Muž se zlatou zbraní

• slovenský

James Bond: Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1974, 125 min

Tak takhle vznikly vtipy o hloupých blondýnkách! Bondgirl z Muže se zlatou zbraní je totiž největší, no, blondýna, jakou jsem kdy ve filmu viděl. Jinak ale slušnější Bondovka než několik předchozích. Má výraznější námět, s čímž umí Hamilton dobře pracovat. Trochu mě mrzí nevyužitý potenciál souboje 007 a Leeho.(30.8.2011)

,,Jak se jmenujete, slečno?" ,,Žužlej." ,,Vskutku?" Byť nejlepším Bondem pro mne zůstává Connery, tak Moora mám rád, jelikož bondovky s ním jsou anglicky vtipné. Zatímco Moor nešetří humorem a zabíjí s noblesou, Craig udělal z vtipného gentlemana amerického suchara, co vraždí chladnokrevně...prostě amíci no (já mám jejich filmy rád, ale jak se dají do předělávek a pokračování, zavání to téměř vždy katastrofou). Film jakoby přímo navazoval na Žít a nechat zemřít. Opět skvělá vsuvka s motorovým člunem, buranský šerif z júesej a navrch démonický Ch.Lee, u něhož vždy čekám, kdy vycení špičáky. Scéna s autem přes řeku mi připomněla dobový (na tehdejší dobu kvalitní) seriál Colt pro všechny případy( orig.The Fall Guy), létající auto...je snad jasné. Nostalgie a anglická parodie to je moje (a pak ještě krev, ale té tu moc není). Viděno osmkrát (nebo víckrát?).(9.3.2015)

Pohodová akční jednohubka, která nepřekvapí-nenadchne. Roger Moore je stylový Bond a taky dost dobře hláškuje. Jsou ovšem dvě postavy, které mi pili krev neskutečným způsobem. Ten první je úchylnej turista s nateklým ksichtem. Jestli si tvůrci mysleli, že to bude vtipné a lidi se budou klátit smíchy taky to byli na velkým omylu. Když navíc pronese větu:" Teď jim to nandáme, mladej ! ", měl jsem chuť koupit si na netu gilotinu, protože co je moc to je moc. Druhej piják je ten malej camprštajn, kterej nejenže mluvil neskutečně trapným způsobe, ale ani vtipu moc nepobral. Prostě tyhle dva by si zasloužili ránu bičem. Ovšem jinak spokojenost. 125 minut uteče jako voda a ani se moc nenudíte. Jo ještě ten padouch se třema bradavkama (ue, jak romantické..) je nebetčná svině (v dobrym slova smylu).(29.7.2007)

Podle mě vynikající bondovka, kterou si u mě Hamilton napravil reputaci (Diamanty a Žít a nechat zemřít považuju za hodně špatné díly série). Fantastický Christopher Lee jako ďábelsky chladný Scaramanga, vážná zápletka a s nadhledem výborně hrající Moore, který si už Bonda přizpůsobil na svůj herecký projev a představuje Jamese jako mnohem vtipnějšího agenta, který ovšem nemá problém uštědřit nějaký ten políček. Je pravda, že film má dost pomalé tempo, ale přesto vlastní onu silnou atmosféru, nutící ke sledování obrazu. Obzvlášť za vydařené považuji začátek a konec, kdy se dá napětí krájet a k tomu liliput Nick Nack. :)(21.1.2007)

Klasická mooreovka s decetnímy bitkami, a dvojsmysly ve skoro každé větě, co 007 vypustí z úst. Vadou na kráse jsou nepovedené kung fu bitky a otravnej americkej turista. Bondgirl je krásná, ale tentokrát úplně blbá :) Christopher Lee byl Bondovi celkem důstojným protivníkem, ale ten jeho trpaslík mi utkvěl víc. 70%(15.4.2008)

• - The Man with the Golden Gun je podle velkého přehledu internetového serveru IGN.com z roku 2006 nejhorší filmovou bondovkou, která kdy byla natočena. (Colonist)

• - Christopher Lee a spisovatel Ian Fleming byli bratranci. Sám Fleming navrhoval Christophera Leeho do role Dr. No v první filmové bondovce z roku 1962. (Colonist)

• - Scaramanga (Christopher Lee) se svým pomocníkem mají hnědé kupé AMC Matador, které uměli během několik okamžiků přestavět v letadlo. Pro honičku si James Bond (Roger Moore) "vypůjčuje" menší vůz AMC Hornet. (Martin_Happy)