Past

Krimi / Thriller / Romantický / Akční

USA / Velká Británie / Německo, 1999, 109 min

Jon Amiel

Phil Meheux

Nejdřív je nutné zmínit, že na Catherine Zeta-Jones já ulítávám. To je prostě top kráska mezi herečkami. Dále Sean Connery je mi strašně sympatickej snad ve všech filmech. No a když se k tomu přidá zajímavý příběh, který na konci mile potěší, tak se i přes slabší scénář a kameru dostávám na 4 hvězdičky.(11.12.2009)

Cathrine to sluší, Connerymu taky, občas se člověk zasměje... Ale vážně by si zasloužili lepší scénář. A propos - pokud používají laserové paprsky, proč je ti idioti nenatáhli tak, aby se mezi nimi zcela jistě nedalo projít? Síť 5x5 centimetrů a bylo by to... Ale to by se pak nedalo koukat na kroutící se zadeček Catherine, což by byla jistě škoda.(25.10.2003)

Sean Connery má prostě dobrý charisma na to, aby hrál role takovejhlech šarmantních zlodějů. Na jeho osobě taky celej film dost stojí, ale Catherine Zeta-Jones hrála taky dobře. Sice těžko zastíní Conneryho, ale dělala aspoň pěkný křoví. Příběh byl docela fajn, hlavně loupeže byly pěkně vymyšlený a natočený. Přesto všechno jsem ale nedokázal najít nějakou tu "přidanou hodnotu" - něco, co by mě přimnělo Past shlédnout znova. Pohodová podívaná a jeden z lepších thrillerů, co se dá v televizi občas "naladit", tři silnější hvězdy.(19.11.2011)

Príjemne oddychový akčňák na nedeľu po obede. Priemerný scenár, ktorý nedáva vždy veľký zmysel. No dvojica Connery a Zetta-Jones je veľmi dobrý marketingový ťah, ktorý však dobre funguje aj na obrazovke. V tomto filme sú vlastne dve lúpeže v prvej kradnú stotiny a v druhej miliardy. Nemám síce veľký prehľad, ale v tomto filme je asi ukradnutý najväčší obnos v histórii kinematografie (môžem sa mýliť). Film má viac menej aj výchovný efekt a to, že neoplatí sa vykrádať banky a vynášať peniaze v taškách, ale stačí premiestniť pár čísel z banky do banky.(22.3.2010)

Virgina Bakerová (Catherina Zeta-Jones), vyšetřovatelka pojišťovny dostává nový případ. Má chytit Maca (Sean Connery), jednoho z nejlepších zlodějů umění všech dob. Ale Virginie s ním má jiné plány. Spolu ukradnou slavnou čínskou masku za 40 milónů dolarů, ale to vše jen proto, že se připravují na největší lup všech dob. Z půlnoci při přechodu na nové tisíciletí, chtějí vybílit mezinárodní banku, a dopomoct si tak 8 miliardám dolarů.... Vcelku zajímavý "zlodějský" filmeček, při kterém musí všem dobrákům vstávat vlasy na hlavě. Ti zlí jsou zde dobří a ti dobří (policie) zase naopak zlí. Ale to nebrání všem hercům, aby se do filmu pořádně opřeli (přiznám se, byl to první film který jsem viděl s Catherine Zeta-Jonesovou, a ta loupež čínské masky mě totálně odrovnala). Sean Connery jí vcelku dobře sekunduje, v menších roličkách se mihnou například Ving Rhames nebo Will Patton... Něco mezi 3 a 4 hvězdičkama ....(11.11.2004)

• - Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)

• - Angela Bassett se ucházela o hlavní ženskou roli. (B!ker)

• - Bedford Palace, ze kterého hlavní hrdinové kradou čínskou masku, se ve skutečnosti jmenuje Blenheim Palace a leží v Oxfordshiru. (FoxMulder)