Tělo bez duše

Dokumentární

Česko, 1996, 94 min

Wiktor Grodecki

Wiktor Grodecki

Hodně statický a lehce utahaný exkurz na obličeje utopené ve špíně devadesátkové Prahy, ve které vysmažený low-budget porno magnát pitvá mrtvoly a nutí kluky, aby to dělali bez gumy, protože Němci to tak, na rozdíl od Holaňdanů, chtějí. Grodecki si svou zapáleností a minimálním distancem spíše škodí, což divák nejsilněji pocítí při neustálém variování jednoho a toho samého příběhu vybraných mluvících hlav za asistence mramorového hudebního podkresu. Nakonec se nad tím ale nevyplatí přehnaně lkát, protože i přes svou přepálenou stopáž Tělo bez duše dobře monitoruje atmosféru tehdejšího divokého východu.(17.6.2014)

Perfektní dokument o mladistvejch mužskej prostitutech. Grodecki z tohohle dokumentu vycházel pro svuj film "Mandragora", a po jeho shlídnutí mě až mrazí v zádech jak moc je ten film podle skutečnosti. Výborná záležitost která bodovala v zahraničí, ale u nás jí skoro nikdo nezná. Škoda.(22.12.2007)

Dokumentárny film "Telo bez duše" natočil poľský režisér Wiktor Grodecki v roku 1996. Bolo to intro ku jeho kontroverznému snímku "Mandragora", ktorý vznikol o rok neskôr. V drsnom, surovom, miestami až nechutnom dokumente zachytáva osudy mladistvých homo prostitútov a jedného velice svojrázneho pražského filmára a producenta gay porna. Pervitínom sfetovaný Pavel Rousek alias Krysa je zvrátený, psychopatický, deviantný, ale zároveň i nesmierne vypočítavý a svojim spôsobom podnikavý a kreatívny. ***(29.5.2017)

Skvělý doplněk k filmu Mandragora. Když budu hodně černohumorný, tak napíšu že film o filmu. V tomto jsou výpovědi skutečného Davida, který si později v Mandragoře zahrál sám sebe. Dále skutečného Marka, kterého později hrál herec z castingu a hlavně skutečného Krysy - patologa a člověka, který jako koníček točil podřadné gay porno pro prasácký německý trh. Upozorňuji, že dokument obsahuje slova, které možná hodně z vás nechce slyšet a záběry ze skutečné pitvy skutečného člověka ...(13.1.2012)

Drsná a působivá dokumentární výpověď lidí, co zaprodali svá těla a tvůrce videí, patologa. Wiktor Grodecki z tohoto svého dokumentu udělal výtah pro svůj budoucí celovečerní film Mandragora. P.S. Ani jsem dříve nevěděl že v Mandragoře někteří herci hráli sami sebe.(28.6.2010)

Opravdu špinavý byznys z doby, kdy se pro pár marek zaprodala duše každému oplzlému Faustovi z Německa, který si do Prahy přijel zapíchat s děckama. Dokument možná lepší než celá Madragora. Začátek se tváří amatérsky, ale stojí za to počkat si na Rouska, skutečnou předlohu filmového krysy z Mandragory. Podtrženo, sečteno, dobře mi z toho nebylo. Nedoporučuji nastávajícím matkám. A vlastně možná vůbec žádným matkám.(15.9.2012)

Byl to docela šok sledovat osudy skutečných postav z kultovní Mandragory ... u filmu člověk umírá smíchy a uctívá hlášky ... u dokumentu je člověku jenom zle ! Ale je to perfektní, to bez diskuze !(17.1.2014)

3,5* Poměrně působivý pohled do duší několika dobrovolných ztroskotanců. Pan producent Rousek musí být nutně alespoň lehce vyšinutý, protože zábavu z těch filmů očividně nemá, peníze taky ne a odfrknout po noční šichtě si jde do pitevny... Za to symbolické provázání obou zaměstnání páně Rouska a za krásný filozofující závěr přidávám půl hvězdičky.(15.6.2008)

Hodne temne, nevolnost nahanejici, pusobive podobne jako predchudce. Postava Pavla Rouska pak snimku dodava zcela novy misty az tragikomicky rozmer...(13.3.2015)

Drsnej bonus k "Mandragora".(25.7.2015)

Tak silný dokument z našich končín, som veru ešte nikdy nevidel. Neviem či ma to viac zhnusilo, prekvapilo, vyvolalo vo mne depresiu alebo iba číru nenávisť voči ľuďom.. Hrôzostrašná výpoveď mladých ľudí (povedal by som detí) o gay prostitúcií po páde komunizmu. Niektorí z nich ušli z domova, niektorí si chceli rýchlo zarobiť, no všetci majú jeden cieľ, snažia sa prežiť v nehostinnej betónovej džungli obkolesenej, alkoholom, drogami a pohlavnými chorobami. Rieši sa tu prostitúcia, AIDS aj nakrúcanie gay pornofilmov. Páčilo sa mi........... Teda ehm, prišlo mi sympatické, že dokument sledoval názory obidvoch strán.. Na jednej "herci (16-18)" a na druhej tvorca.. Povedať kto bol na tom psychicky lepšie sa ani neodvažujem. Tvorca Pavel Rousek, študovaný patológ, sa živý týmto remeslom a privyrába si nakrúcaním gay-porna pre Nemecký priemysel (patológ určite nezarábal ani vtedy málo, podľa mňa míňal peniaze na drogy, bolo to na ňom vidieť. Nechápal som, ako môžu takú zodpovednú prácu dať do rúk takému psychicky nevysporiadanému človeku. Na mňa táto snímka veľmi zapôsobila. Čistých 5*(12.9.2018)

Další dokument ( po Not Angels But Angels) o českých prostitutech, který posloužil později pro natočení filmu Mandragora. Opět velice zajímavý a za shlédnutí stojící film. Za zmínku stojí zajímavá výpověď patologa Pavla Rouska, který očividně v první polovině 90.let svůj volný čas zasvětil produkci gay porna podřadné kvality. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to Mozartovo Requiem. Grodecki jej používá ve všech svých filmech. Na druhou stranu jsem rád, že se oprostil od typického polského nacionalismu a výpovědi jednotlivých aktérů nebyly doprovázeny Chopinem.(29.7.2011)

Velmi otevrena zpoved asi osmi homosexualnich prostitutu uprostred Prahy. Osudy jsou temer totozne, snad jen v cene za anal se trochu rozchazely:-). Nejvice vsak zaujme zpoved producenta, rezisera, scenaristy a kameramana v jedne osobe, nejakeho Rouska, ktery v civilnim zamestnani dela na pitevne. Prostrihy nataceni gay porna, pitvani mrtvoly a mozartovy hudby, je skutecne hodne nevsedni podivana. Nikomu z nich nebylo 18, nejen diky trilogii rezisera Grodeckeho o prazskem hlavnim nadrazi v 90. letech vedel kdekdo, presto to vsem bylo jedno. Jako jine uzivatele by me rovnez zajimalo, co delaji dnes (pokud tedy ziji) a jak moc se zmenila tato problematika v dnesni metropoli. "V Praze zije spousta buzerantu":-))) Amen!(5.9.2012)

Neskutečně mrazivá otevřenost výpovědí, v nichž se i největší lidské hnusy mohou ospravedlnit průvodní ideologií nové demokracie. Hodnotící prvek dokumentu dává zvolený ♫ hudební doprovod (chlapecký sbor), dodávající celku drsné vyznění, směřující ke každému z nás s otázkami, co jsme v 90.letech věděli, dosud víme a kolik vůbec chceme vědět o dění ve svém okolí. Těžko uvěřitelné vystižení ducha doby pro další pokolení.(8.4.2013)

Depresivní, hodně by mě zajímalo, jak jsou na tom ti kluci teď a jestli něco podobného stále v praze funguje.(10.5.2011)

Výpověď z počátku devadesátých let, kdy se nejšpinavější (homosexuální) prostituce provozovala téměř na ulici. Praha je zachycena zvláštním dekadentním způsobem. Rouskova zpověď společně s tragickými osudy mladých prostitutů vytváří "unikátní" pocit hnusu. VHS look dává ještě větší grády. 82%.(14.8.2011)

Je mi z toho zle. Je mi z toho sakra zle, na duši i na těle. Chtělo se mi křičet "Zabte Rouska a pomocte jim!". On vážně někoho pitval a přitom mluvil o svých fantaziích v pornu? Jestli bych měla říct, kdo se mi kdy nejvíc hnusil, moje odpověď by byla Rousek. Nejvíc mi bylo líto Davida, toho mladého Davida, co působil tím milým nesmělým dojmem. Když mluvil o sobě v posteli s cigaretou, měla jsem chuť ho obejmout a šeptat, že to bude dobrý a není se čeho bát. (Na konci filmu mě napadlo, co s ním je asi teď, pak jsem si ale uvědomila, že tenhle dokument je stejně starý jako já. A jak dlouho takhle nemocný člověk vydrží?) Při počítání partnerů prošlých jejich "postelí" se mi tajil dech. Naopak mě dojalo, jak hezky každý mluvil o lásce a o své duši.(27.8.2013)

Ne moc hezkej obrázek devadesátkový Prahy. Jako doplnění Mandragory super.(31.5.2015)

Co na to říct? Dokument, kterej udělal křoví ještě nenatočené mandragoře... pár společných herců a hlavně skutečnej Krysa neboli pan Brousek. Já tyhlety příběhy ztroskotanců mám sice rád, ale jak už je to furt dokola, tak to už tak zábavný není. Film mohl mít klidně o 45 minut míň a ty kecy o duši si nemohl odpustit jenom Polskej režisér... to ten dokument dost zabilo, jinak bych dal o hvězdičku víc. Ale doporučuju se podivat, mně tyhlety bizáry fascinujou. PS: Jo a napřed koukněte na Mandragoru od Grodeckiho, tady by ste dost vyspoilerovali.(20.6.2010)

Teplouši jsou prasata!(21.1.2017)

Skvěle popsaný život nejen na hlavním nádraží. Škoda, že se nejedná o časosběrný dokument, nejvíc by mě asi zajímalo jak pokračoval život kluků i producenta/patologa/smažky Pavla Rouska.(2.2.2017)

<< předchozí 1 2