Black Jack (TV seriál)

• Japonsko

ブラックジャック

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Komedie

Japonsko, 2004, 1x48 + 60x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Velmi pohodový seriál, který vás nejen poučí o existenci různorodých nemocí, ale i o správné morálce, která by měla být všudypřítomná.. Někdy jsou tam dokonce i příběhy s prvky sci-fi nebo fantasy (např. když operuje mimozemšťana/ když bádá jestli svítící pták-fénix-opravdu přináší nesmrtelnost atd.) Zčásti se však operují i neoperovatelné věci, jako je např. tuberkulóza, která operací opravdu vyléčit nejde, takže by se některé případy Black Jacka měly brát spíše s nadhledem.. Ale i přes častou fikci mě velmi bavil, a dohnal mě dokonce k vyhledávání některých pojmů v lěkařských slovnících. Seriál je spíše epizodický, což by mnoha lidem mohlo vadit, ale nechybí ani epizody zaměřující se na minulost hlavních postav. Příběhy nemívají složitý děj a nechybí ani roztomilý vtip, takže si divák při sledování může i odpočinout.. Na BJ jsem se začala dívat, když jsem měla dlouhou chvíli a vůbec jsem ho neplánovala dokoukat. Po pár dílech jsem však změnila názor, protože mi velmi rychle ubíhal, aniž bych věděla proč :)(24.6.2015)

Taková ta tichá nádhera a pocit o kterém jsem si myslel, že dokáže vyvolat jen pan Miyazaki... První díl se mi nezdál, druhej díl jsem zkusil pro jistotu, třetí... a najednou jsem koukal na patnáctej a byly tři hodiny ráno.(26.4.2011)