Rychlofilm

• Rakousko Fast Film
Animovaný / Krátkometrážní
Rakousko, 2003, 14 min

VOD (1)

FAST FILM je animovanou poctou kinematografii. Tvůrci vytiskli na 65.000 záběrů z celkem 300 filmů a připevňovali je na trojrozměrné papírové objekty, kterým pak animací vdechli život. Ruční práce na filmu trvaly celkem dva roky. Snímek získal 25 ocenění a byl nominován na Zlatou palmu v Cannes. (J.Connor)

Anianna

Originální koláž z útržků filmové klasiky. Hodnotila bych maximem, ale zřejmě jako jediná žena ze zde komentujících vidím, co vidět nechci. Autor vzdává hold právě té filmové epoše, v níž vládlo jasné machistické nastavení. Muž je ten hrdina, ta silná bytost, jehož jen tak něco nezastaví. A žena je samozřejmou obětí okolností, nemohoucí, slabou, která jen v náručí zachraňujícího muže má jakous takous šanci. Na jedné straně zbraně a pěsti, na druhé krásné ženy hloupě čekající v koutě, to v lepším případě. V horším případě jsou vláčeny mužem do bezpečí. No, na rok vzniku 2003 překvapující. Podvědomé nebo záměrné posilování mužského ega? ()

Madsbender

Mágia zvaná FILM, ktorá sa na train à grand vitesse bratov Lumièrovcov vezie najvyššou rýchlosťou naprieč dejinami kinematografie. Strhujúci návrat k fotogénii pohybu avantgardných hnutí prostredníctvom ručne animovanej strihovej koláže. Pravý cinefil vie - raz nestačí. 90% ()

bratr.Milan

Technicky náročný a skvěle zvládnutý animovaný film. Pocta kvalitním, nebo kultovním filmům starého a klasického Hollywoodu. Komedie pro milovníky klasické kinematografie. Celou stopáž jsem se přiblble usmíval někdy i vybuchoval hlasitým smíchem. Ti, kdo nemají čas nakoukávat filmové mezníky, se mohou podívat na všechny zároveň v tomto rychlofilmu. Myslím, že uvidí většinu důležitých scén :) ()