Vladimír Čech se s tímto svým kouskem svezl na vlně politického uvolnění a Nové vlny, se silnou inspirací tvorby Karla Kachyni. Sedm havranů ještě více demaskuje náš partyzánský odboj, než Smrt si říká Englchen. Film působí silně autenticky a syrově, k tomu přispívá i obsazení neznámých tváří. Vynikající čb kamera dává zimním Beskydám nádheru čisté přírody a v drsnějších pasáží zase autentičnost (fantasticky natočená přestřelka u mostu mezi bandou rádobypartyzánů a vojáky Třetí říše). Scénář se snaží zbavit příběh všeho toho balastu jaký na toto téma předchozích 20let nanášeli filmaři pod dohledem KSČ. A to se mu velice daří. Bohužel místy film lehce nudí, za to má nejeden silný moment a ono závěrečné tragické vyustění dává Sedmi havranů silmou katarzi, jenž je v našich filmových končinách docela vzácná. Celkově se jedna o neprávem opomíjený a kritizovaný film, který patří ve svém žánru k našim vrchlům.(23.12.2009)

• Pitryx

Hudba jako kdyby nevím co, a přitom se nic neděje. Občas mi už ty varhany lezly na nervy. Ve filmu je spousta hluchoty, zejména v druhé polovině. Nevím, zda se stydět za to, že neumím rusky, takže mi některé Váňovy příspěvky do debat unikaly. Někteří zdejší pisálci asi film neviděli celý. Protože pak by nepsali kravinu, že nebylo prozrazeno, kdo oním špehem byl. Pravda, ten záběr je příliš krátký, ale je tam. Totiž ona zpráva agenta MO 153, která z hájovny zmizela, tak si vytahuje z kapsy právě ten konfident. A ten ji také podstrkuje do kapsy mrtvému partyzánovi a kdo jiný by ji mohl mít, než hajného vrah?(12.2.2018)

"Možná že jsi opravdu žid, ale to byl Jidáš taky."                                                                                                                      Tak nám opět oficiální distrubutor nadiktoval, kam si máme film zařadit... Scenář mi nepřipadá tak špatný, jak se tu píše, ovšem režie mi připadá spíše průměrná. Film nabízí trochu jiný pohled než předchozí partyzánské filmy. Slovenské herce mohli nechat mluvit, jak jim zobák narostl, čechoslovenština působí rušivě. Pěkná kamara, bohužel horší kvalita obrazu.(26.2.2015)

No...je takhle skupina partyzánů v horské chatě.Čaněk,Hajdučík,Bednář,Ostermann,Fasung,Eliáš a Jedlička.Je tu plno záběrů na oběšence a hory.Je to ale natažené takže jsou tu hluchá místa.Jedlička jde za panem starostou který prý kolaboruje.Pan starosta se otočí a Jedlička ho pěkně kuchne vystřelovákem do ledvin.A tam to teprve začne.Proti partyzánům se vzbudí mezi místními všeobecný odpor.(26.2.2008)

• ostravak30

Opravdu nemůžu dát vyšší hodnocení. A to i přesto, že i v černobílé barvě byly krásně vybarveny Beskydy. I přesto lituji, že se nejedná o barevný snímek, protože to by Beskydy vynikly ještě líp. Co se týče filmu, tak musím hodnotit záporně. Kromě dlouhých nudných blábolivých keců nejen mezi partyzány, ale i mezi dalšími postavami a několika hluchých míst se toho ve filmu moc neděje. Pár přestřelek, jinak dlouhá nezáživná nuda. Partyzáni se vesele baví, vzniká mezi nimi strach a pak se už jen zbytek filmu obviňují a třesou se nejen zimou, ale hlavně strachem. Závěrečná přestřelka mezi sebou je pak více než trapná. Dejme tomu, že všichni byli nervózní a napjaté nervy by mohli v jednu chvíli vykypět a dva nebo tři by se mohli navzájem postřílet. Ale téměř všichni? Navíc celá zápletka filmu se točí kolem kolaboranta partyzánů, my se ale nedozvíme kdo jím vlastně je. Víc hodnotit nebudu. Podle mě se tenhle film tak nějak prostě nepovedl. Vždyť nebyl ani napínavý, dramatický. Každou chvíli, když už se schylovalo k delšímu napětí diváka, bylo rychle po všem. A k tomu ta příšerná epická varhanní hudba. Ta se ke snímku vůbec nehodila, navíc hrála skoro celou dobu, což už bylo dost na obtíž. Více akce a lepší závěr, hlavně ten, který by odhalil pointu filmu, by snímku podstatně pomohl.(30.1.2016)

• - Filmovanie prebiehalo v Beskydoch. (dyfur)