Korsárský kapitán Vallo (Burt Lancaster) si vydobyl jméno na všech mořích světa. Po přepadení britské lodi doufá v tučnou kořist, místo beden zlata však nalezne pouze kupu zbraní. Žádný problém - zbraně se přece dají prodat veliteli španělských rebelů El Libremu... (Pohrobek)

Trailer

Karlos80

Jeden z těch lepších a špičkovějších dobrodružných filmů, žánrů s pirátskou tématikou.Který v polovině 50.let téměř vymírá.Film vynikal jistou vynálezavostí, vtipnými dialogy a sekvencemi, pěknými hereckými výkony a neuvěřitelnými artistickými výkony hlavního představitele Burta Lancastera (který na začátku filmu lítal z plachty na plachtu) které mu snad byli šity přímo na míru.Sám Lancaster byl původně cirkusový akrobat než se dostal k filmu.Právě tato postava korzára Valla je jeho parádní rolí možná NEJ-rolí v jeho celé filmové kariéře, přestože neklade až zas tak vysoké nároky na herecké ztvárnění.V titulcích byl Lancaster uveden dokonce i jako pomocný režisér.Kameru vedl český kameraman O.Heller už dlouho natrvalo působící ve Velké Británii.Pěkná scéna je na konci filmu, kdy piráti poté co opustí svou loď před jejím potopením, protože na druhé straně baron dá příkaz právě k jejímu potopení, a následné přepadení baronovi lodě ze zálohy všemi Vallovi pomstychtivými piráti kteří vylezou z moře zezadu na jejich loď a nečekaně je přepadnou.Kdy potom začíná pěkná bitka.Pěkný dobrodružný snímek téměř pro celou rodinu. ()

Pohrobek

Asi nejznámější pirátské dobrodružství z těch vyloženě odpočinkových, kdy je tu komiky skoro stejně jako akce a romantiky. Plavovlasý Burt je neskutečně sympatický, přece jenom jsem si u něj ale postupně zvykl na propracované výkony - tohle patří spíš mezi ty "cirkusácké" kousky. Však si Burt pro roli hluchého parťáka Oja vybral také svého akrobatického kolegu Nicka Cravata. ()

Gemini

Jako dítě jsem tuhle pirátskou komedii až parodii zbožňoval...dnes už nadšení ze všech těch vynálezů a vtípků částečně opadlo a zůstal jenom slušný odpočinkový film. A když se na něj díváte takhle (protože si na nic víc nehraje), dostanete přesně to co chcete. ()

InJo

Neuvěřitelně zábavná dobrodružná komedie se sympatickým Burtem Lancasterem v hlavní roli. Na konci jsem měl chuť si to pustit hned znova. Rozhodně stojí za vidění! ___ Hm, tak jsem po asi pěti letech viděl Valloa podruhé a bohužel už jsem se zdaleka tak dobře nebavil. Ta atmosféra a děj mě už nyní nechávaly zcela chladným, což mě docela mrzí. :-( Lepší tři hvězdy (60 - 70 %) si ale tahle nezávadná pirátská rošťárna určitě zaslouží i dnes. ()

Dragonlanc

Milá, zábavná, bláznivá pirátska fraška. Burt Lancaster ako pirát Vallo sa zmocní španielskej lode, jej nákladu zbraní a osobitného kráľovského splnomocnenca baróna Gruda. Najskôr plánuje predať získané zbrane rebelom, potom chytiť vodcu vzbúrencov a predať ho Španielom za tučnú odmenu 50 000 zlatých. Láska ku krásnej Consuele, dcére vodcu rebelov El Libreho, ho ale privedie na stranu povstalcov a do boja proti Španielom. Perfektná je scéna, kde sa pirátsk kapitán Vallo prezlečie do ženských šiat aby oslobodil Consuely. Burt Lancaster ako plavovlasá Bárbie v ružovej sukni proste nemá chybu. ()