Policejní akademie 7: Moskevská mise

• Česko

Policejní akademie: Moskevská mise

Police Academy: Mission to Moscow

• Rusko

Полицейская академия 7: Командировка в Москву

Policajná akadémia: Moskovská misia

Komedie / Krimi

USA / Rusko, 1994, 83 min

Mne sa tento film páčil, pretože bol pre mňa nostalgiou na prvú časť Policajnej akadémie. Pripomenul som si, že aj oni sú len ľudia, a že aj oni zostarli. Umelecká hodnota bola nulová, ale mne sa tento film v podstate páčil. Asi aj preto, lebo som veľký fanúšik Policajnej akadémie. Odo mňa si to zaslúži ***.(26.1.2013)

• gombarix

sestava "starých známých tváří" tu připomíná už spíš jen sbírku vyčpělých mrtvol... a můj oblíbenec DracuLee taky zjevně vymete opravdu kdeco. Jediné, na co se tu stálo za to dívat, byla Claire Forlani. - Nejvtipnější na celém filmu je tak nakonec odkaz (asi snad záměrný) ke stejnojmennému veledílu hollywoodské válečné prosovětské propagandy (Mission to Moscow, 1943)...(19.9.2007)

• Foxhound#1

Na začátku devadesátých let se rozpadnul kolos jménem SSSR a Amíci s Rusama začli být kamarádi. No logicky se to muselo projevit i ve filmu, mimojiné viz. čtvrtý Rocky. Tenhle boom zasáhl i vyhasínající sérii policajtských komedií. Fakt, že do tohoto dílu šlo jen 5 veteránů série asi o něčem svědčí, nicméně proč to hodnotit tak přísně? Je to slabé, ale vzhledem k obsahu a obsazení to pořád je (horší) průměr. Mě se to moskevské prostředí líbilo a i Ron Perlman se svym "ruskym" xichtem v roli mafiánského bose se povedl.(28.7.2006)

• Lacike

Nevyraznu nahradu Guttenberga nahradil este nevyraznejsi herec. Tomu hovorim umenie. Pôvodna zostava sa este viac preriedila a zostalo uz len 5 statocnych. Zapletka je tentoraz vyrazne infantilna. Toto je film v ktorom som si prvykrat vsimol Perlmana a dlho som ho preto povazoval za mizerneho herca. Oci potesi aspon mladucka kraska Claire Forlani. Pamätam si, ze uz za detskych cias ma tento diel sklamal, ale jednu hviezdicku davam za to, ze som ho ako jediny videl v kine.(4.10.2016)

• Xmilden

Sledujeme něco úplně jiného. Zatímco minulé díly se natáčely s roční periodou. Moskevská mise si dala trošku na čas. Bohužel, veliká škoda že vznikla. Z původního obsazení nám zůstaly jen ruiny a jako bonus jsme dostali kadeta Connorse. Scéna "Jsem na záchodě" myslím nejlépe vystihuje kam se to vlastně série dostala. 20%(12.3.2012)

• - V scéne, kedy Lassard (George Gaynes) bojuje s Konalim (Ron Perlman) potiahne koberec, aby ho potkol. V nasledujúcom zábere je však koberec dokonale narovnaný. (unclejack)

• - V kanceláři Aleksandra Rakova (Christopher Lee) se nachází ruská vlajka, která je naopak. (KucC)

• - když delegace přistává v Moskvě, je v záběru přistávající letoun Iljušin Il-62, který má motory na zádi. Když však delegace vystupuje z letadla, je v záběru letoun s motory pod křídly (patrně Boeing 707). (Foxhound#1)