• Medea86
  ***

  Film, který nikoho neurazí, ale zároveň ani nenadchne. Příběh má klasickou kostru: pohledná vdova s dvěma dětmi bojuje proti nespravedlnosti slizkého, bohatého podnikatele. V jejím boji jí pomáhá dlouholetý přítel, který je do ní od dětství tajně zamilovaný. Pro kapku milostné rošády se objevuje další muž, který má o hlavní hrdinku zájem. Závěr má samozřejmě idealistický "happy end", kdy jsou všichni šťastni a padouch je napraven. Během scény zasedání občanů jsem měla trochu dojem, že starosta Aaron Caldwell byl inspirací pro vytvoření postavy Taylora Doose (Gilmorova děvčata).(11.9.2011)

 • Atron
  ***

  Beru tuhle komedii jako výpověď doby. Mě nadchl sběr uhlí po vesnici a padoušský nejvyšší pan železničář, co se nakonec polepší... jak vidět, v padesátých letech se blblo všude. Akorát, že u nás by se to vydávalo za vítězství komoušů a družstevníků, v Americe za vítězství demokracie. Aspoň že tak.(6.2.2013)

 • kaylin
  ***

  "It Happened to Jane" je takový ten klasický pozitivní film, kde to sice vypadá, že mladá žena není schopná porazit molocha v podobě železničního magnáta, ale vy stejně celou dobu víte, že tohle je filmový svět a že tam to možné je, i když je to hodně těžko uvěřitelné. Jack Lemmon je pak natolik dobrý, že mu věříte i ten šíleně moralizující proslov.(26.1.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace