poster

Tichá flétna

 • anglický

  Circle of Iron

 • anglický

  Silent Flute, The

Dobrodružný / Fantasy

USA, 1978, 102 min

Režie:

Richard Moore

Kamera:

Ronnie Taylor

Střih:

Ernest Walter

Scénografie:

Tambi Larsen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  *

  Bullshit!(24.10.2017)

 • Houdini

  Saturn 1 nominace : Nejlepší zahraniční film(14.9.2006)

 • Rob Roy
  ***

  Námět napsali Bruce Lee spolu se svým žákem a přítelem Jamesem Coburnem ( ano, tím Jamesem Coburnem ). Inspirace pro QT v Kill Bill 2. David Carradine hraje slepce ovládajícího bojová umění. Jedinou věc, kterou s sebou nosí, je velká dřevěná flétna, která mu slouží stejně dobře ke hraní jako k boji ( přičemž při máchání s ní také "hraje" - výborný nápad ). A i jeho bílá róba je podobná té, kteru nosí ve vystřižené scéně v KB2. -- Pohádková fantasy tak trochu ve stylu Barbara Conana, kde ale nejde o akci, ale o východní filozofi sebepoznání. Pěkné exteriéry, charizmatický Carradine trousící moudra ( není to hlavní role, ale kdykoliv je na scéně, strhává na sebe všechnu pozornost ) a vynikajicí hudba Bruce Smeatona, jehož specialitou jsou zřejmě poetické melodie a flétny ( viz Piknik na Hanging Rock ) a občas jsem měl pocit, že se si něco přivlastnil nejen QT, ale i Basil Poledouris. Bohužel když už dojde na akci, jde spíš o protahované "paci paci pacičky." Nemluvě o nepříliš charizmatické hlavní postavě. Ale když v závěru začne Carradine začne cvičit svojí sestavu podbarvenou melodií flétny ( skladbu musím sehnat ), jde o povznášející zážitek a 4* nejsou daleko. 70%(1.11.2006)

 • Chřástal
  **

  David Carradine ve čtyřroli, dále Christopher Lee a Eli Wallach jako „muž v oleji“. To je obsazení vysněného projektu předčasně zemřelého Bruce Leeho, který napsal námět spolu s Jamesem Coburnem. Prostě legendární film, který je legendární do té doby, než si ho pustíte. Tichá flétna aka Železný kruh měl být asi filosofické kung-fu – a ta filosofická stránka je překvapivě lepší složkou. Souboje jsou opravdu tristní, stejně jako „epický“ příběh: Cord se rozhodl najít a porazit tajemného Zitana, aby zjistil, co se píše v jeho Knize moudrosti. Musí proto projít zkouškami, což vypadá tak, že se pořád producíruje v trenclích, musí zmlátit opici (David Carradine), občas někoho skopne z koně a vede poměrně zábavné rozhovory se slepým flétnistou (autor obsahu, který zde uvádí slepého houslistu, si to asi spletl s Tylovou Fidlovačkou). Suma sumárum pitomé, ale neokoukané. ____ A co se ještě hudby týká, jeden z hudebních motivů připomene o pár let mladší Poledourisův soundtrack k Barbaru Conanovi.(16.2.2019)

 • beso74
  ***

  David Carradine sa rozhodol že sny sa majú plniť a tak zastrešil sfilmovanie vysneného projektu Bruca Leeho, ktorý to už bohužiaľ sám nestihol.Tento film sa po takmer 40 rokoch nehodnotí nejako extra ľahko, ústredné magnety filmu - David Carradine, Christopher Lee, Roddy McDowall či Eli Wallach dnešnému priemernému filmovému publiku toho veľa nepovedia, triky zostarli a navyše, (takmer) hlavnej úlohy sa zhostil herec, ktorý mal k zvládnutiu bojových umení len o niečo bližšie ako ja k vyspevovaniu operetných árií a Jeff Cooper v úlohe hľadajúceho bojovníka vyzerá ako nemastná neslaná kópia Tarzana krátko po lobotómii. Ale aj napriek tomu, kombinácia myšlienok Zen budhizmu (sem tam pretkaných myšlienkami nejakého gréckeho filozofa, napr. Herakleita) a rôznych štýlov bojového umenia bola pre mňa natoľko lákavá, že som si to pozrel a neľutoval. Celá koncepcia filmu vyzerá ako arkádová PC hra, akurát s tým, že vo finále čaká na hráča veľké prekvapenie. Ak vám nevadí namakaný blbeček pobehujúci v bedrovej zástere, smiešne opičie masky, do oči bijúce dokreslené pozadie hradu a fakt, že v tomto filme vedie slepý hlúpeho, je to ideálny film pre vás.(29.3.2017)

 • - Jeff Cooper prišiel hneď v prvý deň natáčania pri jednej z bojových scén o zub. (beso74)

 • - Film je založen na příběhu, který napsali Bruce Lee, James Coburn a Stirling Silliphant pod názvem „Tichá flétna“. Bruce Lee měl hrát hlavní roli, avšak v roce 1973 zemřel. (Rominator)

 • - Erica Creer bola na poslednú chvíľu obsadená do úlohy Tary. (beso74)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace