Čekal jsem víc. Vtipy nebyly tak úplně vtipné, postava šéfa oddělení Ambrustera byla trochu nemastná neslaná, to samé lze říci o přítomnosti všech komisařů Scotland Yardu. Mysteriózní žánr patří snímku jedině proto, že divák téměř dokonce nevěděl, jestli to Kim udělala nebo ne. Jak říká dobové motto k filmu - "Did she, or did she?". Uznání zaslouží nedotažená nahatá otočka ve vaně (kamerou kolem Kim) i její snaha o londýnský "hantec", když předstírala, že je svojí služkou. Lemmon v hlavní postavě v pořádku, ale scénář trochu nedomyšlený, jako by nevěděl, kudy kam a hlavně proč.(11.1.2010)

Reziser Richard Quine /serial Columbo 1971/ natocil velmi slusnu mysterioznu dramu s vybornym Jackom Lemmonom / Byt, Letiste1977, Dej si pohov Kamosi/ v hlavnej role. Film ma uvolnenu atmosferu a zacina pozvolne ako dalsia romanticka konzervacka, ale behom deja atmosfera postupne zhustne a ide nielen o konzervacku, ale aj o vysetrovanie vrazdy. Rezia je slusna, na urovni, reziser si dal zalezat na kazdej jednej scene, dialogy su vyborne, obcas len v strede sklzli do vatovo planeho plkani. Kim Novak /Vertigo, Rozbite Zrcadlo/ hrala skvele, fakt vyborna herecka, k tomu vsetkemu som tu videl aj legendarneho Freda Astaira /Barkleys of Broadway 1949, Sklenene peklo/. Ako tu ostatni pisu, ze koniec bol utnuty - no mne sa nezdalo, film ma drzla v napati prakticky celych 123 minut - len v strede ako som spisal, sa objavilo par slabsich miest. To ja ale tolerujem, toleranciu treba mat : 70 %(1.10.2016)

FIlm zaujme precizní choreografií připomínající němé komedie Harolda Lloyda či Bustera Keatona a spojuje několik subžánrů, ale možná kdyby zůstalo jen u klasické konverzačky s komediálním jiskřením mezi Kim Novak a Jackem Lemmonem z úvodu filmu s kratší stopáží, bavilo by mne to více. Produkce: Columbia Pictures Corporation (26.11.2016)

• arkie

Prvych 20 minut to mozno este je zaujimave, hlavne pri pohlade na kostymy Kim Novak. Potom sa to ale zacne nejako podivne motat, jedno neprirodzene vysvetlenie strieda druhe, aby to vsetko skoncilo v krci behacky v style klasickej komedie ako za nemeho filmu. Mozno som nieco nepochopil, ale ak je niekto fanusikom Kim Novak a Jacka Lemmona, tak nech si pozrie uplne ine filmy s nimi.(19.11.2009)

Film začíná jako bezmála dokonalá konverzační komedie s břesknými dialogy, které je radost sledovat, ovšem pomalu lehce ztrácí na vtipnosti a posléze v závěru přechází až do malinko trapné crazy. Tahle nevyrovnanost mne vede k uškubnutí jedné hvězdy, protože podívaná na Jack Lemmona, Freda Astaire a krásnou Kim Novak by jinak unesla i pátou.(6.7.2013)