Sedm sestřiček (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 38 min

Mně se tato milá televizní pohádka také líbila. Hravá, veselá, chytrá. Pro děti ideální. A ti starší se určitě také nenudí. Veškrnová, Žilková, Hudečková, Trávniček - dobrá herecká sestava, která dala příběhu poctivý základ. I studiová pohádka má něco do sebe a může se povést. 65%(24.8.2008)

"Za tu dobu, co náš zámek stojí... a momentálně i padá..." "A co kdybychom ty Vaše sestřičky pěkně rozptýlili po kraji?" "Fanynko, taky Vám někdo stojí na hlavě?" Jednoduchý příběh a minimální rozpočet, ale co se s tím dá udělat! Sestřičky jsou všechny roztomilé a docela si podobné a každá scéna je propracovaná se spoustou drobných vtipných detailů. Veselá a trochu výchovná pohádka, ideální pro malé slečny.(19.8.2011)

Když jsem sedm (jak magické číslo) sestřiček jako dítě viděla prvně, přišlo mi to velmi vtipné a zábavné, jenom mě (člověk je opravdu v jádru zformovaný brzo a v zásadních věcech už se nemění) jako dceru (jen jednu ze dvou) iritovalo, že pan otec bral jako něco špatného to, že má samé dcery a žádného syna. Rodiče by se měli radovat ze dravého dítěte a ne spekulovat nad tím, jestli chlapečka (holčičku) ano nebo ne, co je lepší, co je horší. Děti nejsou řepa, aby se jednotily. Samozřejmě, ta dokonalá nejstarší sestra je taky pitomost. Nejstarší sourozenec je nějakou dobu sám, takže inklinuje k tomu být sobec, mladší dítě je nuceno dělit se odmalička, takže to má za samozřejmé. Některé věci jsem ocenila víc jako dospělá ("mrkvička, hrášek .... a kde je maso?", neotřelý chův a jeho ukolébavka). Nedá se pominout ani fakt, že pohádka nastoluje otázku otce u porodu. Pohled na výraz otce Trávníčka na otázku odpovídá jednoznačným NE. Každopádně to, co z toho plyne, potěší nejedno feministické srdéčko a to se počítá ... nejméně do sedmi.(23.9.2015)

• sator

K sedmi krkavcům...:-)(30.11.2015)

• Elisebah

Teda tahle pohádka se zrovna nepovedla. Jak Libuše Koutná umí točit opravdu ěkné pohádky, ale tohle teda fakt ne.(11.9.2008)