Pirates of Blood River, The

Dobrodružný / Thriller / Drama / Akční

Velká Británie, 1962, 87 min

Typický dobrodružný film od štúdia Hammer, aj zo svojimi hviezdami - Leem, Keirom a Reedom (ten sa však dlho neohreje). Pripomínal mi trochu Devil-Ship Pirates, kde pirátsky kapitán, tiež ho hral Lee, chce obsadiť a rabovať dedinu. Kvitujem, že so skutočným začiatkom filmu sa tu nepárali a takmer hneď sa išlo na vec. Hl. hrdina je celkom sympaťák, dobrodružno-akčný príbeh funguje a napriek niektorým štúdiovým scénam a neohrabaným "riečnym" pirátom nechýba filmu atmosféra.(11.9.2016)

• pepua

Dopitak má pravdu, tenhle "dobrodružný" film postrádá to nejdůležitější, a sice dobrodružství.(28.10.2012)

• dopitak

Z hammerovek asi největší zklamání. V podstatě, řeknu-li to zcela otevřeně, je to strašná blbost. Na imdb vzpomínaný Christopher Lee jako kapitán pirátů s páskou přes oko mě se svým francouzským přízvukem a super rychlou angličtinou děsně štval, protože do jeho příchodu na plátno jsem filmu velice slušně rozuměl. Asi nejvíc mi vadila jakási vágnost lokací- kde je vesnice, co je to zač, že tam mají vlastní soud a posílají lidi na galeje? Co je to za Krakonoše v pozadí? Který kontinent? Proč piráti dobývají řeku po krk ve vodě? Proč krvavá řeka, když piráti nikoho nevraždí (kromě útoku na vesnici, tam je to ale vynucené). Chybí nákres pirátů, jejich minulosti, jejich "ukotvení" ve společnosti. Honem jinam.(31.3.2009)

• fragre

Důkaz dobové vyčerpanosti žánru pirátského filmu. Nuda, směšnost a trapnost.(4.2.2018)

• - Během natáčení dostal Oliver Reed zánět středního ucha a musel být hospitalizován. (reich)

• - Ve chvíli, kdy piráti začínají svůj útok proti osadě, je na nebi nad obránci zřetelně vidět bílá čára od letadla. Záběr se opakuje dvakrát. (dopitak)

• - Natáčení probíhalo v Callow Hill, Burnham Beeches a Black Parku. (reich)