Stín viny (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2003, 88 min

Velmi dobře zpracovaný detektivní příběh amerického autora v české televizní inscenaci, kde během vyšetřování vraždy vyplouvají na povrch i různé prohřešky každého člena rodiny Hadleyových, kolem které se to všechno točí a které samozřejmě vedou k podezření každého z nich. Výborné herecké výkony všech zúčastněných spolu s výborným scénářem přináší snímek nezapomenutelný zážitek. Děj je mírně napínaví a překvapivě plný nečekaných zvratů. Tvůrci však mysleli i na diváky, a tak při pozorném sledování příběhu mohou pachatele odhalit ještě daleko dříve, než to samo dějově vyjde najevo. A tím si vlastně svoji domněnku i ověřit. Je málo takových televizních filmů a je to škoda.(28.8.2015)

Klasická televizní detektivka, ve které se postupně vytahují kostlivci ze skříní a podezřelé jsou tak postupně i postavy, které by chvíli po zločinu nikdo nepodezříval. Tentokrát to ovšem tak úplně nevyšlo a vraha jsem znal téměř o půlhodinu dříve čistě na základě znalosti postupů podobných konstrukcí.(26.10.2003)

Původně jsem byl na pochybách - přpomínalo mi to jinou detektivku od tandemu pod pseudonymem Patrick Quentin a myslel jsem si, že tato byla zfilmována dvakrát (s jinými scénáři.) Pak se ale samozřejmě všechno otočilo a vrah byl...někdo úplně jiný. No a já jsem ho (a to jsem tady asi sám, jak vidím :-) naprosto nemohl odhadnout...(3.11.2003)

• argenson

Spíš než kriminálka je to sonda do propletence vztahů a ani tak ne moc dobrá. Příliš televizně laciné s často střelenejma dialogama. Pobavila mě snad jen scéna, kdy vstupuje věčně vysírací poručík Hrušínský a Šťastný mu s výrazem "jdi už do hajzlu" říká: "Vítám vás." Nezachránila to ani moje oblíbenkyně Freimanová.(28.9.2016)

Tohle bylo velice milé překvapení, na které jsem narazil zcela náhodou na ytb. Neskutečně skvěle propletený kriminální příběh, neskutečně jednoduše natočený, bohužel občas trochu směšné dialogy, které mi tam moc nezapadali. Zápletka je za 5 hvězd a upřímně, tím že jsem divák - amatér, bude to asi znít že jsem oproti některým místním profíkům úplná nula, ale - je to jedna z nejlepších zfilmovaných kriminálních zápletek, co jsem měl zatím možnost vidět. Tohle by se mělo natočit znovu, s velkým rozpočtem a natáhnout to klidně na 120 min stopáže, udělat z toho mega krimi thriller. Ovšem, obávám se, že by to tomu asi ve finále spíše uškodilo. Takovéto filmy se mají v ČR točit, a ne ty hlouposti na které jsou všude reklamy a jsou všude na billboardech. No a to už by k tomu asi stačilo :)(4.1.2016)