Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1974, 125 min

#9 - Hamilton sa s bondovskou sériou rozlúčil viac než kvalitne, pretože s týmto scenárom urobiť, v porovnaní s ostatnými doposiaľ natočenými, niečo podobné je pekný úspech. Navyše Moore mi začína sedieť stále viac, aj keď nejaké tie vrásky mi zase sedia na agenta tohto typu oveľa menej. Napriek pomaly sa rozbiehajúcej prvej hodinke sa dej pekne roztočil a ja som bol aj napriek nemastnej-neslanej 'bond girl' celkom spokojný. 70%.(28.10.2007)

Man with the Golden Gun. Bondovi se usiluje o život. Proradný Francisco Scaramanga (Christopher Lee) je zabiják se vším všudy. James Bond bude mít plné ruce práce, aby ho našel a přinutil se vzdát. Tam kde předchozí bondovka zklamala tak tam Muž se zlatou zbraní exceluje. Parádní vstup na scénu a dvě hodiny narvané akčními scénami a hudbou. Vrut nad řekou je pořádně vypečený kaskadérský kousek a Scaramanga jako hlavní záporák je výborný. Toporný Roger Moore se ve své roli zlepšuje a tohle je zaručeně jeho skvělá Bondovka. (84 procent)(19.11.2012)

Pro mě jedna z nejlepších bondovek. Roger Moore má charisma skoro jako Sean Connery z prvních dílů. Rovněž zápletka je zajímavá (správně bodovská) a akce perfektně načasovaná. James zde má konečně opravdu rovnocenného protivníka. Ani chviličku jsem se nenudila jako u některých jiných dílů (Dnes neumírej).(23.10.2004)

Poprvé jsem se u Bonda docela nudil. Navíc z trojice - třetí Dvojitá Nula Sedm s falešnou bradavkou a šestiranným revolverem, padouch Scaramanga s pravou třetí bradavkou a zlatým jednoraňákem a trpasličí sluha Nick Nack s křivým úsměvem - byl nejzajímavější postavou ten poslední. Vadil mi i lehce zmatený a občas nelogický scénář. K plusům je ale nutno přiřadit kvalitní výpravu a triky - základnu MI6 na šikmém vraku lodi, Bondův souboj ve škole bojových umění a kaskadérský skok autem přes řeku i s otočkou ve vzduchu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Xzt6zAj7XUM(4.1.2014)

Tohle je tuším třetí Bond kterýho jsem viděl, nepovažuju ho za nějaké veledílo ale je tu dost charismatickej Lee, jeho záporák je parádní. A Hamiltonova režie je zvládnuta výborně. Plno scén příjemných ale i dost nudných(pro mě osobně nejnudnější díl série), co se mi líbilo byly scény s prcajzlíkem, ten byl dobrej.(6.10.2011)

• - Proto, aby se kaskadér Laurence Williard při natáčení slavné scény "rotace na řece" cítil bezpečně, byl mimo záběr postaven jeřáb, aby mohli auto i s hercem vytáhnout, kdyby auto náhodou spadlo do řeky. Dále čekali dva potápěči na dně řeky. (DominikV)

• - Poslední bondovka producenta Harryho Saltzmana. (Sonnery)

• - Ve filmu se poprvé objevuje do té doby neznámý thajský ostrov Ko Tapu. Dnes se mu říká "Ostrov Jamese Bonda" a je žádanou turistickou atrakcí. V roce 1997 se zde také natáčela bondovka Tomorrow Never Dies. (Colonist)