Past

• USA Entrapment (více)

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

Trailer

Dever

Soundtrack Christopher Young: 1. Entrapment ,2. Saints And Sinners ,3. Fayeth In Fate ,4. Bright Moments ,5. The Dancing Jars ,6. Blackmail ,7. Who's Who? ,8. Heist Society ,9. A Certain Uncertainty ,10. La Fleur De La Musique ,11. Kuala Lumpur ,12. Impossible, But Doable ,13. Thieveing ,14. Wondering Aloud ,15. Silent Partner ,16. The Empress Mask ,17. Millennium Countdown ,18. Alive Again ,19. Try, Then Trust ,20. Thank God , ()

Jara.Cimrman.jr

"Zeptám se na pár otázek. Když se mi nebudou líbit odpovědi, vyletíte oknem." Tak tady to jiskří od prvního okamžiku. On je chytrý, ona krásná, divák obelhaný a tak to mám rád. Takže až se jednou rozhodnu vyloupit Venezuelskou národní banku, tak budu doufat, že bude po ruce pružná vyšetřovatelka typu Gin a pomůže mi s tím. Já mám tedy do sympaťáka Maca poměrně daleko, nemám ani žádné zlodějské schopnosti a věřím nahým ženám, ale tohle by muselo vyjít. Stejně jako se povedl tento snímek, který v mé soukromé oscarové kategorii "pohodová zlodějina" zaujímá přední umístění. ()

monolog

Standardní lupičské řemeslo, které nedokáže pozvednout ani neustále vystrčený zadeček Catherine Zeta. Ne že by to k tomu stačilo, ale snaha se cení. Průměrná akce, průměrní herci, nepříliš zajímavé loupeže a co víc, zdlouhavé. Filmová loupež musí mít grácii, nonšalantnost a charisma, musí být obrovská, svým provedením nepřekonatelná, scénáristicky propracovaná a obsazením nedostižná. Inu, obsazení by bylo, jenže to je tak všechno. Filmy o loupežích jsou především o přípravě a provedení oné loupeže a i to by tu bylo. Jenže to je všechno jaksi nedomrlý. Nic vás neposadí na zadek, tedy kromě lapsů typu příprava vloupání během dvou dnů nebo jistého prasklého ocelového lana, které samo o sobě muselo vážit přinejmenším desetkrát tolik, co zátěž navíc. Svým způsobem tenhle film nemá co nabídnout, protože na první pohled neproveditelná loupež tu už byla provedena dřív, líp a mockrát. ()

tron

Keď Pasca v roku 1999 vstúpila do kín, šlo o celkom fajn hit. Jon Amiel mal v tom čase za sebou príjemné hity Návrat Sommersbyho a Vraždy podľa predlohy (ale i strašného Muža, ktorý vedel príliš málo). Meno Jon Amiel v tom čase ale nebolo dôležité, pretože snímka sa reklamovala najmä na základe dvoch mien. Sean Connery a Catherine Zeta-Jones. Catherine v tom čase zažívala svoje najslávnejšie obdobie (Zorrova maska, Traffic, Zámok hrôzy) a Connery bol žijúcou legendou, ktorá ešte dokázala zaplniť kinosály (Skala), hoci nie všetko, pod čím bola podpísaná, sa v tých rokoch už premieňalo na zlato (prepadák Pomstitelia, nemastné neslané krimi Vražedné alibi a hlavne Vychádzajúce slnko). Po Pasci Connery pochopil, že je možno načase zavesiť herecké remeslo na vešiak, ešte si strihol pár drobností, svoju kariéru absurdne ukončil jedným z najhorších filmov roka Ligou výnimočných a odvtedy sme ho plus mínus pred kamerou už nevideli. V Pasci vytvoril pár s Catherine, no hoci vás zrejme nemilo prekvapí ich 39-ročný vekový rozdiel (snažím sa byť tolerantný, ale musím sa spýtať – nie je to predsa len už trošku moc???), čím v pohode tromfol „len“ 31-ročný rozdiel medzi Kirkom Douglasom a Farrah Fawcett v sci-fi horore Saturn 3. Napriek tomu sa na nich na oboch dobre pozerá, nikdy som nebol Conneryho fanúšikom, ale keď si nechal narásť bradu, stal sa pre mňa o čosi znesiteľnejším, Zeta-Jones vtedy bola poriadna kosť, poteší solídny kasting vedľajších rolí (Ving Rhames, Will Patton) a snímka okrem nich ponúka i (polo)kultovú scénu s lasermi. Pretože v dobrom filme lasery nesmú chýbať. K tomu elegantná, príjemne pokojná (niekomu to ale môže vadiť) atmosféra. Kino Považan 1999 ()

H34D

Past je vcelku stylová podívaná pro nenáročný večer u televize, jenže podobně jako třeba známější Mission Impossible 2 si tu svou stylovost až příliš vynucuje, za každou cenu chce zůstat jiskřivá, uhlazená a cool, ale to je bohužel díky fádní režii a poněkud děravému scénáři takřka nemožné. Představuje tak pro mě v prvé řadě nevyužitý potenciál, některé chytře se tvářící scény jsou nedotažené, napětí zůstává relativně při zemi a nepředvídatelnost se stává spíše jen rádoby nepředvídatelností (jinými slovy klišé)... Nebýt šarmantního Conneryho a překrásné (a ohebné) Zeta-Jones, nebál bych se Entrapment označit jako ztrátu času. 5/10 ()

• Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)
  • Petronas Towers byl v době uvedení filmu se svou výškou 452 metrů skutečně nejvyšší budovou světa. V roce 2004 jej překonal Tchaj-pej 101 s výškou 509 metrů. Dnes je nejvyšší budovou světa mrakodrap Burj Khalifa v Dubaji, který dosahuje výšky 828 metrů. (imagoo)