Sherlock Holmes a pekelný stroj (TV film)

Sherlock Holmes and the Leading Lady

Krimi / Thriller / Mysteriózní / Drama

Velká Británie / Francie / Itálie / Belgie, 1991, 2x90 min

• otík

První ze dvou filmů z plánované série pod názvem Sherlock Holmes the Golden Years. Nesmírně dlouhý dvoudílný nesmysl, který Sherlocka Holmese spíše zesměšňuje. Sice je zde zestárlý, ale to není důvod z něj dělat troubu, kterému často pointa vůbec nedochází. Zde je Holmes karikaturou sám sebe, naopak Watson je zde vykreslen velmi dobře. Celkově trapný pokus ztvárnit další Holmesovo dobrodružství. Hudba: Detto Mariano(26.10.2012)

• Cesarea

Pomoc! To byly fakt tři hodiny utrpení, slátanina nesmyslného nelogického příběhu, bez napětí, bez vtipu, završená úděsným dabingem... Hrůza, například po rvačce s pronásledovaným vrahem v nějakém průmyslovém areálu visí Sherlocka Holmese za jednu ruku z jakési věže a zoufale volá Watsona na pomoc. V první chvíli jsem nepochopila, kdo to je? Na záběru je totiž tak bídně namaskovaný kaskadér, že Sherlocka Holmese připomíná jen velmi vzdáleně ... Jeden bod za kostýmy, exteriéry a Morgan Fairchild. Možná, že to byla parodie na Sherlocka Holmese a já to nepochopila :-)(24.11.2010)

• candy_daze

Když se u Sherlocka Holmese v jakémkoliv podání nudíte, někde je chyba. Tady jich bylo hned několik. Třeba nudný scénář a nebo naprosto špatné herecké obsazení. Můžete si myslet, že mě zblbnul Guy Ritchie (ano, Robert Downey jr. je pro mě dokonalým Sherlockem!), ale komukoliv, kdo četl jakýkoliv z příběhů Sherlocka Holmese a doktora Watsona ví, že Sherlock nikdy nebyl nudný páprda bez sebemenší jiskry a Watson nebyl chlápek s krysím obličejem, který by Sherlocka nechal ve štychu a kňučel jako dítě bez dudlíku.(15.2.2011)

Jedna z nejslabších Holmesovek, co jsem viděl. Stupidní dialogy (a místy i děj) a přestárlý senilní Chris "Drákula" Lee. Irene Adlerová podle mě na něj příliš mladá a jako jeho femme fatale z příběhu Skandál v Čechách (asi 1890) by musel být Holmes pedofil:-) Osoba Freuda se ještě přežít dá (bydlím asi 10 km od jeho rodiště v Příboře), ale dostal mě "nafoukaný blbeček" Elliot Ness (můj reálný oblíbenec), který měl v roce 1910 pouze 7 let. Také mi vadila příšerná podoba Franty Pepy Jedničky (i Macháně by se za něj styděl:-). Tři hvězdičky s velkým přivřením oka hlavně za chytré oznámení bomby ve zpěvu, jinak 2,3*(14.7.2009)

• DocBrown

Christopher Lee se sice na roli Sherlocka Holmese hodi (i kdyz tady je to hodne prestarly Holmes), ale to je krome par vtipnych narazek tak jediny klad filmu. Jinak je roztahly, prekombinovany, nelogicky, ucelove podrizeny nacpat do nej co nejvic znamych postav. Treba zakomponovani Irene Adler a hlavne jejiho milostneho romanku je zcela nesmyslne. Za tri hodiny vyhozeneho casu to nestoji. BTW. Franz Josef byl ale saramantni zabavny chlapik, co ti zli cesi proti nemu porad meli ? 35%(15.7.2009)

• - Natáčení probíhalo v Rakousku, Lucembursku a ve Velké Británii, konkrétně v Londýně. (reich)