Taste of Fear

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1961, 78 min

Seth Holt

Jimmy Sangster

Možná, že jde o momentální rozpoložení, ale já jsem Taste of Fear opravdu nevnímal za bůhví jaký hororový klenot. Jde o šedesátá léta, takže se často trápím s naivitou a amatérismem hlavních postav. Také je k smíchu několik dialogů, které bych dneska neustál ani v komedii. Tomu všemu sice dopomáhá atmosféra, která je podobná jako ve filmu Strašení, tudíž kvalitní. Nicméně stáří je i tak hodně znát. A to ve filmu někdy sedne víc…a někdy míň.(11.4.2016)

Skvělý thriller s opravdu dobře skrytou palebnou silou. Hororových scén je zde sice jako šafránu, ale snímek se může pochlubit výbornou schopností hrát si s očekáváním diváka, kdy jsem si hned několikrát říkal, že je chování postav stupidní, nebo že to dopadne tak či onak, no nakonec se film vytasí přece jen s něčím navíc, co lze jen těžko očekávat. To co jsem ubíral zde, přidávám tady, protože jde o podobné dílka, jen tohle mi sedlo i přes ve srovnání o něco horší herecké výkony více. 90%(29.4.2013)

Peckááááááááá. Zapomenutej horor ze začátku šedesátých let, do kterého se mi vůbec nechtělo. Tak nějak sem pokládal za počátek zlatého hororového věku Hitchocka a tohodle jsem se bál jako Imf filmů starších čtyřiceti let. Ale pak jsem se k tomu dokopal a jsem nadšenej až za roh. Na vozík upoutaná, velmi sympatická (víte jak to myslím) slečna příjíždí navštívit svého otce do Francie na venkovní odřízlé sídlo. Neviděla ho deset let a nemůže se dočkat. Když jí řidič vyzvedne na letišti, dozví se že je její otec už nekolik dní na služební cestě a uvítá jí tedy její macecha... Tady ten film má všechno co na hororech miluju. Odřízlý děsivý dům s parádní atmosférou, neodhadnutelné postavy, v roce 1961 již starého Christophera Lee a double pointu kterou zkušenější možná dají, ale ostatní se budou tetelit blahem. Už jenom ta scéna, kdy slečna na vozíku přijede do té zahradní kůlničky na nářadí. Brrr. Pokud hledáte program na děsivou noc, dál nehledejte. 9/10(25.1.2014)

Alternativní název sedí jako prdel na hrnec. Jekot ze strachu, který předvede Susan Strasberg má intenzitu srovnatelnou s tryskovým letadlem. Naštěstí však není nejlepší filmový výkřik všech dob tím jediným, čím Scream of Fear vyniká. Přímočarý a napínavý thriller, horor snad ani ne, téměř celou dobu diváka vede k jedinému možnému rozuzlení a na konci mu uštědří facku přes celou hubu. Paráda! A byť jsem polovinu onoho úderu vykryl potvrzenou předtuchou, přesto mám vyražených pět zubů!(19.5.2015)

Hororem bych to určitě nenazýval, spíše takovým thrillerem, který až na dvě scény citelně postrádá dusivé napětí. Ale to by nevadilo, je tu ale jeden problém – nečekaný dějový twist, který je sice zrežírován působivě, ale staví na hlavu vše předešlé a postrádá jakoukoliv logiku. Stejně jako pointa a smysl počínání hlavní postavy, ty se bohužel s hloupostí twistu vezou do samotného lehce vygradovaného závěru. Je to fakt škoda, v první půli měl tenhle film našlápnuto opravdu „hitchcocovsky“, ale skončil jako úplné béčko.(9.10.2018)

• - Snímek nezaznamenal velký úspěch ve Velké Británii ani v USA, ale velké oblibě se dočkal v Evropě. (reich)

• - Ačkoliv se film odehrává ve Francii, natáčen byl Black Parku v Buckinghamshiru v Anglii. (reich)

• - Christopher Lee poznamenal, že režisér Seth Holt byl nejlepší režisér ve společnosti Hammer Films a vůbec ve Velké Británii. (reich)