poster

Kumokiri Nizaemon

 • Japonsko

  雲霧仁左衛門

 • anglický

  Bandits vs. Samurai Squadron

Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 1978, 163 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Flipnic
  ***

  Neuvěřitelně protahovaný příběh o bandě lupičů, která se chystá na svoji poslední vykrádačku movitého a mocného samuraje. Vše se zdá být dokonale připraveno a nachystáno, samuraj se dokonce ožení s členkou zlodějšké bandy. Nic ale není tak snadné jak se zdá. Naprosto jednoduchý děj je tak rozvláčně natočen, že divák skoro 3 hodiny kouká vlastně na "nic". Film prostě dost nudí a grády má akorát na začátku a na konci. Jinak většina filmu je v podstatě o ničem. Stará garda významných herců to nezachrání stejně jako kozičky hlavní herečky/zlodějky ... Choreografie soubojů je excelenentní, stejně jako brutalita a syrovost, která z nich je cítit. Neuvěřitelné, ale věrohodné stříkance a gejzíry krve jsou technicky velmi vyspělým i věrohodným doplňkem. Škoda, že se tvůrci filmu raději nesoustředili na ně, než na nesmyslné povídání a popocházení postav a řešení nesmyslů ... Samurajský průměr, pro milovníky japonské kinematografie však rozhodně doporučuju.(4.3.2009)

 • stub
  *****

  Něco jako Gosha`s All-Stars - Keiko Matsuzaka, Shima Iwashita, Nakadai, Natsuyagi či Tamba (který má se druhou zmíněnou dámou dost hustou milostnou scénu - Shima Iwashita není příliš hezká v pravém slova smyslu, ale její sex-appeal a především charisma jsou neuvěřitelné). Masivní opus o skupině rafinovaných zlodějů, plánujících svou poslední akci, a jejich pronásledovatelích. Příběh je dramatický, přesto však goshovsky akční a stylizovaný, vynikající je hudba, perfektně korespondující s jednotlivými obrazy. Akční scény jsou nadupané, Nakadaiův styl je mimořádně zábavný a režijně i scénáristicky je všechno perfektně vypipláno. A ten konec...(12.12.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace