Reklama

Reklama

Scream and Scream Again

  • Austrálie Scream and Scream Again (více)
Trailer
Horor / Sci-Fi / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, 1970, 95 min

Obsahy(1)

V Londýně řádí šílený sériový vrah, který své oběti zbavuje veškeré krve. Jakmile se policie dostává na stopu, nejrůznější vodítka poukazují k domu, který vlastní excentrický vědec. (Chatterer)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

pepua 

všechny recenze uživatele

Film se dotýká několika témat, z nichž některá se nejdříve objevují jen v jedné dějové linii, aby se pak na konci spojila v celek. Varování před totalitními režimy a naprostou kontrolou lidstva je zřejmé, stejně tak jako varování před přelidněním a hladomorem, zároveň se tu objevuje i kritika klonování nebo spíš vytváření nadčlověka pomocí medicíny. Tady vzniká otázka, kam až člověk může ve výzkumu v medicíně dojít, kde je ta morální hranice, za kterou by se třeba neměl pouštět… Jak už jsem zmínil, jsou tu dvě dějové linie, které snad mohou působit zpočátku zmateně, ale na konci do sebe všechno krásně zapadne. Nouze není ani o humor, obzvlášť postava detektiva Bellavera je výborná. Docela mne překvapilo o jak seriózní film se jedná, kašlete na známé tváře, o tom tenhle film vůbec není, skoro mám pocit, že adorace trojky Lee-Cushing-Price u některých nezná mezí… Je to báječné utopistické sci-fi. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Takže sme celé roky čakali, kým sa spolu ukážu Vincent Price, Peter Cushing a Christopher Lee a výsledkom je toto tu... Scream and Scream Again je typický úpadkový horor zo začiatku 70tych rokov, kedy štúdiové gotické kostýmovky vyšli z módy a spoločnosti, ktoré na nich vyrástli, nedokázali spracovať tento fakt. Filmy sa stali drsnejšie, sexuálnejšie, no bez kostýmov a umelej hmly nemali žiaden štýl. Čerešničkou na torte je využívanie hercov, ktorí spolu vystupovali vo filme, ale často sa ani nestretli v spoločnej scéne. Toho príkladom je aj Scream and Scream Again, kde sa stretnú iba Vincent Price a Christopher Lee a to len asi na minútu. Jediné spestrenie je prapodivná zápletka spájajúca vraždy žien, tajomnú fašistickú krajinu a šialeného vedca. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Doktor Browning (V. Price) se po vzoru barona Frankensteina snaží vytvořit umělou bytost, která bude po všech stránkách dokonalá. Ne zlá, jak říká (odkaz na Frankensteinovo monstrum), ale perfektní. Otázkou je, zda pro tyto bytosti už nadešel čas. Trojice hororových hvězd má role, jak překvapivé, padouchů. Cushing se bohužel jen mihne a ani Lee se na plátně moc neohřeje. Ani mi to nevadilo, jelikož film sám o sobě je dosti napínavý. Má dvě linie - jedna sleduje psychopatického vraha zabíjejícího brutálně mladé dívky, druhá pak fiktivní vojenskou zemi. Obě linie spojuje výzkum doktora Browninga. Zpočátku se možná zdá vše zmatené, dozvuk psychedelických 60. let je znát, nakonec vše do sebe zapadne jako dílky puzzle. Jednou z nejnapínavějších je automobilová honička a následné pronásledování. Jistě, dnešní divák je zvyklý na jinačí akce, ale člověk ji z pohledu doby musí ocenit. Ocení především milovníci starších snímků a V. Price. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Price-Lee-Cushing sľubovalo veľa, škoda, že Cushing sa vo filme dlho neudržal. Príbeh síce nie je nejako kontinuitný, najprv vyšetruje vraždy polícia, neskôr ide po stope na vlastnú päsť doktor-patológ. Pointa sa triešti na menšie kusy a diváci sa pomaly dostavajú do deja, čo je fajn, že nie všetky karty sú rozdáné už niekde v polke filmu. Súboje, sci-fi medicína a akcia, napr. v prípade prenasledovania zločinca do kameňolomu, sú výborne spracované. Jeho beh hore po kameňolome je bravúrne zvládnutý. Divák je neustále v napätí, čo sa stane. Hodnotenie: 70% ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak tohle jsem bohužel moc nepobíral a hlavně jsem měl těžké obtíže film vůbec dokoukat. Jedná se o hodně divný film který vypadá jako slasher, pak se změní a je to mysteriozní, pak krimi. A navíc je to šílenej madlavajz. Vincentovy se nedivím že film nepobíral ani po natáčení. Tohle mohla být pecka. Máme 70 léta a 3 největší herecký hororvý ikony. Tak proč jenom z toho vzešla takováhle křeč? Přeškoda. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (3)

  • Peter Cushing strávil na konkurzu na tento film 11 hodin. Přitom svou roli natočil za jeden den. (Chatterer)
  • Film je známý také pod názvem Screamer. (Chatterer)
  • Několik let po natáčení Vincent Price přiznal, že nikdy docela nepochopil scénář tohoto filmu. (Chatterer)

Reklama

Reklama