Válka mezi muži a ženami

The War Between Men and Women

The War Between Men and Women

Komedie / Drama

USA, 1972, 110 min

Místy vtipné, místy smutné. Výborné dialogy.(4.4.2010)

Taková typická "pozdní" lemmovština - neurazí, sem tam pobaví, ale žádné veledílo to není. Na některé vtipy musíte mít vyloženě náladu, aby vám sedly (hledání brýlí v ledu).(23.1.2012)

Sarkastický humor ten ja veľmi môžem, ešte k tomu ak ho servíruje Jack Lemmon, ktorý bol pre podobné uštipačné postavy ako Peter Wilson stvorený. Horkosladká komédia však vie veľmi plynule prejsť aj do vážnych momentov, kedy sa šovinistický maliar musí vysporiadať so slabnutím svojho zraku a vtedy je tu preňho oporou okúzľujúca Barbara Harris. Vyváženie medzi komédiou a drámou je perfektné a tvorcovia pridali aj čerešničku na torte v podobe nočnej prestrelky Lemmona a Robardsa - veľké vybočenie z celkovej atmosféry filmu, ktoré sem však výborne zapadlo. "...the venom in your drawings is only a pose. A pose? I hate women even when I'm on vacation." :)(5.1.2018)

Jack Lemmon a Barbara Harris jsou v tomhle snímku tak kouzelní a zajímaví, že se mi to prostě muselo líbit. Ale není to jen proto, že film hraje na komediální strunu, je to i proto, že funguje v dramatičtějších momentech. Závěrečná animovaná sekvence je výborná, celkově pak film dostává krásně dojemný nádech.(6.9.2016)

19. 10. 2010 (280.); Peter Wilson poznává, že ženy nejsou jenom k zesměsňování, v 70. letech minulého století bylo asi kouření ve veliké oblibě(26.10.2010)

Komedie plná šovinismu, ve které Jack Lemmon doslova perlí. Jason Robards, ač jen na chvilku, je mu pak zdatným sekundantem. Bohužel chvíle, kdy Lemmon není šovinistou, jsou poněkud nudné.(25.8.2014)

Tohle je tak scénáristicky zajímavý film, že ho nezapomenete. Smíchy se nekřičí a chce se po Vás trocha lítosti s postiženým člověkem.(21.8.2010)

Průměrný, ale docela hezky koukatelný film, který staví svůj příběh na dvou protipolných pohledech na život. Na jedné straně spisovatel, který má rád klid a pohodu, ale vnitřně touží po opaku, na druhé žena se třemi dětmi a psem / vlastně rodící fenkou /, která naopak občas touží po chvilce klidu. I přes tyto diametrálně rozdílné charaktery oba směřují ke stejnému cíly - k naplněnému harmonickému životu. Proč mě B.Harris občas připomínala Bohdalovou?(19.10.2010)

Fandím věkovým rozdílům ve vztahu, ale v tomto případě jsem milostnému vzplanutí atraktivní Terry Kozlenkové k dědkovi Lemonovi neuvěřil, což pak samozřejmě neumožňuje vychutnat si část jinak vtipných dialogů. // Výborný (v kladném smyslu slova "dospělý") výkon Lisy Gerritsen (v době natáčení 15) v hlavní dětské roli dvanáctileté Lindy. // 70%(19.10.2010)

Docela mě udivuje, že tento film má tak „slabé“ hodnocení. Já jsem se po dlouhé době výborně bavila. Jack Lemmon, tentokrát jako autor poněkud šovinistických kreslených vtipů, které sarkasticky odrážejí jeho nelibost k ženám, dětem a psům, byl jako vždy brilantní, možná ještě lepší než obvykle. Překvapením pro mě bylo spíše hlavní ženské obsazení – pro mě doposud naprosto neznámá herečka. Výborní byli zkrátka oba. Ta protichůdnost jejich postav a konfrontace Petera s dětmi své milé, to dávalo prostor pro úžasné scény. Nedávejte na hodnocení a podívejte se na to. Stojí to za to.(28.9.2014)