Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1974, 125 min

Jedna z mála kvalitních "bondovek" s dobrými herci, scénou i hudebním pozadím...(31.7.2007)

• kinej

Tenhle film působí tak trochu jako naschvál všem fandům agenta 007. Jakoby tvůrci vzali už tak slabý příběh a začali ho torpédovat tím nejblbějším co je napadne. Třeba střelnice ala zábavní park je debilní nápad už sám o sobě a aby toho nebylo dost tak ji postavili z rekvizit, které snad ukradli ze skladiště původního Star Treku. Skok auta přes řeku je doprovázen něčím, co by mohlo aspirovat na nejhorší zvukový efekt všech dob. Zasazení akčních scén do příběhu také řádně skřípe. Scéna s karate školou je do filmu vetknuta opravdu násilně. Dokonce i na úkor logiky. Policista a jeho dvě neteře Bonda nějak najdou, pak mu pomůžou, aby mu ujeli. Proč mu ujeli? No přece proto, aby se do filmu nějak vlezla akce s lodičkama. Alespoň, že Moore zde není tak slizký jako jindy a také má charismatického soupeře. Jinak mi ale přijde, že vznik tohoto filmu poznamenaly, v tom špatném smyslu slova, drogy. Je to totiž úplně mimo.(31.3.2010)

Tahle Bondovka mi buhvijak nesedla ono uz s tim pribehem se toho moc delat nedalo co je tak skvelyho na tom zaverecnym souboji jak tu nekteri zminuji to fakt netusim ale proste mi ten film prisel takovej nudnej bez spadu a taky co musim zminit a co mne nastvalo je fakt ze Bondovky patrily k filmum vymyslejici nove veci a urcujici trend ale tady tvurci klidne prachsproste jednu starsi zalezitost vykradli takze schvalne hadejte odkud je to Scaramangovo letajici auto? ano vy co jste to uhadli Fantomas by se opravdu zlobil spolu s Dr No nejslabsi Bondovka a tu 3 hvezdu jsem pridal jenom za navrat buranskyho serifa Peepera a jeho kecu tem sem se zasmal snad nechces? to si pis chlapce!(4.3.2012)

#9 - Hamilton sa s bondovskou sériou rozlúčil viac než kvalitne, pretože s týmto scenárom urobiť, v porovnaní s ostatnými doposiaľ natočenými, niečo podobné je pekný úspech. Navyše Moore mi začína sedieť stále viac, aj keď nejaké tie vrásky mi zase sedia na agenta tohto typu oveľa menej. Napriek pomaly sa rozbiehajúcej prvej hodinke sa dej pekne roztočil a ja som bol aj napriek nemastnej-neslanej 'bond girl' celkom spokojný. 70%.(28.10.2007)

Vynikající, jeden z nejlepších filmů ze serie vůbec... jediné co bych jí mohl při nejvyšší snaze vytknout je že 007 nemá tvář Seana Conneryho, Roger Moore přece jen ve svém pohledu nemá až TAK velké charisma. Jinak ale všechno, co dělá bondovky bondovkami, sedí perfekně na svém místě - ať už je to excelentní záporák, technofetišistické hračky, přesně správný mix akce, napínavé zápletky a mírné nadsázky, vtip, styl... a samozřejmě, neodolatelné ženy které protentokrát nejsou jen pro potěchu oka a agentova libida, ale i hybatelkami děje. Stále jen povrchní a jednoduchá zábava, ale konečně opravdu "výborná" a ne jen "dobrá". 9/10(14.9.2008)

• - Postava Mary Goodnight je v románech sekretářkou Jamese Bonda. (Colonist)

• - Poslední bondovka producenta Harryho Saltzmana. (Sonnery)

• - Auto, které skočí s otočkou přes řeku, bylo v úpravě s volantem ve středu kvůli vyvážení. Navíc to byl první kaskadérský filmový kousek, který byl vypočítán počítačem. (Azog)