poster

Muž se zlatou zbraní

 • anglický

  The Man with the Golden Gun

 • slovenský

  James Bond: Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1974, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  **

  Jediný, co je v Bondovkách ke koukání, jsou všechny ty ženský, který tam James Bond frézuje. Tady navíc byly i nějaký asiatky, což mě potěšilo. Jinak je to všechno stejný. James Bond každejch 5 minut unikne jistý smrti, řekne nějakou cool hlášku a navrch vošuká nějakou babu. Samotnej scénář je ovšem taková blbost, že to nemá obdoby. Točit parodii je zbytečný. Tento film paroduje sám sebe.(29.7.2007)

 • mcb
  ***

  Vcelku unylá a zaměnitelná bondovka. Příklon k vážnějšímu příběhu ironickému Mooreovi moc nesluší, hlavně když se ho Hamilton snaží prokládat přepálenými komediálními scénami (seržant Pepper, závěrečný souboj na lodi) a uvádí na scénu komického Nick-Nacka. Být to jen archetypální souboj Bonda se Scaramangou, šlo by z toho vytěžit mnohem víc. Takhle tady opět zbývá jen pár solidních akčních scén a krásná, byť trochu naivní, bondgirl. Na zbytek jsem už pár minut po zhlédnutí zapomněl.(19.8.2012)

 • Campbell
  ***

  Tohle je tuším třetí Bond kterýho jsem viděl, nepovažuju ho za nějaké veledílo ale je tu dost charismatickej Lee, jeho záporák je parádní. A Hamiltonova režie je zvládnuta výborně. Plno scén příjemných ale i dost nudných(pro mě osobně nejnudnější díl série), co se mi líbilo byly scény s prcajzlíkem, ten byl dobrej.(6.10.2011)

 • Sawy
  **

  Vyloženě slabé. Muž se zlatou zbraní až příliš často spadá do prostoduché taškařice bez skutečně zábavných scén, Moore jako Bond mi přijde o ničem a ani ten ikonický Scaramanga mi v Leeho podání nepřišel nijak zvlášť zajímavý. Asi nejhorší bondovka, co jsem viděl, která chvílemi sklouzává i k trapnosti. 50 %(3.5.2014)

 • Marigold
  *****

  Nejlepší Bond v podání Rogera Moora, o tom nepochybuju. Zlatá zbraň padoucha Scaramangy svým výstřelem ukončila dle mého nedostižnou éru klasických bondovek, produkovaných duem Saltzmann–Brocolli a režírovanou mistry, jakými byli Terence Young a Guy Hamilton. Druhý jmenovaný dodal Muži se zlatou zbraní onen nezaměnitelný styl a šarm, který tolik charakterizuje filmy s Connerym a výtečný Roger Moore nezůstává pozadu. Má obrovské osobní kouzlo a rošťácký šarm, který v pravou chvíli přemění v kamennou masku zabijáka. A jeho protihráč? Darmo mluvit! Klasický bondovský padouch má mnoho podob a Leeho Scaramanga patří k těm nejvýraznějším. Vždyť je to učiněný anti-Bond – má vražedně podmanivý styl, má vynálezy, nad kterými i Q žasne... Pokud je ale Bond zabijákem se zásadami, je Scaramanga vrah bez pána a to ho svede s agentem 007 dohromady do souboje životních principů. Ti dva jiskří jak křemeny, John Barry a jeho báječný soundtrack oheň rozdmíchává. Hamiltonův špektákl prostě hnětá... nádherné a atraktivní asijské scenérie, boží hlášky, nádherné ženské křivky... a klasik seržant Pepper na dovolené (I know You! You are that secret english agent form England!!!)... Prostě završení zlaté éry, kterou další filmy pravidelně překonávaly bohatostí zápletek a oslnivostí efektů, ale nikdy se ani nepřiblížily STYLU agenta 007 v jeho nejlepších letech.(2.2.2005)

 • - V 18. minutě filmu, když se Bond (Roger Moore) zaplete do první bitky v šatně břišní tanečnice, je v jednom záběru vidět v zrcadle odraz několika členů štábu včetně kameramana. (x_silver)

 • - Postava Mary Goodnight je v románech sekretářkou Jamese Bonda. (Colonist)

 • - Bondovo auto je AMC coupé. (Ruuzha)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace