Gente d'onore

Krimi / Drama

Itálie, 1967, 89 min

Folco Lulli

Lulliho režisérský debut. Byl to jeho film, nejen že ho režíroval, ale napsal si k němu i scénář, sám ho produkoval a hrál hlavní roli. Je to příběh o mafii a pomstě na Sicílii (příběh není vůbec špatný), v rámci žánru jde o jeden z prvních taliánských poliziesco filmů pokud chcete. Celé je to natočeno se vší zručností a důstojností (dobrá režie), na filmu je vidět kus práce a úsilí, a podle mě to není špatné, film nenudí a dá se na to koukat. Je tu pár povedených improvizací a najdeme tu i několik málo vynalézavostí, snímek má hezký obraz a je krásně barevný, krásná Sicilská krajina také stojí to, některé momenty se vážně docela povedly (třeba sekvence s lanovkou, nebo finále kdy Lulli přestrojený za vdovu vykonává konečnou pomstu). Krása mladičké Rosemarie Dexter bylo potřebným kořením filmu i když její charakter byl docela absurdní, ale ona patří přesně k těm oblíbeným typům hereček, které ve filmech vidím nicméně moc rád. V menší roli byla vidět i další kráska Halina Zalewska.(12.11.2012)