Taste the Blood of Dracula

Horor / Romantický

Velká Británie, 1970, 91 min

Slabší čtyřka. Celkově lze říci, že jde o standardní úroveň hammerovských hororů s Draculou. Silně romantickou atmosféru mají zvláště scenérie v interiéru šlechtické hrobní kaple. Síly dobra v závěru vítězí díky symbolům kříže a svatyně, upravená pro temné obřady, se promění zpět v křesťanskou. Je slyšet latinská modlitba a s Draculou je to moc špatné...Ve zcela okrajové roli slečny v londýnském bordelu se tu kratičce objeví i Madeline Smith, jedna z hlavních postav hororu Krvežízniví milenci.(4.6.2009)

Vidieť úspech Rosemary's Baby v pätách filmu. Celá prvá polovica je viac satanským ako upírim hororom. Žánre sa vymenia akonáhle na scénu nastúpi Lee a jeho démonický Dracula, ktorému na rozdiel od ostatných filmov sa jeho plán aj celkom darí. Veľkou krvavou škvrnou na filme je záverečná vražda Draculu, ktorá je jedno veľké WTF. No Linda Hayden je očarujúca!(20.10.2011)

• J*A*S*M

Tak to zatím vypadá, že fanoušek Hammeru nejspíš nebudu. A už jsem ze všech těch existujících Dráculů předráculován. Zajímavé, že před pár desítkami let takováhle recyklace nikomu nevadila, přičemž dnes se na ni nadává na každém rohu. Zkrátka tento krvežíznivý hrabě má víc filmů, než by si býval zasloužil, a tento je navíc velmi slabý. Horror movie of the year(23.6.2010)

Díky silné romantické linii a hrůzu strádající atmosféře je Taste the Blood of Dracula pro mě zřejmě tím nejslabším, co se v této sérii urodilo. Příběh měl sice být o krvavé pomstě samotného hraběte, ale tu páchá jen prostřednictvím svých dámských obětí. Démonického Christophera Lee je zde opět poskrovnu, spíše zde vystupoval jako pěšák, a děj mi tudíž přijde tak trochu o ničem. Přesto se na to nekouká špatně, má to i své momenty, například takové oživení Pána temnot bylo docela nápadité. Ale pokud chcete více akce a hlavně samotného titulního upíra, mrkněte na závěrečný kousek Scars of Dracula.(16.9.2010)

Film vcelku zábavný, avšak postrádal jsme zde nějakou hmatatelnější atmosféru, neříkám, že byla špatná, ale mohlo to být lepší. Objeví se zde mnoho zajímavých nápadů a sympatických detailů. Snímek v několika málo věcech velmi volně vychází ze Stokerova Draculy. Veliká škoda, že scén se samotným Draculou je tak málo. Hodnocení je opravdu na hranici, ale zatím se přikloním k tomu nižšímu.(17.11.2008)

• - O špeciálne efekty sa mal postarať špecialista Les Bowie. Napokon nemohol, lebo bol viazaný prácou na inom filme. (beso74)

• - Film sa premietal ako dvojpredstavenie s filmom Crescendo (1970). (beso74)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 6. (beso74)