poster

Project A-Ko

 • Japonsko

  プロジェクトA子

 • anglický

  Project A-Ko

Animovaný / Akční / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 1986, 83 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Jeoffrey
  ****

  Základní shrnutí se dá krásně popsat dvěma slovy - zábavně přehnané. Příběh je šílený, zvraty jsou nečekané, charaktery totálně přepálené a hudba velmi výrazná, místy až moc. Ovšem i takovéhle je anime a právě u anime mi tohle dokáže někdy velmi imponovat. První šok byl v momentně, kdy již na začátku i v originále zazní angličtina a světe div se, není to klasická "japonská angličtina" ale ta skutečná. To jsem v anime zažil opravdu málokdy. Pak nás autoři seznámí s ústřední trojicí, kde A-ko je hodně nadupaná akční hrdinka s neskutečnou silou, B-ko je chladná a vypočítavá a C-ko po celý příběh balancuje na hranici roztomilosti, hlouposti (nebo spíš naivity) a totální nesnesitelnosti (uřvanosti). Vskutku zajímavá trojice s kterou jsem ale neměl, kromě občasných přehnaných výlevů C-ko, prakticky žádný problém. Co mě ale bavilo nejvíc bylo sledovat všechno to přehánění, nereálnost a především spoustu klasických klišé v podobě, kterou ještě nemám příliš okoukanou. Zkrátka viděl jsem skoro vše přes mecha, fanservice, našlapané souboje, tradiční japonské úchylky, hloupé a šílené vtípky a spoustu dalších věcí (chyběla snad jen ta chapadla...) na které narážím v anime i dnes ovšem tady je to prostě jiné, méně očekávané (laciné) a zábavné. Takže jsem se opravdu slušně bavil a říkám si, že i na tom názoru, že dřív se točilo mnohem kvalitnější (co se obsahu týká) anime než dnes, kdy je to jako přes kopírák a plné hloupého cenzurovaného fanservisu, možná něco málo bude... 8/10(4.3.2016)

 • mandelbrot
  ***

  Celkem zdařilá parodie utahující si z nejrůznějších anime klišé jejich dováděním do absurdity. Každá správná anime středoškolačka totiž disponuje nějakými těmi superschopnostmi, pilotuje obří roboty, nebo je alespoň ztracenou mimozemskou princeznou. Eiko (A-ko) patří do první kategorie, Biiko (B-ko) do té druhé. A-ko a Šiiko (C-ko) jsou od mala nejlepší kamarádky, ale B-ko by chtěla mít C-ko jen pro sebe. Proto následuje souboj mezi A-ko a B-ko při němž dojde k destrukci asi jen půlky města, jenže mezitím začne mimozemská invaze a C-ko je unesena. No prostě docela zábavná šílenost, ale obávám se, že k plnému docenění je třeba znát nějaká ta starší anime, na než tenhle film přímo odkazuje.(27.11.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace