Scream and Scream Again

Christopher Wicking

John Coquillon

Milton Subotsky
  • TheRaven

Ač obitus nedoporučoval, stejně jsem se rozhodl na tento snímeček mrknout, když už mi leží půl roku v počítači. No a musím jeho slova jen potvrdit. Příběh je příliš zmatený, než aby mohl nějak víc upoutat divákovu pozornost. Ti, kvůli kterým tento film možná někteří vyhledají, tu jsou jen krátce, pouze Price si na konci docela užijeme. Právě ten konec byl asi to nejlepší a dokázal mi alespoň svou příjemnou a naivní béčkovostí přivodit úsměv na tváři.(25.11.2008)

Film se dotýká několika témat, z nichž některá se nejdříve objevují jen v jedné dějové linii, aby se pak na konci spojila v celek. Varování před totalitními režimy a naprostou kontrolou lidstva je zřejmé, stejně tak jako varování před přelidněním a hladomorem, zároveň se tu objevuje i kritika klonování nebo spíš vytváření nadčlověka pomocí medicíny. Tady vzniká otázka, kam až člověk může ve výzkumu v medicíně dojít, kde je ta morální hranice, za kterou by se třeba neměl pouštět… Jak už jsem zmínil, jsou tu dvě dějové linie, které snad mohou působit zpočátku zmateně, ale na konci do sebe všechno krásně zapadne. Nouze není ani o humor, obzvlášť postava detektiva Bellavera je výborná. Docela mne překvapilo o jak seriózní film se jedná, kašlete na známé tváře, o tom tenhle film vůbec není, skoro mám pocit, že adorace trojky Lee-Cushing-Price u některých nezná mezí… Je to báječné utopistické sci-fi.(20.7.2011)

• Campbell

Tak tohle jsem bohužel moc nepobíral a hlavně jsem měl těžké obtíže film vůbec dokoukat. Jedná se o hodně divný film který vypadá jako slasher, pak se změní a je to mysteriozní, pak krimi. A navíc je to šílenej madlavajz. Vincentovy se nedivím že film nepobíral ani po natáčení. Tohle mohla být pecka. Máme 70 léta a 3 největší herecký hororvý ikony. Tak proč jenom z toho vzešla takováhle křeč? Přeškoda.(16.12.2013)

...film obsahuje dva naprosto nesourodý příběhy, které spolu nemají téměř nic společnýho a řadu jednotlivých scén, které nezapadají do žádné z obou příběhových linií, chybí jim vyvrcholení a působí na mě jaksi samoúčelně (např. pády do kyseliny)...další problém je, že tři hlavní představitelé se na plátně objeví pouze na několik málo minut (Cushing umře asi 2 minuty potom co se objeví) což je veliká škoda, protože od filmu, kde hrají tito tři velikáni jsem čekal mnohem víc.......celkově by mi ani tak nevadila absence smysluplného příběhu pokud by byl film nějak zábavně a zajímavě zpracován, pak by se dalo uvažovat o vyšším hodnocení - bohužel to ale není případ tohoto snímku.......P.S.:přiznávám se, že když jsem film viděl před nějakou dobou poprvé, nebyl jsem zcela střízlivý..toto a mírná ospalost, která vyvrcholila tím, že jsem konec filmu zaspal, se projevilo v mém hodnocení.Po druhém shlédnutí musím přiznat, že film není tak strašný, jak se mohlo jevit z mého hodnocení.Taky jsem to pochopil a tudíž první větu mého komentáře neberte vážně(14.6.2003)

Prapodivná záležitost, která – přestože občas člověk neví, kde mu hlava stojí – vývojem příběhu neustále překvapuje. Ve filmu se potkávají tři skutečné herecké veličiny – Vincent Price, Christopher Lee a Peter Cushing, byť všichni tři jen ve vedlejších rolích. Samotný film je natočen nekonvenčně, prolínají se v něm tři zdánlivě zcela nesouvisející příběhy. Celé to začíná příběhem nešťastníka, který se zhroutí na ulici a probudí se na neznámé klinice bez jedné nohy (pozor SPOILER – a pokaždé, když se film k této postavě vrátí, má na těle o jednu končetinu méně – tady v těch pasážích příjemně zamrazí). Nejzajímavější částí filmu je policejní vyšetřování brutálních vražd, které má na svědomí jeden psychopat. Vrcholem této pasáže je bravurně natočená policejní honička v autech, u které každý milovník starých bondovek slastně zachrochtá. :-) Naopak třetí příběh o jakémsi prazvláštním politickém režimu působí dost těžkopádně. Všechny tři příběhy se ve finále spojí v jeden a divák se tak konečně dozví, co že to všechno mělo znamenat. Toto prozření mě sice nijak zvlášť nenadchlo, ale závěrečnou konfrontaci Price vs. Lee jsem si vychutnal do poslední kapky. :-) Celkově se mi tento film docela i líbil, přestože jeho příběh je opravdu zvláštní a z dnešního pohledu to na zadek nikoho neposadí.(27.8.2011)

• - Několik let po natáčení Vincent Price přiznal, že nikdy docela nepochopil scénář tohoto filmu. (Chatterer)

• - Film je známý také pod názvem Screamer. (Chatterer)

• - Peter Cushing strávil na konkurzu na tento film 11 hodin. Přitom svou roli natočil za jeden den. (Chatterer)