Vládkyně Ayesha

David T. Chantler

Harry Waxman

James Bernard

Michael Carreras

Ursula Undress jako Ta, již musíme poslouchat (a kterou bych poslouchal moc rád :-D) a ve vedlejších rolích se objevující Peter Cushing a Christopher Lee - to jsou samozřejmě hlavní lákadla tohoto starého béčkového Hammer filmu. Viděl jsem již starou americkou verzi s Randolphem Scottem v hlavní roli, tato britská byla sice lépe obsazená, měla více známých jmen, ale jinak mě tolik nevzala. Obzvláště zhruba první polovina filmu byla hodně zdlouhavá a nudná. Na druhou stranu to ale zase nebylo tak špatné, jak napovídá zdejší hodnocení.(10.9.2011)

Fajný dobrodružňák zo slávneho štúdia Hammer, kde si zahrali ich najväčšie hviezdy Peter Cushing a Christopher Lee, plus vtedajšia kráska Ursula Andress. Dnešnému divákovi by možno vadila prílišná kulisovosť, no na druhú stranu sú to interiéry skutočne bohaté a podobne sú na tom aj kostýmy. Akurát mi tu chýbalo nejaké riadne stop-motion monštrum od Harryhausena, ako tomu bolo v orok novšom One Million Years B.C., taktiež od štúdia Hammer. Každý kto si film pozrie, určite si všimne aj okaté podobnosti s filmom Múmia - žeby náhoda ? :). (8/10)(18.12.2008)

• NinadeL

Tato 8. adaptace románu Henry Rider Haggarda She z roku 1887 nestojí za nic, zajímavá je pouze realizace pokračování pokračování s Olou Schoberovic. Je to škoda, protože Hammeroviny mohu, ale Uršulu skutečně ne.(27.1.2010)

• dopitak

Šílená bejkárna, která se Hammerům ani trochu nepovedla. Kromě závěrečné vtipné proměny, půvabné Ursuly Andress, klasické šablony hodný Cushing a zlý Lee a dominující silné hudby nestojí film vůbec za řeč.(12.8.2010)

Obstojná dobrodružná rozprávka, ktorá je v konečnom dôsledku dosť ukecaná a viac nudí ako zabáva, na upršané sobotňajšie popoludnie je však ideálna.(23.1.2011)

Čekal jsem nějakou totální kravinu, ale je to celkem koukatelný dobrodružný film se zajímavým hereckým obsazením. O reinkarnovaného blondýna tu soupeří Ursula Andress (která to dříve táhla s Jamesem Bondem) a Rosenda Monteros (která to dříve táhla s Chicem ze Sedmi statečných). To vše pod dohledem Petera Cushinga a Christophera Leea. Pokud vám to v něčem připomene filmy s Allanem Quatermainem, není to dílem náhody, ale stejného autora předlohy, sira Henryho Ridera Haggarda...(15.2.2019)

dobrodruzna fantasy o nesmrtelné královne podzemního mesta od spol. Hammer - podle predlohy H.R.Haggarda(25.1.2003)

• ashtangi

2* za krásu a sex-appeal Ursuly Andress.(27.6.2011)

Příběh o tom, jak se Ivan z Mrazíka v doprovodu Velkomoffe Tarkina a Alfreda Pennywortha žene přes poušť do matriachální Wakandy plný římskejch legionářů a černejch umpa-lumpů, aby tu proskočil modrým plamínkem a mohl tak strávit věčnost přitisknutej na rty blonďatý kleopatry. Těžko mu něco vyčítat, Ursula Andress je famózní kráska. Ona je důvod, proč tenhle film asi nikdy nepůjde zdařile zremakeovat. Zatimco většina předělávek starších klasik si vyláme zuby na nostalgii starejch fanoušků, tenhle film je dost neznámej na to, aby se vyhnul uječenejm stížnostem zarytejch origomilců. Novější verze by ale v porovnání jednoznačně padla právě kvůli představitelce hlavní role. Současnej hollywood se kočkama jenom hemží, to jo, ale na ostrý švýcarský rysy a smyslnej pohled Ursuly Andress asi žádná ze současnejch babuchen stříbrnýho plátna nemá. Tenhle epistemologicky objektivní aspekt je prakticky nedostižnej a hlavně díky němu (ní) tenhle film, podobně jako královna Kumy, neumírá. Hail Ayesha!(26.5.2019)

• Scaevola

Kvalitní a zábavný dobrodružný příběh hodný toho jména válčí s jediným motivem: S nikam nevedoucím milostným trojúhelníkem, o němž je při pohledu do výstřihu hned všem jasné, kdo ho musí vyhrát. Naopak body přidává nelítostně desilusivní závěr, který jsem v rámci této produkce nečekal a jenž mne překvapil svou poklonou lidskosti.(26.2.2015)