Temná legenda

Městská legenda

Urban Legend

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Francie, 1998, 99 min

Dobrý, vzrušující začátek s příjemnou hudbou. Scéna na benzinové pumpě z koktavým pumpařem Mice Danelem je povedená. CITÁT - PROFESOR WEXLER ( Robert Englund ) Krajová ( Urban ) legenda je soudobý folklór předávaný dál jako skutečný příběh.......... Jenže v tomto příběhu je někdo, kdo všechny ty legendy zná a rozhodl se, že je uskuteční. " Odchod " lady Eviry ( GOTH4 ) byl smutný. Ikdyž je to ve filmu zjevně záporná postava, je jí prostě škoda. Jen jedna věc mě docela zarazila. Ve filmu je směr Gothic a EMO trochu urbanisticky pojatý. Tyto dva směry mají totiž společnou jen černou barvu. CITÁT - Buď ráda, že jsi nerosvítila.......... Lehce nadprůměrný snímek, který mě udržel v křesle až do samotného konce. Ve filmu si také zahráli Alicia Witt jako NATALIE a Rebecca Gayheart jako BRENDA. Legenda nám tu pomalu vylézá na povrch. Já osobně mám rád legendu o vyjmuté ledvině. A co vy ? Nechcete se stát krajovou legendou ?(24.4.2011)

Tak tohle byla paráda! Obrovská sbírka slavných, hvězdných xichtů a nejkomplexnější sbírka hororových klišé - vrah na zadním sedadle auta, nestartující auto, prchající blondýna které se s každým krokem zvětšuje výstřih, nefunkční telefon, geniální, předvídající vrah, který umí doslova číst budoucnost a mohl bych jmenovat dál a dál, ale nechci až tak moc spoilerovat. Já tyhle teen blbosti prostě žeru. 75%(12.9.2011)

Chtěl jsem dát čtyři, ale trochu nadhodnotím protože mě film opravdu bavil. Hlavní postavy sympatické a přiznávám se bez mučení, že kdo je vrah pro mě byla docela záhada až do scény u benzínky kdy mi to konečně došlo (mezitím jsem váhal mezi dvěma adepty) . Vraždění podle urbanových legend se mi líbilo a musí se uznat, že postava killera se opravdu snažila zlikvidovat všechny včetně chudáka namol opilého psa. Proč píšu postava? Protože jsem váhal mezi klukem a holkou. Tak co myslíte vy? Kdopak bude vraždit? :-)(15.8.2015)

• petero

Prvá polovica nepostráda nápad a pripomenúť si tie teenagerské vyvražďovačky konca 90tych rokov nie je na škodu, škoda že to potom ide ako podľa šablóny. Dvojku v prípade výskytu na kompe tiež neodmietnem, ale som rád že Jamie Blanks dal zbohom zákazkám z USA a venuje sa momentálne za Austrálske peniažky niečomu nápaditejšiemu ako je slasher.(3.8.2009)

• sedm.1

Tak jsem se pustil do nové, starší, hororové série, a pokud bývá pravidlem, že první díly bývají obvykle zároveň ty nejlepší, tak mám z dalších pokračování docela obavy, na jakou úroveň se až dostanu. První Temná legenda totiž není skutečně žádný zázrak, a to prakticky ve všech ohledech. Nejspíš tedy něco bude na drbech, že se tu tvůrci chtěli svést na úspěchu jiné série, samozřejmě Vřískotu, ovšem to je úplně jiná liga, tady se pohybujeme spíš někde na hranici snad až televizní produkce, čemuž odpovídá jak vizuál, tak obsazení netalentovaných a nesympatických herců, Jared Leto promine, kteří se právě hodí tak akorát do těch nejlevnějších snímků. Největším problémem je nicméně zápletka, kdy mi i samotné ústřední téma vůbec nebavilo, první hodinka navíc byla doslova katastrofálně nudná, natahovaná, nic se nedělo, poté naštěstí došlo k jisté gradaci a několika napínavějším momentům, ovšem samotné vyústění a pointa už zas byla bída s nouzí. Co se hororových prvků týče, atmosféra opět televizní úrovně a mordy, nevím tedy jestli kvůli ratingu, nebo proč, byly nekrvavé, nenásilné a vlastně většinou i mimo záběry, takže v podstatě také o ničem. Já sice každopádně nechci tvrdit, že jako celek to tedy zas nefungovalo vůbec, ale prostě když to porovnám s ostatními teen slashery té doby, tak Urban Legend patří k těm poraženým.(11.12.2016)