Mleako

Do dneška stále nevím, jestli to má být parodie na katastrofické filmy nebo je to prostě jen blbej film a režisér neměl soudnost. Každopádně z toho vylezla kompilace žánrových klišé a šablonovitých charakterových archetypů, u které když vypnete mozek, budete se královsky bavit :) ()

Macik

nejlepší hláška : " .. ještě, že ty naše obleky vydrží ten tlak.. " Dr. Keys po výstupu z modulu cca 1500km pod zemskou kůrou :-D :-D :-D ()

LuckyStar

Tohle mě překvapilo, potěšilo a definitivně zakopalo věrohodnost Cinemy (pro mě, coby odběratele) ve svých hodnoceních - klasická čtyřhvězdička, žádný podprůměr. Občas napínavý, občas vtipný a občas naprosto báječně udělaný film a proč to neříct rovnou, malinko chybělo a mohlo to být za 100. Po herecké stránce není co vytknout, chemie je krásně pointovaná, hudba taky není z nejhorších a hlavně - u filmu se dá bavit. Velké-malé béčko, díky za něj! PS: Po druhém shlédnutí nemám žádné problémy dát i plné hodnocení. ()

Jeržik

Srovnání s Armagedonem se tu přímo vybízí... Je to prakticky to samé, akorát se příběj zaměřil o 180stupnů na druhou stranu. Ale v porovnání právě s Armageddonem, který měl téměř vše(lásku, pořádné efekty, cool režiséra, patriotismus, partu drsňáků, vtip, emoce, uslzený závěr a hlavně WILLISE), nenabízí Jádro divákovi absolutně nic-ani tu prostou věrohodnou zápletku(v Armageddonu se dalo věřit alespoň tomu meteoritu ale tady...). ()

willis

Příjemná blbinka z kategorie filmů jako je Den poté. Trochu delší než by měla být a hodně předvídatelná, co se týká fyziky, tam asi nelze diskutovat, že je to blábol, ale nejsem fyzik, takže mě to nějak neodpuzovalo. Jakmile nastupovali do "ponorky" tak jsem si tipnul kdo se vrátí a nemýlil jsem se. Ale na sobotní večer, kdy neni do čeho píchnout, ideální. ()

Phorbo

Scifi sice mám rád, ale takovoudle šílenost kterou si dovolili scenaristi tohodle filmu.. no nevim... Nedává mi to naprosto vubec smysl ()

Alf

a proč ne ? není to o nic naivnější (čti blbší) než leckteré pamětnické sci-fi z 50. či 60. let.... ()

Cement73

Celkovo zo všetkých katastrof ma akurát porucha zemského jadra nikdy ani vo sne nenapadla :) Nuž čo. A vovŕtať sa tam a ešte aj s posádkou je pekne strelený nápad. A tak 3 hviezdy za nápad. ()

Mekgrůdr

Tak už si pomalu začínám myslet, že atomová bomba je jediná záchrana, když je matička Země v maléru. Co nám to ti "amíci" nutí? No jinak je Jádro další z řady katastrofických, akčně se tvářících filmů, které teda moc nemusím. Nejde jenom o to, že děj je pořád stejný, ale i to, že s každým novým filmem je zápletka větší blbost (za chvilku přestane snad foukat vítr). No přesto Jádro obsahuje to, co každý dobrý film - charismatického hrdinu, hezkou slečnu, akci, napětí, vtip, hrdinství...jenom Jádro to má všechno takové malinké a nevýrazné. Takže takové nahnilé jadérko. ()

Jaro_slav

Tak blbý, až je to dokonalý. (A ty zmatený ptáci na začátku jsou opravdu povedená scéna. Lepší jak od Hitchcocka.) ()

Magika82

Dobře. Všichni víme, že oním zařízením OSUD, je myšlen systém H.A.A.R.P., o jehož účelu se můžeme jen dohadovat. Že se nám zasahování do práce Matky Přírody jednou může šeredně vymstít, ví snad každý, kdo má trochu rozumu v hlavě. Zastavení Zemského jádra...nelze vyloučit. Ovšem pokud by k němu došlo, nit lidského - potažmo každého - života, se přetrhne. A pokud nebudeme alespoň v době technologií StarTreku, neuděláme s tím nic. Z tohoto důvodu je celý film jednou velkou ptákovinou. Jednu hvězdu dávám pouze za scénu s raketoplánem a mostem Golden gate. Subjektivně vnímám film tak, že jeho tvůrci mají diváky za úplné hlupáky. ()

Movie Gourmet

Spousta patriotizmu a keců o záchraně světa a ztrátě svých blízkých... Vše pod kontrolou Houston(u) a amerického prezidenta... Koukat na to? Ztráta času! Verdikt: 2* a 40 %. ()

Mafiapau

Chtěl jsem napsat komentář typu: "Průměrný film no, je to za tři", ale bohužel, když si to vezmu objektivně, nikdo nekouká na film jen kvůli prvním několika minutám (já vlastně jo). Každopádně, scéna přistávání Endeavouru byla parádní a napínavá, soundtrack hodící se, napnulo mě to jako strunu, ostatní je bohužel jen science-fan-fiction bullshit který není dobře zpracován. Dalo se to udělat mnohem líp. A taky vymyslet, prověřit si nějaké základní fakta když už příběh zasahuje žánr sci-fi. Bohužel, na tento film se koukám vždy jen protože můžu u filmu nerušeně masturbovat a kvůli scéně s raketoplánem. 3/10 (+1 za loď Virgil) ()

Chulimanga

Tohle jsem viděl jen omylem a bylo to zklamání z maření času koukáním na tenhle podprůměrnej sci-fi akčňák....tohle byla vážně nudná záležitost, nemělo to šťávu... ()

Martinius

the core je urcite zaujimavy a originalny napad nametu, ktory mnohych z nas necha zaspominat si na staru dobru cestu do stredu zeme od julesa verneho, ci na zimomrave poviedky h.p. lovecrafta o puti do utrob nasej planety. pribeh doslova vtisol tvorcom do ruk prilezitost vytvorit dalsiu epicku odyseu, tito vsak ponuknutu sancu nonsalantne odflakli. film je na prasknutie prepchaty vsetkym moznym otrepanym klise svojej doby: dobri cernosi a nemilosrdny biely general; spyklenecke absurdne vojnove plany vlady; preziju ti, ktori prezit maju (muz a zena); zachrana ci genialne napady v poslednej chvili; ci nikoho netrapiace fyzikalne zakony. kedze ide o zaner sci-fi, to posledne uvedene este prehltnete s mavnutim ruky. cely pribeh je ale pripraveny o akukolvek atmosferu (ktora by bola pri taktomto namete mimoriadne vitana) sekvenciou hektickych zaberov a kratkych povrchnych scen, ktore sa umelo a uplne zbytocne snazia navodit akcnu atmosferu. dalej som bol ako divak vrcholne otraveny dalsim virtualnym nicenim ci europskych alebo americkych metropol (rim, san francisco), ako keby na svete ine neexistovali. preco nemohli tvorcovia nechat zrovnat so zemou napriklad shanghaj, peking, bombay, islamabad ci dokonca teheran? bolo by to prilis politicky nekoretne? filmu sa sice podari prevrtat sa do hlbky nasej planety, do hlbky divakovej duse sa vsak nedostane. ()

Brejlil

Celkem nesmyslná záležitost. Zápletka je opravdu praštěná, ale to by snad nevadilo. Vadí ty "katastrofy", které mi nepřišly zrovna propracovaně předvedené, a některé byly úplně blbé. Co ale bylo lze čekat? Hrdinskou smrt na mnoho (většinou nepříjemných) způsobu, přežití ústřední dvojce, a teď už si nevybavím, byl-li někde nějaký černoch, ale určitě ano. Zajímavý problém, co vlastně může divák vidět, když lod proplouvá magmatem, tvůrci vyřešili tak napůl. Konec byl úplně mimoidní. Jsou zde nějaké kvality? Asi dvě: jedna čistě vizuální: obří krystal ametystu, a jedna scéna měla i náboj (alespoň malý): zmatená hejna holubů na Trafalgar Square. I když Hitchcock to nebyl. ()