poster

Vládkyně Ayesha

 • český

  Ona

 • anglický

  She

Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Velká Británie, 1965, 106 min

Režie:

Robert Day

Předloha:

H. Rider Haggard (kniha)

Scénář:

David T. Chantler

Kamera:

Harry Waxman

Hudba:

James Bernard

Producenti:

Michael Carreras
(další profese)
 • kitano
  ****

  Fajný dobrodružňák zo slávneho štúdia Hammer, kde si zahrali ich najväčšie hviezdy Peter Cushing a Christopher Lee, plus vtedajšia kráska Ursula Andress. Dnešnému divákovi by možno vadila prílišná kulisovosť, no na druhú stranu sú to interiéry skutočne bohaté a podobne sú na tom aj kostýmy. Akurát mi tu chýbalo nejaké riadne stop-motion monštrum od Harryhausena, ako tomu bolo v orok novšom One Million Years B.C., taktiež od štúdia Hammer. Každý kto si film pozrie, určite si všimne aj okaté podobnosti s filmom Múmia - žeby náhoda ? :). (8/10)(18.12.2008)

 • liquido26
  ***

  Ursula Undress jako Ta, již musíme poslouchat (a kterou bych poslouchal moc rád :-D) a ve vedlejších rolích se objevující Peter Cushing a Christopher Lee - to jsou samozřejmě hlavní lákadla tohoto starého béčkového Hammer filmu. Viděl jsem již starou americkou verzi s Randolphem Scottem v hlavní roli, tato britská byla sice lépe obsazená, měla více známých jmen, ale jinak mě tolik nevzala. Obzvláště zhruba první polovina filmu byla hodně zdlouhavá a nudná. Na druhou stranu to ale zase nebylo tak špatné, jak napovídá zdejší hodnocení.(10.9.2011)

 • NinadeL
  *

  Tato 8. adaptace románu Henry Rider Haggarda She z roku 1887 nestojí za nic, zajímavá je pouze realizace pokračování pokračování s Olou Schoberovic. Je to škoda, protože Hammeroviny mohu, ale Uršulu skutečně ne.(27.1.2010)

 • dopitak
  *

  Šílená bejkárna, která se Hammerům ani trochu nepovedla. Kromě závěrečné vtipné proměny, půvabné Ursuly Andress, klasické šablony hodný Cushing a zlý Lee a dominující silné hudby nestojí film vůbec za řeč.(12.8.2010)

 • Scaevola
  **

  Kvalitní a zábavný dobrodružný příběh hodný toho jména válčí s jediným motivem: S nikam nevedoucím milostným trojúhelníkem, o němž je při pohledu do výstřihu hned všem jasné, kdo ho musí vyhrát. Naopak body přidává nelítostně desilusivní závěr, který jsem v rámci této produkce nečekal a jenž mne překvapil svou poklonou lidskosti.(26.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace