nash.

Tolik dobrých herců v takové ptákovině? Je zábavné sledovat jak dokáží se zcela vážným pohledem pronášet i ty největší pitomosti, jak vážně hovoří o obrovském tlaku a pak se tam v klidu procházejí, je zábavné nacházet další lapsy, kterými na sebe scénáristé prozradili, že jim dělá problémy učivo základní školy. Jenže, je to natolik zábavné, aby na to stálo obětovat dvě hodiny života? Zejména když už nenabídne víc než řetězec těch nejtuctovějších žánrových klišé, podměrečné napětí a nijak úchvatné triky? ()

Subjektiv

Ano, konečně je to tady, zápas Jádro x Exaktní vědy konečně začíná. Vykopává Ústřední Téma Jádra a míč nešťastně naráží do obličeje Zákona Zachování Momentu Hybnosti. Ten se válí v bolestech na trávníku, ošklivě krvácí z nosu a již ho nesou do kabin. Zápas však pokračuje, balón drží Naivní Představa o Ptačí Orientaci, pohrává si s míčem...ale pane rozhodčí to je faul, píchat někoho do očí zobákem, zlobí se postižená Ornitologie. Rozhodčímu však do hry nikdo mluví nesmí a za svůj prohřešek je Ornitologie vyloučena. Rozhodčí se nedívá a tak Nevysvětlitelný Elektromagnetický jev kopl do koulí pana Faradaye a Maxwella. Obrovský Tlak s Obrovskou Teplotou se mstí na osádce zeměnorky, ta však odolává díky pomoci Uniloktia, které během několika milisekund změnilo strany a přidalo se k týmu Jádra, ve kterém mu všichni mile říkají Unobtanium. Vědy se zlobí, vždyť přeci bylo na jejich soupisce, tak jak to že má jiný dres. Obzvláště Přeměnový Zákon zuří, ale to už je tu pro něj červená karta. Napětí na stadionu roste a vypadá to, že se schyluje k jadernému konfliktu. Zdá se, že síly jsou vyrovnané, oba týmy disponují pěti 200 Mt bombami. Ale Vědy mají problém, TIRáky s jejich bombami neprojedou branou stadionu. Ach, nebohý Zákon Zachování Momentu hybnosti se sotva vrátil na stadion s narychlo převázaným nosem a již se vypařil v nukleární apokalypse a s ním i Gravitační zákon a další členové týmu. Rozhodčí raděj ukončuje zápas a nutí hráče podat si ruce, ale poslední přeživší z týmu věd Mikrovlnné záření se bojí a jen nesměle si potřese rukou s laskavou, ač trochu jiskřící, Cool Likvidací CD. Výsledek jistě nikoho nepřekvapí, Jádro:Vědy 56:1. ()

Terva

DIALOG: FBI - Doktore půjdete s námi. DR. JOSH KEYES (Aaron Eckhart) - O co tu jde? FBI - To mi nevíme. DR. JOSH KEYES - Jak to, že to nevíte. FBI - Máte větší bezpečnostní prověrku než mi. DR. JOSH KEYES - Já mám prověrku? FBI - Ano. Máme vás odvést k vašemu letadlu. DR. JOSH KEYES - Já mám letadlo??!!........ Hodinu je to slušné katastrofické drama s větším množstvím povedených ironických vtipů a celkem sranda. Poté co Vergilius odstartoval, to začalo být napínavé drama. Vtipu ubilo, ale zato nastoupila fáze technických keců, nelogických momentů a nevěrohodných situací. A filmově i obsahově to šlo hodně ke dnu, tedy k jádru.CITÁT - Opakujte po mě: Já to nevím......... Ale zase je to lepší než novější filmy o tom, jak žraloci létají, tlupa dinosaurů ničí Los Angeles nebo jak jde Jackova banda na fazole. Prostě tohle je snímek těžko věrohodný, ale trikově, kamerově a hudebně je prostě dobrý. CITÁT - Udělals dobře.......... ()

Jacinda

Značně se vymykám zdejšímu průměru, ale na tomhle filmu fakt něco je. pomiňme teď zákony fyziky a nevšímejme si tradičních amerických vzorů. tenhle film má šťávu a i když se kokpit Vergilia houpe někdy jako žížala na vlasci, zamilujeme si spoustu herců (která sice umře, ale s tím se nedá nic dělat). Mezi nejlepší postavy určitě patří doktor Zimskey a Krysa. Stručně řečeno: tenhle film můžu a co mě opravdu dostává, je hláška: "Já vím, že to vypadá jako počítače. Jenomže nejsou" ()

forsberg

naprosto vyčerpávající recenzi najdete na dfens-cz.com, jen dodám, že Jádro se pro mne stalo čestným členem TOP10 v ( na CSFD neprávem opomíjené) kategorii Kouzlo nechtěného. Od bravurního přistání Hilary Swank až po finále s hackerem, který sežral všechnu počítačovou moudrost světa se nepřestanete královsky bavit. ()

• Natáčení probíhalo v USA a v Kanadě ve městech Vancouver, Surrey, Vinnipeg, Burnaby a Victoria. (Terva)
  • V České republice film v kinech navštívilo celkem 22 870 diváků. (hrumsrt)
  • Fiktivní látka "Unobtainium" byla vymyšlena už před filmem a vyskytuje se v několika sci-fi. (WolfR)