poster

Captain Horatio Hornblower R.N.

Válečný / Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1951, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Drom
  **

  Věru pravá dinosauří fosílie je tenhle film. Rozhodně jeden z těch, který je poplatný své době. Efekty sice mohou ještě dnes soupeřit s leckterou pochybnou tvorbou - na to, že to byla hodně studiovka, tak proč ne. Mě se ty kulisy líbily. Ale ten obsah... Nekonečný oceán. Toto jsou cesty HMS Lydia na její sedmiměsíční misi. Vydávat se za poznáním tajemných nových kontinentů, hledat nové přístavy a spojence. Odvážně se pouštět tam, kam se francouz dosud nevydal... No každopádně je jasný, odkud Gene Roddenberry všechno vykradl, včetně kapitána Horatia Kirka, jeho posádky a jeho pletek. Jinak příběh je klasický hrdinsko-milostný patos, který známe nejen z TOSky ale i z kdejakýho filmu z padesátých (a i pozdějších) let. Pokud to srovnám s o půl století mladší britskou sérii, zjistím, že to je dost nesrovnatelné. Možná, kdybych tenhle film viděl první... ale neviděl a po pravdě, není tam moc co vidět. Je to celkem nudné a celé se točící kolem kapitána, ostatní postavy jsou vlastně jen dekorace. Škoda.(5.4.2018)

 • majo25
  ****

  Dobrodružný snímok z námorníckych ciest kapitána Hornblowera. Aj keď je až príliš štúdiový, čo nepridáva na atmosfére a obsahuje aj romantickú linku, kupodivu dobrodružnosti má na rozdávanie. Peck mi ako v jednom z mála filmov, kde hral, vôbec nevadil (vo westernoch ho nemusím) a hl. herečka mi bola veľmi sympatická. Súboje lodí sú na pokročilý vek filmu tiež zaujímavé, teda až na to padanie dreva a sute po zásahoch diel. Humor je v poriadku a nie je ho príliš veľa. Aj keď má film kolísavé tempo a skoro všetko v deji ide až príliš jednoducho, pobaví. Hodnotenie: 70%(30.6.2014)

 • Flego
  ****

  Nepoznačený televíznou sériou o dobrodružstvách kapitána Hornblowera ( všetky s Ioanom Gruffuddom v hlavnej úlohe ) som sa pustil do tohto filmu očakávajúc námornú dobrodružnú romantiku. Tej sa mi aj dostalo, hoci mám výhrady voči neúmernej dĺžke, hlavne v strede filmu sa príbeh zasekával. Záverečná polhodinka je však očarujúca. Celý snímok je jednoduchý, skoro rozprávkový, kde všetko ide podľa vopred určenej šablóny a má jediný cieľ - pobaviť.(3.6.2014)

 • Martin741
  ***

  Horacio Hornblower je fiktivna postava z napoleonskych vojen, ktoru sa rozhodol ozivit reziser Raoul Walsh /Distant Drums 1951, Bily Zar 1949, Colorado Territory 1949/. A ono sa to ani velmi nepodarilo, prilis poznat lacne kulisy a kostymy, ktore maju pripominat rok 1807, vo filme vladne neskutocne teatralnost, hercom som neveril tie ich repliky, bitky su umele, akurat rezia Walsha na urovni. No nic, Gregory Peck /Prazdniny v Rime/ to sam nemal sancu zachranit, Christophera Lee /Lord of the Rings 1 -3, Muz se zlatou zbrani/ som ani poriadne nezaregistroval : 60 %(6.6.2017)

 • kinderman
  *****

  Nečetl jsem knížky, neviděl britský seriál, ale ve Walshově podání jsem viděl nejlepší námořní velkofilm z období napoleonských válek od Weirova Master and Commander. Na snímku je sice patrné, že scénář vznikl spíchnutím několika na sobě nezávislých dobrodružství (minimálně dvě různé poloviny- mise v Pacifiku a akce ve Středomoří), ovšem G.Peck tvoří jednotící prvek a V.Mayo- ať si kdo chce, co chce, říká, byla po čertech krásná ženská.(18.1.2014)