poster

Captain Horatio Hornblower R.N.

Válečný / Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1951, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinderman
  *****

  Nečetl jsem knížky, neviděl britský seriál, ale ve Walshově podání jsem viděl nejlepší námořní velkofilm z období napoleonských válek od Weirova Master and Commander. Na snímku je sice patrné, že scénář vznikl spíchnutím několika na sobě nezávislých dobrodružství (minimálně dvě různé poloviny- mise v Pacifiku a akce ve Středomoří), ovšem G.Peck tvoří jednotící prvek a V.Mayo- ať si kdo chce, co chce, říká, byla po čertech krásná ženská.(18.1.2014)

 • Martin741
  ***

  Horacio Hornblower je fiktivna postava z napoleonskych vojen, ktoru sa rozhodol ozivit reziser Raoul Walsh /Distant Drums 1951, Bily Zar 1949, Colorado Territory 1949/. A ono sa to ani velmi nepodarilo, prilis poznat lacne kulisy a kostymy, ktore maju pripominat rok 1807, vo filme vladne neskutocne teatralnost, hercom som neveril tie ich repliky, bitky su umele, akurat rezia Walsha na urovni. No nic, Gregory Peck /Prazdniny v Rime/ to sam nemal sancu zachranit, Christophera Lee /Lord of the Rings 1 -3, Muz se zlatou zbrani/ som ani poriadne nezaregistroval : 60 %(6.6.2017)

 • DaViD´82
  ***

  Výrazně studiové a v nejedné roli teatrální až hanba. Ovšem v tom problém není. Peckův Hornblower si v ničem nezadá s tím Gruffuddovým, v tom tedy problém rovněž není. Že krom Pecka jsou všichni pouze statisté do počtu? Pravda, ale čert to vem. Tvůrci do dvou hodin nacpali hned několik Hornblowerových dobrodružství, takže to na co britská televizní série potřebovala celovečerní epizodu, se zde sfoukne za dvacet až třicet minut a šup do jiného "dílu". Světe div se, ale dokonce ani toto není až takový problém. Jádro pudla tkví v tom, že to nemá vůbec žádné tempo. A tak jsem si mnohdy připadal spíše jako apatický pasažér plachetnice uvízlé v bezvětří uprostřed Atlantiku a nikoli jako nadšený divák dobrodružně-romantického snímku.(9.2.2010)

 • Hurikan_mdx
  ****

  Tématiku námořních bitev z období napoleonských válek mám rád a proto mě i tento, ač starý film potěšil. Přijde mi o něco lepší, než podobně starý film rovněž z této doby - H.M.S. Defiant. Je to ale už docela dávno co jsem ho viděl, takže třeba to tak úplně není, je třeba jen více psychologický a já to prostě tenkrát nepochopil. Film celkově se mi líbil, i když poznamenán sérií BBC o Hornblowerovi z přelomu milénia jsem se ze začátku dost divil. Jako největší trhlina filmu mi přijde jeho monotónní nahuštěnost. Chtělo by to lépe oddělit první plavbu od druhé, no a potom ten konec. Ten mě zklamal nejvíce. Čekal jsem něco dál a ono to prostě najednou skončilo. Ne, že by byl děj neukončený, jenom to prostě z ničeho nic nějak utli a aby se neřeklo, tak tam dali 2 minuty závěrečné scény, která to nějak ukončila, ale, prostě ne, není to dobré.(20.6.2015)

 • Han22
  ***

  Hornblowera jako seriál jsem nikdy neviděl, takže nemám s čím srovnávat. Film samotný je samozřejmě krásně vybarvený, plný pestrobarevných kostýmů a celkem dobře se na něj kouká. Pastvou pro oči jsou hlavně lodní souboje, kde děla cupují lodě na cimprcampr, všude lítají a padají trosky a občas se nějaký ten modýlek, pardoň loď i potopí či vybuchne. Zbytek je takový klasický dobrodružňák, který ničím neurazí, ale ani příliš nezaujme. Kromě ultra ušlechtilého Hornblowera v podání vždy přesného Pecka už tu nejsou žádné zajímavé postavy ani nijak zajímavý příběh. Je to spíše sled různých dobrodružství - jihoamerický diktátor a boj s ním, dvoření se lady, přepadení francouzů, útěk z Francie. Jako pospojované díly seriálu bez silnějšího pojiva. Ale jak říkám, koukalo se na to dobře.(9.4.2018)