Reklama

Reklama

Rychlofilm

(festivalový název)
  • Rakousko Fast Film
Animovaný / Krátkometrážní
Rakousko, 2003, 14 min

VOD (1)

Obsahy(1)

FAST FILM je animovanou poctou kinematografii. Tvůrci vytiskli na 65.000 záběrů z celkem 300 filmů a připevňovali je na trojrozměrné papírové objekty, kterým pak animací vdechli život. Ruční práce na filmu trvaly celkem dva roky. Snímek získal 25 ocenění a byl nominován na Zlatou palmu v Cannes. (J.Connor)

Recenze (12)

Anianna 

všechny recenze uživatele

Originální koláž z útržků filmové klasiky. Hodnotila bych maximem, ale zřejmě jako jediná žena ze zde komentujících vidím, co vidět nechci. Autor vzdává hold právě té filmové epoše, v níž vládlo jasné machistické nastavení. Muž je ten hrdina, ta silná bytost, jehož jen tak něco nezastaví. A žena je samozřejmou obětí okolností, nemohoucí, slabou, která jen v náručí zachraňujícího muže má jakous takous šanci. Na jedné straně zbraně a pěsti, na druhé krásné ženy hloupě čekající v koutě, to v lepším případě. V horším případě jsou vláčeny mužem do bezpečí. No, na rok vzniku 2003 překvapující. Podvědomé nebo záměrné posilování mužského ega? ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Mágia zvaná FILM, ktorá sa na train à grand vitesse bratov Lumièrovcov vezie najvyššou rýchlosťou naprieč dejinami kinematografie. Strhujúci návrat k fotogénii pohybu avantgardných hnutí prostredníctvom ručne animovanej strihovej koláže. Pravý cinefil vie - raz nestačí. 90% ()

bratr.Milan 

všechny recenze uživatele

Technicky náročný a skvěle zvládnutý animovaný film. Pocta kvalitním, nebo kultovním filmům starého a klasického Hollywoodu. Komedie pro milovníky klasické kinematografie. Celou stopáž jsem se přiblble usmíval někdy i vybuchoval hlasitým smíchem. Ti, kdo nemají čas nakoukávat filmové mezníky, se mohou podívat na všechny zároveň v tomto rychlofilmu. Myslím, že uvidí většinu důležitých scén :) ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama