poster

The Terror of the Tongs

Dobrodružný / Horor / Thriller

Velká Británie, 1961, 80 min

Režie:

Anthony Bushell

Scénář:

Jimmy Sangster

Kamera:

Arthur Grant

Hudba:

James Bernard

Producenti:

Kenneth Hyman

Scénografie:

Bernard Robinson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ****

  Třetí ze čtveřice dobrodružných hammerovek, které vyšly na dvou dvd pod názvem Icons of adventure. O dost lepší než Pirates of Blood River a asi srovnatelná se Stranglers of Bombay, se kterým sdílí podobnou lokalitu, totiž Asii. Milovníky hammerovek potěší už svou podstatou, milovníky dobrodružných filmů pak možná i svou laskavou stopáží. Jedno z lepších hammerových béček.(31.3.2009)

 • liquido26
  ****

  Dosti pěkný Hammer. Tajemné gotické zámky, vědecké laboratoře plné monster, blata a bažiny zahalené do mlžného oparu a další pro toto studio typické v ěci jsou zde vystřídány atmosférou Hongkongských uliček, které terorizuje organizace Tongů vedená Christopherem Lee, kterého bych s maskou Číňana asi nepoznal, nevědět, že tam hraje. Děj je zajímavý a má spád, hlavní hrdina je docela sympaťák, hlavní ženská postava je více než krásná Číňanka, no a Christopher je jako vždy charismatický padouch. Škoda jen, že nemá víc prostoru a většinu filmu prosedí v židli.(26.9.2008)

 • darkrobyk
  *****

  Klasická hammerovka! Dobrodružný příběh (ne, horror to opravdu není) s šikmookým Leem, který je démonický v každé podobě, se odehrává ve studiových kulisách simulujících Hongkong. V úvodu se objeví Cato z Růžového pantera a pak už divák jen hádá, kdo je Číňan a kdo namaskovaný Brit. Kapitán sice udělá pár školáckých chyb, jak mu předepisuje scénář, ale svou pomstu nevzdává. Já bych asi přidal mlhu a noční bouři, ale i tak byl snímek napínavý a nenudil.(21.11.2015)

 • kaylin
  ***

  „The Terror of the Tongs“ je snímek, který nemá nějak zásadně dobré vedení děje. Hlavní postava je nemastná neslaná, a tak hlavně Číňani, anebo alespoň ti, co jako Číňané vypadají, tenhle příběh trochu posouvají. Jsou zde kruté scény, ale většina krutosti se děje mimo kameru. V tomhle směru je to ještě takové bezzubé, ale snaha byla. Pokud nejste zavilí milovníci Hammeru, je možné, že vám snímek tolik nedá.(22.6.2015)

 • Oktavianus
  ***

  Hammer. Klasický dobrodružný film (horor bohužel ne, ale to se ani nedalo čekat) od Hammeru se všemi proprietami, co k tomu patří. Tentokrát tvůrci šetřili více než obvykle, nejen však penězi (tradiční studiový look je nutností a ve filmech této společnosti se na něj vyloženě těším, přesto tam není záběr na jakože Hongkong, není tam jediný záběr, který by ukazoval víc než interiér či malou část uličky, až z toho na mě vlezl trochu stísněný pocit), ale i třeba tradičně zářivě rudou krví - není jí zdaleka tolik a téměř všechny vraždy (a že jich je celkem dost) se odehrají mimo záběr kamery, což je dost škoda. K neduhům snímku bych chtěl ještě připočíst trošku utahanou Bushellovu režii a rozhodně nedomyšlený scénář - především v druhé půli filmu, kdy Tongové po kapitánu Saleovi už nepokrytě jdou, ale vlastně nejdou, klidně ho nechají několik dní se léčit a podobně. Je to ale naštěstí velmi zábavný a nedlouhý film s čínským Christopherem Leem, který je tradičně okouzlující a charismatický, a několika dalšími zajímavými postavami, především s nádhernou Yvonne Moniaurovou namaskovanou za Číňanku. Příjemná jednohubka zasluhující silné tři hvězdy.(16.8.2015)

 • - Christopher Lee nebyl spokojen s make-upem jeho postavy a prohlásil, že to byl nejnepohodlnější make-up, jaký kdy měl. (Listeroman)

 • - Scéna se "škrábáním kostí" původně nebyla ve scénáři. (hladass)

 • - Film byl natočen během dubna a května roku 1960. (hladass)