poster

Jádro

 • Velká Británie

  The Core

 • Slovensko

  Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

Externí recenze k filmu (4)

 • Filmpub.cz (Tomáš Vyskočil) ***

  "Prostě pořád je na co koukat, vizuální efekty jsou mimořádně vypečené a zvuk dostatečně ušitrhající. Ústřední partička teranautů je samozřejmě sbírkou těch nejprofláklejších filmových klišé, počínaje podceňovanou pilotkou, sympatickým profesorem, nadrženým hackerem a frajerským matematikem konče.…"

 • Filmweb.cz (Kateřina Grosmanová) ***

  "Jádro stojí kvalitativně někde mezi Armageddonem (pro filmy Michaela Baye mám slabost) a nepovedeným Drtivým dopadem (Mimi Leder prostě neumí točit). Zarytým návštěvníkům filmových klubů se z něj bude zvedat žaludek a ti ostatní si užijí krystalicky čistou zábavu. Pokud se rozhodnete na Jádro zajít…" (více)

 • Kinema.sk (Peter Konečný) ***

  "Fabula Jadra dodržuje blockbusterovú formu (zaujímavá expozícia, dych berúca peripetia a katarzný záver) a prakticky nič nenecháva na náhode. Nemôže si dovoliť nudiť a tak je všetko radikálne rýchle od prvej minúty filmu. Niekoľko dialógovo dlhších scén (rozumej viac ako minúta) je okamžite…" (více)

 • Tiscali.cz (Stanislav Buzek)

  "Jádro, jako typická filmová sci-fi, by nemělo ujít pozornosti milovníků tohoto žánru. Vzbudí u nich jistě rozličné reakce. Mnohá nedovysvětlení půjdou jen těžko strávit, ale jako celek může film zaujmout právě tím, jak dokonale zapadá do představy průměrné sci-fi, tedy pečlivou přehlídkou hlavních…"