Scream and Scream Again

Peter Saxon (kniha)

Christopher Wicking

John Coquillon

Milton Subotsky

...film obsahuje dva naprosto nesourodý příběhy, které spolu nemají téměř nic společnýho a řadu jednotlivých scén, které nezapadají do žádné z obou příběhových linií, chybí jim vyvrcholení a působí na mě jaksi samoúčelně (např. pády do kyseliny)...další problém je, že tři hlavní představitelé se na plátně objeví pouze na několik málo minut (Cushing umře asi 2 minuty potom co se objeví) což je veliká škoda, protože od filmu, kde hrají tito tři velikáni jsem čekal mnohem víc.......celkově by mi ani tak nevadila absence smysluplného příběhu pokud by byl film nějak zábavně a zajímavě zpracován, pak by se dalo uvažovat o vyšším hodnocení - bohužel to ale není případ tohoto snímku.......P.S.:přiznávám se, že když jsem film viděl před nějakou dobou poprvé, nebyl jsem zcela střízlivý..toto a mírná ospalost, která vyvrcholila tím, že jsem konec filmu zaspal, se projevilo v mém hodnocení.Po druhém shlédnutí musím přiznat, že film není tak strašný, jak se mohlo jevit z mého hodnocení.Taky jsem to pochopil a tudíž první větu mého komentáře neberte vážně(14.6.2003)

Ja si myslím že to nebolo až také zlé.Podľa hodnotenie iných som čakal niečo horšie.Ale za tri to určite je,aj keď to nie je žiadny zázrak.Vincent Price ako doktor nebol najhorší,no hral veľmi málo,až na konci filmu sa naozaj predviedol.Peter Cushing hral len chvíľku a už musel opustiť tento svet.Christopher Lee hral tiež dobré.Je také trochu domotané,má to viac rovín.V Londýne je celá kopa krvavých vrážd,takže polícia je pod veľkým tlakom.A ešte k tomu tam pôsobí nejaká iná organizácia,takže polícia má toho až až,nevie čo skôr.Horror to ani moc nie je,skôr taký sci-fi thriller.No niekto možno bude z neho sklamaný,tá známa trojica mohla byť ozaj dobrá,ale nejako to nevyšlo.(17.1.2010)

I když se snímek „Scream and Scream Again“ úplně nepovedl a nedovedl využít potenciál, který na začátku měl, nedávám mu vyloženě špatné hodnocení. Zaprvé proto, že trojice Price-Lee-Cushing se prostě musí vidět spolu, zadruhé proto, že příběh není stupidní, je docela příjemně divný, jen není v konečném důsledku úplně dobře zvládnutý. Film mě zklamal, ale vyloženě blbý není.(9.1.2017)

Price-Lee-Cushing sľubovalo veľa, škoda, že Cushing sa vo filme dlho neudržal. Príbeh síce nie je nejako kontinuitný, najprv vyšetruje vraždy polícia, neskôr ide po stope na vlastnú päsť doktor-patológ. Pointa sa triešti na menšie kusy a diváci sa pomaly dostavajú do deja, čo je fajn, že nie všetky karty sú rozdáné už niekde v polke filmu. Súboje, sci-fi medicína a akcia, napr. v prípade prenasledovania zločinca do kameňolomu, sú výborne spracované. Jeho beh hore po kameňolome je bravúrne zvládnutý. Divák je neustále v napätí, čo sa stane. Hodnotenie: 70%(29.11.2013)

Film se dotýká několika témat, z nichž některá se nejdříve objevují jen v jedné dějové linii, aby se pak na konci spojila v celek. Varování před totalitními režimy a naprostou kontrolou lidstva je zřejmé, stejně tak jako varování před přelidněním a hladomorem, zároveň se tu objevuje i kritika klonování nebo spíš vytváření nadčlověka pomocí medicíny. Tady vzniká otázka, kam až člověk může ve výzkumu v medicíně dojít, kde je ta morální hranice, za kterou by se třeba neměl pouštět… Jak už jsem zmínil, jsou tu dvě dějové linie, které snad mohou působit zpočátku zmateně, ale na konci do sebe všechno krásně zapadne. Nouze není ani o humor, obzvlášť postava detektiva Bellavera je výborná. Docela mne překvapilo o jak seriózní film se jedná, kašlete na známé tváře, o tom tenhle film vůbec není, skoro mám pocit, že adorace trojky Lee-Cushing-Price u některých nezná mezí… Je to báječné utopistické sci-fi.(20.7.2011)

• - Peter Cushing strávil na konkurzu na tento film 11 hodin. Přitom svou roli natočil za jeden den. (Chatterer)

• - Několik let po natáčení Vincent Price přiznal, že nikdy docela nepochopil scénář tohoto filmu. (Chatterer)

• - Film je známý také pod názvem Screamer. (Chatterer)