• dobytek

Autor oficiálních textů distributora by si měl svoje názory typu "jméno režiséra Vladimíra Čecha naznačuje, že film bude stát za hovno" nechat pro sebe a nebo tak maximálně někde pro kamarády v hospodě. Vladimír Čech natočil několik výbornejch detektivek, ale tahle k nim bohužel nepatří. Film postrádá napětí, je to spíš takový komorní drama. A do toho scény s akcema pohraničníků, který tam pak vypadaj jako pěst na oko. Snad akorát herecká sestava nezklamala. Za zmínku snad ještě stojí výskyt herců s účesem typu přehazovačka. Zejména Přeučil měl luxusní model.(10.7.2011)

Preucila mam rad, mam ale stejny nazor jako uzivatel "raininface" a to, ze on proste nemuze hrat v kriminalce agresora, protoze je hned od prvniho zaberu hlavnim podezrelym. Cupak vyborny, panske publikum vsak musi potesit zajimava a osobita Hana Packertova. Pekne prostredi hranicni vesnice, nejakou atmosferu film ma, spise se ale jedna o prumernou detektivku.(23.1.2016)

• FireTight

Na CSfilmu to včera napsali dobře: "pokus o psychologické drama s prvky kriminálního příběhu" (nebo tak nějak). Sedmého dne večer je totiž skutečně jenom "pokus", který podle mého názoru nefungoval ani v roce svého vzniku, tedy pokud jste nespali se srpem a kladivem pod polštářem... Výchovných elementů tam totiž bylo až moc - poučený bývalý vězeň, který chtěl utéci, ale rozhodl se změnit a zůstat v socialistickém ráji a najít si svoji velkou lásku - brigádnici, krutá vražda dvou "pomocníků pomocníka", kterou samozřejmě spáchal ten hnusný, odporný uprchlík a vyvrhel socialistické společnosti a to všechno se odehrává jenom pár metrů od čáry! Ale nakonec tenhle film do odpadu nepošlu, přeci jenom,... kochat se krásou Šumavy má něco do sebe, stejně jako koníček Dědek! :)(10.7.2011)

• klúčik

V prvom momente som si myslel, že to je ďalší film o horárovi s Tomášom Holým , tá hudba je úplne podobná... Samozrejme, že som čakal detektívku, ale z filmu da vyklula oslava pohraničníkov, krásne hranice, kde miestni ľudia sami strážia hranicu a každého, čo sa im nepáči "nahlásia" úradom. Bývalí väzeň by sa tam ani neohrial a nie, že by tam žil a pracoval. Osobne sa mi zdal K.Hoger strašne unavený...... Len pre hercov dávam 40%.(28.10.2009)

Podle mě se jedná o vynikající krimi thriller, který celkem věrně zobrazuje řadu věcí: jednak absurditu zadrátovaných hranic, kde byli zmrdi ochotní a schopní sejmout člověka jen za to, že chtěl jít svobodně z bodu A do bodu B, potom taky to, že slušný člověk, když jednou spadne do léčky systému a nechá se zavřít, už navždy bude pro tento systém představovat ztělesnění všeho zla, a konečně, jakým způsobem fízlové bezskrupulózně a bezohledně rozkládají lidské vztahy, jen aby dosáhli svého. Absurdita toho posledně jmenovaného je ve filmu ještě podtržena tím, že nakonec řeknou, promiňte, a teď bychom potřebovali, abyste nám pomohl. Vynikající.(8.5.2015)

• - Filmovalo se v Kostelní Bříze, Žluticích a na Božím Daru. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Scéna poplachu jednotky pohraniční stráže byla natočena v kasárnách výcvikového praporu v Tisové. Poplach provedla 1. rota, účastníci filmového poplachu jsou pak skuteční vojáci z místního útvaru. (Zdroj: ČSFD.cz)