Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

Galadriel

K nedělnímu nenáročnému pobavení se tenhle film hodí víc než dobře. Mezi Catherine Zeta-Jones a Seanem Conneym to patřičně jiskří, příběh plyne svižným tempem, nechybí patřičný poměr akce-loupež-láska, takže výsledkem je poměrně příjemný oddychový film. ()

Gemini

Charismatický Sean Connery, krásná Catherine Zeta-Jones, atraktivní prostředí, trocha toho napětí, efektní loupeže ve velkém stylu, hezky zamotaný příběh, pohodová hudba...To by mohlo k pobavení stačit, nemám pravdu? V lepší náladě bych šel i výš, ale takhle dám 70%. ()

Matty

Jen v jeden moment napínavý a v několika momentech sexy zlodějský thriller se staronovým hereckým obsazením. 60% Zajímavé komentáře: tron, haWranka ()

Enšpígl

Dalšíé z kategorie zlodějských filmů, který já tak mam rád, ano i tentokrát je to prosté, kdo koho přečůrá, skutečně jen konec ubral tu poslední hvězdičku.Protože Sean a Catherine je velmi dobrá past při rozhodování jaký film shlédnout ! ()

T2

Rozpočet $66miliónovTržby USA $87,704,396Tržby Celosvetovo $212,404,396/videl v kine: 65%/ ()

Djkoma

Slušný thriller o zlodějích s kapku slabším scénářem, který však zachraňuje duo Connery-Zeta. Slušná podívaná na hlavní vysílací čas na Nově ;) ()

Dever

Soundtrack Christopher Young: 1. Entrapment ,2. Saints And Sinners ,3. Fayeth In Fate ,4. Bright Moments ,5. The Dancing Jars ,6. Blackmail ,7. Who's Who? ,8. Heist Society ,9. A Certain Uncertainty ,10. La Fleur De La Musique ,11. Kuala Lumpur ,12. Impossible, But Doable ,13. Thieveing ,14. Wondering Aloud ,15. Silent Partner ,16. The Empress Mask ,17. Millennium Countdown ,18. Alive Again ,19. Try, Then Trust ,20. Thank God , ()

tron

Keď Pasca v r. 1999 vstúpila do kín, šlo o fajn hit (66 miliónový rozpočet vs. 212-miliónová celosvetová tržba). Jon Amiel mal v tom čase za sebou zaujímavé veci Návrat Sommersbyho a Vraždy podľa predlohy (ale i strašného Muža, ktorý vedel príliš málo). Meno Amiel v tom čase ale nebolo dôležité. Reklamná kampaň sa  niesla najmä v znamení dvoch iných mien: Seana Conneryho a Catherine Zeta-Jones. Catherine v tom čase zažívala svoje najslávnejšie obdobie (Zorrova maska, Traffic, Zámok hrôzy) a Connery bol žijúcou legendou, ktorá stále dokázala zaplniť kinosály (Skala), hoci nie všetko, pod čím bola podpísaná, sa v tých rokoch už premieňalo na zlato (prepadák Pomstitelia, nemastné neslané krimi Vražedné alibi a hlavne Vychádzajúce slnko). Po Pasci Connery pochopil, že je možno načase zavesiť herecké remeslo na klinec. Ešte si strihol pár drobností, svoju kariéru absurdne ukončil jedným z najhorších filmov roka Ligou výnimočných a odvtedy sme ho plus-mínus pred kamerou nevideli. V Pasci vytvoril pár s Catherine, no hoci vás zrejme šokuje 39-ročný vekový rozdiel medzi nimi ( čím v pohode tromfol „len“ 31-ročný rozdiel medzi Kirkom Douglasom a Farrah Fawcett v sci-fi horore Saturn 3), napriek tomu sa na nich na oboch dobre pozerá. Zas aj v realite máte plno žien, ktoré sú na starších chlapov a fakt to nie sú zlatokopky. Nikdy som nebol Conneryho fanúšikom, ale keď si nechal narásť bradu, stal sa pre mňa o čosi znesiteľnejším. Zeta-Jones vtedy bola riadna kosť, poteší solídny kasting vedľajších rolí (Ving Rhames, Will Patton) a snímka ponúka i (polo)kultovú scénu s lasermi. Pretože v dobrom filme lasery nesmú chýbať. K tomu elegantná, príjemne pokojná (niekomu to ale môže vadiť) atmosféra. Kino Považan NMnV 1999 ()

movie

Past je dokonalá zábava, pokud máte rádi uhlazeného staříka Conneryho a zlodějské snímečky!V Pasti je totiž obojí, včetně vynikající hudby! ()

monolog

Standardní lupičské řemeslo, které nedokáže pozvednout ani neustále vystrčený zadeček Catherine Zeta. Ne že by to k tomu stačilo, ale snaha se cení. Průměrná akce, průměrní herci, nepříliš zajímavé loupeže a co víc, zdlouhavé. Filmová loupež musí mít grácii, nonšalantnost a charisma, musí být obrovská, svým provedením nepřekonatelná, scénáristicky propracovaná a obsazením nedostižná. Inu, obsazení by bylo, jenže to je tak všechno. Filmy o loupežích jsou především o přípravě a provedení oné loupeže a i to by tu bylo. Jenže to je všechno jaksi nedomrlý. Nic vás neposadí na zadek, tedy kromě lapsů typu příprava vloupání během dvou dnů nebo jistého prasklého ocelového lana, které samo o sobě muselo vážit přinejmenším desetkrát tolik, co zátěž navíc. Svým způsobem tenhle film nemá co nabídnout, protože na první pohled neproveditelná loupež tu už byla provedena dřív, líp a mockrát. ()

Faidra

Překombinovaná a dost neuvěřitelná zápletka kazí Connerymu a Zeta-Jonesové skvěle rozehranou hru na kočku a na myš, kde se role průběžně střídají. ()

Jara.Cimrman.jr

"Zeptám se na pár otázek. Když se mi nebudou líbit odpovědi, vyletíte oknem." Tak tady to jiskří od prvního okamžiku. On je chytrý, ona krásná, divák obelhaný a tak to mám rád. Takže až se jednou rozhodnu vyloupit Venezuelskou národní banku, tak budu doufat, že bude po ruce pružná vyšetřovatelka typu Gin a pomůže mi s tím. Já mám tedy do sympaťáka Maca poměrně daleko, nemám ani žádné zlodějské schopnosti a věřím nahým ženám, ale tohle by muselo vyjít. Stejně jako se povedl tento snímek, který v mé soukromé oscarové kategorii "pohodová zlodějina" zaujímá přední umístění. ()

EdaS

70% Průměrný zlodějský film táhne nahoru báječný Connery se sladkou Zetou-Jones. Dokonce dokážou přehrát i prostý fakt, že on je o 40 let starší dědek. ()

H34D

Past je vcelku stylová podívaná pro nenáročný večer u televize, jenže podobně jako třeba známější Mission Impossible 2 si tu svou stylovost až příliš vynucuje, za každou cenu chce zůstat jiskřivá, uhlazená a cool, ale to je bohužel díky fádní režii a poněkud děravému scénáři takřka nemožné. Představuje tak pro mě v prvé řadě nevyužitý potenciál, některé chytře se tvářící scény jsou nedotažené, napětí zůstává relativně při zemi a nepředvídatelnost se stává spíše jen rádoby nepředvídatelností (jinými slovy klišé)... Nebýt šarmantního Conneryho a překrásné (a ohebné) Zeta-Jones, nebál bych se Entrapment označit jako ztrátu času. 5/10 ()

xxmartinxx

Past jsem si dost oblíbil. Catherine i Connery v pro ně slušivých rolích, pár fungujících zvratů a chemie mezi hrdiny. Tanec mezi paprsky je cool. Ať duet, nebo sólo. ()