poster

Gamera: Strážce vesmíru

 • Japonsko

  Gamera daikaidžú kúčú kessen

 • Japonsko

  ガメラ 大怪獣空中決戦

 • Japonsko

  Gamera daikaijû kuchu kessen

 • anglický

  Gamera: Guardian of the Universe

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 1995, 96 min

Režie:

Šúsuke Kaneko

Scénář:

Kazunori Itó

Kamera:

Kendži Takama

Hudba:

Kó Ótani

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Lima
  ***

  Film nepřináší nic nového, objevného, jiného, než co 22-krát předtím předvedla Godzilla, nebo Rodan či Varan ve svých spin-offech. Ale lkát nad tím, je stejně zbytečné, jako si stěžovat, že 90% všech Shaw-Brothers bojovek je také na jedno brdo. Prostě se to tak musí brát, jako svůj jedinečný subžánr, který má svá pravidla a vybočení z nich není v konzervativním Japonsku žádoucí. Při zběžném srovnání jenom musím konstatovat, že to má o dost horší triky, než stejně staré Godzilly, rozpočet byl asi nižší, je vidět, že Gamera přeci jenom nemá tak zvučné jméno, jako přerostlá ještěrka. Psát o ději je zbytečné, to jako, kdybyste rozebírali Ulici, nebo jiný nekonečný seriál. Na konci jsou jasně otevřena vrata pro další dvě pokračování, se stejným filmařským týmem.(9.5.2017)

 • Flipnic
  ***

  V podstatě novodobá předělávka stařičkého Gamera contra Gaos (1967), tentokrát s ...ehm ... "moderními" triky a vizualem. Film vyšel i na BluRay nosičích. Jako je to takové sympatické, pořád se tam něco děje, od začátku do konce, děj příjemně ubíhá a ty triky prostě musí člověka chtě nechtě pobavit ... V rámci žánru plus mínus 3*. Tyhle filmy se mi těžko hodnotí ...(29.11.2010)

 • RUSSELL
  **

  Gamera mě moc nezaujal. Designově je super, ale jeho mytologie mi nepřišla nic extra. Gyasové, ač vypadají solidně, mi také nepřišli jako kdoví jak úžasní soupeři – film jsem si tedy moc nevychutnal. Cením kvalitní zpracování a poměrně slušné destrukční scény, ale další film s Gamerou si asi jen tak nepustím. Zůstanu raději věrný Godzillí sérii.(29.5.2018)

 • ARI50
  **

  Opět ten samý prevít ale i tak už to sice ztrácí kouzlo a celkem si říkám kdy jím dojdou nápady.(8.9.2018)

 • ledzepfan
  ***

  Já to vidím někde přesně mezi 3 a 4. Japka se rozhodly restartovat Gameru ve velkém stylu a velmi slušný rozpočet je na filmu rozhodně znát. Triky, kostýmy a demolice měst jsou tak krásně, precizně a zručně natočené, že to strčí do kapsy nejeden legendární Godzillovský film. Zásadnější nedostatek vidím ve scénáři, který je sice svižný, ale lehce sterilní.. Není tam ani znatelnější práce s nadhledem, ani osvědčená dětská naivita, ani výraznější ekologická či humanistická myšlenka/poselství. Jako zábava ve velkém stylu pro malé i velké milovníky oldschool monster můvíček to stačí, ale pokud mám nějáký kaiju film hodnotit výrazněji nadprůměrně musí tam být něco navíc-něco co mě chytne za srdce nebo za koule. Téhle Gameře-jakkoliv je sympatická-to tentokrát chybělo. Moc se těším na pokračování.(6.3.2014)

 • movieband
  ****

  Gamera. Dlouholeté přání a dětský sen se mi vyplnil a já jsem se na tohle sci-fi konečně podíval. Jako malý jsem to zbožňoval. Obal VHS kazety jsem si prohlížel pořád dokola (strašně se mi líbila přední část obalu, kde je Gamera a za ní Gayos -http://www.themoviepostersite.com/images/gallery/1465/gamera_1995_poster_01.jpg) a některé scény si i po tolika letech pamatuju vcelku dost dobře (konkrétně scénu na mostě, kde Gamera zachrání hlavní protagonisty filmu a pak scénu, kdy armáda zaútočí na Gameru). Film utíká vcelku dobře a má člověka jak zabavit na celou svou délku. Je zajímavé, že tohle bylo natočené v roce 95 a tři roky na to, byla natočená slavná Emmerichova Godzilla, kde jsou ty efekty, přece jenom o dost vymakanější. Co se týče „efektů“ tady v tomhle díle, tak ty bych nazval značně jednoduché, ale mě to vůbec nevadí, protože já jsem si film užil a byl jsem z něho nadšený. Film, který jsem roky hledal ke shlédnutí, jsem konečně našel a byl jsem z něho nadšený, i když je tak jednoduchý.(10.7.2013)

 • kaylin
  ***

  Jasně, trikově je to pořád místy dost jednoduché a volí se nejjednodušší možný způsob, ale všechny scény jsou zde nové. A co si budeme povídat, to je v sérii celkem pokrok. Není to převratný film, ale snaží se o to, aby v rámci žánru přinesl divákovi přesně to, co se očekává. Monstra zde jsou, souboje také, k tomu jsou ještě přidány výbuchy, takže za mě v rámci série rozhodně pěkný pokrok.(7.2.2016)

 • corpsy
  ***

  Gamera bola stále akýmsi tieňom samotnej Godzilly. Ale pokiaľ tá našla v Heisei ére druhý dych, obria korytnačka to akosi nezvládla ( uvidím, ako to zvládli ostatné diely ). Nehovorím, že by tu chýbali všetky tie ingrediencie potrebné pre kaiju žáner, ale predsa to pôsobí len ako len akési malé spestrenie a nie ako event movie.(23.3.2019)

 • p6qwre
  **

  2,5*. Ne že by to byl špatný film, ale je tak nějak o ničem. Jednoduchý příběh, nezajímavé postavy, triky ani akce neoslní, s výjimkou pár scén je celý film bez napětí a atmosféry. __Ze spánku dlouhého tisíce let se k životu probere létající veleještěr Gyaos. A jak praví stará legenda, pokud na Japonsko zaútočí Gyaos, na obranu mu přijde obří želva Gamera. Souboje monster jsou to nejzajímavější z celého filmu, ale bohužel nedosahují zábavnosti soubojů z filmů o 30 - 35 let starších.(15.6.2008)

 • Pitryx
  *

  Opakovaný vtip není vtipem. Nic se nezměnilo, jen obludy jsou lépe udělány a to je vše. Pitomý příběh se spoustou zbytečností prostě přinesl jen malinko novinek, za což dávám dvaciáše procent.(1.5.2017)