Reklama

Reklama

Stín viny

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Obsahy(1)

Patrick Quentin patří ke klasikům americké detektivní školy. Jeho Stín viny vypráví o dobře situované rodině Hadleyových: George a Connie mají adoptovanou dceru Alu, která má před svatbou. Ale vyskytne se překážka v podobě podvodníka a gigola Dona Sexbyho, jenž nejprve svede Alu a poté je nalezen ve svém bytě mrtev. Někdo ho zastřelil... Jako v každé správné detektivce spadnou do mlýna podezření všichni. Překvapivé řešení samozřejmě přijde, ovšem "stín viny" nesouvisí s vraždou, nýbrž s prohřešky v mezilidských vztazích. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (26)

patrikus 

všechny recenze uživatele

Quentin píše jako přes kopírák. Z jeho představování postav mě byl vrah od začátku znám, i když jsem o tom chvíli pochyboval. Ale možná, že to bylo tím, že jsem sledoval hned po týdnu film od stejného autora. I přesto dobře napsané a koukatelné. Ale nemyslím si, že by herci v těchto civilních televizních inscenacích měli hrát, jako na divadle. Nejlepší byla Freimanová, nejhůř se herecky (ne)vybarvil Tůma, chudák... Špatně se kouká na ty umělé televizní dekorace, na ty uměle nasvícené kanceláře :/ ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Klasická televizní detektivka, ve které se postupně vytahují kostlivci ze skříní a podezřelé jsou tak postupně i postavy, které by chvíli po zločinu nikdo nepodezříval. Tentokrát to ovšem tak úplně nevyšlo a vraha jsem znal téměř o půlhodinu dříve čistě na základě znalosti postupů podobných konstrukcí. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Původně jsem byl na pochybách - přpomínalo mi to jinou detektivku od tandemu pod pseudonymem Patrick Quentin a myslel jsem si, že tato byla zfilmována dvakrát (s jinými scénáři.) Pak se ale samozřejmě všechno otočilo a vrah byl...někdo úplně jiný. No a já jsem ho (a to jsem tady asi sám, jak vidím :-) naprosto nemohl odhadnout... ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Velmi dobře zpracovaný detektivní příběh amerického autora v české televizní inscenaci, kde během vyšetřování vraždy vyplouvají na povrch i různé prohřešky každého člena rodiny Hadleyových, kolem které se to všechno točí a které samozřejmě vedou k podezření každého z nich. Výborné herecké výkony všech zúčastněných spolu s výborným scénářem přináší snímek nezapomenutelný zážitek. Děj je mírně napínaví a překvapivě plný nečekaných zvratů. Tvůrci však mysleli i na diváky, a tak při pozorném sledování příběhu mohou pachatele odhalit ještě daleko dříve, než to samo dějově vyjde najevo. A tím si vlastně svoji domněnku i ověřit. Je málo takových televizních filmů a je to škoda. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Spíš než kriminálka je to sonda do propletence vztahů a ani tak ne moc dobrá. Příliš televizně laciné s často střelenejma dialogama. Pobavila mě snad jen scéna, kdy vstupuje věčně vysírací poručík Hrušínský a Šťastný mu s výrazem "jdi už do hajzlu" říká: "Vítám vás." Nezachránila to ani moje oblíbenkyně Freimanová. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama