Slayers - Lina, postrach banditů (TV seriál)

• japonský

Slayers

Slayers, The

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1995, 26x22 min

Určitě jedna z nejlepších hlavních hrdinek, které jsem kdy viděl Lina Inverse v jedné z nejzábavnějších anime fantasy a spolu s ní parta opravdu unikátních charakterů, kteří jí parádně doplňují. Oproti filmům a OVA, které jsem viděl před tím, (protože dějem seriálu předchází a já chtěl jít příběhem chronologicky) mi přišla tato první série mnohem zábavnější a chemie mezi hlavními postavami byla podle mě o malinko lepší. Nic proti Naze the Serpent, jejím "dvojčátkům" a děsivému smíchu, ale Gourry, Zel a Amelie (bez Sylphiel bych se možná i obešel) byly jako podpora hlavní hrdinky daleko rozmanitější a pro mě zajímavější, i když by mi vůbec nevadilo, kdyby tuto "elitu" Naga doplnila, třeba místo již zmíněné Sylphiel... Jistě má to pár nedostatků a humor může být místy lehce infantilní a pro někoho i šílený, ale to je tak nějak přesně ten druh zábavy pro mě, takže u mě maximální spokojenost s tímto dílem a jediné zamyšlení, které mě před pokračováním (další sérií) napadá je, proč jsem na toto anime nenarazil dřív ?(3.1.2015)

Jednoduché, zábavné, svižné. Vzdor kresbě, která není zrovna můj šálek nudlové polévky a oldschool (tzn. statičtější) animaci se mi na to i celkem hezky kouká. A velmi oceňuji, že si seriál na nic nehraje, nesnaží se předávat pseudohluboká poselství ani nastolit světový mír, člověk se při jeho sledování nebrodí v sentimentu a nelámou mu oko debilní romance, nýbrž prostě a přímočaře baví.(7.2.2014)

Lina je sprostá, neurvalá, nenažraná a má spoustu dalších vlastností, který by holky mít rozhodně neměly. Ale i přes to ju mám moc ráda. A to mi fantasy žánr vlastně ani moc neříka, tohle je vyjímka. Vůbec nechápu, jakto že tohle anime hodnotím až takhle pozdě, když už je to hezkých pár let, co jsem ho viděla poprvé a ztotožnila jsem se s hlavní hrdinkou. Já vím, měla bych se stydět... :D(7.4.2010)

Pri tejto anime zažijete neskutočne veľa zábavy.... Lina je proste živel, ktorý vás určite nebude nudiť. Veľmi príjemný počet častí a i stopáž. Zo začiatku som sa troška obávala toho akým štýlom bola táto anime nakreslená, predsa len som bola zvyknutá na tie novšie verzie ale tento seriál nesklamal ani po tejto stránke.(16.2.2013)

Zábavné príhody cholerickej čarodejnice Liny Inverse, natvrdlého šermiara Goury Gabrieva, mladej ochrankyne spravodlivosti Amelie (iniciatívny blbec je horší než triedny nepriateľ...), šamanistického tretinového golema Zelgadisa a kňažky Sylphiel pri boji s čarodejníkom Rezom. Veľmi dobrá zábava, najmä "vylepšená" divadelná hra.....(30.9.2004)

• - Téměř všechny úvodní a závěrečné sekvence epizod seriálu nazpívala dabérka hlavní hrdinky Megumi Hayashibara (Agita)

• - Práva na vysielanie v americkej televízii získal kanál FoxKids (prejavil o ne záujem i Cartoon Network), keď to s anime seriálmi akoby explodovalo po prekvapivom úspechu Sailor Moon (1995). Avšak FoxKids sa nakoniec rozhodol odstúpiť, pretože seriál je určený pre staršie publikum. (Carol Pifková)