Reklama

Reklama

Andělé nejsou andělé

  • USA Not Angels But Angels
Dokumentární
Česko, 1994, 80 min

Obsahy(1)

Dokument o reálných osudech mladých kluků v okolí Prahy. Ve vzájemně se prolínajících rozhovorech jednotlivých aktérů se postupně odlupují vrstvy jejich propletených a často velmi zamotaných životů. Snímek zachycuje skrytou a často temnou tvář nočního života, který pro mnohé chlapce, kteří se ocitli bez prostředků znamená relativně jednoduchou, na druhou stranu ale velmi svízelnou a nebezpečnou cestu za obživou. (ČSFD)

(více)

Recenze (17)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Wiktor Grodecki se teprve „zastřeloval“ na své lepší kousky. Tenhle dokument je ze slabšího soudku a hlavně se divím, že s ním neměl oplétačky s policajtama. Nevím, jestli je zrovna košer zpovídat čtrnáctileté dětské „šlapky“ a cpát je před kameru. Nicméně v mých očích si tihle synci žádné emoce a politování nezaslouží. Vědomě a za prachy dělají, co dělají – hlavně že tvrdí „já jsem rozhodně heterák – měl jsem 50 borců a asi čtyři holky…“. Moc jsem se u toho pochopitelně nebavil. Pozdější režisérova tvorba byla alespoň o něco zajímavější, takže podprůměr. ()

YURAyura 

všechny recenze uživatele

10/10 Anketni dokument o mladych prostitutech na prazskem hlavnim nadrazi, z nehoz chodi mraz po zadech. Tipuju, ze autor bude tez homosexualne zamereny, protoze jinak si nedokazu vysvetlit otevrenost jednotlivych akteru. Obycejni kluci mnohdy i na sikme plose mluvi ve svem prostredi. Nejvic me dostal pruvodcovsky tom jejich kuplire a jeden namistrovany bi-he-zonek - to jsem vazne uz chcal magi v kostkach. Docela by bylo zajimave dovedet se, co delaji ti hosani dnes... ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

Myslim, ze dnes uz by bylo nemozne takovy film natocit, kde do kamery bez pasky pres oci mluvi 15-ti lety kluk o tom jak za penize suka s teplousema nebo bez ostychu zpoved kuplire, ktery to vnima jako slusny business. Grodecki svou trilogii prispel k neskutecne osvete teto problematiky a mj. dokazuje, ze 90. leta byla tim nejsvobodnejsim desetiletim v nasi historii. ()

Zaplo05 

všechny recenze uživatele

Dost silný dokument plný rozhovorů s mladýma klukama, kteří se rozhodli na začátku devadesátých let prodávat tělo. Mnohdy jde vidět v jejich tvářích nerozvážnost, nevyzrálost, ale přitom určitá sebejistota dělat tuhle práci. Myslím si, že je to výpovědi české vlastnosti: Pro peníze udělám cokoli.Doporučuji všem, které zaujal film Madragora. Sílu rozhovoru podtrhuje hudba z Mozartova reqiuem. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Dokument chladne a bez kompromisov, zachytáva príbehy mladých chlapcov ktorí sa rozhodli, že sa budú v prahe živiť gay prostitúciou. Väčšina chlapcov veru nemala ani 18 rokov, takže sledovať tento počin nieje vôbec jednoduchá záležitosť keďže ide iba o "fajčiace" deti ktoré to nemali v živote jednoduché. Som si však na 100% istý, že väčšina príbehov ktoré tu odzneli boli iba výmysly. Chlapci sa zaručene nepriznali k úplnej pravde. Nech sú dôvody aké chcú, dostali sa na dno z ktorého sa v prvej polovici 90´s nedalo tak jednoducho dostať. Chuť po peniazoch, automaty, lenivosť. Je tu v rozhovoroch zachytený aj pasák, pôsobil ako poctivý obchodník ale ako zaobchádzal zo svojimi "obchodnými partnermi" si asi vieme celkom živo predstaviť.Dole klobúk pred takýmto odvážnym dokumentom. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama