poster

Sedm sestřiček (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 38 min

 • jatamansi
  *

  Studiová pohádka v levných dekoracích, jedna z těch slabších. Nebýt paní exprezidentové, nekoukala bych se. Pitvořící se Dvořák nic nového a princ trávníček poněkud obehraný, věkem a kily navíc rozhodně spíš král. Nu, plnit nedělní pohádková rána není jednoduché. Ale sestřičky měly pěkné kloboučky, alespoň něco k pochválení.(24.8.2008)

 • cariada
  **

  Pitomá komedie o 7 sestrách co utečou do světa jelikož se jim narodila další sestra. J.Dvořák jako loupežník co je píš k smíchu a P.Trávníček jako princ co nic nedělá a válí se. No celkem o ničem.(24.8.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Když jsem sedm (jak magické číslo) sestřiček jako dítě viděla prvně, přišlo mi to velmi vtipné a zábavné, jenom mě (člověk je opravdu v jádru zformovaný brzo a v zásadních věcech už se nemění) jako dceru (jen jednu ze dvou) iritovalo, že pan otec bral jako něco špatného to, že má samé dcery a žádného syna. Rodiče by se měli radovat ze dravého dítěte a ne spekulovat nad tím, jestli chlapečka (holčičku) ano nebo ne, co je lepší, co je horší. Děti nejsou řepa, aby se jednotily. Samozřejmě, ta dokonalá nejstarší sestra je taky pitomost. Nejstarší sourozenec je nějakou dobu sám, takže inklinuje k tomu být sobec, mladší dítě je nuceno dělit se odmalička, takže to má za samozřejmé. Některé věci jsem ocenila víc jako dospělá ("mrkvička, hrášek .... a kde je maso?", neotřelý chův a jeho ukolébavka). Nedá se pominout ani fakt, že pohádka nastoluje otázku otce u porodu. Pohled na výraz otce Trávníčka na otázku odpovídá jednoznačným NE. Každopádně to, co z toho plyne, potěší nejedno feministické srdéčko a to se počítá ... nejméně do sedmi.(23.9.2015)

 • Ezis
  ****

  "Za tu dobu, co náš zámek stojí... a momentálně i padá..." "A co kdybychom ty Vaše sestřičky pěkně rozptýlili po kraji?" "Fanynko, taky Vám někdo stojí na hlavě?" Jednoduchý příběh a minimální rozpočet, ale co se s tím dá udělat! Sestřičky jsou všechny roztomilé a docela si podobné a každá scéna je propracovaná se spoustou drobných vtipných detailů. Veselá a trochu výchovná pohádka, ideální pro malé slečny.(19.8.2011)

 • Fingon
  ****

  Je úžasné, co se dá udělat s malým rozpočtem. Jistě, je to natáčené ve studiu a je to hodně znát, ale tahle pohádka stojí především na vtipném scénáři a hereckých výkonech. Zvláště zábavné je sledovat utíkací sekvence před otáčivými kulisami, které jako by vypadly z grotesky desátých let, nebo to, že drtivá většina záběrů je v polocelcích (hlavně že květináče, ve kterých jsou umístěné stromky, které čas od času ubíhají před herci, nejsou vidět, to už by pak bylo dost špatné:-)(24.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace