Třetí vlna zločinu

The Third Wave

Akční / Thriller

Švédsko / Finsko, 2003, 115 min

• tron

Priemerný až podpriemerný komorný, neveľmi „rozpočtový“ akčný špionážny triler, v ktorom veľa akcie, trileru a špionáže nie je. Neznámi herci celkom fajn, akcia, ak sa vôbec nejaká raz za 30 minút objaví, tiež môže byť (musím povedať, že automobilová naháňačka bez zapnutých svetiel ma prekvapivo bavila). TRETIA VLNA ZLOČINU je relatívne zaujímavý príspevok ne triviálneho žánru od netriviálneho národa (britsko-holandsko-švédsko-nemecká koprodukcia). Ale dosť ma to nudilo. I TAJNÍ ŠPIÓNI s Casselom/Bellucciovou boli podobne nezáživní, ale aspoň mali charizmatickejší kasting. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/162408/Tretia-vlna-zlocinu-40.html(13.3.2006)

Zase jeden solidní spíš než akční tak krimi thriller ze studeného Švédska. Opět velice solidně a realisticky natočená akce, který teda mohlo bejt i víc. Zde se klade důraz spíš na příběh a ten celkem funguje a vtáhne do děje. Zaujalo mě jak film popisuje praktiky gangsterů kteří si přes banky a pojišťovny kupují klidně skoro celé země. Nepohodlná svědkyně musí být zlikvidována. Vše dospěje do povedenýho finále v centru demonstrace v Německu. Škoda, že je ten film zase trochu rozvleklej a ztrácí tempo mohl bejt kratší a akčnější.65%(20.10.2014)

Cítiť v tom EU atmosféru, to neustále striedanie jazykov sa mi vždy páčilo. Prvá polovica filmu bola preto celkom fajn, postupne však vychádzali na povrch trochu plytké postavy príbehu (neuveriteľné ako to všetci civilisti v pohode zvládajú, že?) a ku koncu to už išlo scenáristicky do kytek. Tak trochu bolo na začiatku príliš veľa faktov jasných, hlavne kto je za tým a prečo - preto aj prekvapenie na konci bolo vlastne očakávané. Nakoniec z toho bola reklama na Europol. (SPOILER - vydieranie toho technika v Europole by vyšlo najavo v relatívne krátkom čase, takže by sa dej rozhodne uberal iným smerom)(15.6.2007)

• KarlWalf

!!!Spoiler!!! Film trpí nízkým rozpočtem - např. v malé pobočce se dvěma PC se odehrávají milionové obchody apod. A naprosto děravým scénářem, především v závěru je to patrné nejvíc. Profesionálové selhávají a civilisté se chovají jako cvičení zabijáci. Navíc je to hrozně patetické a závěrečná scéna na hřbitově je tak krátká, až je zbytečná a nicneříkající.(22.2.2008)

• Brano

Podpriemerný akčný thriller o boji s organizovaným zločinom, ktorý sa vyznačoval jednoduchou zápletkou, mizernými hercami a nie príliš veľkým rozpočtom, ktorý sa nakoniec odzrkadlil v samotnom snímku. Od polovice to už bolo celé dosť zdĺhavé a nezaujímavé a takisto aj samotný záver mi už prišiel dosť prehnaný a zbytočne zamotaný.(2.6.2015)

• - Koordinátor kaskadérů Stefan Kumberg spadl z 18metrové výšky, když kontroloval stav lan. Jako zázrakem přežil a musel podstoupit 6měsíční rehabilitaci. Na jeho pozici ho nahradil Peter Lundberg. (Cheeker)

• - Několik bloků domů bylo postaveno v Trollhättanu jako simulace Mnichova a Haagu. (Cheeker)