Svatá hříšnice

Komedie / Muzikál

Československo, 1970, 103 min

Vladimír Čech

Jiří Marek, Jiří Karásek, František Langer (divadelní hra)

Václav Huňka

Martin Štěpánek, Bohuš Záhorský, Ladislav Pešek, Kateřina Macháčková, Alena Vránová, Zdeněk Řehoř, Josef Gruss, Martin Růžek, Zdeněk Kryzánek, Václav Sloup, Stanislav Fišer, Antonie Hegerlíková, Josef Beyvl, Eduard Kohout, Zora Polanová, Milica Kolofíková, Jana Drbohlavová, Michaela Lohniská, Leoš Kaltofen, Anna Gabrielová, Vladimír Leraus, Otto Haas, Regina Kociánová, Marta Richterová, Jitka Cerhová, František Miroslav Doubrava, Bert Schneider, Anna Smejkalová, Václav Král, Karel Smyczek, Karel Rojdl, Blažena Vernerová, Iva Šašková, Václav Švec, Miloš Vavruška, Oldřich Velen, Zuzana Šeřínská, Stanislav Hájek, Oskar Hák, Jiří Joran, Václav Kotva, Eduard Pavlíček, Věra Petáková, Jana Posseltová, Naděžda Sobotková, Antonín Meisner, Miloš Willig, Michaela Vítková, Josef Burda, Karel Peyr, Jiří Cimický, Eva Fröhlichová, Marie Gergiedowská, Ivana Kuchařová, Věra Muchková, Ivana Suchá, Eugenie Šulcová, Milan Kindl, Ladislav Branč, Václav Wittmann, Renata Bauerová, Václav Halama, Helena Pejšková, Karel Vrtiška, Angelo Michajlov, Petra Nohová, Blanka Rendlová, Eva Roučková, Inka Vostřezová, Pavel Pekárek, Karel Turnovský, O. Maršálek, Čestmír Preclík, Zdeněk Skalický

60%(17.4.2013)

V Ct jsem tenhle film ještě nikdy neviděl. Takže jsem si ho stahoval z FILMBOXU. Líbí se mi zachycení dobové atmosféry, do popředí jde duch lidí a města Prahy, a slušné herecké výkony.(12.9.2010)

Nebylo to špatné. Ale tím zpívání se neúměrně natáhla stopáž. Obrácení Ferdyše Pištory mělo větší šmrnc.(7.3.2015)

• NinadeL

Tolik verzí Obrácení Ferdiše Pištory jsem vidět nemusela. Nicméně tato je o chlup lepší, než ta šílená z roku 1967.(22.5.2011)

♫ Co může chtít zestárlý detektiv, než poznat rub i líc každýho gaunera a pak mu říct, proč nezkusil už dřív ochutnat kouzlo dnešního večera... Není to úplně 100%, zejména sólové písně hlavní ženské postavy v podání Kateřiny Macháčkové trochu i nudí, ale jinak krásná muzikálová záležitost ze stříbrného plátna, jakých u nás moc není. No posuďte sami: libozvučné melodie Angelo Michajlova s hravými texty Pavla Kopty, fešný Martin Štěpánek v roli Ferdyše Pištory a k tomu nádherný operetní hlas Milana Chladila, excelující herečtí bardi Ladislav Pešek a Bohuš Záhorský + další hvězdní protagonisti (Řehoř, Růžek, Vránová, Beyvl, naposled před kamerou Josef Gruss), atmosféra pražského podsvětí, místy obdobná čtyřem velkofilmům z cyklu Hříšní lidé města pražského, groteskní momentky s drobným zlodějíčkem a slepým harmonikářem,... Velice příjemná umělecká podívaná.(30.5.2017)