Natalie (Alicia Witt), krásná a inteligentní studentka Pendletonské univerzity, a její přátelé Jared, Rebecca a Michael chodí pravidelně na hodiny k profesoru Wexlerovi. Na jedné hodině vypráví profesor dávnou městskou legendu o někdejším profesorovi z Pendletonu, který před 25 lety zabil šest svých studentů. Natalii připadá celý příběh podezřelý a je přesvědčena, že je vrah i nyní v prostorách univerzity. Nikdo jí nevěří. Až když je příliš pozdě a její přátelé se stanou jeden po druhém obětí vraha, přesně podle předlohy v městské legendě. Tehdy Natalie zjišťuje, že se spolu se svými přáteli stala součástí pokračování těchto strašných událostí… (oficiální text distributora)

castor

Jedna legenda o profesorovi, který se před lety zuřivě utrhnul ze řetězu, a jedna studentka, která má za to, že řádění neskončilo. A několik hvězdiček nižší svítivosti, které měly před lety slušně našlápnuto – samozřejmě Jared Leto je někde jinde. Režisér Jamie Blanks je rutinér, který nám ovšem přinesl solidní thriller Storm Warning, jinak tady ale jen tupě kopíruje a dojí hororovou vlnu, kterou v polovině devadesátých let odstartoval Wes Craven. ()

Slasher

Na skromné poměry vyvražďovaček je tohle těžký průměr, může za to hlavně přepálená stopáž a pocit vůbec ničeho nového. Vrah zabíjí podle urban legends, a jak on, jeho sekyra, tak ty vraždy (hlavně v první části) ujdou. Jako by to ale jelo podle hned několika na sebe naházených šablon a šablonek. Stupidní chování obětí je u takového řadového kousku spíš samozřejmostí, tak to si nijak zvlášť nestěžuju. Chtělo to méně ženských a víc Roba Englunda. ()

J*A*S*M

Vcelku slušně natočená, ale absolutně nezajímavá teenagerská vyvražďovačka. Hned první scéna mě ale velice příjemně překvapila a takříkajíc dostala do nálady, bohužel v následujících 90 minutách nebyla překonána. Subžánr slasher považuju za téměř mrtvou odrůdu hororu právě kvůli filmům jako Urban Legend. ()

akisha

Tak já nevim no. Ono je to tak hrozně nudný, tak strašně předvídatelný a tím pádem otravný, že je i snad škoda na to psát komentář. Shlídla jsem to prakticky jen ze dvou důvodů, tím prvním byl Michael Rosenbaum a tím druhým nuda a potřeba hororu. A přitom to začalo víc než slibně. Příjemně s nadsázkou natočená scéna s autem, vtipně příšernej zpěv řidičky, hustej déšť, divná benzínka, ejhle kdo to zničehonic jukl do okna - koktavej psychopat Dourif a "Somebody is on the back seaaaaaaaaaat!" Po týhle scéně to ale bylo horší a horší, až už jsem odpadla úplně a totálně ztratila zájem o dění, protože zavládla fakt obrovská nuda. Jen musím přiznat, že pár těch otravnejch teenagerů (a že se jich sešlo: Tara Reid, Rebecca Gayheart, Joshua Jackson, Alicia Witt, Jared Leto...) umřelo "hezky", pak tu máme miniroli Englunda, vcelku podařenej nápad kterak se někdo rozhodl převýst urban legends do reality a hudbu skládal sam Young... Tak o to víc mě zaráží, že to byla taková kravina... ()

tron

„Ten zmrd to určite práve robí v hoteli s dievčaťom. Alebo s chlapcom. Alebo so zvieraťom. Vy ste nemali osemnásť?“ – „Nie takýmto spôsobom, pane.“ S Vražednými prízrakmi s Benom Affleckom ďalší (právom) zabudnutý pohrobok Novej vlny slasheru (séria Vreskot, Halloween: H20, Viem, čo ste robili minulé leto). Práve i vinou takýchto narýchlo zbúchaných, neveľmi kvalitných (a komerčne neúspešných) titulov, ako je Temná legenda (hoci sa napokon dočkala dvoch sequelov, ehm) sa vyvražďovačky koncom 90. rokov opäť so sklonenou hlavou ponížene vrátili dožívať na video. Pritom Temná legenda sa evidentne snaží byť podobne „šikovná“, ako prvé dva Vreskoty. Ale nedosahuje ich úrovne. A to ani omylom. Kvalitou ma v dobrom zaskočil iba úvod na pumpe, inak nuda s príšernými hercami (najhoršia je Rebecca Gayheart, ale nebojte sa, všetci sú príšerní, okrem minútových roličiek Roberta Englunda a Brada Dourifa), smiešnymi vraždiacimi scénami (v ktorých sa vrah každé tretiu sekundu spolieha napr. na to, že niekto vstúpi do miestnosti nie o tri, ale až o štyri sekundy neskôr) a trápnym záverečným odhalením, v ktorom vynikne podpriemernosť toho všetkého. ()

• Natáčení probíhalo v kanadském státě Ontario ve městech Uxbridge, Toronto a Peterborough. (Terva)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 53. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj ČSFD)