• fragre

Když byli elementálové příznivě, ale opravdu obvzvláště příznivě nakloněni, tak byl tenhleten „režisér“ schopen dopracovat se dokonce i průměru (105% alibi, Kde alibi nestačí). Jinak nedostatek talentu nahrazoval angažovaností a spáchal řadu odporně prorežimních šlaků, jak se stalo i v tomto případě. Naprosto tupý a schématický scénář o hloupém zločinci, nedovtipných policajtech a natvrdlých pohraničnících. Účast několika opravdu dobrých herců, kteří zde vlastně neměli co hrát, je plýtváním talentem. Tak jediné, co je na tomto filmu pravdivé je ta téměř naprostá profízlovanost civilního obyvatelstva pohraničního pásma, které v dobách normalizace každého cizince šmírovalo a práskalo o 106, jak měl našinec možnost poznat na vlastní kůži při pár vandrech na Novohradsko a Slavonicko. Jedna * za půvabnou hlavní hrdinku.(31.12.2011)

• WANDRWALL

Film, který diváka při prvním shlédnutí přilepí do sedačky. Já to jako divák zažil, a vychutnával si herecké výkony, repliky, pro dnešek nevšední "pohádkovou krimi", kde přes veškeré potíže, které mezi postavami nastávají, tak nakonec všechno dobře dopadá. Policie pracovala skvěle, zločinci uznali, v čem spáchali protispolečenské přestupky, lásky je ve filmu málo, ale zachází se s ní opatrně a s úctou.(4.8.2010)

Podle mě se jedná o vynikající krimi thriller, který celkem věrně zobrazuje řadu věcí: jednak absurditu zadrátovaných hranic, kde byli zmrdi ochotní a schopní sejmout člověka jen za to, že chtěl jít svobodně z bodu A do bodu B, potom taky to, že slušný člověk, když jednou spadne do léčky systému a nechá se zavřít, už navždy bude pro tento systém představovat ztělesnění všeho zla, a konečně, jakým způsobem fízlové bezskrupulózně a bezohledně rozkládají lidské vztahy, jen aby dosáhli svého. Absurdita toho posledně jmenovaného je ve filmu ještě podtržena tím, že nakonec řeknou, promiňte, a teď bychom potřebovali, abyste nám pomohl. Vynikající.(8.5.2015)

• klúčik

V prvom momente som si myslel, že to je ďalší film o horárovi s Tomášom Holým , tá hudba je úplne podobná... Samozrejme, že som čakal detektívku, ale z filmu da vyklula oslava pohraničníkov, krásne hranice, kde miestni ľudia sami strážia hranicu a každého, čo sa im nepáči "nahlásia" úradom. Bývalí väzeň by sa tam ani neohrial a nie, že by tam žil a pracoval. Osobne sa mi zdal K.Hoger strašne unavený...... Len pre hercov dávam 40%.(28.10.2009)

• mh.mail

40% — Viděl jsem i horší kriminálky, tahle je průměrná. Trošku drobných rozepří mezi vyšetřovateli, ale jen tak, aby se neřeklo, a taky přiznání přehmatu, ale „za to si můžete z větší části sám“. Trošku podprahové propagandy (v zelenině mají v létě bedny pomerančů), která se ale mírně nepovedla (děti se seběhnou na pomeranče jak vosy, takže asi ty pomeranče pro ně zase nebyly až tak běžné).(17.6.2016)

• - Filmovalo se v Kostelní Bříze. (M.B)

• - Scéna poplachu jednotky pohraniční stráže byla natočena v kasárnách výcvikového praporu v Tisové. Poplach provedla 1. rota, účastníci filmového poplachu jsou pak skuteční vojáci z místního útvaru. (Zdroj: ČSFD.cz)