Taste the Blood of Dracula

Horor / Romantický

Velká Británie, 1970, 91 min

Vidieť úspech Rosemary's Baby v pätách filmu. Celá prvá polovica je viac satanským ako upírim hororom. Žánre sa vymenia akonáhle na scénu nastúpi Lee a jeho démonický Dracula, ktorému na rozdiel od ostatných filmov sa jeho plán aj celkom darí. Veľkou krvavou škvrnou na filme je záverečná vražda Draculu, ktorá je jedno veľké WTF. No Linda Hayden je očarujúca!(20.10.2011)

Film vcelku zábavný, avšak postrádal jsme zde nějakou hmatatelnější atmosféru, neříkám, že byla špatná, ale mohlo to být lepší. Objeví se zde mnoho zajímavých nápadů a sympatických detailů. Snímek v několika málo věcech velmi volně vychází ze Stokerova Draculy. Veliká škoda, že scén se samotným Draculou je tak málo. Hodnocení je opravdu na hranici, ale zatím se přikloním k tomu nižšímu.(17.11.2008)

Parádní Dracula, kde se tři starší páprdové nudí a tak se seznamují s jistým mladíkem a ten jim slíbí adrenalin no a tak jdou probudit Draculu. A ten se později chce pomstít. Klasický příběh viděný několikrát. Film má hodně pomalý rozběh, sice se v něm neustále něco děje ale člověk opravdu dlouho čeká než se Dracula probudí. Docela mi tu chyběl Cushing a i samotnej Lee byl takovej nic moc. Nějakou záhadou jsem ale film dokoukal bez mrknutí oka, a cítil jsem se spokojeně, až po druhým dni jsem si říkal že to nic extra nebylo, ale i tak dám 4* rozhodně jsem se nenudil.(21.12.2012)

Hammer. Postupný sestup série začal, ale pořád na slušné úrovni. Chyby jsou nejen v logice, ale i celém - dost na hlavu padlém - ději. Sice jako tradičně potěší děvčata, která Dracula využívá pro svou dost nemotivovanou mstu (mimochodem, jeden z logických lapsů je moment vraždy třetího gentlemana - syn je následně uvězněn, hrozí mu provaz, děj končí a nevěřím, že by jakýmkoli způsobem policista mohl být přesvědčen, že to nespáchal, takže čistě logicky jedna z kladných postav nutně musela dostat provaz za otcovraždu :-). Nicméně - jakkoli je zde Christopher Lee (a i toho je tu dost málo, scénami s ním tvůrci šetřili), především tu chybí jediná výraznější postava, padouch, hrdina, kdokoli. Tak jako nějaká silná kostra příběhu. Vadí i zbytečně natahovaná romantická linka filmu a závěr byl úplně pitomý. Na druhou stranu: potěší krátký výstup Ralpha Batese (stejně arogantní jako mladej Victor Frankenstein v jednom z dílů frankensteinské hammerovské série) a především jedna klíčová, zapamatováníhodná scéna: poprvé vidíme v přímém záběru (bez zatmívačky, bez zakrytí Draculovým pláštěm), jak upír zaboří tesáky do dívčina hrdla, a zatímco jí saje krev, oči se mu zbarví do ruda. To je velice důležitý moment dějin upírského filmu: zatímco dnes nám to může připadat velmi krotké, v té době tím Hammer přepisoval filmovou historii.(7.12.2014)

Díky silné romantické linii a hrůzu strádající atmosféře je Taste the Blood of Dracula pro mě zřejmě tím nejslabším, co se v této sérii urodilo. Příběh měl sice být o krvavé pomstě samotného hraběte, ale tu páchá jen prostřednictvím svých dámských obětí. Démonického Christophera Lee je zde opět poskrovnu, spíše zde vystupoval jako pěšák, a děj mi tudíž přijde tak trochu o ničem. Přesto se na to nekouká špatně, má to i své momenty, například takové oživení Pána temnot bylo docela nápadité. Ale pokud chcete více akce a hlavně samotného titulního upíra, mrkněte na závěrečný kousek Scars of Dracula.(16.9.2010)