Kašpárek zabiják

• Velká Británie Funny Man (více)

Když tajemná angličan Callum Chance (Christopher Lee) ztratí svůj domov v karetní hře, "šťastný výherce", producent Max Taylor si neuvědomuje, že hra teprve začala a konec je v nedohlednu. Z vily v atraktivní čtvrti se stává svatyně Boha Zkázy, Divoké karty, Žolíka a Šaška, jehož "mise" dává Maxovi a jeho rodině lekci: "Dámy a pánové, vítejte v pekle. Noční klub Hell s 10.000-letou tradicí vás srdečně zve do světa dunících kytar a Heavy Metalu...". Jen Maxův nešťastný bratr Johny a nadpřirozené a úžasné Psychedelické komando může "zachránit" den. Zastavit všechny tyto absurdnosti může jen ten, kdo vstoupí. Chopte se této noční můry a polibte boty nemravného osudu. Na scénu přichází nový anti-hrdina devadesátých let - Funny Man. (COBRA FILM)

DaViD´82

Kde se tvůrci nechali inspirovat je zcela evidentní. A inspirovali se více než-li zdatně. Funny man je prostě taková variance na Noční Můry z Elm Street. Začátek je zbytečně zdlouhavý, ale od druhé půlky tomu nechybí nápady a spád. Ne všechny momenty jsou úplně zdařilé, originální a dotažené, ale celkově se kanadské žertíky tohoto cynického čtveráka rozhodně dají. Muhehe! ()

EvilPhoEniX

V 90. Letech byl určitě kašpárek Hit, dnes už však zaujme málokoho. Líbil se mi jeho slizský vzhled i důvtip, se samotnými vraždy to však už nebylo tak barevné. Strávitelná jednohubka. 60% ()

Viktooorka

"Víš, ženy nejsou jen mobilní otvor!" A pak nevím co se deset minut ve filmu dělo, páč jsem se nemohla přestat smát :D :D ()

tron

Toto fakt nie. To už je príliš. Gašparko zabijak (ehm) nie je béčko. Je to plnohodnotný trash. Britská odpoveď na o rok staršieho amerického Leprechauna? Alebo skôr na To a iné klaunovské horory? Alebo Nočnú moru z Elm Street? Alebo Majstra bábkara? Neviem... a je mi to jedno. Ak máte radi trash, tak si prirátajte 4*. Ak nie, tak nie. Účasť Christophera Lee ma absolútne neprekvapuje, rád hral vo „všetkom“ (hlavne že keď sa Michael Caine  vyskytol svojho času v Čeľustiach 4, pomaly sa kvôli tomu robili protesty). ()

Mr.Apache

Na tenhle film budu mít vždycky milou vzpomínku, protože jsem ho díky Mordenrothovi viděl ve skvělé atmosféře báječného čtvrtého ročníku THS. Byl to mimochodem jediný (celovečerní) film, který jsem tam viděl. Původně jsem mu chtěl dát 2*, ale buďto na tom Funny Manovi nakonec přece jen něco je anebo za to může ta stará děvka Nostalgie, ale solím tam 3*. (Zkouřený Slon s Vladysem posílají pět obřích. :-) Jj, Funnymana už budu mít navždy spojeného s jedním z těch fantastických horkých červencových dnů L.P. 2007... Never forget. ()

darkrobyk

,,Bacha, kachna!" ,,Kde?" ,,Pic, čvacht!" ...mozek s očními bulvami opouští majitelku a vydává se na cestu kuchyní... Freddy v šaškovském oblečku masakruje návštěvníky starého anglického domu na samotě. Příjemná kamera, snově fantazijní scény, tajemná osada jak z Beetlejuice. Některé masakry jsou odbyté (umlácení kyjem), jiné povedené (znovuzrození kašpárka z hrudi čarodějky aneb...kdo jinému jámu kopá...). První polovina se rozjíždí, druhá už frčí. Pro vulgarismy se nechodí daleko. Kdysi mě to bavilo více, nyní jako oddechovka dobré. ()

playboxguest

Celkem srágora s postavama, které byly už od začátku pro svou sympatičnost vhodnější na porážku než kdejaké sele. Alespoň toho vraždícího zmetka jsem si původně představovala jako další zábavnou sviňu ve stylu Toho, Chuckyho, či Leprechauna, ale upřímně, tenhle šotek měl jít ze všech postav v tomhle bijáku pod kudlu jako první, ušetřil by tak diváky hodně plytkého humoru. A co měla znamenat ta kachny milující Velma ze Scooby Doo (alespoň jeden fórek se v mých představách zdánlivě vyvedl)? 40% ()

pornogrind

Další z filmů, který jsem kdysi 100% viděl ale v paměti mi utkvěl jen šaškův xicht. Podobně jako u Leprechauna i tady jde o pohodovou odreagovačku u které člověk může vypnout mozek. Místy vtipný, místy trapný ale i zde bych klidně bral remake, kterej by byl plnej krve, gore a výživnejch hlášek. ()

Omnibus

"Kašpárek zabiják - v Bohnicích biják" Svatá prostoto! Infaltilně tajtrlíkující Ropotámo z Pražského výběru, v samoúčelně bizarní pouťové taškařici se spoustou krvavých chuchvalců cukrové vaty, ochucené koksem a LSD. Vysoce umělecky přepálená a zcela hrůzyprostá hrasrajdička se střevy a utrženými hlavami, poněkud feťácky zmatená a často otravně natahovaná, jako guma u kašpárkových trenýrek. Je to holt prdlé... jako příliš malá režisérská šprcguma na kašpárkově tlustém rohatém penisu. Subjektivně odpad, nicméně viděno už podruhé (!) takže něco do sebe to má. A taky pár vymazlených vychytávek, např. šaškokurva s big kozama nebo hledání kachny. Takže nakonec hodnotím třemi citoslovci: Kvák! Kvák! Kvák! ()

Jordan

bizarná "artová" a béčková hororová komédia, o ktorej si počas jej sledovania ani dlho po ňom neviete, čo myslieť, no nejakým zvláštnym spôsobom vás baví a rozhodne, ak už nič iné, tak aspoň jedno sa jej musí uznať: že je (hoci inšpirácie sa vystopovať dajú zjavné: joker, kruger) pomerne dosť originálna ()

Frajer42

Po dlouhé době jsem si dopřál film s libozvučným českým dabingem, neboť najít podobné skvosty je těžký úkol a člověk vezme za vděk jakoukoli verzi. Šílená psychedelická jízda, která divákům ukazuje, jak to dopadá, když to někdo přežene s LSD. Děj je strašně špatný a jednotlivé vraždy jsou nepopsatelně trapné. Zážitek do určité míry zachraňují jen naprosto skvělé hlášky. Bohužel, je jich jako šafránu. [25 %] ()

Campbell

Docela sranda. Pamatuju si že tenhle film měly u nás v půjčovně na VHS a já jsem se tomu vyhýbal jako čert kříži, protože už jenom ten cover mě děsil, nesnášel jsem klauny. Ted když jsem to viděl můžu říct že bych se asi ani tehdá moc nebál. Teda on ten klaun je celkem děsivej, ale je tu dost humoru, sice dost černýho ale je. Což mi přišlo i trošku na škodu protože některé scény vtipné ani trochu nebyly, a působily dost trapně. Co bych pochválil je staré sídlo které měly svojí atmosféru a celkem kvalitní vraždy. A občas nějaká ta vražda. A Lee je jen třešnička na dortu.Ale nijak extra jsem odvařenej nebyl. ()

SOLOM.

Milovníci bizarních hororových komedií si zde snad přijdou na své, no a ti co očekávají kvalitní hororovou vybíjenou (vyvražďovačku) budou nejspíš zklamáni. Funny Man totiž příliš líbivé podívané nenabídne, ale za to je plný nejrůznějších morbidních situací, černého humoru a nezapomenutelných hlášek a vulgární mluvy. Hlášky typu „ Kurva to je tma co?, Bezva! Du si ho vyhonit!, atd..“ jsou jen malou třešinkou na pomalu tajícím dezertu, který si pro nás Simon Sprackling připravil.    První polovina filmu nám nabídne ještě jakžtakž slušnou atmosféru, protože divák pořád tak nějak netuší jakým směrem se příběh bude ubírat, ale postupem času tomu začal docházet dech. A hlavně přibyla trapnost nad dobrou zábavou. Kašpárek po vzoru Freddyho z Noční můry si se svými obětmi rád hraje a zabíjí je obzvláště rozmanitými způsoby – dokonce můžu říci, že jsem měl toho parchanta i docela rád – protože většina postav mi byla krajně nesympatická. Takové panoptikum akorát na porážku. Nešlo si nevšimnout, že jedna z žen se měla podobat Thelmě z legendárního Scooby-Doo.    Jak běžel čas, čím dál tím více jsem si přál, aby to už celé skončilo. Protože poslední půlhodina už byla neskutečně trapná a kvalitního černého humoru tu bylo pomálu. Nevím proč, asi došly dobré nápady, ale dodívat se až do samotného konce se pro mne stalo doslova utrpení. Přitom ze začátku to mělo našlápnuto na opravdu dobrou a zábavnou podívanou. I tak ale určitě nelituji, že jsem se na tento film podíval. 50% ()

kajda.l

Těším se na Viktooorčin komentář! Ženy a díra a tak. Celkem sranda tenhle kašpar - "Béézva. Jdu si ho vyhonit". Řekl kašpar s pornočasopisem a odkráčel pohrát si s kašpárkem. ()

Morholt

Kašpar je prostě boží. Scéna, ve které si s rozkoší podal protivnou puberťačku se zařadila v mém pomyslném žebříčku takřka na vrchol. 100% ()

Mordenroth

Jedna z najoriginálnejších (a aj najlepších) hororových komédií! Ten, kto toto vymyslel, si zaslúži nemalé uznanie a chválu. Film som často pozeral ešte na VTV (to bol jeden z mála filmov, ktoré sa tam dali pozerať) a v rámci žánru (hororová komédia) predstavuje skutočne skvost. Trochu zvláštny preklad názvu, ale hlavne, že vystihuje podstatu. Z hercov sa mi najviac páčil samozrejme skvelý Tim James v roli gašparka, no aj Christopher Lee tradične poteší, i keď dostal len malý, no podstatný priestor. V tejto snímke ide v prvom rade o dokonalú zábavu a hororová atmosféra je doslova prehustená čiernym humorom. Garantujem vám, že na určité momenty nikdy nezabudnete... Funny Man považujem za kultové dielo a patrí k mojim najobľúbenejším filmom. Suma sumárum: absurdný nápad + absurdné dialógy (hlášky) = skvelý zážitok! Len pre zaujímavosť, BBC Radio 1 sa k snímku vyjadrilo nasledovne: "HAMMER HORROR MEETS ´MONTY PYTHON´ IN THE MOST ORIGINAL BRITISH MOVIE OF THE DECADE!" ()

HateBreeder

Když se mě někdo zeptá, jaké pocity jsem měl při sledování Funny Mana, nebudu schopen mu odpovědět. Něco podobného se jen tak nevidí. Nějaká hlavní dějová linie? No tak snad nejvíc se blíží slasheru, ale vše je podáno takovým způsobem, že by i Freddy Krueger bledl závistí. Máme tu malého ošklivého kašpárka, který nás přišel bavit a k tomu skvěle poslouží skupinka lidí (kteří se ocitli tak jako vždy ve špatný čas na špatném místě). Člověk se prostě musí pousmát když vidí s jakou radostí a zápalem náš malinký bavič likviduje jednoho chudáka za druhým a ještě u toho stíhá vyblít nějakou tu ftipnou poznámečku. Nevím který Mord byl nejoriginálnější, ale to je v podstatě jedno. Důležité je, že se jedná o originalitku, která je určena těm, jež už nebaví pořád to samé a chtějí zažít něco JINÉHO. It was really very funny. PS:THX to Mordenroth ;) ()

corpsy

Surrealisticky pôsobiaca hororová blbina, ktorá sa necháva unášať podobným štýlom ako NOČNÁ MORA, ale Gašparkov humor je rozhodne mimo vtipnosť a ide len o našrubované scénky s humorom na hranici vkusu. Gore újde, vďaka aspoň za to a za niektoré celkom podarené scénky a narážky. ()