• farmnf
  ***

  Možná je to určité nadržování a ani za 3 to nestojí. Hoger je ale skvělý vyšetřovatel, cituje Senecu. Asi žádný takový ve službách komunistů nikdy nebyl, fikce Čechova(kurva, tadle věta se mě povedla, packal českého filmu nyní vypadá jako světový klasik). Cupák to zvládá na jedničku a agitku typu "Nepřecházejte soudruzi za hranice, zde je ráj" halt mušíme nějak překousnout...zvlášť v Hatích, tam dnes překusují soudruzi leccos.(17.12.2011)

 • mh.mail
  **

  40% — Viděl jsem i horší kriminálky, tahle je průměrná. Trošku drobných rozepří mezi vyšetřovateli, ale jen tak, aby se neřeklo, a taky přiznání přehmatu, ale „za to si můžete z větší části sám“. Trošku podprahové propagandy (v zelenině mají v létě bedny pomerančů), která se ale mírně nepovedla (děti se seběhnou na pomeranče jak vosy, takže asi ty pomeranče pro ně zase nebyly až tak běžné).(17.6.2016)

 • dobytek
  **

  Autor oficiálních textů distributora by si měl svoje názory typu "jméno režiséra Vladimíra Čecha naznačuje, že film bude stát za hovno" nechat pro sebe a nebo tak maximálně někde pro kamarády v hospodě. Vladimír Čech natočil několik výbornejch detektivek, ale tahle k nim bohužel nepatří. Film postrádá napětí, je to spíš takový komorní drama. A do toho scény s akcema pohraničníků, který tam pak vypadaj jako pěst na oko. Snad akorát herecká sestava nezklamala. Za zmínku snad ještě stojí výskyt herců s účesem typu přehazovačka. Zejména Přeučil měl luxusní model.(10.7.2011)

 • WANDRWALL
  **

  Film, který diváka při prvním shlédnutí přilepí do sedačky. Já to jako divák zažil, a vychutnával si herecké výkony, repliky, pro dnešek nevšední "pohádkovou krimi", kde přes veškeré potíže, které mezi postavami nastávají, tak nakonec všechno dobře dopadá. Policie pracovala skvěle, zločinci uznali, v čem spáchali protispolečenské přestupky, lásky je ve filmu málo, ale zachází se s ní opatrně a s úctou.(4.8.2010)

 • insurgentes
  *****

  Podle mě se jedná o vynikající krimi thriller, který celkem věrně zobrazuje řadu věcí: jednak absurditu zadrátovaných hranic, kde byli zmrdi ochotní a schopní sejmout člověka jen za to, že chtěl jít svobodně z bodu A do bodu B, potom taky to, že slušný člověk, když jednou spadne do léčky systému a nechá se zavřít, už navždy bude pro tento systém představovat ztělesnění všeho zla, a konečně, jakým způsobem fízlové bezskrupulózně a bezohledně rozkládají lidské vztahy, jen aby dosáhli svého. Absurdita toho posledně jmenovaného je ve filmu ještě podtržena tím, že nakonec řeknou, promiňte, a teď bychom potřebovali, abyste nám pomohl. Vynikající.(8.5.2015)

 • - Filmovalo se v Kostelní Bříze, Žluticích a na Božím Daru. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Scéna poplachu jednotky pohraniční stráže byla natočena v kasárnách výcvikového praporu v Tisové. Poplach provedla 1. rota, účastníci filmového poplachu jsou pak skuteční vojáci z místního útvaru. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace