Tělo bez duše

Dokumentární

Česko, 1996, 94 min

Wiktor Grodecki

Wiktor Grodecki

Dokumentárny film "Telo bez duše" natočil poľský režisér Wiktor Grodecki v roku 1996. Bolo to intro ku jeho kontroverznému snímku "Mandragora", ktorý vznikol o rok neskôr. V drsnom, surovom, miestami až nechutnom dokumente zachytáva osudy mladistvých homo prostitútov a jedného velice svojrázneho pražského filmára a producenta gay porna. Pervitínom sfetovaný Pavel Rousek alias Krysa je zvrátený, psychopatický, deviantný, ale zároveň i nesmierne vypočítavý a svojim spôsobom podnikavý a kreatívny. ***(29.5.2017)

Další dokument ( po Not Angels But Angels) o českých prostitutech, který posloužil později pro natočení filmu Mandragora. Opět velice zajímavý a za shlédnutí stojící film. Za zmínku stojí zajímavá výpověď patologa Pavla Rouska, který očividně v první polovině 90.let svůj volný čas zasvětil produkci gay porna podřadné kvality. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to Mozartovo Requiem. Grodecki jej používá ve všech svých filmech. Na druhou stranu jsem rád, že se oprostil od typického polského nacionalismu a výpovědi jednotlivých aktérů nebyly doprovázeny Chopinem.(29.7.2011)

Skvělý doplněk k filmu Mandragora. Když budu hodně černohumorný, tak napíšu že film o filmu. V tomto jsou výpovědi skutečného Davida, který si později v Mandragoře zahrál sám sebe. Dále skutečného Marka, kterého později hrál herec z castingu a hlavně skutečného Krysy - patologa a člověka, který jako koníček točil podřadné gay porno pro prasácký německý trh. Upozorňuji, že dokument obsahuje slova, které možná hodně z vás nechce slyšet a záběry ze skutečné pitvy skutečného člověka ...(13.1.2012)

Neskutečně mrazivá otevřenost výpovědí, v nichž se i největší lidské hnusy mohou ospravedlnit průvodní ideologií nové demokracie. Hodnotící prvek dokumentu dává zvolený ♫ hudební doprovod (chlapecký sbor), dodávající celku drsné vyznění, směřující ke každému z nás s otázkami, co jsme v 90.letech věděli, dosud víme a kolik vůbec chceme vědět o dění ve svém okolí. Těžko uvěřitelné vystižení ducha doby pro další pokolení.(8.4.2013)

Velmi otevrena zpoved asi osmi homosexualnich prostitutu uprostred Prahy. Osudy jsou temer totozne, snad jen v cene za anal se trochu rozchazely:-). Nejvice vsak zaujme zpoved producenta, rezisera, scenaristy a kameramana v jedne osobe, nejakeho Rouska, ktery v civilnim zamestnani dela na pitevne. Prostrihy nataceni gay porna, pitvani mrtvoly a mozartovy hudby, je skutecne hodne nevsedni podivana. Nikomu z nich nebylo 18, nejen diky trilogii rezisera Grodeckeho o prazskem hlavnim nadrazi v 90. letech vedel kdekdo, presto to vsem bylo jedno. Jako jine uzivatele by me rovnez zajimalo, co delaji dnes (pokud tedy ziji) a jak moc se zmenila tato problematika v dnesni metropoli. "V Praze zije spousta buzerantu":-))) Amen!(5.9.2012)