Past

Verlockende Falle

Pasca

Krimi / Thriller / Romantický / Akční

USA / Velká Británie / Německo, 1999, 109 min

Solídny príspevok do žánru, kde to medzi ústrednou dvojicou fakt iskrí (btw údajne druhá "nejnechutnejšia" dvojica po Stone/Pesci z Kasína :)) Žiadne zázraky sa na plátne nedejú, ale herci tak šikovne presviedčajú diváka o svojej pravde, že je z toho príjemná techno-ochcávačská zábava. Film má skrátka ten správny moderný feeling a nebyť blbého českého sloganu, asi by som si ho vychutnal lepšie...(21.6.2006)

Kdysi jsem z toho filmu odcházel dost zpruzenej. Trailery mne hodně navnadily a výsledek mi připadal nudný, bez akce ( chybí avizovaná automobilová honička - pravděpodobně po scéně krádeže v obchodě se starožitnostmi, ale to je jen můj dohad). S odstupem je to velmi příjemně obstarožní, sevřené pokoukání. Ona absence akce filmu neškodí, naopak. Nejde totiž o akční film, ale o komorní krimi s prvky thrilleru a ironickým humorem....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/past-entrapment-r-j-amiel-1999.html(6.7.2012)

Cathrine to sluší, Connerymu taky, občas se člověk zasměje... Ale vážně by si zasloužili lepší scénář. A propos - pokud používají laserové paprsky, proč je ti idioti nenatáhli tak, aby se mezi nimi zcela jistě nedalo projít? Síť 5x5 centimetrů a bylo by to... Ale to by se pak nedalo koukat na kroutící se zadeček Catherine, což by byla jistě škoda.(25.10.2003)

Opravdu hezky pribeh o starem lec elegantnim lupici ktery vyskoli mladou, krasnou a v oboru talentovanou pracovnici pojistovny. Vykony obou protagonistu sou dobre, no ten Conneryho mirne prevysuje, jak je zvykem. Co me ale na filmu nejvice dostalo je prostredi kde se odehrava. Uchvatna atmosfera Petronas Towers dodava filmu lesk. Film mi neprijde jako nejak vyjimecny, ale me se z nejakeho duvodu libil. Je to mozna herectvim starnouciho ale nikoliv stareho Conneryho, nebo to mozna bude krasou Catherine Zety-Jonesove, ci obema dohromady + zvlastnim nabojem filmu. No rozhodne doporucuji videt, at si kazdy udela vlastni nazor. 75%(5.6.2006)

Má to toľko vecí, čo na filmoch nemám rád. Rozťahaný dej s hluchými miestami medzi veľkými akciami, balans na hrane smrti, ale samozrejme so šťastným koncom, situácie kde má hlavná postava vždy náhradné plány, vždy niečo inovatívne vymyslí, aby ich nechytili, supermoderné počítače, elektroniku ako z Bondoviek, len vtipne vyzerajúcu, skrátka hlúposti a do toho romantický príbeh a navyše získanie peňazí zločinom a postrádanie morálnosti. Avšak tento film som si zamiloval, dá sa pochopiť aj ako jednanie postáv, ktorí majú úplne iné hodnoty, sú géniovia vo svojom obore a vždy si vedia poradiť, navyše v histórii aj v skutočnosti takých bolo dosť, nielen tých, čo kradli umenie alebo aj peniaze, ale aj všelijakých iných špecialistov. Z filmu ide pôvab, elegancia, romantika, vášeň až do takej miery, že som sa divil, čo to je za nádhernú ženu Catherine Zeta-Jones, že som si ju doteraz výrazne nevšimol. Michaelovi Douglasovi je čo závidieť. Scéna s lasermi mi vždy pripomenie, ako keď som bol malý chlapec som do miestností ponaťahoval klbká a nedalo sa nimi normálne chodiť a tu sa medzi nimi preplieta tak krásna herečka, to je lahôdka. Film som si užil, dokonca sa tu hodilo aj to trápne klišé s vlakmi a zmiznutím, lebo vyznelo pekne, akurát na to premiestnenie s Seanom Connerym. Fajnšmerkovská delikatesa z končiacich 90. rokov aj s vtedy, tak pre niektorých desivou a pre iných peknou, či zábavnou tématikou prichádzajúceho milénia. Dodám len, že prekrásna hudba.(28.6.2012)

• - Robert MacDougales (Sean Connery) bydlí na hradě, který se jmenuje Duart Castle a nachází se na západě britského ostrova Isle of Mull ve Skotsku. (rey17)

• - Jedno z hesel použitých ve filmu je 1007, a to na počest Seana Conneryho, jako prvního představitele agenta 007. (B!ker)

• - Bedford Palace, ze kterého hlavní hrdinové kradou čínskou masku, se ve skutečnosti jmenuje Blenheim Palace a leží v Oxfordshiru. (FoxMulder)