Reklama

Reklama

Taste the Blood of Dracula

Trailer

Obsahy(1)

Tři postarší gentlemani se snaží oživit své nudné životy nějakým vzrušením. Přitom narazí na tajemného muže, který jim slíbí zážitek, na který nezapomenou. Mají se stát účastníky obřadu, při kterém bude hrabě Drákula přiveden zpět k životu. Během rituálu vystrašení muži Drákulova služebníka zabijí, ale oživení hraběte nezabrání a Drákula je zpět v plné síle a pomstychtivější než kdy dřív… (liquido26)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Film vcelku zábavný, avšak postrádal jsme zde nějakou hmatatelnější atmosféru, neříkám, že byla špatná, ale mohlo to být lepší. Objeví se zde mnoho zajímavých nápadů a sympatických detailů. Snímek v několika málo věcech velmi volně vychází ze Stokerova Draculy. Veliká škoda, že scén se samotným Draculou je tak málo. Hodnocení je opravdu na hranici, ale zatím se přikloním k tomu nižšímu. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Vidieť úspech Rosemary's Baby v pätách filmu. Celá prvá polovica je viac satanským ako upírim hororom. Žánre sa vymenia akonáhle na scénu nastúpi Lee a jeho démonický Dracula, ktorému na rozdiel od ostatných filmov sa jeho plán aj celkom darí. Veľkou krvavou škvrnou na filme je záverečná vražda Draculu, ktorá je jedno veľké WTF. No Linda Hayden je očarujúca! ()

Reklama

obitus 

všechny recenze uživatele

Slusne, ale stale ve stinu konkurencni Frankensteinovske sagy. Nejvetsim minusem byla jiste absence poradneho Draculova protivnika. Nemusel by to nutne byt Peter Cushing, ale vyrazne chybel kdokoli charismaticky. Samotny Lee pak uz film, jak tomu tak u nej byva zvykem, nezachrani, i kdyz jeho sceny (a je jich po hrichu malo) jsou zdaleka tim nejlepsim. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Tak to zatím vypadá, že fanoušek Hammeru nejspíš nebudu. A už jsem ze všech těch existujících Dráculů předráculován. Zajímavé, že před pár desítkami let takováhle recyklace nikomu nevadila, přičemž dnes se na ni nadává na každém rohu. Zkrátka tento krvežíznivý hrabě má víc filmů, než by si býval zasloužil, a tento je navíc velmi slabý. Horror movie of the year ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Díky silné romantické linii a hrůzu strádající atmosféře je Taste the Blood of Dracula pro mě zřejmě tím nejslabším, co se v této sérii urodilo. Příběh měl sice být o krvavé pomstě samotného hraběte, ale tu páchá jen prostřednictvím svých dámských obětí. Démonického Christophera Lee je zde opět poskrovnu, spíše zde vystupoval jako pěšák, a děj mi tudíž přijde tak trochu o ničem. Přesto se na to nekouká špatně, má to i své momenty, například takové oživení Pána temnot bylo docela nápadité. Ale pokud chcete více akce a hlavně samotného titulního upíra, mrkněte na závěrečný kousek Scars of Dracula. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (8)

  • O špeciálne efekty sa mal postarať špecialista Les Bowie. Napokon nemohol, lebo bol viazaný prácou na inom filme. (beso74)
  • Vo filme sa pôvodne s Christopherom Lee vôbec nepočítalo. Ústredným hrdinom mal byť Ralph Bates, pretože Lee mal už série po krk a producenti si neverili, že by ho dokázali presvedčiť. Navyše, nemalú úlohu zohrávali aj zvyšujúce sa finančné požiadavky predstaviteľa Draculu. Štúdio Warner-Seven Arts však odmietlo zastrešiť film bez účasti najväčšej hviezdy. Scenár sa preto prepísal a pristúpilo sa na hercove požiadavky. (beso74)
  • Ralph Bates by měl mít na sobě Drákulův plášť, ale ve skutečnosti je ten, který má oblečený, daleko kratší než ten, ve kterém se potom objeví Drákula. (liquido26)

Reklama

Reklama