Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Natalie (Alicia Witt), krásná a inteligentní studentka Pendletonské univerzity, a její přátelé Jared, Rebecca a Michael chodí pravidelně na hodiny k profesoru Wexlerovi. Na jedné hodině vypráví profesor dávnou městskou legendu o někdejším profesorovi z Pendletonu, který před 25 lety zabil šest svých studentů. Natalii připadá celý příběh podezřelý a je přesvědčena, že je vrah i nyní v prostorách univerzity. Nikdo jí nevěří. Až když je příliš pozdě a její přátelé se stanou jeden po druhém obětí vraha, přesně podle předlohy v městské legendě. Tehdy Natalie zjišťuje, že se spolu se svými přáteli stala součástí pokračování těchto strašných událostí… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (113)

AlistairMir 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem dát čtyři, ale trochu nadhodnotím protože mě film opravdu bavil. Hlavní postavy sympatické a přiznávám se bez mučení, že kdo je vrah pro mě byla docela záhada až do scény u benzínky kdy mi to konečně došlo (mezitím jsem váhal mezi dvěma adepty) . Vraždění podle urbanových legend se mi líbilo a musí se uznat, že postava killera se opravdu snažila zlikvidovat všechny včetně chudáka namol opilého psa. Proč píšu postava? Protože jsem váhal mezi klukem a holkou. Tak co myslíte vy? Kdopak bude vraždit? :-) ()

lykan9 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že jsem fandou slasher hororů, tak jsem čekal, že se budu bavit více. Temná legenda sice není špatná a obsazení je také zajímavé, ale v mnoha místech jsem se doslova nudil. Přesto není tento horor zatracení hodný a rozhodně stojí za to ho shlédnout. Obzvlášť už jen proto, aby člověk viděl jak vypadali současné hvězdy ve svých začátcích :-) ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nejen 80. léta, ale i 90. dokázala vyprodukovat zábavné slashery, které jako příjemná oddechovka plná mrtvol fungují. A ve srovnání s mizerií posledních let si jeden uvědomí, jak jsou nakonec dobré. Městské legendy si vyprávějí lidé už pěkně dlouho, a tak jako náměty pro film by mohly být základem rozsáhlé série. A proto než sednete do auta, zkontrolujte zadní sedadlo, než sednete k někomu do auta, nezapomeňte si připravit pepřák a pokud způsobíte neštěstí, připravte se raději na možnou pomstu. Samozřejmě gore se příliš nepředvedlo, byť sekyra je pro něj jako stvořená. A byl jsem zvědav na vnitřnosti....skalpel po ruce byl... Zábavné je hovadské chování postav, co si vždy nakonec naběhnou, a za odměnu za to zaplatí. A nejvtipnější byla mikrovlnka. Po letech jsem hodnocení zvedl o hvězdu, páč jsem byl spokojený. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Zestárlo to (připojení internetu přes vytáčení pevné linky!!), ale nějakým zajímavým řízením osudu to pořád funguje- jako ten nejtypičtější teen-age slasher. Ale ten scénář... OMG, něco tak debilního jsem už dlouho neviděl, naštěstí je to ještě pořád na hraně mezi skutečnou stupiditou a zábavností. Dost tomu samozřejmě pomáhá obsazení- Robert "Freddy" Englund, Joshua "Dawsonův kámoš" Jackson, Tara "ta z Prciček" Reid, nebo Jared Leto. Hlavní hrdinka taky sympaťačka. Jen teda vraha odhalíte dřív, než stihnou zaschnout kapky krve první oběti. Ale o to tu snad ani nejde... ()

Zayl 

všechny recenze uživatele

Tvrdému fanouškovskému jádru pravděpodobně srdce nezaplesá, nicméně nemusíte mít obavy z hrozícího infarktu. Tato vyvražďovačka sice nepřinesla svěží vítr, ale zato poměrně solidně zpracovává klasické koncepty, které se do pomyslných plachet umějí opřít. Jak už to u průměrných titulů bývá, jsou zde jednak světlé záblesky (poměrně zdařilé vraždy), tak ty temné (inteligence obětí, neikonický vrah v zimní bundě). Čistočistý průměr. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (10)

  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 53. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)

Reklama

Reklama