Další z Jackieho kvalitních filmů. Oproti prvnímu dílu ubyl Sammo Hung a je to poznat hlavně na režisérské židli, protože Sammo Hung je velice kvalitní choreograf soubojů. Kdežto Jackie se vždy dost zaměřuje na všelijaké taškařice, schovávačky apod. Jackie si přibalil i své 2 kolegyně (Rosamund Kwan z Božské relikvie a Maggie Cheung z Police Story). Resumé: Oproti 1. dílu ubylo soubojů, nejsou tak výživné a dlouhé. Jackie taky časteji dostává na budku.(4.11.2010)

O ten pověstný chlup lepší než jednička. Jackieho akrobatické kousky jdou minimálně v bojových sekvencích mnohem víc na dřeň, což napoví hned úvodní řezanice v hotelu, kde to schytává pěstmi, otlouká se o schody, naráží na zábradlí, demoluje nábytek a vytírá podlahu, ve stejném duchu se pak nese i celý zbytek filmu. Co do příběhu je to nemlich to samý a vzhledem k tomu, že na skřípající humor už jsem zvyklý, jdu o hvězdu výše. Možná i díky menší roli Rosamund Kwan, na kterou se prostě vždycky dobře dívá.(1.8.2016)

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá je pokračovaním slušnej jednotky. Má celkom dobrý príbeh o policajtovi, ktorému je po predchádzajúcich úspechoch pridelené velenie na jednom okrsku, kde ale vládne korupcia a tak sa to snaží dať do poriadku, pričom sa so svojimi starými priateľmi rozhodne konečne dostať miestneho vplyvného zločinca, ktorému doteraz všetko prechádzalo. No navyše je v meste momentálne zložitá situácia, pričom policajt si narobil plno nepriateľov a tak ho čakajú len samé problémy. Spracovanie sa mi páči, tématika pirátov z prvého dielu je tu nahradená skorumpovanou políciou čo mi príde omnoho zaujímavejšie a vhodnejšie a tak už od začiatku som mal z toho lepší pocit, ale aj celkovo mi to príde lepšie zvládnuté. Rovnobežne sa tu rieši viacero línií, keďže je tu viacero skupín, ktoré majú svoju vlastnú motiváciu a tak mi to na pomery žánru príde aj celkom prekombinované, ale orientuje sa v tom bez väčších problémov, no hlavne, že si to po celý čas udržuje výbornú zábavnosť a nápaditosť. Tu sa nájde plno vydarených sekvencií, pričom nemôžem povedať, že by nejaká fáza filmu bola slabšia a tak sa na to pozerá skutočne dobre po celý čas. Akcie je tu dosť a som s ňou nadmieru spokojný. Súboje majú výbornú choreografiu, sú dobre natočené, nápadité a nadmieru zábavné, takže je na ne radosť pozerať, ale nájde sa tu aj niekoľko vydarených naháňačiek a samozrejme aj kvalitných kaskadérskych kúskov. Najviac sa mi páči celé finále, skvelá naháňačka v putách, kde jeden výborný moment strieda druhý, ale všetka akcia sa mi dosť páči. A rozhodne poteší aj humor, nájde sa tu plno výborných vtipných scén, hlavne to niekoľkonásobné schovávanie sa v byte alebo zaujímavý nápad s obrazom. S hereckým obsadením som dosť spokojný, síce z akčného tria z predchádzajúceho dielu zostal len Jackie Chan, ale filmu to neublížilo, poteší skvelé ženské zloženie Maggie Cheung, Rosamund Kwan a Carina Lau, ale nesklame ani dostatok zaujímavých záporákov a vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre a tentoraz mi už vyhovuje aj prostredie. Takže aj prvý diel sa mi páčil, ale toto pokračovanie je takmer po všetkých stránkach ešte lepšie, vydarená akčná zábava. 78%(31.12.2010)

Podle mého názoru je dvojka zcela rovnocenná prvnímu dílu. Příběh je opět prostinký, navíc místy nepřehledný, neboť postavy a jejich postavení v ději se trochu pletou, ale o nic takového zde nejde. Celý film je koncipován jako příležitost vytvořit pro Jackieho Chana terén k neuvěřitelným ekvilibristikám akrobatického umění, k bojovým scénám a ke stále přítomnému humoru. Celý štáb se při natáčení zřejmě sám bavil a dokázal to přenést i na diváka.(1.6.2012)

Hodne velkej kvalitativni sesup. Dej sice rekapituluje udalosti prvniho dilu, ale jinak je pribeh naprosto samostatnej, tentokrat Jackie sefuje okrsku a snazi se zbavit vsemoznejch lupicu a vrahu a skorumpovanejch poldu. Pryc je saskovani, vetsinou se vse bere dosti vazne, i kdyz Jackie pri soubojich porad obcas dela nejaky chujoviny. Problem je, ze bitek tu moc neni a vatu mezi tim vyplnuje dej, ve kterym sem se silne ztracel, nekolik skupin kladasu i zaporaku se tak ruzne motaj filmem, obcas nejak zasahnou do deje a u poloviny jsem ani netusil, co jsou zac nebo o co jim jde. Porad se na to docela dobre kouka, ale proste uz to neni ani tak zabavny, ani tak akcni, jako prvni dil a vic nez 3* to neda.(12.12.2010)