poster

Andělé nejsou andělé

 • USA

  Not Angels But Angels

Dokumentární

Česko, 1994, 80 min

Režie:

Wiktor Grodecki

Scénář:

Wiktor Grodecki
 • Arietem93
  *****

  Podle mě dokument, který reflektuje hodně silný a reálný motiv 90. let. Po pádu železné opony se Česko stalo příhodnou zemí pro západní turisty, pro které byla Praha nejbližší metropolí, kde mohli uspokojit své zvrácené choutky a při tom je to při tehdejších peněžních poměrech nepřišlo draho. Východní blok patrně nebyl připraven na takovou změnu, která přišla v podstatě ze dne na den. Každopádně film zobrazuje motiv vcelku surově, prostituti vyprávějí své životní příhody v nahodilém prostředí. Někteří jsou homosexuální orientace, ale někteří i heterosexuální. Udivoval mě především věk některých prostitutů, kdy se opravdu setkáváme i s čtrnáctiletým chlapcem u kterého vidíme beznaděj v jeho očích. V dnešních poměrech už je to pro nás asi nepředstavitelné, ale 90. léta byla opravdu syrová, šedá a bezcharakterní. Každopádně dokument doporučuji, především jako doprovodný materiál, pro ty které zaujala Mandragora od stejného režiséra.(27.12.2016)

 • Zaplo05
  *****

  Dost silný dokument plný rozhovorů s mladýma klukama, kteří se rozhodli na začátku devadesátých let prodávat tělo. Mnohdy jde vidět v jejich tvářích nerozvážnost, nevyzrálost, ale přitom určitá sebejistota dělat tuhle práci. Myslím si, že je to výpovědi české vlastnosti: Pro peníze udělám cokoli.Doporučuji všem, které zaujal film Madragora. Sílu rozhovoru podtrhuje hudba z Mozartova reqiuem.(22.10.2011)

 • JohnMiller
  ****

  Dokument chladne a bez kompromisov, zachytáva príbehy mladých chlapcov ktorí sa rozhodli, že sa budú v prahe živiť gay prostitúciou. Väčšina chlapcov veru nemala ani 18 rokov, takže sledovať tento počin nieje vôbec jednoduchá záležitosť keďže ide iba o "fajčiace" deti ktoré to nemali v živote jednoduché. Som si však na 100% istý, že väčšina príbehov ktoré tu odzneli boli iba výmysly. Chlapci sa zaručene nepriznali k úplnej pravde. Nech sú dôvody aké chcú, dostali sa na dno z ktorého sa v prvej polovici 90´s nedalo tak jednoducho dostať. Chuť po peniazoch, automaty, lenivosť. Je tu v rozhovoroch zachytený aj pasák, pôsobil ako poctivý obchodník ale ako zaobchádzal zo svojimi "obchodnými partnermi" si asi vieme celkom živo predstaviť.Dole klobúk pred takýmto odvážnym dokumentom.(9.1.2019)

 • zette
  ****

  Myslim, ze dnes uz by bylo nemozne takovy film natocit, kde do kamery bez pasky pres oci mluvi 15-ti lety kluk o tom jak za penize suka s teplousema nebo bez ostychu zpoved kuplire, ktery to vnima jako slusny business. Grodecki svou trilogii prispel k neskutecne osvete teto problematiky a mj. dokazuje, ze 90. leta byla tim nejsvobodnejsim desetiletim v nasi historii.(3.3.2013)

 • YURAyura
  *****

  10/10 Anketni dokument o mladych prostitutech na prazskem hlavnim nadrazi, z nehoz chodi mraz po zadech. Tipuju, ze autor bude tez homosexualne zamereny, protoze jinak si nedokazu vysvetlit otevrenost jednotlivych akteru. Obycejni kluci mnohdy i na sikme plose mluvi ve svem prostredi. Nejvic me dostal pruvodcovsky tom jejich kuplire a jeden namistrovany bi-he-zonek - to jsem vazne uz chcal magi v kostkach. Docela by bylo zajimave dovedet se, co delaji ti hosani dnes...(26.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace