Past

Krimi / Thriller / Romantický / Akční

USA / Velká Británie / Německo, 1999, 109 min

Jon Amiel

Phil Meheux

Příjemný a ničím nenáročný snímek na obvyklý víkendový podvečer. Connery předvádí svůj klasický vysoký standard a Zeta-Jones mu při tom dělá takové hezké křoví (mimochodem, všimli jste si, kolik bylo za celý film záběrů na její zadek?). Ale jako film to do určité míry funguje, jen u toho nesmíte příliš přemýšlet, pitvat se v detailech, spíš se jen posadit před bednu, mozek nastavit do polohy "relaxace" a těch sto devět minut si zkusit užít. Malá výtka směrem ke konci... tohle bylo jako co? Zloděj není zloděj, kámoš je agent, zloděj je zloděj, kámoš není agent? Trošičku překombinované...(20.12.2010)

Překvapivě dobrý film. Sean Connery jako vždy v roli dokonalého gantlemana (ostatně jakou jinou roli by mohl hrát) a Catherine Zeta-Jones v roli.. no krásky,, i když ne zrovna bondgirl. LAe z Conneryho mám takový dojem, že kdysi točil akční filmy, v nichž dělal akci sám, teď zestárnul, tak si našel lidi, co budou akční za něj a on se na ně bude dívat - a pokud jde o pěknou ženskou, jedině dobře, Ale já byl spokojený - a to i s koncem.(26.1.2011)

Virgina Bakerová (Catherina Zeta-Jones), vyšetřovatelka pojišťovny dostává nový případ. Má chytit Maca (Sean Connery), jednoho z nejlepších zlodějů umění všech dob. Ale Virginie s ním má jiné plány. Spolu ukradnou slavnou čínskou masku za 40 milónů dolarů, ale to vše jen proto, že se připravují na největší lup všech dob. Z půlnoci při přechodu na nové tisíciletí, chtějí vybílit mezinárodní banku, a dopomoct si tak 8 miliardám dolarů.... Vcelku zajímavý "zlodějský" filmeček, při kterém musí všem dobrákům vstávat vlasy na hlavě. Ti zlí jsou zde dobří a ti dobří (policie) zase naopak zlí. Ale to nebrání všem hercům, aby se do filmu pořádně opřeli (přiznám se, byl to první film který jsem viděl s Catherine Zeta-Jonesovou, a ta loupež čínské masky mě totálně odrovnala). Sean Connery jí vcelku dobře sekunduje, v menších roličkách se mihnou například Ving Rhames nebo Will Patton... Něco mezi 3 a 4 hvězdičkama ....(11.11.2004)

• jitrnic

Tak zaprve Catherine Zeta-Jones, jejiz herectvi mi prijde smesne (takove strasne snazive, podobne upracovane jako jeji zevnejsek), pak mi vadi, ze Sean Connery je uz je prece jen trochu stary na to, abych mohl prijmout jako naprostou samozrejmost, ze by mezi hrdiny melo vznikat jakesi eroticke napeti, z cehoz plyne i zaverecny problem, ze by mi nijak zvlast nevadilo, kdyby jeden z hrdinu treba uprostred deje necekane skonal, jestli se spolu vyspi nebo nevyspi a zaverecne scenaristicke obraty a podobraty me uz znechutily uplne a diky nim se podle me nejedna nakonec ani o prumer.(6.7.2010)

Jonu Amielovi se podařilo do filmu obsadit Seana Conneryho a Catherine Zeta-Jonesovou, přihodil pár nápadů při loupeži, truchu ekvilibristiky a ladných pohybů a myslel si, že je to bomba film, ale je to průměr. Connery je omšelý kocour a svodům Jonesové se dvakrát odolat nedá, a tak milostná linie je zde nevyhnutelná. To ostatní šlo stranou. Nakonec film tak trochu nudí, ale u Amiela se ani nedivím. On nudí skoro vždy.(3.2.2009)

• - Petronas Towers byl v době uvedení filmu se svou výškou 452 metrů skutečně nejvyšší budovou světa. V roce 2004 jej překonal Tchaj-pej 101 s výškou 509 metrů. Dnes je nejvyšší budovou světa mrakodrap Burj Khalifa v Dubaji, který dosahuje výšky 828 metrů. (imagoo)

• - Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)

• - Bedford Palace, ze kterého hlavní hrdinové kradou čínskou masku, se ve skutečnosti jmenuje Blenheim Palace a leží v Oxfordshiru. (FoxMulder)