Das Rätsel der roten Orchidee

Secret of the Red Orchid

Krimi

Západní Německo, 1962, 84 min

Klady - pěkná velká role pro Klause Kinského, účast Christophera Lee, sex-appeal Marisy Mell a výkon Eddiho Arenta (zde je ve své typické roli smolného, trhlého a superkorektního butlera opravdu ve formě). Jinak vůbec ne špatná kriminálka, byť totožnost hlavního arcilotra našinec tušil od půlky filmu a byť vzájemné ze světa se zprovození dvou téměř hlavních arcilotrů příliš napíná důvěřivost diváka. Též hlavní klaďas je dosti nevyrazný, ale na pěkné tři hvězdičky film dosáhne.(28.6.2011)

dalsí edgar wallace a tentokrát je to docela jízda...christopher lee jako detektiv proti padouchovi kinskimu(25.1.2003)

Wallaceovka, která je spíše gangsterkou, než detektivkou. Klady pěkně shrnul fragre, já jen přidám skvělou hudbu (P.Thomas prostě umí) a rozkošnou kopici mrtvol. E.Arenta bych si ovšem jako sluhu rozhodně nevzal (zde má slušivou přezdívku Sluha smti...no, chvílemi mě spíše napadalo Smrtící sluha). Zato Marisa Mellová je šťabajzna k nakousnutí. Film šetří mlhou i nahotou, ale příběh vcelku odsýpá. Kinski (zde až nebezpečně sladký) a Lee odvedli své standardní výkony.(20.12.2015)

Tak konečně jedna dobrá Wallaccevka. Je to solidní podívaná s pěknou atmosférou parádníma hercema, nebudu vyzdvihovat Leeho který podává standartní výkone ale Kinského který je prostě ďábel v každé roli. Film je solidní hlavně díky rychlosti což není tak obvyklé u Wallacovek. Vražd je docela dost a tak se člověk moc nenudí. Solidní film.(1.9.2014)

Priemerná gangsterská krimi o boji dvoch zločineckých skupín. Rukopis Edgara Wallaceho je v motíve dedičstva a v slušnom tempe. Na rozveselenie je tu opäť starý známy Eddi Arent. 10. wallaceovka v poradí.(14.4.2011)

• - Christopher Lee nemusel být v Německu dabován, protože umí perfektně německy. Naopak pro anglickou verzi již jeho postava dabována byla. (Listeroman)