Muž se zlatou zbraní

• Velká Británie The Man with the Golden Gun (více)
Trailer

Někdo si přeje Bondovu smrt. A proto bude tajný agent potřebovat všechen svůj dokonalý instinkt a šarm, aby v tomhle akcí nabitém dobrodružství přežil! Roger Moore se vrací jako agent 007 a zaplétá se do smrtelné hry kočky s myší, když musí čelit zabijákovi jménem Francisco Scaramanga (Christopher Lee). Čeká vás divoká automobilová honička v ulicích Bangkoku a napínavý souboj s celou škálou bojových umění. Muž se zlatou zbraní - To je nekonečná porce zábavy! (PB Publishing)

Trailer

woody

9. bondovka - Loučí se pan režisér Hamilton. Loučí se pan producent Saltzman. Pro tvůrčí neshody s Broccolim v poklidu odprodal svou zbylou polovinu práv. Teď k samotnému snímku. Má výbornou výpravu - obzvláště se Scaramangovým ostrovem se vyznamenali. Líbí se rovněž Britt Ekland jako zmatená Bondgirl. Ale něco mi zde vadí - a to Scaramangův motiv. On rozhodně není ten světovládný typ, který potřebuje přeměněnou sluneční energií strašit svět. Kazí to jinak skvělý duel mezi ním a Bondem. Christopher Lee určitě patří do TOP5 bondovských padouchů. A to jste možná nevěděli - je to bratranec Iana Flaminga a měl už původně hrát Dr. No :-) A pak liliputánský pomocník Nick Nack snažící se svého šéfa neustále zabít :-) Je toho hodně co najdete v téhle zapomínáné bondovce, no a že někomu vadí umělá třetí bradavka (btw. jediná hračka od Q v tomhle filmu)...To by vás přece nemělo odradit. ()

Lima

007__č.9__Tak především - mám moc rád Christophera Lee, jeho charismatický záporák se mi líbil moc. Ze začátku se mi nedařilo dostat do příběhu, zase úřadoval ten "hamiltonovskej" zmatek, ale postupem času to bylo stále lepší a lepší. Akce ušla, pár scén (honička autem a skok s vrutem nad řekou) znamenitých, záporákovo sídlo s labyrintem působivé. Díky bohu, že chyběla i závěrečná typická bondovská přemrštěná hromadná bitka, pouze duel na férovku jeden proti jednomu. I proto celkově za čtyři*. ()

Enšpígl

Zatímco obyčejné dívky se v reálném světě setkávají s různymi typu fetišistů, Bond se v tom svém dobrodružném světě setkává pouze s fetišisty na zlato. Krásné thajské exteriéry, doslova luxusní akční scény v podobě honičky na vodě, automobilové honičky, nechybějící vtip zejména při opětovném setkání 007 se šerifem s Louisiany z předchozího dílu a hlavně naprosto skvělý záporák, konečně pořádný frajer a zasloužený skvělý zavěrečný souboj mezi ním a 007. No a to nejlepší nakonec bondgirl Britt Ekland jako Goodnight, která nám tam nakonci cupitá v bikinách je naprosto milounká a sexypostava si doslova říká o vstupenku do mé postele, no ehm spíše do Bondovi. Ovšem velmi poučná situace nastala ve scéně kdy Bond má v posteli jednu dívku, ovšem přichází druhá a teď chlapy dobře čtěte / vy ženy taky jen si vyměnte slova žena za slovo muž OK?:) / Ženu v posteli přikryje peřinou, pošle přichozí se převléknout do koupelny, schová ženu z postele do skříně, užije si se ženou z koupelny , která spokojená odchází a vytáhne si ženu ze skříně, která se krapet zlobí, ale utěší ji slovy " neboj se taky na tebe dojde řada". Že se nám tohle stává často, co? Jeden však nikdy neví. BOND JE MAZÁK ! ()

Marigold

Nejlepší Bond v podání Rogera Moora, o tom nepochybuju. Zlatá zbraň padoucha Scaramangy svým výstřelem ukončila dle mého nedostižnou éru klasických bondovek, produkovaných duem Saltzmann–Brocolli a režírovanou mistry, jakými byli Terence Young a Guy Hamilton. Druhý jmenovaný dodal Muži se zlatou zbraní onen nezaměnitelný styl a šarm, který tolik charakterizuje filmy s Connerym a výtečný Roger Moore nezůstává pozadu. Má obrovské osobní kouzlo a rošťácký šarm, který v pravou chvíli přemění v kamennou masku zabijáka. A jeho protihráč? Darmo mluvit! Klasický bondovský padouch má mnoho podob a Leeho Scaramanga patří k těm nejvýraznějším. Vždyť je to učiněný anti-Bond – má vražedně podmanivý styl, má vynálezy, nad kterými i Q žasne... Pokud je ale Bond zabijákem se zásadami, je Scaramanga vrah bez pána a to ho svede s agentem 007 dohromady do souboje životních principů. Ti dva jiskří jak křemeny, John Barry a jeho báječný soundtrack oheň rozdmíchává. Hamiltonův špektákl prostě hnětá... nádherné a atraktivní asijské scenérie, boží hlášky, nádherné ženské křivky... a klasik seržant Pepper na dovolené (I know You! You are that secret english agent form England!!!)... Prostě završení zlaté éry, kterou další filmy pravidelně překonávaly bohatostí zápletek a oslnivostí efektů, ale nikdy se ani nepřiblížily STYLU agenta 007 v jeho nejlepších letech. ()

Matty

Jako kdyby béčkový režisér a velký fanouček Žiješ jenom dvakrát natočil vlastní verzi svého oblíbeného filmu. Do nešťastně zvolené "pouťové estetiky" sice bradavkovitý padouch Christophera Leeho zapadá, ale celkově této přeplácané, přesto unylé bondovce nepomáhá. Scény se šerifem Pepperem jsou nadto jako z horšího dílu Policejní akademie. 55% Zajímavé komentáře: woody, pshimi, PALINO, Mahalik, pjotr76 ()

• Auto, které skočí s otočkou přes řeku, bylo v úpravě s volantem ve středu kvůli vyvážení. Navíc to byl první kaskadérský filmový kousek, který byl vypočítán počítačem. (Azog)

Související novinky

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and…