Black Jack, chirurg bez licence, avšak nepřekonatelného talentu, kterého se ne vždy můžete doplatit, může svojí zjizvenou tváří, černým pláštěm a někdy i naoko bezcitným chováním působit poněkud děsivě. Opak je však pravdou. Když je pacient ve velkém ohrožení a nechce být zachráněn jenom ze svých sobeckých důvodů, snaží se Black Jack pomoci i nevyléčitelným případům, nehledě na to, jestli z toho bude něco mít či ne. Tato série vypráví o různorodých dobrodružstvích tohoto proslulého chirurga a jeho zdravotní asistentky Pinoko, nevyjímaje ani jejich střetnutí s někdy nenapravitelnou lidskou přirozeností a s některými mysteriózními úkazy v medicíně. (AngelLucy)

AngelLucy

Velmi pohodový seriál, který vás nejen poučí o existenci různorodých nemocí, ale i o správné morálce, která by měla být všudypřítomná.. Někdy jsou tam dokonce i příběhy s prvky sci-fi nebo fantasy (např. když operuje mimozemšťana/ když bádá jestli svítící pták-fénix-opravdu přináší nesmrtelnost atd.) Zčásti se však operují i neoperovatelné věci, jako je např. tuberkulóza, která operací opravdu vyléčit nejde, takže by se některé případy Black Jacka měly brát spíše s nadhledem.. Ale i přes častou fikci mě velmi bavil, a dohnal mě dokonce k vyhledávání některých pojmů v lěkařských slovnících. Seriál je spíše epizodický, což by mnoha lidem mohlo vadit, ale nechybí ani epizody zaměřující se na minulost hlavních postav. Příběhy nemívají složitý děj a nechybí ani roztomilý vtip, takže si divák při sledování může i odpočinout.. Na BJ jsem se začala dívat, když jsem měla dlouhou chvíli a vůbec jsem ho neplánovala dokoukat. Po pár dílech jsem však změnila názor, protože mi velmi rychle ubíhal, aniž bych věděla proč :) ()