Tanec na vlnách

Out to Sea

Tanec na vlnách

Komedie / Romantický

USA, 1997, 102 min

Ačkoli tento snímek považuji po "Buddy Buddy" za nejslabší v podání jedné z mých nejoblíbenějších komediálních dvojic, výsledek mi nepřijde až tak špatný, jak se zdálo v době premiéry, kdy mimo nepříznivých recenzí si ani snímek na sebe nevydělal. Ničím inovativní zápletka o lodních pasažérech je pro dvojici tohoto kalibru jako stvořená a i když v první hodině spolu nestráví tolik času, jsou to hlavně jejich společné výstupy, které dokáží spolehlivě vytáhnout známku vzhůru. Jediné neduhy, které snímek má, jsou podobné jako u jejich předchozího kasovního trháku "Dej si pohov, kámoši" - tzn. závěr se spíše snaží zvýšit spotřebu kapesníků, než aby dal procvičit bránicím. 70%(22.8.2010)

Genialne duo v nadpriemernom filme, kde sice nemaju tolko prilezitosti ako za mlada predviest svoj davny vysoky standard, ale nastastie niekolko prilezitosti sa predsa len najde a vysledkom je komedia, ktora potesi vsetkych fandov tejto legendarnej dvojice. Hlavne špičkovanie medzi Matthauom a sefom intruktorov (Spinerom) stoji za to.(19.10.2010)

Scénář: Robert Nelson Jacobs .. Pro tuhle hereckou dvojici mám dlouhodobě slabost, protože mne vždy dokáže pobavit. Zápletka a taneční eskapády jsou fajn, ovšem když se tito dva pasažéři špikují navzájem, je to prostě vždy nejlepší. Guláš kolem už mnohdy tak dobře nechutná. 70%.(28.9.2007)

Vcelku naprosto obyčejná romantická komedie o vdovci, kterého bratr jeho ženy zláká na výletní plavbu, aniž by mu sdělil jakousi nepodstatnou maličkost, že jejich posláním je zábava přítomných dam a pracovní náplní tance všeho druhu - z čehož také pramení to nejpůvabnější, co tento snímek nabízí. Souhra Lemmona a Matthaua, kterým velmi zdatně sekunduje výborný Brent Spiner dosahuje vrcholu ve všech jejich společných scénách, které by samy o sobě stály minimálně za 80%. Bohužel je tu i dost takových, které se věnují novému románku Matthaua a celý snímek bohužel velmi brzdí, což je velká škoda.(6.9.2003)

Věčně ukecaný a vychytralý Walter Matthau a k tomu jako protiklad rozvážnější Jack Lemmon. Viděno mnohokrát, ale opět se jim daří. Ne, že bych se válel smíchy, ale je to zábavné, fajn, zajímavé a občas se nějaký fór hodně povede. I v těch jejich letech je tu snad každá scéna přirozená a v pohodě. No a když se objeví šedesátiletá Dyan Cannon, je se i na co dívat (samozřejmě, na asi většně míst, díky šikovnosti plastických chirurgů).(4.8.2014)

• - Edward Mulhare (Cullen Carswell) zomrel krátko po dokončení prác na filme. (m.a.t.o.)