poster

Captain Horatio Hornblower R.N.

Válečný / Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1951, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ***

  Hornblowera jako seriál jsem nikdy neviděl, takže nemám s čím srovnávat. Film samotný je samozřejmě krásně vybarvený, plný pestrobarevných kostýmů a celkem dobře se na něj kouká. Pastvou pro oči jsou hlavně lodní souboje, kde děla cupují lodě na cimprcampr, všude lítají a padají trosky a občas se nějaký ten modýlek, pardoň loď i potopí či vybuchne. Zbytek je takový klasický dobrodružňák, který ničím neurazí, ale ani příliš nezaujme. Kromě ultra ušlechtilého Hornblowera v podání vždy přesného Pecka už tu nejsou žádné zajímavé postavy ani nijak zajímavý příběh. Je to spíše sled různých dobrodružství - jihoamerický diktátor a boj s ním, dvoření se lady, přepadení francouzů, útěk z Francie. Jako pospojované díly seriálu bez silnějšího pojiva. Ale jak říkám, koukalo se na to dobře.(9.4.2018)

 • DaViD´82
  ***

  Výrazně studiové a v nejedné roli teatrální až hanba. Ovšem v tom problém není. Peckův Hornblower si v ničem nezadá s tím Gruffuddovým, v tom tedy problém rovněž není. Že krom Pecka jsou všichni pouze statisté do počtu? Pravda, ale čert to vem. Tvůrci do dvou hodin nacpali hned několik Hornblowerových dobrodružství, takže to na co britská televizní série potřebovala celovečerní epizodu, se zde sfoukne za dvacet až třicet minut a šup do jiného "dílu". Světe div se, ale dokonce ani toto není až takový problém. Jádro pudla tkví v tom, že to nemá vůbec žádné tempo. A tak jsem si mnohdy připadal spíše jako apatický pasažér plachetnice uvízlé v bezvětří uprostřed Atlantiku a nikoli jako nadšený divák dobrodružně-romantického snímku.(9.2.2010)

 • Martin741
  ***

  Horacio Hornblower je fiktivna postava z napoleonskych vojen, ktoru sa rozhodol ozivit reziser Raoul Walsh /Distant Drums 1951, Bily Zar 1949, Colorado Territory 1949/. A ono sa to ani velmi nepodarilo, prilis poznat lacne kulisy a kostymy, ktore maju pripominat rok 1807, vo filme vladne neskutocne teatralnost, hercom som neveril tie ich repliky, bitky su umele, akurat rezia Walsha na urovni. No nic, Gregory Peck /Prazdniny v Rime/ to sam nemal sancu zachranit, Christophera Lee /Lord of the Rings 1 -3, Muz se zlatou zbrani/ som ani poriadne nezaregistroval : 60 %(6.6.2017)

 • majo25
  ****

  Dobrodružný snímok z námorníckych ciest kapitána Hornblowera. Aj keď je až príliš štúdiový, čo nepridáva na atmosfére a obsahuje aj romantickú linku, kupodivu dobrodružnosti má na rozdávanie. Peck mi ako v jednom z mála filmov, kde hral, vôbec nevadil (vo westernoch ho nemusím) a hl. herečka mi bola veľmi sympatická. Súboje lodí sú na pokročilý vek filmu tiež zaujímavé, teda až na to padanie dreva a sute po zásahoch diel. Humor je v poriadku a nie je ho príliš veľa. Aj keď má film kolísavé tempo a skoro všetko v deji ide až príliš jednoducho, pobaví. Hodnotenie: 70%(30.6.2014)

 • Drom
  **

  Věru pravá dinosauří fosílie je tenhle film. Rozhodně jeden z těch, který je poplatný své době. Efekty sice mohou ještě dnes soupeřit s leckterou pochybnou tvorbou - na to, že to byla hodně studiovka, tak proč ne. Mě se ty kulisy líbily. Ale ten obsah... Nekonečný oceán. Toto jsou cesty HMS Lydia na její sedmiměsíční misi. Vydávat se za poznáním tajemných nových kontinentů, hledat nové přístavy a spojence. Odvážně se pouštět tam, kam se francouz dosud nevydal... No každopádně je jasný, odkud Gene Roddenberry všechno vykradl, včetně kapitána Horatia Kirka, jeho posádky a jeho pletek. Jinak příběh je klasický hrdinsko-milostný patos, který známe nejen z TOSky ale i z kdejakýho filmu z padesátých (a i pozdějších) let. Pokud to srovnám s o půl století mladší britskou sérii, zjistím, že to je dost nesrovnatelné. Možná, kdybych tenhle film viděl první... ale neviděl a po pravdě, není tam moc co vidět. Je to celkem nudné a celé se točící kolem kapitána, ostatní postavy jsou vlastně jen dekorace. Škoda.(5.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace