Slayers - Lina, postrach banditů (TV seriál)

• japonský

Slayers

• japonský

スレイヤーズ

Slayers, The

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1995–2009, 43 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Hajime Kanzaka (komiks)

Megumi Hajašibara, Jasunori Macumoto, Bin Šimada, Takehito Kojasu, Džúróta Kosugi, Hiroši Janaka, Daisuke Góri, Masato Hirano, Minoru Inaba, Hirohiko Kakegawa, Kacuhisa Hóki, Jumi Tóma, Ricuo Sawa, Masahiro Anzai, Jósuke Akimoto, Kódži Išii, Nobujuki Hijama, Hirotaka Suzuoki, Issei Futamata, Kózó Šioja, Džunko Noda, Tošijuki Morikawa, Kódži Totani, Tomoko Išimura, Kazuhiro Nakata, Miho Jamada, Akira Išida, Ikue Ótani, Čafúrin, Hikaru Midorikawa, Hiro Júki, Džódži Nakata, Mako Hjódó, Hisao Egawa, Hóko Kuwašima, Wataru Takagi, Takumi Jamazaki, Jukitoši Hori, Kumi Sakuma, Čikao Ócuka, Masaši Hirose, Seizó Kató, Nobuo Tobita, Akio Ócuka, Kei Kobajaši, Kazuja Tatekabe, Naomi Šindó, Juzuru Fudžimoto, Fumi Morisawa, Hisako Kjóda, Takehiro Murozono, Motomu Kijokawa, Minoru Širaiši, Jódži Ueda, Kanae Oki, Júki Masuda, Izumi Kitta, Tóru Óhira, Gara Takašima, Hiroši Arikawa, Takaši Macujama, Tomoaki Maeno, Jumiko Kobajaši, Kimiko Saitó, Júto Suzuki, Jasuo Muramacu, Naomi Kusumi, Micuaki Hošino, Tecu Širatori, Kotono Micuiši, Hiroši Takemura, Maria Kawamura, Takkó Išimori, Nacuki Kató, Mahiru Konno, Kósuke Kobajaši, Majumi Tanaka, Jošiko Kamei, Júko Sanpei, Tomomiči Nišimura, Joku Šioja, Nobuhiko Okamoto, Džin Domon, Takaši Nagasako, Tecuo Mizutori, Mai Nakahara, Tadaši Mijazawa, Tóru Furusawa, Masami Suzuki

Lina je sprostá, neurvalá, nenažraná a má spoustu dalších vlastností, který by holky mít rozhodně neměly. Ale i přes to ju mám moc ráda. A to mi fantasy žánr vlastně ani moc neříka, tohle je vyjímka. Vůbec nechápu, jakto že tohle anime hodnotím až takhle pozdě, když už je to hezkých pár let, co jsem ho viděla poprvé a ztotožnila jsem se s hlavní hrdinkou. Já vím, měla bych se stydět... :D(7.4.2010)

Jednoduché, zábavné, svižné. Vzdor kresbě, která není zrovna můj šálek nudlové polévky a oldschool (tzn. statičtější) animaci se mi na to i celkem hezky kouká. A velmi oceňuji, že si seriál na nic nehraje, nesnaží se předávat pseudohluboká poselství ani nastolit světový mír, člověk se při jeho sledování nebrodí v sentimentu a nelámou mu oko debilní romance, nýbrž prostě a přímočaře baví.(7.2.2014)

Starší anime určené spíše pro děti, ale s originálním námětem brající si zároveň za vzor některá klišé a úspěšně je převrací naruby, či alespoň otáčí o několik desítek stupňů. Za sebe musím zmínit blonďatého Gouryho, který sice umí s mečem neuvěřitelné kousky, ale je tupý jak tágo, nebo princeznu Amelii, která nikoho nenechá na pochybách, že skutečně není ,,dáma v nesnázích". Že většinu způsobuje ona nechme stranou. Sama Lina vůbec nezaostává a chvíle kdy věčně vážný Zelgadis pronese jednu ze svých hlášek, smíchy už se téměř neudržím.(10.7.2010)

Zábavné príhody cholerickej čarodejnice Liny Inverse, natvrdlého šermiara Goury Gabrieva, mladej ochrankyne spravodlivosti Amelie (iniciatívny blbec je horší než triedny nepriateľ...), šamanistického tretinového golema Zelgadisa a kňažky Sylphiel pri boji s čarodejníkom Rezom. Veľmi dobrá zábava, najmä "vylepšená" divadelná hra.....(30.9.2004)

Jeden z mých nejoblíbenějších komediálních seriálů, navíc s fantasy námětem. O příběh tu zas tolik nejde, ale není vůbec špatný. Většina dílu si drží svoji úroveň a existuje tu i pár vážnějších dílů, které vůbec nejsou špatné. Základem celé party dobrodruhů je Lina, mladá čarodějkam která je velmi popudlivá, chamtivá a vysazená na své malé poprsí. Dalším členem je Gaury, zdatný šermíř, který je tak trochu hloupý:), ale když v nějakých dílech o něco šlo tak to byla moje nejoblíbenější postava. Amelia je nejmladším členem zato velmi zajímavým, je spravedlivostí úplně prolezlá a i úplně bláznivá. Pak je tu Zelgadis, člověk a z jedné třetiny troll, který se snaží stát celým člověkem. Posledním je Sylphiel, ale ta se v moc dílech neobjevila a ani to moc nevadilo. Celý seriál je plný vtipu a gigantických soubojů. Všem doporučuji a nenechte se odradit tolika díly. 95%(7.5.2009)

• - Práva na vysielanie v americkej televízii získal kanál FoxKids (prejavil o ne záujem i Cartoon Network), keď to s anime seriálmi akoby explodovalo po prekvapivom úspechu Sailor Moon (1995). Avšak FoxKids sa nakoniec rozhodol odstúpiť, pretože seriál je určený pre staršie publikum. (Carol Pifková)

• - Téměř všechny úvodní a závěrečné sekvence epizod seriálu nazpívala dabérka hlavní hrdinky Megumi Hayashibara (Agita)