poster

Hadí jáma a kyvadlo

 • Západní Německo

  Die Schlangengrube und das Pendel

 • Západní Německo

  Pendulum

 • USA

  The Torture Chamber of Dr. Sadism

 • USA

  Blood of the Virgins

 • Kanada

  Blood of the Virgins

 • Irsko

  The Blood Demon

 • USA

  The Blood Demon

 • USA

  Castle of the Walking Dead

Horor

Západní Německo, 1967, 85 min

Režie:

Harald Reinl

Předloha:

Edgar Allan Poe (kniha)

Scénář:

Manfred R. Köhler

Hudba:

Peter Thomas
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ***

  Horor tak blbý, až je zábavný. Vinnetouovský režisér obsadil své oblíbené herce a proti nim postavil hororového krále Christophera Lee. Žánrově vypadá aspoň místy výprava, zbytek má často blíže k Tajemství hradu v Karpatech než k E. A. Poeovi. Tím nemyslím jen herecké výkony, ale hlavně to, jak je to natočené. Ač je tu třeba poprava rozčtvrcením, výsledkem je horor bez krve, sexu a vulgární mluvy - prostě ve všech ohledech splňující normy označení „do 12-ti let nevhodné“. Ideální přechod mezi pohádkami Juraje Herze a horory pro dospělé.(16.2.2009)

 • darkrobyk
  ****

  Roztomilý horror, který čerpá inspirace všude možně: úvodní scéna připomene Bavovu Masku Satana, obrazy na hradě jsou inspirovány H.Boshem, rázovité postavy městečka jakoby vypadly pro změnu z obrazů P.Bruegela a hrad je papundeklovější než kašírované kulisy Hammeru. Dobrodružná cesta statečného Barkera a půvabné Dorové připomene českého Fantoma Morrisvillu. Les je nádherně strašidelný, plný starých pokroucených stromů v mlze, na jejichž větvích jsou zaklesnuty lidské ostatky - ruce, nohy, lebky, ale i celé mrtvoly, ba, celý les oběšenců dělá veselou společnost poutníkům na hrad Draculy, pardon, Reguly (prý byly problémy s právy, a tak stále stejně vypadající Lee se změnil na Regulu). Elixír života dá vzpomenout nejen na upírské horrory, ale i na naše pozdější Herzovo Deváté srdce (možná, že se zde autor scénáře Jos.Hanzlík inspiroval). Příjemně si lze užít interiéry hradu se všemožnými pastěmi, zbraněmi a mučícími nástroji, lebkami, chodbami a dokonce! živými supy (většinou v těchto filmech bývají loutky, které použili i tvůrci Conana u Stromu smrti). Hudba je místy temná, pak rozverná, občas čekáte, že se na planině objeví indiáni, jako celek však film baví, což je hlavní.(11.2.2012)

 • strougy
  ***

  Skutečně zvláštní směska hororu a parodie, kde krásně temná hororová atmosféra vznikající z obvyklých žánrových propriet jaké představují opuštěný hrad obklopený hustou mlhou či temný les plný pověšených lapků dostává neuvěřitelně komickou úroveň díky prkenému ( mírně řečeno ) herectví Lexe Barkera či Karin Dor a dialogům, které jim scénář vkládá do úst, zejména vysvětlení proč sluhu nezraňují kulky mě dostalo do kolen...(16.2.2009)

 • JFL
  ****

  Film k motivům gotických hororů přistupuje stejně jako vinnetouovky k žánru westernu. Balancuje tedy na hraně parodie a naivně hloupoučké pocty, zatímco prostředí využívá jako pouhou kulisu pro prostoduchá dobrodružství hrstky šablonovitých postav (hrdina bez bázně a hany, dívka v nesnázích, bodrý světoběžník a zlotřilý lump). Hadí jáma a kyvadlo (viz Festival otrlého diváka 2009) je především béčková zábava s absurdním dějem, nulovou vnitřní logikou a smyslně dráždivou Karin Dor (Vinnetou už nikdy nebude jako dřív).(28.1.2009)

 • liquido26
  ****

  Opravdu moc pěkný horor s moc pěknou Karin Dorovou, skvělým Lexem Barkerem (bylo hezké je vidět oba společně jinde než na divokém západě:-)) a ještě lepším Christopherem Lee. Atmosféra hrůzostrašné cesty k zámku - černí jezdci na koních, stromy plné oběšenců, zmrzačené zbytky lidí, starý hřbitov. Zámek jako z pohádky - tajné chodby, dveře, které se zavírají a otevíraj sami, mříže, mučidla, podzemní laboratoř, krysy, štíři, hadi, zdi pomalované psychedelickými kresbami, nemrtvý sluha a z mrtvých vzkříšený hrabě Count Regula (zkuste si to rychle vyslovit a uvidíte, že podobnost s Count Dracula není asi jen náhodná). Děj je celkem jednoduchý, postavy se občas chovají trochu naivně a nelogicky, ale to vše je vyváženo výše popsanou úžasně temnou atmosférou a skvělými herci.(28.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace