Muž se zlatou zbraní

• slovenský

James Bond: Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1974, 125 min

Pro mě jedna z nejlepších bondovek. Roger Moore má charisma skoro jako Sean Connery z prvních dílů. Rovněž zápletka je zajímavá (správně bodovská) a akce perfektně načasovaná. James zde má konečně opravdu rovnocenného protivníka. Ani chviličku jsem se nenudila jako u některých jiných dílů (Dnes neumírej).(23.10.2004)

Jako kdyby béčkový režisér a velký fanouček Žiješ jenom dvakrát natočil vlastní verzi svého oblíbeného filmu. Do nešťastně zvolené "pouťové estetiky" sice bradavkovitý padouch Christophera Leeho zapadá, ale celkově této přeplácané, přesto unylé bondovce nepomáhá. Scény se šerifem Pepperem jsou nadto jako z horšího dílu Policejní akademie. 55% Zajímavé komentáře: woody, pshimi, PALINO, Mahalik, pjotr76(31.7.2007)

Charizmatický záporák Christopher Lee dodáva tejto v poradí už 9-tej a Mooreovej druhej bondovke ten správny nádych. Zároveň sa jedná aj o reinkarnáciu Conneryho prvých bondoviek, ktoré atmosférou to najviac pripomína. Škoda len otravnej a nezáživnej Britt Ekland, ktorá mi tu pripadala vrcholne nesympatická a nebolo to zásluhou scenára. Roger Moore mi tu však ešte pripadá, akoby si stále hľadal svoj prejav agenta 007. Ale už je to na dobrej ceste. A ešte musím pochváliť aj finále, ktoré považujem za jedno najpamätnejších v tejto sérii.(25.12.2006)

"Ó, Jamesi!" Plusy: sexy blonďavá Bond girl v službách Jej veličenstva, britská základňa v stroskotanej lodi, Christopher Lee (!!!), pár hlášok, bludisko, skvelé finále. Zápory: len pár (!) hlášok, tri bradavky, trošku rozťahanosť v strede filmu, občas zbytočné kľučky v dejovej línii (tradične Bondovská chyba), priemerný až mizerný úvodný song. PS: pôvodne mala hlavnú tému skladať kapela Alice Cooper, ale kvôli ich povesti z toho producenti zišli. Skladba sa nachádza na albume Muscle of Love, poslednom pred ich rozpadom. Skvelá skladba, akurát ešte trošku bolo treba dotiahnuť produkciu skladby a mohla byť vo filme ...(27.10.2007)

Francisco Scaramanga je vedle Blofelda v podání Donalda Pleasence rozhodně nejpamětihodnější padouch z celé série. Christopher Lee využívá svůj hluboký hlas a aristokratický vzhled k tomu, abyste z něho měli opravdový respekt. Proto je škoda, že se opravdu předvede až v závěru, který je - jak už je u Hamiltona zvykem - poměrně chudý na velkolepé scény a místo třešničky na dortu zanechává spíš lehkou pachuť na jazyku. Doufám, že se změnou na režisérském postu přijdou v dalších dílech vypjatější situace a nikoli pouze náznaky akčních momentů. Roger Moore by si to zasloužil, jeho Bond je více než důstojným nástupcem Conneryho a poloha šarmantního rošťáka mu perfektně sedne.(27.12.2011)

• - The Man with the Golden Gun je podle velkého přehledu internetového serveru IGN.com z roku 2006 nejhorší filmovou bondovkou, která kdy byla natočena. (Colonist)

• - Zápletka epizody byla inspirována energetickou krizí v roce 1973, která trápila Británii ještě během premiéry filmu. (Colonist)

• - Clifton James (J. W. Pepper) hrál stejnojmennou postavu již podruhé. (SeanBean)