Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na začátku poznáváme Franka Harrise jako recepčního v jednom chicagském hotelu, který sní o tom, že se vydá na západ. Díky jeho úsporám a karetní smůle zkušeného honáka Toma Reese se z obou mužů stávají parťáci. Vydávají se do Mexika, aby na sever přihnali další stádo dobytka. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Udělal jsi z něho tvrdýho chlapa a teď se ti to nelíbí..." Čakal som priemerný western, ale postavy tu prechádzajú zaujímavým vývojom, preto som sa nenudil. J. Lemmon sa ako recepčný v malom hoteli pridáva k partii kovbojov kšeftujúcich s dobytkom. Bol to jeho sen, ale sny sa často od reality dosť výrazne líšia, preto jeho naivné predstavy postupne dostávajú na frak. Vzájomná rivalita medzi Lemmonom a G. Fordom čoby ostrieľaným honákom drží film pokope najviac. Zájdeme i do Mexika a za zmienku stojí scéna súťaže s rozzúreným býkom. Zaujímavejšie ako rodeo...Videné s českým dabingom. Celkovo spokojnosť. 80%. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Režisér Delmer Daves ("Zlomený šíp") natočil na sklonku padesátých let dva westerny, které nabízejí jiný pohled na žánr. "Jubal" je zatížen na prokleslenost postav a řeší problém viny a trestu a "Kovboj" je také spíše realistický pohled do kovbojského života, než klasickým westernem. Příběh je chvílemi dost drsný a při rozhovoru mezi kovboji o jednom, který snědl Indiána, ještě dnes mrazí v zádech. V hlavních rolích se představí Glenn Ford jako drsný Tom Rees, kterému nezáleží na životech druhých, ani na svém, jen aby odvedl svoji práci. Jack Lemmon výtečně stvořil sprvu zelenáče Franka Harrise, který se na cestě naučí Reesově tvrdosti, aby ji potom proti němu mohl nemilosrdně použít. Ale stejně se z nich stanou kamarádi :-). Nadčasový western, který i dnes může zaujmout diváky. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Počátek westernu mě příliš nezaujal svým hotelovým prostředím a chvíli mi trvalo, než jsem přivyknul relativně vážné roli Jacka Lemmona, jehož znám především z komedií. Jakmile se ale děj přemístil do prérií a dva hlavní hrdinové začínali řešit problémy mezi sebou ohledně stáda dobytka, které společně hnali na sever, stal se pro mě Kovboj zajímavější. A ke konci už mě opravdu bavil, takže výsledné 4* vidím jako poměrně objektivní hodnocení. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemný western, místy komediální i chlapsky drsný, snažící se namísto komplikování zápletky popsat každodenní realitu světa kovbojů. Mladý chicagský recepční (výborný Jack Lemmon) se stane kovbojem a společníkem šéfa divoké party honáků (Glenn Ford), aby se dostal ke své milé do Mexika (mimochodem - kráska Anna Kashfi byla v realitě první ženou Marlona Branda). A na cestě se stádem krav se z kovbojského zelenáče stává tvrdý muž a vůdce. Střílení hmyzu pistolí z vany v hotelovém pokoji je pak už jen třešničkou na dortu... Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=nz6aJYvi20c ()

T2 

všechny recenze uživatele

Až moc pasívny príbeh na to aby to bola poriadna cowboyská jazda, určite som čakal omnoho svižnejší príbeh aj z nejakou tou prestrelkou a samozrejme nič z toho som s nedočkal. Dohromady sa tu toho moc neudeje a taktiež postavy to príbehové prázdno moc nevystužia, lebo nemajú tu správnu charizmu, ktorú by si divák obľúbil. V určitých medziach pre film funguje len postava Jacka Lemmona. /55%/ ()

Galerie (34)

Reklama

Reklama