé , měl jsem smýšené pocity . Nevěděl jsem komu s postav fandit . Většinu sympatii si získal Ripley , ale fandit psychoušovi ?Ale proč né ? Chtěl se přátelit , a oni sněj měli jen srandu ! Ve výsledku je film atmosférickou retro peckou , kerá zraje jak víno. Nej scéna je ta poslední , ve které musí zlikvidovat opravdového přítele . A na této scéně je vidět jaký velký herec M.Damon je !(8.7.2010)

I když Tom zabíjel, tak jsem mu stále přál, aby ho nedopadli. výborně obsazený film. Stále jsi nejsem jistý jestli byli Dicky, Tom a Peter homosexuálové.(8.10.2010)

9/10(1.3.2011)

Film o přehnaných ambicích a velkém mindráku. Dobrá práce, stojí za shlédnutí.(23.9.2011)

94%(29.6.2012)

aneb "Dobrodružství mladého Faltuse".(6.8.2012)

Přesně jak říká Dickie (Jude Law) tento film byl "spooky."(7.8.2012)

Pokud bychom srovnávali s originálem Plen Soleil, film by asi neuspěl. Ale produkce posledních 20 let je chudá na dobré příběhy, takže vlastně je to dobrý film. Pokud by se nesnažil tolik napodobit francouzskou verzi, možná by byl lepší. Chyběl mi tam vlastní nápad.(17.5.2013)

Rozhodne zaujímavá rola Matta Damona, aj keď záporná rola mu nejde až tak presvedčivo. Nemôžem povedať, že by to bol zlý film, ale celé to len preplávalo mojím podvedomím bez výraznejšieho emocionálnejšieho zásahu. Akože herci sú veľmi dobrí, taktiež hudba, kamera, atď., ale celý ten príbeh vyznie akosi do stratena. Možno ďalšie zhliadnutie zvýši moje hodnotenie, zatiaľ je to len na tých 60%.(1.12.2013)

Americke Psycho pre slabe povahy.(3.1.2014)

Skvělý Matt Damon. Démonické, psychopatické.(5.1.2014)

Tak poprvé, 15 let od premiéry, jsem sse podíval na dlouho mnou odkládaný film, a bohužel lituji, že jsem už dááávno nepodíval. Brilantní thriller, se skvělým scénářem, režií a obsazením. Matt Damon je skvělý parchant, stejně tak hrají dobře i Gwyneth Paltrow, Jude Law (nominace na Oscara) a v neposlední řadě i Má oblíbená Cate Blanchett, její dodatečná postava potěšila. Skvělý psychologický thriller. Určitě se k filmu vrátím v budoucnu... 95%(4.2.2015)

Před pár lety jsme sledovali paní Ripleyovou na cizích planetách s několika jejími vesmírnými mazlíčky a dnes sledujeme pana Ripleyho, jak se vyžívá ve své ďábelské hře manipulace a lží (samozřejmě žádná návaznost těchto dvou postav není, nebo je?). Matt Damonova postava je typický sympaťák, kterému vše věříte, cítíte se s ním bezpečně, na jeho prosbu mu i bramborovou kaši ve svém domě uvaříte a on následně nespokojen s její (řekněme) hrudkovitostí, vás kvůli tomu přetáhne předmětem, který má nejblíže po ruce (v tomto případě to bude asi ta samotná hrudka), tak silně, až vám z vaší hlavy vytečou všechny životně důležité tekutiny. Jo a jako pomyslnou třešničku na dortu vám ukradne vaší identitu. Pro talentovaného "mistra" Ripleyho toto není žádný problém. Protože ač má někdo talent ve sportu, pro hudbu či pro herectví (jako Matt Damon), pan Ripley má talent pro "sviňárny". I přes jeho sklony k nepravostem vám ale během filmu nezbude nic jiného, než mu prostě fandit a zobat mu to všechno z ruky. Asi bych na filmu lépe hodnotil první půlku, kde se vyskytuje Jude Law, protože jeho postava je nesmírně zajímavá a po jeho odchodu nenastoupí žádný schopný náhradník, který by to táhl za něj. Každopádně námět mrazivého thrilleru výborný a zpracování taktéž zdařilé. Jen mě trochu mrzí, že z filmu nebylo patrné, zda Ripley své homosexuální sklony pouze předstíral v rámci svých lží, či jimi oplývá doopravdy. Ripleyův talent pro neprokouknutelné lži bych přál každému teenagerovi, který přijde ráno z kalby a jeho mamka začne konverzaci otázkou "Kdes byl?!". 80%(22.3.2015)

Úžasný Matt Damon! Skvělá kamera! Velmi kvalitní scénář. Někdy se něco zvrhne, a pak je to rychlá skluzavka. Psychopati nejsou vždy ti, co vraždí... Tohle není omluva!(29.6.2015)

• Domas88

Až moc přehrávané, herci úžasní a tím to také končí, přijde mi že to stojí jen na hereckých výkonech a to je škoda, protože ty herce rád mám ale nemiluju.. Nakonec to vyjde, že je to nuda...(2.8.2015)

Plíživost sama v té nejvlezlejší podobě, kterou na sebe vzal skvělý Matt Damon.(19.4.2016)

Hrdina filmu nema s knizni predlohou mnoho spolecneho, ze socialniho chameleona s asexualne homo orientaci je ve filmu nula, ktera je o dve tridy nesnesitelnejsi.(21.8.2016)

• Kytarka

Při pročítání komentářů ostatních uživatelů se cítím trochu jako černá ovce, protože se mi u sledování talentovaného pana sedmilháře podařilo asi dvakrát usnout a nedokázala jsem se vžít do postav ani do děje. Nemám k tomu co víc dodat a dvě hvězdičky jsou, myslím, tak akorát.(25.12.2016)

Film, kde nic a nikdo nehraje druhé housle. Naprosto všechno jako by bylo stejně důležité. Herci, hudba, exteriéry. Jmenujte cokoli. Každý záběr a vše v něm obsažené je tady v hlavní roli.(16.6.2019)

Výborný thriller, na kterém především oceňuji herecký výkon mého oblíbence Jude Lawa. A ani Matt Damon nebyl špatný. Překvapivě mi ani nevadila Gwyneth, kterou normálně moc nemusím. Toto je jeden z nejlépe natočených thrillerů.(28.12.2019)

Vyšlo to tak, že jak francouzskou, tak tuto verzi jsem viděla během dvou dnů. Tady to začíná na začátku, Francouzi do příběhu naskakují razantně zhruba v první čtvrti americké verze. Začátek na začátku byl pro mě lepší. A celkově mě tato verze zaujala trochu víc, Filip tady nebyl tak prvoplánově za protivu. Ripley Matta Damona byl ve své nenápadnosti pěkně hnusně záludný. 7/10(24.3.2020)

Ripleyho věřte nevěřte! Matt Damon mi tu trochu připomněl svoji tichou zákeřností a opakovanou lží mého bývalého spolužáka. 😀 Uměl skvěle napodobit jiné lidi nebo něco zfalšovat. Poslední dobou si hledám samé lépe hodnocené thrillery, tento mezi ně bezpochyby i u mě patří. Hodně se teda ve filmu mluví, ale tak je to skoro v každém dobrém thrilleru. Včera jsem film dokoukal a minutu na to zjistím, že ho začínají vysílat v televizi. 😂 Nevadí, je lepší si ho užít myslím i bez reklam. 👍 Skvělá Gwyneth Paltrow, známější asi ze špičkového thrilleru "Sedm". I herec Jude Law, proslulý třeba filmem "Sherlock Holmes", mi zde poměrně jeho působností sednul. Není divu, když byl za svůj výkon odměněn Baftou, přestože film byl nominován (nejen) i na několik Oscarů a Zlatých Glóbů a to i v jiných rozmezích. Taky tomu ještě v mých očích spousta k dokonalosti chyběla. Vidím to na 4* a zaokrouhlených 70%. 😁👌(26.5.2020)

Námět filmu vychází z románu Patricie Hingsmith, mimo jiné autorky knižní předlohy k Hitchcockovým Cizincům ve vlaku. Román Talentovaný pan Ripley už jednou zfilmoval v roce 1960 René Clement a hlavní roli tehdy hrál Alain Delon. Ústřední postavou knihy i obou filmů je vysoce inteligentní, ale zároveň velmi amorální Tom Ripley. Mezi jeho hlavní nadání patří padělání podpisů, lhaní a napodobování lidí. Na rozdíl od Delona, který Ripleyho ztělesnil jako chladného a krutého manipulátora, je Damonův hrdina ke svým činům vlastně donucen okolnostmi. Jeden zkrat v jeho chování vede k celé řadě dalších následků a spirála se začíná roztáčet čím dál tím rychleji. Matt Damon ale téměř po celý film působí jako zakřiknutý a nesmělý mladíček. Pouze v několika okamžicích z něj můžeme skutečně cítit nějakou vnitřní sílu a charisma. Na tuhle postavu zkrátka moc nestačí. Naproti tomu pro mě dosud skoro neznámý Jude Law podává jako Dickie solidní výkon, a nemohu se zbavit dojmu, že právě on by byl mnohem lepším Ripleye než Damon. Sympatická Gwyneth Paltrow se sice v roli Dickieho přítelkyně Marge snaží, seč jí síly stačí ,ale se svou nevýraznou rolí toho stejně moc udělat nemůže. Talentovaný pan Ripley vypadá už na první pohled velmi atraktivně. Film se odehrává v Itálii padesátých let a dobové reálie jsou skutečně věrohodné. Kamera klouže po nádherných exteriérech Říma nebo Benátek a z plátna na vás doslova dýchá dekadence jazzových klubů poválečné Evropy. Zpočátku slušná atmosféra ale postupem času vyprchává, a ke konci se na plátno pomalu ale jistě vkrádá nuda. Někdo by zkrátka měl Minghellovi konečně vysvětlit, že sebelepší práce s kamerou, velkorysá výprava a lákavé herecké obsazení mu nebudou stačit, pokaždé se nenaučí střihat filmy na únosnou délku a hodlá i nadále diváky trápit svými natahovanými, dvouapulhodinovými opusy.(10.10.2004)

Velmi dobrý film. i když Damona nemusím, v tomto filmu mi nevadil. Dobrá režie. A hudba !!! A samozřejmě příběh - o tom to je ...(7.3.2005)

Nebyt blbych hercu mohlo to byt o mnoho lepsi... tolik pitomcu v jednom filmu se hned tak nevidi.(8.9.2005)

Můj šálek kávy. Velmi hodně věcí se mi líbilo. Hlavně obraz a barevnost Itálie, postupně budované napětí, Cate Blanchett. Na druhou stranu mi ale pár věcí vadí. Stejně dám za 5, ale moc mi nesedla G.Paltrow ( nějak ji stejně nemám rád ), Ripleymu to nějak moc vychází a pak si všimněte jednoho momentu. V Benátkách na kolonádě mluví Ripley s otcem Dickeyho a hraje tam fousatý saxofonista. Jenom se mihne a mě napadlo, že je to Dick a že bude mít film velké finále. Až do konce jsem na to čekal, ale nic. Ale zase se zavřela 13.komnata.(2.11.2006)

Nejspíše jsem nepochopil podstatu tohoto filmu .... ale to nevadí :). Matt, jakožto docela příjmený psychopat se mi líbil a zhruba v době, kdy jsem se začal dívat na tento film objevil jsem herce Juda Law o kterém jsem do té doby neměl skoro ani páru.(2.8.2008)

dokonalý výkon jednoho z nejtalentovanějších hollywoodských herců mladé generace: matta damona. nádherná kamera. úžasné obsazení (už zmiňovaný matt damon, gwyneth paltrow, kate blanchett(!), jude law...). miluji scénu, kdy vyplavává mrtvá dívka z moře a zároveň se potápí soška panny marie.(26.10.2008)

Celkem povedený thriller, ale na Matta Demona v takovémto provedení nejsem zvyklý, i když to zahrál dobře. Spíše 3 hvězdičky a půl.(3.3.2009)

Tento film ma dostal nie len pri prvom pozreti. Matt Damon je skutocne talentovany. A nie len on aj aj Gwyneth Paltrow ci Jude Law. Majstrovsky kusok Anthony Minghella na ktory sa len tak lahko nezabuda a ostava dlho v pamati....(5.6.2009)

celý film stojí na úžasnom Minghellovom scenári, vďaka ktorému sa majú herci možnosť vyhrať so svojimi postavami, čoho sa najlepšie zhostil Law a napriek malému priestoru aj Hoffman. Damon sa tu predstavuje v úplne idnej polohe než na akú som u neho zvyknutý, no nepovedal by som, že to zahral zle, to vôbec, len skrátka celá ta jeho postava mi prišla ako tichý manipulátor v pozadí a aj vďaka tomu nebol úplne najvýraznejším elementom v tomto filme...celkovo milujem filmy z prvej polovice storočia ktoré sa odohrávajú v takomto prostredí čiže film bol môjmu srdcu dosť blízky. K Minghellovym filmom som sa dostal až po jeho smrti a je naozaj škoda, že už nič podobné ako anglického pacienta či pána ripleyho nenatočí...(6.7.2009)

Někdy je lepší o filmu nic nevědět, dříve než jej člověk zhlédne… U Ripleyho si tím nejsem úplně jistý.___ Ripleyeho talent je tak trochu zradou pro diváka, který v něm od začátku hledá druhého Will Huntinga. Místo něho dostane geniálního a těžko pochopitelného psychopata, kterého nelze jen tak někam zaškatulkovat.___ Divácky dost nevděčná role pro Matta Damona, avšak i celkově jako by filmu ani nešlo o divákovy sympatie. O to víc je Talentovaný pan Ripley nefalšovaným pohledem do „zvrácené“ duše jednoho opuštěného člověka. Už dlouho mě žádný film nedokázal takhle překvapit a po celou dobu držet v hrsti s tak nepříjemným pocitem znepokojivého očekávání.___ To vše podpořené krásnou výpravou, kostýmy a vynikající režií. Škoda, že podobné filmy od Anthonyho Minghelly už nikdy neuvidíme. /91%(30.7.2010)

• bajahor

Pro mě bohužel moc dlouhé, moc překombinované, moc nudné...(29.10.2010)

Tak naivní, tak stylové, tak precizní, ze začátku neočekávané, místy nechtěně úsměvné a v neposlední řadě také výborně herecky obsazené. O výkonech herců nemluvě. Damonův Ripley je děsivě děsivý a všichni mu to věříme. Má to všechny předpoklady, které by měl mít - pro mě - dobrý film.(23.8.2011)

To že byl film chvílema nudný přičítám snaze vtáhnout diváka do nudného nitra Toma Ripleye. Každopádně si troufám říct, že pan Ripley je jeden z top psychopatů filmové historie. Doporučuju!!(24.9.2011)

Vynikající thriller! Skvěle natočené, skvěle vymyšlené. Plné hodnocení nedávám jen kvůli několika hluchým místům v druhé polovině filmu, ty ale výsledný dojem nezkazí.(7.2.2012)

Mat Damon nepatří mezi mé oblíbené herce, ale v tomhle díle před ním musím smeknout. Opravdu mistrně (ne jen od něj, ale i od režiséra a scénáristy) vyvedené dílo, při kterém mě kolikrát mrazilo v zádech.(29.5.2012)

Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.(2.9.2012)

Herci skvelý, kamera skvelá, prostredie skvelé, hudba skvelá, obdobie skvelé... čo mi tam len chýbalo? Damon hraje ako démon, Paltrow a Law klasický skvelí tiež, zápletka má ohromný potenciál... Nemôžem to porovnať s predlohou, pretože som ju nikdy nečítala, ale napriek všetkým očividným kladom snímky, nechalo ma to chladnou. Sama nerozumiem prečo, kde sa stala chyba? Najviac ma rozhodil asi ten koniec... Dickieho som chápala a prekúsla, aj Freddyho... ale Peter.... Tak ešte raz, kvalitný film, napínavý do poslednej minúty... ale neviem, či si ho ešte niekedy pozriem...(30.10.2013)

Nápad a scenár sú výborné. Ale je to celé trochu pridlhé. Charakter postavy Toma Ripleyho nie je sám o sebe taký pútavý, ako by bolo potrebné. Je to tichý, utiahnutý chlapec s okuliarami, súhlasiaci so všetkým. A preto keď z príbehu vypadne Jude Law, dej začína byť trocha nudný. Pochvalu si zaslúžia aj Gwyneth Paltrow, Cate Blanchett, A záver ma donútil pohnúť mozgovými bunkami a popremýšľať ako to vlastne všetko bolo. 6,5/1O(2.11.2013)

V takové nezvyklé roli Matta Damona neznám. Jako agent Jason Bourne, vojín Ryan či Dannyho parťák se mi ale líbí víc, než jako pan Ripley. Tato role mi k němu nesedla.(10.1.2014)

Plein Soleil po americku! Ale jaký...vynikající. Viděl jsem to sice dřív než francouzskou verzi ale ta je prostě ještě o kousek lepší, hold na Delona nikdo nemá, ovšem výkon Matta Damona byl též vynikající, ale narozdíl od origoše se mi zde více líbili představitelé vedlejších rolí a to hlavně Jude Law v roli Greenleafa ten tady byl vskutku zparchantělej zbohatlík.(9.8.2014)

Damon umí hrát nesympaťáky.(14.5.2015)

Muska se zamotala do pavuciny a uz neni cesty ven. Manipulatorska americka povaha proti sarmantni italske policii. Napinavy a zajimavy navic krasny prostredi, krasni herci, vsechno krasny. Krasny, krasny, krasny!(6.5.2016)

Skvělý thriller, s perfektními hereckými výkony, povedeným příběhem a neotřelou zápletkou. Matt Damon exceluje a myslím, že jsem ho už nikdy neviděl v takové kondici, jako v tomto snímku. Skvěle mu sekundují i ostatní herci, v čele s Judem Law, kterého jsem s vlasy málem nepoznal, a samozřejmě obě hlavní ženské postavy s tváří Cate Blanchett respektive Gwyneth Paltrow. Děj je celkem napínavý, divák si užívá každou minutu, přesto bych tento film po druhé vidět netoužil. Něco na něm nebylo úplně v pořádku a postupem času měl stále větší a větší problém udržet moji pozornost. Přesto se však jedná o dílo, které stojí za to vidět - aspoň jednou.(27.8.2017)

Prva hodina filmu zly homosexualny roman (ta hudba ma zabijala) ... potom sa to zacalo uberat celkom dobrym smerom a hlavne rozuzlenie bolo genialne :) Damon podal viac nez slusny vykon a rezisera treba tiez pochvalit za to ako to vymyslel(1.4.2018)

Jeden herecký výkon lepší než druhý. Tolik špičkových hereckých výkonů těch nej nej herců té mladší generace se hned tak nevidí + velmi dobrý scénař + přesná režie + mrazivá a dobově přesná atmosféra + ten jazz + 5 nominací na oscara + neskutečně naprosto úžasný Jude Law = 100%.(4.1.2003)

totálna pecka a absolútna špička medzi všetkými filmami sveta!(27.1.2009)

Damon je opravdu kvalitní herec, tento film mu dává výborně vyniknout. Ani Jude Law nezahrál zle. Celou dobu jsem ve filmu cejtil takový podivný náznaky buzerantsví, což teda nesu poměrně s nelibostí. Nebýt tohoto, jde o super dílo! 4 hvězdy však plně zasloužené(9.2.2009)

Rozhodně jeden z předních snímků roku 99. M.Damon naprosto parádní ztvárnění a propracovaná mimika obličeje a taktéž tělesná gestikulace. Jemu člověk uvěří snad cokoliv.... :-P Psychologie postav velmi povedená a děj zasazený do velice lukrativního prostředí. /Vůbec sem se nedivil, že si M.Damon zamiloval jak prostředí,tak lidi kolem sebe/ Film jsem musel vidět na 3x jelikož sem ho najednou nemohl z nějakého důvodu strávit - myslím, že to skvěle vystihl "golfista". A já si na spravení myšlenek pustil Dogma. Mimochodem, je tu báječně vidět, kam až člověka můžou přivést jeho skryté touhy a strach. Doufal jsem v trochu jiný konec, ale tento byl beztak dobře zvolený. SPSA(19.2.2009)

Filmu nemohu nic vytknout, ale přesto mě nudil. Něco mu chybělo, proto nemohu ohodnotit lépe, jak třemi hvězdičkami.(27.6.2009)

Pefektně propracovaný a chytrý film na bázy psychologie a krimi.(28.9.2009)

Odvážný film, uvážíme-li, že hlavní protagonista je homosexuál, s několika velmi odvážnými scénami. Téma nešťastné lásky a nutnosti přežití. Film mi po celou dobu kladl otázku, jak dlouho dokáže Ripley svou okolnostmi vynucenou hru udržet v tajnosti, a pak také, jak se film z morálního hlediska zachová ke své hlavní postavě, ta je totiž sotva sympatická, jelikož Tom Ripley je velmi schopný v imitaci druhých, sám sebou je ale pro své okolí zoufale nudný, když to zjistí je nucen zavraždit svojí lásku a pak v zájmu existence vraždit znova...svým způsobem jsem neviděl tragičtější příběh. Nakonec film Toma nekonfrontuje se spravedlností, ale s vlastním osaměním. Matt Damon v roli homosexuále exceluje. Prostředí filmu ,zasazené převážně do ulic Říma a úchvatných interiérů, dodává tolik potřebný sex appeal stejně jako G.Paltrow, která je i přes vyšší počet histericko-uslzených scén neodolatelná.(9.9.2011)

Výborný scénář se skvělou ústřední trojicí, která je podtržena kvalitní režijí. 4*(25.9.2011)

Matta Damona nemám moc rád,ale Gwyneth s Judem jsou zde naprosto úžasní.(19.11.2011)

Je to dobré, je to promyšlené, je to zajímavé, ale Matt Damon je tam tak neskutečně odporný, že už se na to znovu nepodívám. Od okamžiku, kdy sundal Lawa mě nepřestalo mrazit...(30.1.2012)

Dobrý thriller, ale škoda té délky. Ke konci už mě to nebavilo :-((27.6.2012)

Pěkně hutná atmosféra, ale ten Matt.. mě tam bohužel neseděl. Zato ostatní herci? Luxus.(30.12.2012)

Matt Damon, Jude Law, Gwyneth Paltrow a Cate Blanchett... Docela slibné obsazení, pěkně natočeného filmu. Ale i tak mě tento film vůbec nenadchl. Matta Damona mám velmi ráda, ale někteří herci zrají jako víno a on je jedním z nich. Myslím, že kdyby tuto roli dostat nyní, pojal by to celé úplně jinak. Bohužel, nepřesvědčil mě o tom, že by v tomto filmu byl prvotřídní padouch, kterým umí být...(5.7.2013)

Prvotní pocity a dojmy ze snímku jsou vesměs kladné a naplní diváka očekáváním velkých věcí příštích. Dostaví se však "pouze" skvělé herecké výkony hlavních protagonistů - ano, především Matt Damon je excelentní - ale to je asi tak vše. Děj se čím dál více zamotává a s ním i hlavní hrdina do snůšky svých lží, a pokud zrovna nefandíte hlavnímu záporákovi, asi budete na konci nevyhnutelně zklamaní tím, jak to celé dopadne. Přidám i svou domněnku, že s o půl hodinu kratší stopáží by byl Pan Ripley alespoň o hvězdičku lepší.(8.11.2013)

Každý člověk se hledá...Ne všichni tak dramatickým způsobem...(což je víc než dobře)...(15.11.2013)

Docela dlouho jsem byla zmatená, co se z toho vyklube a lámala si hlavu, co je vlastně Ripleyho cílem. Ale vyplynulo to úplně samo. Stopáž je poněkud delší, hodilo by se zkrácení, ale nedá se upřít, že do sebe všechno zapadá jako kolečka v hodinovém strojku, každá scéna má svůj, třeba i pozdější, důvod. Jen škoda, že je to typ filmů, který vidět znova nechci, jedno zhlédnutí stačí na to, abyste viděli jak to dopadne/nedopadne a tím film ztrácí kouzlo i přes to, že stále jde o perfektně vystavěný scénář, který vede k tomu ...SPOILER... jak se vše na lodi do Atén nakonec stejně pokazí. Damon hrál toho bídáka moc dobře, Law se mi až protivil, jakého hrál namyšleného aristokratického frajírka, který akorát skupuje kotviště, domy, auta aniž by kdy hnul brvou. Pan Ripley byl opravdu talentovaný a nebezpečný lhář a podfukář.(31.7.2014)

Matt zde asi nejde neutkvět v paměti. Jedna z jeho nejlepších rolí. V duchu jsem mu i trochu fandil.(9.8.2014)

Velmi zajímavé, psychologické drama, za mě tři a půl a za partnera 4, tak to zaokrouhlíme a máme tu slušnou hvězdičku. Doporučuji. Někdy jste jistě zažili to, že tak dlouho lžete, až už nemůžete. Jak si s tím poradit? /Radši to nedělat.(15.9.2014)

Sníměk mě zklamal. Něco tomu chybělo, asi hlavní hrdina, kterého bych si zamiloval, tady jsem nevěděl komu "fandit". Občas nudné scény. Jude Law hraje naprosto famózně a dle mě zastínill Matt Damon. Dobrý gradující thriller, ale jeden z těch co nemáte důvod vidět znovu.(29.3.2015)

Velmi poutavé, nápadité a zkrátka velmi slušné. Snad jen příliš dlouhé.(24.5.2015)

• honza1205

Dickie je mnohem vetsi zmrd nez Ripley.Super zahrany.(29.6.2015)

• erisibillova

Chaoticke,nudnè...neviem..mna to proste az tak nebavilo. Matt sa absolutne nepodobal na Dick-a ani nahodou. A ten mrtvi kamoš nejako nespolupracoval ked ho vynasal z bytu von. :) A aby nebolo malo.... az tak velky pruser neni,šupnem ho do kabrioletu a nejako sa ho zbavim. :)(16.4.2017)

Ze začátku mi přišlo, že kdybych se díval z okna a film jen poslouchal; stačilo by to. Od půlky se něco změnilo a stálo to za to. Ideální film na dva večery - na jeden je to příliš dlouhéééé.(1.5.2017)

Takmer dokonalé(24.9.2017)

Moc dobrý a trochu rozčilující thriller. Má to šťávu, dobrý scénář a výborné herecké obsazení. Taky se mi líbily lokace. Určitě se podívám ještě jednou, abych buď ještě docenil genialitu nebo naopak objevil něco, co srazí mé po prvním shlédnutí plné hodnocení.(21.2.2018)

75% | 7/10(21.12.2018)

Jednoducho ma to dostalo! Žiadna zbytočná scéna, zaujímavý beh udalostí aj vyústenie. Vtiahlo ma prostredie, herecké výkony, aj ten divno mrazivý pocit už od prvej minúty, že niečo s týmto chlapom teda vôbec nieje v poriadku.(18.3.2019)

Vynikající schizoidní psychologicky laděný snímek, který se dá popsat jako hra kočky s několika myšmi. Celá tato hra se opírá o standardně dobrý výkon Matta Damona. Je plná momentů, při kterých si člověk řekne, že už asi kočka dostane přes tlapky a někdo jí konečně zastříhne drápky, ale vždy je tento moment oddálen o další chlup dál. Toto balancování na hraně činí tento film opravdu výborným. A navíc takový závěr této hry jsem skutečně nečekal.(25.3.2019)

V podstatě výborný film, ale ten rozjezd byl tak strašně dlouhej! Polovina by ho stačila bohatě!(23.12.2019)

Super film, super herci. I ten Jude Law, kterého jinak moc nemusím.(5.5.2020)

Film s velmi zvláštní znepokojující a zasněnou atmosférou, na které má nemalou zásluhu skvělá hudba. Tom Ripley je výborně napsaná i zahraná postava, nikdy u ní nejde dopředu ohdadnout, co na základě svých geniálních a zároveň šílenách myšlenkových pochodů udělá, je to psychopat bez jakéhokoliv svědomí a při tom navenek působí zcela obyčejně.(28.2.2003)

Perfektne propracovany film. Matt hraje dokonale i Jude Law. Nemam co rict. Bez chyb.(24.5.2005)

Než jsem tenhle film viděl, nevěděl jsem o něm vůbec nic. Nakonec se to zvrhlo v pěkně ulítlej kousek. Damon zahrál na výbornou - byl opravdu "divnej". Hvězdičku navíc dávám za to, že mě film opravdu překvapil. Čekal jsem (pro mě) nezajímavej nasládlej filmeček a vylezlo z toho tohle...(2.9.2005)

Zdlouhavé drama s napřed otravným ale potom démonicky hajzlovským Damonem(7.9.2008)

Parádní psycho thriller, skvělí herci a nad tím vším dominuje Matt Damon, z kterého jde opravdu strach. Jen škoda, že konec filmu je otevřený.(28.9.2008)

První film za dlouhou dobu, který mě opravdu vyděsil. Tak, jak ho Damon hrál, si představuji psychopatického vraha.(2.11.2008)

Zajmavý příběh se skvělým obsazením.Co víc říct.(17.11.2008)

Výborné drama s neobvyklým námětem Skvělé herecké výkony. Matt Damon, ač ho dvakrát nemusim, hraje opravdu dobře. Jude Law jakbysmet, zdárně jim sekundují Palthrow, Blanchett a Hoffman. Příběh má tak akorát vyvážené tempo, které na jednu stranu nenudí, na druhou stranu netlačí na pilu. Při prvním shlédnutí jsem doslova hltal každou scénu a tešil se, jak příběh nakonec skončí. Čekal jsem klasický americký happyend, ten se tentokrát, k mé radosti, nekonal. Jen škoda přeškoda, že Anthony Minghella už žádný další skvělý snímek nenatočí. Za 5 hvězdiček(15.3.2010)

[2010-04-09] * Dramata s podobnými náměty mne spíše nudí a do problémů hlavního hrdiny se neumím vcítit. Ripley je ale jiná káva, možná kvůli nostalgické vzpomínce na pražskou premiéru, možná kvůli Mignhellově režii, ale úplně nejspíš kvůli výkonům Lawa a Damona. Vlastně bych rád viděl pokračování a možná si jednou i přečtu knížku (knížky)...(11.4.2010)

Pro mě jasně nejlepší Minghellův film, kterej mu nastavil do budoucna tak vysokou laťku, že už jí jen stěží moh někdy překonat. Závěr je už možná pro někoho trochu zdlouhavej, ale celkově je to jasnejch pět hvězdiček, už jenom za výborný ztvárnění dobový atmosféry Itálie. A taky asi doteď nejlepší hereckej výkon Matta Damona.(21.8.2010)

Pro lásku šel bych světa kraj... Samý kapitalismus a žádná práce dělají z Toma vraždícího homosexuála. 78%(6.1.2012)

Clovek dlouhou dobu nevi, co ma vlastne pan Ripley za lubem, jaky vlastne je. To si myslim, ze je minus. Pak se dej zacne zamotavat ale diky predlouhe stopazi a nekolika nudnych, zbytecne natahovanych scen na me film nepusobil napinave. A Jude Law mi prijde v kazdem filmu az moc stejny...(lehce slizky).(26.2.2012)

Obecně mám problém s příběhy, kde se nedokážu ztotožnit ani s hlavním hrdinou ani s nikým z dalších postav. A v příběhu pana Ripleyho jsem se místy opravdu ztrácela - ne že by to byl špatně vystavěný thriler, to spíše naopak, ale spíš mi Matt Damon jako psychopatický vrah prostě nesedl, nevěřila jsem mu to. Podle mě mu chyběl ten "evil look" v očích. Jude Law byl skvělý, role rozmazleného fracka jako by mu byla ušitá na míru, ale s Gwyneth jsem měla také problém - porcelánová panenka, spisovatelka, která od začátku z Ripleyho nemá dobrý pocit, ale absolutně chybí její ukotvení v příběhu (jak se do Itálie dostala, co na Dickiem tak miluje, apod.). Celkově rozporuplný názor na celý snímek - skvěle natočený, perfektní kostýmy i výprava, ale herecké výkony a celkově práce s psychologií postav jakoby by byla nedotažená. 50%(14.8.2012)

Dokonalý Matt Damon mi v tomto filmu zvedl tlak k velmi vysokým hodnotám,tím jak jeho nesympatická postava mladíka s komplexem méněcennosti bravurně kličkuje ,podlézá a nakonec i vraždí,protože se touží zařadit někam,kam nepatří a kde není vítán.Dostávám se do situace,kdy fandím postavě,která mě paradoxně odpuzuje svou servilností a zbabělostí .Neštítí se ukrást identitu svému příteli,kterého zavraždí jen proto,že je rozmazlený floutek ,kterého přestalo těšit společné přátelství a parazitování našeho hrdiny. Tím si samozřejmě nadrobí dost nepříjemných situací,z nichž vykličkuje jak zajíc a vám se z toho tají dech a dostanete se sami do situace,kterou neumíte se ctí vyřešit,protože na jednu stranu si ten zmetek zaslouží smyčku,ale na druhé straně ….umí v tom kluk chodit..Moc dobrý film.(27.6.2013)

velmi dobra drama/thriller, dobre sfilmovane, len na tu piatu hviezdu chyba takmer absentujuci prechod medzi "ripleyho nepoznam" po "ripley je moj nalepsi kamarat"..(1.12.2013)

Mám z toho depku a tu z Matta Damona mívám fakt nerada. Souhlasím s golfistou a jdu si taky pustit Willa :-)(11.4.2014)

Příběh o naprosto chladném, vypočítavém, bezskrupulózním lhářovi a vrahovi, který zneužívá druhých pro své záměry a pak se spoustou řečí vyklouzává jako had.. Damon mi do té role tolik nezapadnul, jinak je to velice zdařilý snímek..(14.4.2014)

Hlavní hrdina je bezcharakterní zrůda, kterou naprosto vynikajícím způsobem ztvárnil Matt Damon. Krásný film u kterého mrazí a člověk doufá, že nikoho takového jako je pan Ripley ve skutečném životě nepotká. Zkažený a rozmazlený Jude Law je k pomilování, Philip S. Hoffman jako vždy dokonalý a Gwyneth s Cate jsou nádherné. Mám ráda scénu v jazzovém klubu - nádhera!(24.7.2014)

Schizofrenní píp...65%(10.8.2014)

Neviděl jsem úplně od začátku, ale jinak napínavé a nečekané až do konce. Určitě jsem se u filmu nenudil. Herci i prostředí na obrazovce příjemné, ve skutečnosti by se mi do toho moc nechtělo.(12.8.2014)

Tento film mám opravdu ráda, ale na pět hvězdiček to není kvůli Mattu Damonovi. Je to až moc velký sympaťák a jeho hajzlíka mu nevěřím. Jinak ovšem je to velmi dobrý psychologický thriller, kam až je možno dojít, když jednáte bez svědomí.(13.8.2014)

Až keď som mal ten film poriadne rozpozeraný, uvedomil som si, že predlohu som kedysi dávno čítal a prepadal ma pri nej pocit márnosti, že toto nedopadne dobre - a presne tento istý pocit ma znova mučil pri filme. Nemám rád, ak sa mi chce utiecť od obrazovky a zároveň nechcem prepásť takúto parádnu filmárčinu. Narobený som ako kôň, ale dopozeral som to, no päť nedám ani za svet!(29.10.2014)

Tenhle kousek nebude patřit k mým neoblíbenějším snímkům a vícekrát si ho už asi nepustím. To ovšem nic nemění na tom, že je to výborný film. Jen mám rád Matta v jiných rolích a tenhle homosexuální vyšinutý vrah mi k němu moc neseděl. Nicméně on i ostatní hlavní pratagonisté byli vynikající, stejně jako samotný námět a režie. Uberu hvězdu za již výše zmíněné a za podle mě trochu přestřelenou stopáž.(18.2.2015)

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem viděla...a kde mám také velký problém rozhodnout se, kdo je z herců nejlepší??? Asi všichni, ale je fakt, že Matt Damon to zahrál neskutečně...(29.6.2015)

Skvělé drama které mě (a to sem se sám divil) ani chvilku nenudilo. Všichni herci hrají výborně,skvělá režie, krásné prostředí Itálie 50.let. PS: Pořád nevěřím že Matt Damon dokázal zahrát takovýho sviňáka.(2.7.2015)

• thefoundbin

Kulhající film, o diletantství italské policie i najatého soukromého detektiva ( Hercule Poirot by věc vyřešil z křesla), o naprostém odcizení otce a syna, odcizení tak hlubokém, že vlastní otec veří tvrzením, které dělají z jeho syna chladnokrevného vraha, smutné. To vše je úrodná půda pro psychopata, kdy jeho nedobrý účel světí odpovídající prostředky. jedna hvězda za charakter Philipa Hoffmana, správný přítel.(6.7.2015)

Hm. Čekal jsem víc. Ripley's Game s Johnem Malkovichem byla lepší. Zde byl Ripley ještě zmatený a docela se v tom plácal.(27.7.2015)

"Talentovaný pan Ripley" sám o sobě uspokojí ; jinak se bude jevit, poměříme-li ho jeho předchůdcem, Clémentovým "V plném slunci" z roku 1960. (Ten, kdo starší verzi zná, se srovnání stěží vyhne.) Ve schopnosti po hitchcockovsku stupňovat napětí Minghella sahá Clémentovi řekněme po pás. Francouzskému filmaři také očividně ležela na srdci společenskokritická rovina díla - což od tvůrce Minghellovy ražby nelze očekávat. Jeho hlavní starostí jakožto vysoce profesionálního výrobce lesklého spotřebního zboží je, aby se divák nenudil a aby měl nepřetržitě na očích pohledné hvězdy obklopené malebným prostředím ; pro Američany pracujícímu Britovi se nedostává vášnivého zaujetí tématem nebo postavami, a tudíž ani schopnosti zprostředkovat divákovi hlubší citovou účast na obojím. Čím dál častěji mívám dojem, že rozdíl mezi Clémentem a Minghellou lze zobecnit na rozdíl mezi středoproudým kinem v polovině 20. století a na začátku toho nynějšího.(19.1.2016)

• Atom84

Film u kterého člověk čeká, že už skončí, ale ono se to pořád natahuje a natahuje..............Herci, kostýmy, výprava dobrý. Ale jinak neskutečná nuda.(22.1.2016)

Matt Damon přesně vystihl psychopata, který pro lepší život s cizími penězi dokáže z lásky i zabít. A znovu. A znovu. Přes množství brutálních vražd je to citlivý film s napětím až na samé hranici únosnosti ( scéna s břitvou v kapse bílého županu). Oproti knižní předloze podle mne zdařile připsána role pro Cate Blanchett, kvůli které prostě Tom svou lásku nenaplní a zůstanou mu jen peníze a výčitky svědomí.(21.5.2016)

Super scénář, ta do morku kostí propracovaná psychologie, film mi utíkal jedna radost...Matt byl sladouš co dokonale splynul s prostředím takovým způsobem, že si ani nikdo nepomyslel...co že to tam ten chlapík vlastně pohledává :-)řetězová reakce lží funguje na výbornou...jediný můj problém pramenil z toho, že Matt ve vraždících scénách působil tak nějak jako lanýž, buď vám chutná nebo ne, mě bohužel nazachutnal...(26.9.2016)

• Artess

Herecké obsazení je dobré, ale to je tak jediné co mě na filmu zaujalo. Ze začátku jsem byl nadšen příběhem, ale postupně mě film nudil čím dál víc. Matt Damon je dobrý herec, ale tohle role se mu dle mého moc nepovedla, respektive to asi neměl hrát on.(8.11.2016)

• Dany17

5/10(20.2.2017)

Tady jsem se nemohla rozhodnout mezi 4 a 3 hvezdickami. Film urcite stoji za to videt. Jude Law zahral svou roli fantasticky. Matt Damon byl take vcelku uveritelny, ale dokazu si tu pro takovou psychopatickou postavu predstavit vhodnejsiho herce. Skoda, ze film nebyl o pul hodiny kratsi. Chvilemi se to zbytecne tahlo.(19.3.2017)

Film kde se prostě strašně dlouho nic neděje. A pak začne psychodrama, jako prase, tohle se mi na tom filmu strašně líbilo, opravdu za mě hezká podívaná. Postavená od začátku do konce na DAMONOVI. BEZ NĚJ BY TO BYLO VELMI PODPRŮMĚRNÉ.(15.7.2018)

Jak se říká, příležitost dělá zloděje, tady to je zloděj identity a života ... Děj se časem dal trochu očekávat, ale mnohdy překvapil, jen Matt Damon není úplně typ hajzla a o to překvapivější vývoj byl ;)(30.10.2018)

• thorium232

Jsi nudnej Matte Damone...jsi nudnej...jsi nudnej...jsi nudnej...(19.11.2018)

Málokterý režiser umí tak pracovat s emocemi, jako Minghella. Dávkuje je s rozvahou a dává divákovi prostor, aby se s postavou zžil, případně ztotožnil. Jeho Ripley je postava záporná, ale má dostatek charismatu na to, aby nechal diváka mírně v rozpacích, zda-li se přiklonit na jeho stranu, či nikoli. Já takto balancoval celých 139 minut a odměnou mi byl příjemný umělecký zážitek.(10.1.2019)

Do prvej smrti, t.j. asi celú štvrtinu filmu, sa všetko vyvíjalo veľmi dobre smerujúc ku skutočne peknému príbehu. Žiaľ, scenár je podľa knihy, a tá nepustí. Od okamihu prvej smrti sa smerovanie, ale aj nálada rapídne mení. Len nerozumiem, ako sa film mohol skončiť bez toho, aby došlo k ukončeniu samotného príbehu- to sa film mohol kľudne skončiť po druhom incidente- postava sa už nevyvíjala. Napriek tomu, že môj dojem nebol celkovo pozitívny, Matt Damon ma nesklamal vierohodným stvárnením komplikovanej postavy.(24.1.2019)

• Syrojed

Matt Damon hraje zmrda, a film se mi vůbec nelíbil.(8.3.2020)

Celý film provází nereálně silné emotivní chování postav. Vadila mi hlavní postava, velmi nesympaticky Matt Damon. Zde navíc byl/vypadal výrazně mladší než jeho spolužák, což kazilo celkový dojem filmu. První zpracování tohoto filmu z roku 1960 s Alainem Delonem bylo lepší.(4.4.2020)

Americký dramatický snímek s kriminální zápletkou a názvem Talentovaný pan Ripley jsem si koupil v lednu 2020 na blu-ray disku spolu s dalšími 29 filmy za velice výhodnou cenu. Pochopitelně jsme se doma na tento film podívali, nicméně se dobrovolně přiznám, že bych asi normálně tento snímek z roku 1999 neshlédl, protože jsem nikdy neměl rád psychologické náměty ve filmovém průmyslu. Přesto mne potěšilo hvězdné obsazení Matt Damon, Jude Law, Cate Blanchett a hlavně moje kdysi oblíbená Gwyneth Paltrow, takže se docela brzy po koupi disk s tímto filmem roztočil v našem přehrávači a začal se odvíjet 139 minutový kriminální příběh, jehož hlavním hrdinou byl Tom Ripley (Matt Damon), který se snažil vydělat si na živobytí v padesátých letech v New Yorku tím, že využíval hojně svůj talent, spočívající padělání, lhaní a vydávání se za někoho jiného. Během práce na večírku ho oslovil zámožný stavitel lodí Herbert Greenleaf (James Rebhorn), kteří věřil, že Ripley chodil na Princetonskou univerzitu spolu s jeho synem Dickiem. Greenleaf proto najal Ripleyho k cestě do Itálie, aby zde přesvědčil Dickieho (Jude Law) k návratu domů do Spojených států a za to Ripleymu zaplatil 1000 dolarů. Ripley návrh přijal, ačkoliv na Princeton nikdy nechodil a s Dickiem se nikdy nesetkal. Krátce po svém příjezdu do Itálie Ripley zinscenoval náhodné setkání na pláži s Dickiem a jeho přítelkyní Marge Sherwoodovou (Gwyneth Paltrow) a rychle se vetřel do jejich životů. Na jednom ze svých výletů se Dickie a Ripley setkali s Dickieho přítelem Freddiem Milesem (hilip Seymour Hoffman), který se k Ripleymu choval se špatně skrývaným pohrdáním. Věci se začaly měnit poté, co místní dívka, se kterou Dickie čekal dítě, spáchala sebevraždu utopením poté, co ji Dickie odmítl finančně pomoci. Brzy nato měl Dickie už dost svého nového přítele, protivila se mu jeho neustálá přítomnost a dusivá závislost na něm, zvláště poté, co zjistil, jak Ripley lhal ohledně jejich společných dní na Princetonu. Ripleyho vlastní city byly zkomplikovány jeho vlastní touhou zachovat si bohatý životní styl, kterým žil Dickie a jeho rostoucí sexuální posedlostí ke svému novému příteli. Jako gesto k Ripleymu ho Dickie pozval na krátké prázdniny do San Rema. Najali si malou loďku a vypravili se na moře. Dickie vybouchl vzteky, když ho Ripley konfrontoval ohledně jeho chování a začali se na lodi prát, když Ripley udeřil Dickieho veslem. Dickie na něj zaútočil a chce ho vyhodit z loďky, která plavala v hlubokém moři, ale Ripley Dickieho ubil veslem k smrti. Chtěl skrýt svůj zločin, proto potopil loď, v níž stále ležel mrtvý Dickie a sám plaval ke břehu. Když si ho hotelový recepční spletla s Dickiem, tak si Ripley najednou uvědomil, že si může přivlastnit Dickieho identitu. Padělal jeho podpis, upravil svůj pas a začal žít z jeho příspěvků. Používal Dickieho psací stroj ke komunikaci s Marge a přiměl ji myslet si, že ji Dickie opustil. Dokonce se přihlásil do dvou samostatných hotelů, jednou jako on sám a jednou jako Dickie a poté posílal zprávy mezi "těmi dvěma muži" prostřednictvím hotelového personálu, aby vytvářel iluzi, že je Dickie stále naživu. Ripley si později pronajal drahý byt v Římě a strávil osamělé Vánoce tím, že si pro sebe nakoupil drahé dárky. Ve stejný den navštívil Freddie nový Dickieho byt a okamžitě se stal vůči Ripleymu podezřívavý, protože byt nebyl zařízen v tom, co on považoval za Dickieho styl, ačkoliv se zdálo, že Ripley perfektně zkopíroval Dickieho oděvy a způsoby. Při cestě z bytu se Freddie setkal s paní domácí, která o Ripleym mluvila jako o "signoru Greenleafovi". Freddie se okamžitě vrátil, aby konfrontoval Ripleyho, který ho ale přepadl a umlátil hlavou sochy. Během několika příštích týdnů se Ripleyho existence stala hrou na kočku a myš s policií a Dickieho přáteli. Jeho nesnáze byly komplikovány přítomností Meredith Logue (Cate Blanchett), dědičky, se kterou se setkal při příjezdu do Itálie a které se představil jako Dickie Greenleaf. Ripley byl donucen napsat Dickieho jménem sebevražedný dopis na rozloučenou a přestěhoval se do Benátek. V rychlém sledu ho konfrontovali Marge, Dickieho otec a americký soukromý detektiv Alvin MacCarron (Philip Baker Hall). Zvláště Marge podezřívala Ripleyho zapojení do smrti Dickieho a když vyjádřila své podezření, byl Ripley připraven ji zabít. Nepodařilo se mu to, protože do bytu vstoupil Peter Smith-Kingsley (Jack Davenport), jeden z Marginých přátel. Další den šel Ripley na schůzku a americkým detektivem, přičemž MacCarron prozradil, že se pan Greenleaf rozhodl Ripleymu dát podstatnou část Dickieho příjmů, aby se italská policie nedozvěděla o dřívějších ošklivých činech jeho syna, jako například na útok na studenta Princetonu. Ripley se vydal na plavbu se Smithem-Kingsleym, který byl nyní jeho milencem a zjistil, že na palubě je také Meredith. Ripley si uvědomil, že je nemožné zatajit před Smithem-Kingsleym to, že se vydával za Dickieho, protože se Meredith a Smith-Kingsley znali a určitě si během plavby vymění pár slov. Toto dilema nemohl vyřešit zavražděním Meredith, protože ona cestovala s rodinou, která by si velice rychle všimla jejího zmizení. Film skončil tím, že plačící Ripley škrtí Smithe-Kingsleyho v posteli a poté šel sám do své kajuty. Tenhle konec mne fakt naštval, jelikož nechal pootevřená vrátka tak, abychom si my, chudáci diváci sami domysleli, co se asi mohlo dít dál. Takové fantazírování nemám rád a považuji ho slabost spisovatelů, který napsal knihu, sloužící poté k ztvárnění filmového díla. A štáb s kamerami také neměl koule na to, aby nějakou verzi dokázal divákovi předložit. Nebavila mne ani první hodina filmu, během níž Ripley žil s Dickiem a Marge pod jednou střechou. Děj začal být zajímavý až poté, co mladík zabil svého kamaráda a začal žít jeho život boháče. Dalším negativem pro mne byly homosexuální narážky, při nichž mi vstávaly chlupy po celém těle hrůzou, co se bude dít. Naštěstí jsem byl nechutných scén ušetřen. Jako pozitivum vidím jednoznačně herecký výkon Matěje Démona, jehož postava nevýznamného Ripleyho byla opravdu démonicky zahraná. Opravdu jsem obdivoval, jak dokázal být i něčím jiným než mladým vzdělaným blonďáčkem s chlapeckým obličejem, vždycky tak usměvavým, sympatický a se vším souhlasícím. Byl přesně takový, jak si všichni přáli, aniž by si všimli, že je to až podezřelé. Talentovaný chlapík Tom Ripley měl totiž výjimečnou schopnost splynout s prostředím natolik, že za chvíli zapomněli, že se zjevil odnikud a že jej nikdy předtím neviděli. A pokud se jej pokusili vyhodit, nastaly potíže. Pro mne bylo vždy zatraceně těžké hodnotit tyhle psychologické filmy, jejichž průběh mne často nudil, přesto byl nějakým způsobem zajímavý. Musel jsem tedy udělat jakýsi kompromis, protože se závěrečnými titulky ve mne převládaly smíšené pocity. Suma sumárum, snímek Talentovaný pan Ripley ode mne získal tři talentované hvězdy ***.(24.5.2020)

65 %(18.10.2020)