Film, který nikoho neurazí, ale zároveň ani nenadchne. Příběh má klasickou kostru: pohledná vdova s dvěma dětmi bojuje proti nespravedlnosti slizkého, bohatého podnikatele. V jejím boji jí pomáhá dlouholetý přítel, který je do ní od dětství tajně zamilovaný. Pro kapku milostné rošády se objevuje další muž, který má o hlavní hrdinku zájem. Závěr má samozřejmě idealistický "happy end", kdy jsou všichni šťastni a padouch je napraven. Během scény zasedání občanů jsem měla trochu dojem, že starosta Aaron Caldwell byl inspirací pro vytvoření postavy Taylora Doose (Gilmorova děvčata).(11.9.2011)

Beru tuhle komedii jako výpověď doby. Mě nadchl sběr uhlí po vesnici a padoušský nejvyšší pan železničář, co se nakonec polepší... jak vidět, v padesátých letech se blblo všude. Akorát, že u nás by se to vydávalo za vítězství komoušů a družstevníků, v Americe za vítězství demokracie. Aspoň že tak.(6.2.2013)

"It Happened to Jane" je takový ten klasický pozitivní film, kde to sice vypadá, že mladá žena není schopná porazit molocha v podobě železničního magnáta, ale vy stejně celou dobu víte, že tohle je filmový svět a že tam to možné je, i když je to hodně těžko uvěřitelné. Jack Lemmon je pak natolik dobrý, že mu věříte i ten šíleně moralizující proslov.(26.1.2018)