poster

Andělé nejsou andělé

 • USA

  Not Angels But Angels

Dokumentární

Česko, 1994, 80 min

Režie:

Wiktor Grodecki

Scénář:

Wiktor Grodecki
 • zette
  ****

  Myslim, ze dnes uz by bylo nemozne takovy film natocit, kde do kamery bez pasky pres oci mluvi 15-ti lety kluk o tom jak za penize suka s teplousema nebo bez ostychu zpoved kuplire, ktery to vnima jako slusny business. Grodecki svou trilogii prispel k neskutecne osvete teto problematiky a mj. dokazuje, ze 90. leta byla tim nejsvobodnejsim desetiletim v nasi historii.(3.3.2013)

 • WUTEN
  ***

  Můj ty dobrotiví bože, kdo stvořil tyhle chodící šimpanzí zvratky. To byli samé výmluvy, ty pořád dělali jak jich to do zadku bolelo a že se jim to nelíbí ale potom stejně ten smradlavý zacákaný kaďák roztáhli. Nemakačenka, k práci se nemají, líný jsou jak cigoši, taky že mezi nimi pár bylo. Pracovat se jim nechce ale střeva si nechají provrtat nějakým Helmutem. Co šlapka to kuřák, kouří v práci a ještě mimo ní. Proto když chlap vidí ženu kouřit, vnímá jí jako ženu se kterou se dá snadněji navázat kontakt, některé ženy kuřačky berou jako kurvy, což nejsou daleko od pravdy protože nejvíce šlapek kouří, u nich je to možné brát dvojsmyslně. Mě chybělo v tom dokumentu, proč teda utekli, jaké mají vztahy v rodině, co dělají jejich rodiče a jestli vůbec nějaké ještě mají nebo je někde odhodili jako fusekle. Režisér se snaží ukázat surový pohled do života těhle kuřbuřtů, jenže to chce taky ukázat příčiny, oni pořád kecají o penězích, to je jasné ale proč utekli z domova. Psychický zdraví kluk přece jen tak nevezme batoh v 15 nebo 14 letech a odejde od rodičů, tam přece něco musí být špatně, buď je to narušený vztah s rodiči, psycho-fyzické týrání, popřípadě sexuální zneužívání, znásilnění, přetrhané vazby, nebo je ty rodiče odložili. A určitě jim nebudu věřit že jsou hetero, možná bi ale většina z nich vypadá jako bukvice a chovají se jako bukvice. Přece normální hetero má odpor k mužům, vždycky je tam nějaké, alespoň minimální vzrušení po mužich, většinou jsou bi, nebo to jenom dělají, protože se stydí přiznat že jsou homoklády. Bylo vidět jak tady rozkvétal v 90 letech buzno-pedofilní byznys. Je to jeden z mála dokumentu v celé ČR na toto téma. Z hlaváku zmizeli dětské šlapky s AIDS a nahradili je bezdomáči se žloutenkou, bravo, jak jeden prostitut v tom dokumentu řekl pravdivě "Praha je největší bordel".(3.6.2018)

 • Arietem93
  *****

  Podle mě dokument, který reflektuje hodně silný a reálný motiv 90. let. Po pádu železné opony se Česko stalo příhodnou zemí pro západní turisty, pro které byla Praha nejbližší metropolí, kde mohli uspokojit své zvrácené choutky a při tom je to při tehdejších peněžních poměrech nepřišlo draho. Východní blok patrně nebyl připraven na takovou změnu, která přišla v podstatě ze dne na den. Každopádně film zobrazuje motiv vcelku surově, prostituti vyprávějí své životní příhody v nahodilém prostředí. Někteří jsou homosexuální orientace, ale někteří i heterosexuální. Udivoval mě především věk některých prostitutů, kdy se opravdu setkáváme i s čtrnáctiletým chlapcem u kterého vidíme beznaděj v jeho očích. V dnešních poměrech už je to pro nás asi nepředstavitelné, ale 90. léta byla opravdu syrová, šedá a bezcharakterní. Každopádně dokument doporučuji, především jako doprovodný materiál, pro ty které zaujala Mandragora od stejného režiséra.(27.12.2016)

 • YURAyura
  *****

  10/10 Anketni dokument o mladych prostitutech na prazskem hlavnim nadrazi, z nehoz chodi mraz po zadech. Tipuju, ze autor bude tez homosexualne zamereny, protoze jinak si nedokazu vysvetlit otevrenost jednotlivych akteru. Obycejni kluci mnohdy i na sikme plose mluvi ve svem prostredi. Nejvic me dostal pruvodcovsky tom jejich kuplire a jeden namistrovany bi-he-zonek - to jsem vazne uz chcal magi v kostkach. Docela by bylo zajimave dovedet se, co delaji ti hosani dnes...(26.1.2011)

 • JohnMiller
  ****

  Dokument chladne a bez kompromisov, zachytáva príbehy mladých chlapcov ktorí sa rozhodli, že sa budú v prahe živiť gay prostitúciou. Väčšina chlapcov veru nemala ani 18 rokov, takže sledovať tento počin nieje vôbec jednoduchá záležitosť keďže ide iba o "fajčiace" deti ktoré to nemali v živote jednoduché. Som si však na 100% istý, že väčšina príbehov ktoré tu odzneli boli iba výmysly. Chlapci sa zaručene nepriznali k úplnej pravde. Nech sú dôvody aké chcú, dostali sa na dno z ktorého sa v prvej polovici 90´s nedalo tak jednoducho dostať. Chuť po peniazoch, automaty, lenivosť. Je tu v rozhovoroch zachytený aj pasák, pôsobil ako poctivý obchodník ale ako zaobchádzal zo svojimi "obchodnými partnermi" si asi vieme celkom živo predstaviť.Dole klobúk pred takýmto odvážnym dokumentom.(9.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace