The Face of Fu Manchu

Akční / Krimi / Drama

Velká Británie / Západní Německo, 1965, 89 min

Lepší než druhá část (The Brides of Fu Manchu), kterou jsem viděl jako první v pořadí. Od začátku to má slušnou atmosféru, a ačkoliv jsou tyhle filmy "policie je vždy o krok pozadu" (vzpomeňme na Fantomase a komisaře Juvea) na jedno brdo, i mezi nimi se najdou velké rozdíly.(25.7.2011)

Děj tohoto snímku je docela hodně předvídatelný, neoslní žádnou skvělou a nápaditou zápletkou (i když to, co se stalo s vesnicí Fleetwick by asi nikdo nečekal), ale film přesto nenudí a zaujme především hereckými výkony Christophera Lee ve své klasické roli padoucha (tentokráte ďábelského Fu Manchu), krásné Karin Dorové, ve své klasické roli dámy v nesnázích a sympatického inspektora Scotland Yardu Nigela Greena. Tento snímek je u mě zhruba mezi třema a čtyřma hvězdama, nebylo to bůhví co, ale klidně se na něj někdy kouknu znovu, takže dávám čtyři.(31.1.2009)

O: The Face of Fu Manchu, GB/BRD 1965; R: Don Sharp H: Christopher Lee (Dr. Fu Man Chu); Joachim Fuchsberger (Carl Jansen); Karin Dor (Maria); Nigel Green (Nayland Smith); James Robertson Justice (Sir Charles Fortescue); Walter Rilla (Professor Merten); Howard Marion-Crawford (Dr. Petrie); Poulet Tu (Lotus); Tsai Chin (Lin Tang); Peter Mosbacher (Hanuman)(6.8.2014)

Normální průměr a pro mě malé zklamání. Fu Manchu byl celkem krotkej (ale pak v noci se mi i tak o něm zdálo, takže něco na tom bude), i tak ale opáčko nezaškodí.(16.11.2010)