Past

Krimi / Thriller / Romantický / Akční

USA / Velká Británie / Německo, 1999, 109 min

Jon Amiel

Phil Meheux

Kdysi jsem z toho filmu odcházel dost zpruzenej. Trailery mne hodně navnadily a výsledek mi připadal nudný, bez akce ( chybí avizovaná automobilová honička - pravděpodobně po scéně krádeže v obchodě se starožitnostmi, ale to je jen můj dohad). S odstupem je to velmi příjemně obstarožní, sevřené pokoukání. Ona absence akce filmu neškodí, naopak. Nejde totiž o akční film, ale o komorní krimi s prvky thrilleru a ironickým humorem....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/past-entrapment-r-j-amiel-1999.html(6.7.2012)

Pokud vynecháme fakt, že dějově je Past jaksi silně "polévková" a víceméně čistě oddychová zábava, tak jednu nesmírnou přednost má (i když si toho mnozí nevšimnou). Geniálně vykreslený je vztah mezi Connerym a Zetou-Jones a to především ze strany Conneryho. Intimní scény (deka, proplétání se mezi lasery) jsou to nejlepší a mimika Conneryho je tak dokonalá, že se mu dá v očích krásně přečíst co se mu v dané vteřině honí hlavou (samota - touha překonat ji/zbavit se jí). Osamělého elegána s dobrým srdcem zahrál natolik kvalitně, že neváhám sáhnout k plnému hodnocení. Kvalitní a inteligentní zábava.(22.9.2007)

Príjemne oddychový akčňák na nedeľu po obede. Priemerný scenár, ktorý nedáva vždy veľký zmysel. No dvojica Connery a Zetta-Jones je veľmi dobrý marketingový ťah, ktorý však dobre funguje aj na obrazovke. V tomto filme sú vlastne dve lúpeže v prvej kradnú stotiny a v druhej miliardy. Nemám síce veľký prehľad, ale v tomto filme je asi ukradnutý najväčší obnos v histórii kinematografie (môžem sa mýliť). Film má viac menej aj výchovný efekt a to, že neoplatí sa vykrádať banky a vynášať peniaze v taškách, ale stačí premiestniť pár čísel z banky do banky.(22.3.2010)

Past je vcelku stylová podívaná pro nenáročný večer u televize, jenže podobně jako třeba známější Mission Impossible 2 si tu svou stylovost až příliš vynucuje, za každou cenu chce zůstat jiskřivá, uhlazená a cool, ale to je bohužel díky fádní režii a poněkud děravému scénáři takřka nemožné. Představuje tak pro mě v prvé řadě nevyužitý potenciál, některé chytře se tvářící scény jsou nedotažené, napětí zůstává relativně při zemi a nepředvídatelnost se stává spíše jen rádoby nepředvídatelností (jinými slovy klišé)... Nebýt šarmantního Conneryho a překrásné (a ohebné) Zeta-Jones, nebál bych se Entrapment označit jako ztrátu času. 5/10(7.11.2008)

Sean Connery nemusí ani hrát, aby měl charisma, stačí pohled. Jinak naprosto normální a průměrná variace na téma zloděj a policajti, respektive zlodějka a lupič v osidlech policie. Některé ze zlodějských metod ovšem originální jsou (viz poslepu přes lasery nebo podák ve větrací šachtě). Jinak docela zábavné.(15.2.2003)

• - Angela Bassett se ucházela o hlavní ženskou roli. (B!ker)

• - Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)

• - Jedno z hesel použitých ve filmu je 1007, a to na počest Seana Conneryho, jako prvního představitele agenta 007. (B!ker)