• Prubner

No nevím, ale natočit film o pilotech, v němž nejsou skoro žádné letecké scény, je trochu zvláštní. Mnohem víc mě ale popuzoval hlavní "kladný" hrdina, který snaživě perzekuuje piloty kvůli jejich náboženskému přesvědčení a jiným neškodným prohřeškům. Takový hrdina snad mohl být sympatický skutečně jen skalním komunistům-normalizátorům.(2.5.2006)

• Milos74

Nesmírně blbá bolševická agitka. Nic na tom nemění ani skutečnost, že v ní hraje Pan herec Růžek, kterej to asi dostal za trest nebo se musel účinkováním v tomhle škváru vykoupit z nějakýho průseru. Úroveň "díla" dokreslují nesmysly jako autobus RTO nebo Tatra 805 jezdící v roce 1951... Ztráta času.(28.8.2017)

• Dr. Hawkeye

Mladý kapitán (Jiří Bednář) přichází na novou posádku jako politruk a zástupce pro věci politické poněkud svérázného, ale v jádru dobráckého generála (Martin Růžek). Píše se rok 1951. A mladý kapitán si píše deníček... Vzpomíná na tu rozpornou a krásnou dobu svého mládí, "které se dnes říká léta padesátá". Soudruzi popravili Miladu Horákovou, začali si brousit zuby na Rudolfa Slánského a desítky a stovky dalších... To se ale z filmu pochopitelně nedovíme. Přes hranice přelétávají balony se štvavými letáky Svobodné Evropy. Většinou tak vysoko, že je nemožné je s vrtulovými letouny zničit. Ale nebojte, naši letci budou mít brzy ocelové ptáky. A skutečně, za zpěvu Kalinky přilétá peruť MiGů! Piloti se chystají na přeškolení. U jednoho jména je však otazník. Major Zeman... totiž Pilař (Vladimír Brabec) chodí opravovat kostelík! A při tom na bytovkách by byli potřeba zedníci jako sůl... Major je však generálův kamarád z koncentráku, který oba přežili jako zedníci... a tak vše dobře dopadne. A jako happy-end jedna sestřelená americká stíhačka.____________ Je poněkud smutné sledovat bývalého pilota Študenta (Neběžští jezdci), kterak pobíhá mezi piloty jako politruk, kterému se v letadle dělá šoufl. Celkově film vypadá nejen jako z jiné doby, ale snad i jiné planety...(26.10.2011)

• ghatos

Vysoká hra patriotů :) . Jako já mám následovaných hodně komunistických filmů, ale tohle je hodně špatné i v rámci tohoto ranku. Martin Růžek jako pořádné padesátkové lampasácké hovádko (nic proti němu, role jako role) a jeho pravá ruka pohádkový mladý politruk (takového kokota těžko pohledat - zlatý Tronda). Uf, hodně tvrdý matroš! Krásná, ale rozporuplná padesátá léta - hláška fatální, totální a naprosto sebevýsměšná. 13%.(29.10.2017)

• farmnf

Zupácký generál Růžek přijímá do útvaru nemastného neslaného blba Bednáře, Nebeského jezdce. Je ve funkci politruka, což je u letectva to nejdůležitější. Tento idiot vedený fanatickou pitomou gumou neustále do filmu vynáší své blbé monology, což film činí ještě stupidnější než bylo plánováno. Bojuje například proti majoru Zemanovi, tedy pilotu Pilařovi, který se zabývá barokem, což je komoušům nápadné (kde vzít baroko než v kostele??). Imperialisté strojí plány a letka čeká na migy. Do toho zdrhne Krampol do Německa-ale nezdrhne, on je tak pitomý, že tam přistane a Amíci ho vrátěj! Jediný normální je v této otřesné komunistické militantní sračce Josef Beyvl jako polír a za něj 1 *.(24.8.2010)

• - Kapitán Jelínek (Jiří Bednář) zpovídá slečnu Nehodovou (Hana Čížková), bývalou přítelkyni poručíka Zdeňka Netopila (Jiří Krampol), ve městě Loket; z terasy je vidět známý místní hrad. (Robbi)

• - Natáčelo se v Karlových Varech. (M.B)

• - Letoun, s nímž se pokouší ulétnout přes státní hranici Bohumil Řepa, je stroj Zlín Z-26 Trenér (imatrikulace OK-MGU). Vyráběn byl v letech 1949–1951 v počtu 163 kusů. (Robbi)