Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1974, 125 min

Zatímco obyčejné dívky se v reálném světě setkávají s různymi typu fetišistů, Bond se v tom svém dobrodružném světě setkává pouze s fetišisty na zlato. Krásné thajské exteriéry, doslova luxusní akční scény v podobě honičky na vodě, automobilové honičky, nechybějící vtip zejména při opětovném setkání 007 se šerifem s Louisiany z předchozího dílu a hlavně naprosto skvělý záporák, konečně pořádný frajer a zasloužený skvělý zavěrečný souboj mezi ním a 007. No a to nejlepší nakonec bondgirl Britt Ekland jako Goodnight, která nám tam nakonci cupitá v bikinách je naprosto milounká a sexypostava si doslova říká o vstupenku do mé postele, no ehm spíše do Bondovi. Ovšem velmi poučná situace nastala ve scéně kdy Bond má v posteli jednu dívku, ovšem přichází druhá a teď chlapy dobře čtěte / vy ženy taky jen si vyměnte slova žena za slovo muž OK?:) / Ženu v posteli přikryje peřinou, pošle přichozí se převléknout do koupelny, schová ženu z postele do skříně, užije si se ženou z koupelny , která spokojená odchází a vytáhne si ženu ze skříně, která se krapet zlobí, ale utěší ji slovy " neboj se taky na tebe dojde řada". Že se nám tohle stává často, co? Jeden však nikdy neví. BOND JE MAZÁK !(28.12.2006)

Man with the Golden Gun. Bondovi se usiluje o život. Proradný Francisco Scaramanga (Christopher Lee) je zabiják se vším všudy. James Bond bude mít plné ruce práce, aby ho našel a přinutil se vzdát. Tam kde předchozí bondovka zklamala tak tam Muž se zlatou zbraní exceluje. Parádní vstup na scénu a dvě hodiny narvané akčními scénami a hudbou. Vrut nad řekou je pořádně vypečený kaskadérský kousek a Scaramanga jako hlavní záporák je výborný. Toporný Roger Moore se ve své roli zlepšuje a tohle je zaručeně jeho skvělá Bondovka. (84 procent)(19.11.2012)

• Sawy

Vyloženě slabé. Muž se zlatou zbraní až příliš často spadá do prostoduché taškařice bez skutečně zábavných scén, Moore jako Bond mi přijde o ničem a ani ten ikonický Scaramanga mi v Leeho podání nepřišel nijak zvlášť zajímavý. Asi nejhorší bondovka, co jsem viděl, která chvílemi sklouzává i k trapnosti. 50 %(3.5.2014)

Pohodová akční jednohubka, která nepřekvapí-nenadchne. Roger Moore je stylový Bond a taky dost dobře hláškuje. Jsou ovšem dvě postavy, které mi pili krev neskutečným způsobem. Ten první je úchylnej turista s nateklým ksichtem. Jestli si tvůrci mysleli, že to bude vtipné a lidi se budou klátit smíchy taky to byli na velkým omylu. Když navíc pronese větu:" Teď jim to nandáme, mladej ! ", měl jsem chuť koupit si na netu gilotinu, protože co je moc to je moc. Druhej piják je ten malej camprštajn, kterej nejenže mluvil neskutečně trapným způsobe, ale ani vtipu moc nepobral. Prostě tyhle dva by si zasloužili ránu bičem. Ovšem jinak spokojenost. 125 minut uteče jako voda a ani se moc nenudíte. Jo ještě ten padouch se třema bradavkama (ue, jak romantické..) je nebetčná svině (v dobrym slova smylu).(29.7.2007)

Bond 9 Klasická bondovka, které dominuje charismatický a opravdu vynikající záporňák Scaramanga v podání Christophera Lee. Dále bych vyzdvihl jeho "palác smíchu" a pochopitelně zlatou zbraň. Roger Moore přesvědčuje, že role 007 mu sedí, hodí se na ni a až na nedůvěryhodné rvačky je opravdu dobrým Bondem, takovým elegánem a gentlemanským rošťákem i šibalem. Trochu tu pokulhává zápletka se slunečním zářením, přijde mi taková slabá. Dojem může také mírně pokazit skok auta přes řeku (ne ten akt jako takový, ale jeho komediální vykreslení včetně doprovodného zvuku jak ze Tří veteránů) a tři bradavky, což už je trochu přehnané. Na starých bondovkách se mi hrozně líbí jejich soundtrack, který velmi často a jen v nepatrně upravené podobě servíruje hlavní motiv titulní písně. V případě Muže se zlatou zbraní je to úžasný poslech, když těch pár tónů zazní (podobně lahodící je to např. v You Only Live Twice či Diamonds Are Forever). Dávám velmi slušné 4*.(1.1.2010)

• - V knižní předloze se zabiják Scaramanga snaží na Jamajce manipulovat s cenami cukru v neprospěch západu. (mahler)

• - Christopher Lee a spisovatel Ian Fleming byli bratranci. Sám Fleming navrhoval Christophera Leeho do role Dr. No v první filmové bondovce z roku 1962. (Colonist)

• - Christopher Lee byl pozván do The Johny Carson Show, kde měl předvést zlatou zbraň. Tu ovšem nakonec předvést nemohl, protože mu byla z bezpečnostních důvodů odebrána na letišti. (reich)