Reklama

Reklama

Scream and Scream Again

Trailer
Horor / Sci-Fi / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, 1970, 95 min

Obsahy(1)

V Londýně řádí šílený sériový vrah, který své oběti zbavuje veškeré krve. Jakmile se policie dostává na stopu, nejrůznější vodítka poukazují k domu, který vlastní excentrický vědec. (Chatterer)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

obitus 

všechny recenze uživatele

Huh, Price - Lee - Cushing v jednom filmu?! Sice produkuje AIP, ale to by nemel byt takovy problem. Tesil jsem se jak malej.....ale co jsem dostal? Podivnou sracku :( . Pribeh je silene nekonzistentni, jednotlive sceny na sebe navazuji uplne zmatene. I kdyz se nakonec vse vpodstate vysvetli a film je vytazeny z uplneho bahna, nemuzu se ubranit smutku - takova promarnena sance! Price svuj part zvlada dokonale a je rozhodne jedinym duvodem, proc tuhle silenost dokoukat. Cushing se mihne na dve minuty a Lee je proste vzdy az ten dalsi vzadu... . Nedoporucuju. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Doktor Browning (V. Price) se po vzoru barona Frankensteina snaží vytvořit umělou bytost, která bude po všech stránkách dokonalá. Ne zlá, jak říká (odkaz na Frankensteinovo monstrum), ale perfektní. Otázkou je, zda pro tyto bytosti už nadešel čas. Trojice hororových hvězd má role, jak překvapivé, padouchů. Cushing se bohužel jen mihne a ani Lee se na plátně moc neohřeje. Ani mi to nevadilo, jelikož film sám o sobě je dosti napínavý. Má dvě linie - jedna sleduje psychopatického vraha zabíjejícího brutálně mladé dívky, druhá pak fiktivní vojenskou zemi. Obě linie spojuje výzkum doktora Browninga. Zpočátku se možná zdá vše zmatené, dozvuk psychedelických 60. let je znát, nakonec vše do sebe zapadne jako dílky puzzle. Jednou z nejnapínavějších je automobilová honička a následné pronásledování. Jistě, dnešní divák je zvyklý na jinačí akce, ale člověk ji z pohledu doby musí ocenit. Ocení především milovníci starších snímků a V. Price. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Takže sme celé roky čakali, kým sa spolu ukážu Vincent Price, Peter Cushing a Christopher Lee a výsledkom je toto tu... Scream and Scream Again je typický úpadkový horor zo začiatku 70tych rokov, kedy štúdiové gotické kostýmovky vyšli z módy a spoločnosti, ktoré na nich vyrástli, nedokázali spracovať tento fakt. Filmy sa stali drsnejšie, sexuálnejšie, no bez kostýmov a umelej hmly nemali žiaden štýl. Čerešničkou na torte je využívanie hercov, ktorí spolu vystupovali vo filme, ale často sa ani nestretli v spoločnej scéne. Toho príkladom je aj Scream and Scream Again, kde sa stretnú iba Vincent Price a Christopher Lee a to len asi na minútu. Jediné spestrenie je prapodivná zápletka spájajúca vraždy žien, tajomnú fašistickú krajinu a šialeného vedca. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak tohle jsem bohužel moc nepobíral a hlavně jsem měl těžké obtíže film vůbec dokoukat. Jedná se o hodně divný film který vypadá jako slasher, pak se změní a je to mysteriozní, pak krimi. A navíc je to šílenej madlavajz. Vincentovy se nedivím že film nepobíral ani po natáčení. Tohle mohla být pecka. Máme 70 léta a 3 největší herecký hororvý ikony. Tak proč jenom z toho vzešla takováhle křeč? Přeškoda. ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Ač obitus nedoporučoval, stejně jsem se rozhodl na tento snímeček mrknout, když už mi leží půl roku v počítači. No a musím jeho slova jen potvrdit. Příběh je příliš zmatený, než aby mohl nějak víc upoutat divákovu pozornost. Ti, kvůli kterým tento film možná někteří vyhledají, tu jsou jen krátce, pouze Price si na konci docela užijeme. Právě ten konec byl asi to nejlepší a dokázal mi alespoň svou příjemnou a naivní béčkovostí přivodit úsměv na tváři. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (3)

  • Peter Cushing strávil na konkurzu na tento film 11 hodin. Přitom svou roli natočil za jeden den. (Chatterer)
  • Několik let po natáčení Vincent Price přiznal, že nikdy docela nepochopil scénář tohoto filmu. (Chatterer)
  • Film je známý také pod názvem Screamer. (Chatterer)

Reklama

Reklama