Temná legenda

Městská legenda

Urban Legend

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Francie, 1998, 99 min

Na skromné poměry vyvražďovaček je tohle těžký průměr, může za to hlavně přepálená stopáž a pocit vůbec ničeho nového. Vrah zabíjí podle urban legends, a jak on, jeho sekyra, tak ty vraždy (hlavně v první části) ujdou. Jako by to ale jelo podle hned několika na sebe naházených šablon a šablonek. Stupidní chování obětí je u takového řadového kousku spíš samozřejmostí, tak to si nijak zvlášť nestěžuju. Chtělo to méně ženských a víc Roba Englunda.(25.3.2009)

Veľmi príjemný 90s slasher. Bohužiaľ výborný námet o urban legends je nevyužitý a až do konca nie je poriadne jasné, že vrah vraždí podľa vzorca mestských legiend. Záverečné odhalenie je príjemné a dve nasledujúce šoky ešte príjemnejšie. Škoda len, že Robert Englund je tu dokopy asi v jednej scéne a zomrie off-screen. Je totiž ako vždy skvostný.(14.8.2011)

V první polovině filmu jsem si říkal"Proboha na co to koukám".Puberťácký nudný, tuctový horůrek s hroznými dialogy. Co pokazila první polovina dohání senzačním způsobem ta druhá. Nečekaný děj a svižná vyvražďovací podívaná ála Vřískot, která má spád musí potěšit každého horrorového fajnšmekra. Bohužel URBAN LEGEND jako celek působí velice rozpačitým dojmem. Jedno seznámení mi bude stačit 50%....;)(6.9.2009)

• sedm.1

Tak jsem se pustil do nové, starší, hororové série, a pokud bývá pravidlem, že první díly bývají obvykle zároveň ty nejlepší, tak mám z dalších pokračování docela obavy, na jakou úroveň se až dostanu. První Temná legenda totiž není skutečně žádný zázrak, a to prakticky ve všech ohledech. Nejspíš tedy něco bude na drbech, že se tu tvůrci chtěli svést na úspěchu jiné série, samozřejmě Vřískotu, ovšem to je úplně jiná liga, tady se pohybujeme spíš někde na hranici snad až televizní produkce, čemuž odpovídá jak vizuál, tak obsazení netalentovaných a nesympatických herců, Jared Leto promine, kteří se právě hodí tak akorát do těch nejlevnějších snímků. Největším problémem je nicméně zápletka, kdy mi i samotné ústřední téma vůbec nebavilo, první hodinka navíc byla doslova katastrofálně nudná, natahovaná, nic se nedělo, poté naštěstí došlo k jisté gradaci a několika napínavějším momentům, ovšem samotné vyústění a pointa už zas byla bída s nouzí. Co se hororových prvků týče, atmosféra opět televizní úrovně a mordy, nevím tedy jestli kvůli ratingu, nebo proč, byly nekrvavé, nenásilné a vlastně většinou i mimo záběry, takže v podstatě také o ničem. Já sice každopádně nechci tvrdit, že jako celek to tedy zas nefungovalo vůbec, ale prostě když to porovnám s ostatními teen slashery té doby, tak Urban Legend patří k těm poraženým.(11.12.2016)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +obsazení, atmosféra -standartní děj a hlavně závěr/// No pobavil jsem se nad tímto filmem. Je parádní jak jde spousta známích tváří pod kytičky. Tedy v té době ještě tak moc známé nebyly. Ale čím je film starší (a že je to na něm poznat), tak tím více získává. Schválně kde herci budou za dalších 10 let.../// Celkem 66%///(9.12.2007)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 53. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Role Sahsi byla nabídnuta Jodi Lyn O'Keefe, která však odmítla pro účast ve filmu Halloween H20 (1998). (Terva)

• - Roli Natalie Simon odmítla Melissa Joan Hart. (Terva)