Zlomyslný věk

(neoficiální název)
  • Itálie Quella età maliziosa (více)

Gardener Napoleone (Nino Castelnuovo) přijme práci v jihoitalském venkovském domu a dříve, než si to uvědomí, se ocitne uprostřed milostného trojúhelníku s krásnou Paolou (Gloria Guida) a její matkou, což následně povede ke třem věcem – sexu, smrti a chaosu. (kriplozoik)

Karlos80

Gloria Guida jako jedna z předních tehdejších sexuálních symbolů (tzv. lolitek) slunné Itálie 70 let, pro ní v typické roli mladé lolitky postupně svádějící mužsky protějšek (zde v typickém milostném trojůhelníku), v této lehce sexuální komedii s prvky dramatu a nějaké té menší exploitace. Režisér Silvio Amadio je asi nejvíce znám svými dvěma výbornými sexy gially "Amuck" a "Smile Before Death", dál už příliš znám není, poté tedy po roce '72, točil bohužel už jen podobně laděné filmy jako tento, tedy filmy spíše rutinní a nenáročné. "Quella et? maliziosa" je tedy srovnatelná s filmem "Peccati di giovent?" ze stejného roku, v obou hrála krásná a smyslná Guida, tohle byla její druhá z celkových čtyř spoluprací s režisérem Amadiem. Guida jak už jsem psal u jiných jejích filmů, nebyla moc dobrá herečka, jako její neméně krásné kolegyně ze stejné doby (viz třeba Ornella Muti), ale ona měla zvláštní obrazovou přítomnost, osobní kouzlo a sexuální přitažlivost a to ji stačilo k úspěchu. Prostě blonďatý anděl zjednodušeně řečeno. Film má spoustu památných scén (přeplněný autobus a takové nepovedené šoustání-tady jsem se skutečně i zasmál, striptýz přes otevřené okno, noha v řidičově klíně za jízdy, která málem způsobila nehodu, a naposledy scéna v lese, kde se Guida zjeví svému protějšku zcela nahá, poté co on postupně nacházel svršky jejího oblečení), to všecko jsou velmi pěkné a svůdné scény, dobře natočené, nepostrádající dokonce i vtip. Víc však od tohohle filmu nečekejte, jde především o nenáročnou zábavu s trochu vyhroceným koncem, který vám ale jakoukoliv věší újmu na zdraví jistě nepřihodí. Podobné filmy: "La Seduzione", "Blue Jeans", "Peccati di giovent?" atd. ()